• Zaangażuj się w „zielone” panele obywatelskie!
     • Zaangażuj się w „zielone” panele obywatelskie!

     • Stowarzyszenie Metropolia Poznań wraz ze Stowarzyszeniem CREO zapraszają wszystkich mieszkańców i społeczników z terenu aglomeracji poznańskiej do zaangażowania w ramach internetowych paneli obywatelskich. Spotkania online w których może wziąć udział 60 osób odbędą się już w styczniu w trzech dogodnych terminach. Poszukujemy osób w każdym wieku zamieszkujących różne części aglomeracji poznańskiej! Weź udział w pierwszym w Polsce metropolitalnym panelu obywatelskim!

      Na zgłoszenia czekamy do 20 grudnia.

      Dzięki projektowi „WłączaMY ZERO WASTE!” wszyscy mieszkańcy aglomeracji poznańskiej mogą dowiedzieć się więcej o ZERO WASTE i LESS WASTE oraz zaangażować się w liczne wydarzenia i aktywności. Tym razem zachęcamy do zgłaszania się do planowanych na styczeń internetowych paneli obywatelskich.

      Więcej informacji: INFORMACJA PRASOWA

    • Szkoły Pełne Talentów 2 – zakończenie akcji i kolejny sukces!
     • Szkoły Pełne Talentów 2 – zakończenie akcji i kolejny sukces!

     • To już kolejny raz, gdy całą szkołą włączyliśmy się w akcję Lidla Szkoły Pełne Talentów. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać aż 19 381 kuponów. Po raz kolejny jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że osiągnęliśmy tak imponujący wynik! Wszystkie zamówione nagrody dotarły do szkoły, a uczniowie już z nich korzystają.

      Mamy nadzieję, że atrakcyjne pomoce dydaktyczne pozwolą rozwijać talenty i zainteresowania naszych wychowanków. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za aktywny udział w akcji!

      Lista nagród:

      1. Matematyczne:
      - duży zestaw konstrukcyjny – 2 szt.
      - zestaw Cubo – 1 komplet
      - gry logiczne – 18 szt.

      2. Sportowe:
      - zestaw 12 piłek Skin-Softi – 1 komplet
      - mata tarcza z punktacją i woreczkami – 3 komplety
      - zestaw 30 chust do żonglowania – 4 komplety
      - zestaw skakanek – 2 komplety
      - duży zestaw sportowy – 1 komplet

      4. Rozrywka:
      - pakiet 5 klasycznych gier – 1 komplet
      - duża szafka z klockami – 1 szt.

      5. Muzyczne:
      - zestaw 40 grzechotek – 2 komplety

      6. Inne:
      - prezentacje multimedialne oraz plakaty na lekcje wychowawcze – 1 komplet

      Dyrekcja szkoły:
      Hanna Drapiewska
      Angelika Włodarczak
      Agnieszka Kurek

      Koordynatorki akcji:
      Marta Lipińska
      Monika Szyguła

    • Seans mikołajkowy "Grinch"
     • Seans mikołajkowy "Grinch"

     • Grinch znowu chciał ukraść Święta! Całe szczęście nie udało mu się to!

      Klasy 2 i 3 dziękują Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Komornikach, że mogły z okazji mikołajek obejrzeć film animowany pt. "Grinch". Było super!

    • Mikołaju, Mikołaju…
     • Mikołaju, Mikołaju…

     • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony wejścia do szkoły witało Nas grono Mikołajów i Mikołajek – naszych niezawodnych mam i tatusiów ze Szkolnej Rady Rodziców.

      Obdarowywali Oni wszystkich wchodzących cukierkami. Przy dźwiękach świątecznych hitów oraz specjalnie przygotowanego wystroju boiska szkolnego oraz holu nasza szkoła przypominała krainę Świętego Mikołaja.

      W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy Naszej Radzie Rodziców za poświęcony czas , organizację szkolnych Mikołajek oraz ufundowanie słodyczy oraz pięknych choinek. Osobne podziękowania kierujemy również do Pana Jakuba Sadłochy ,który udostępnił nam z zasobów Deli Parku świecącego Mikołaja.

      Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

      Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Uczniowie

    • Tytka Charytatywna
     • Tytka Charytatywna

     • Drodzy uczniowie i rodzice

      Zapraszamy do udziału w zbiórce żywności Tytka Charytatywna, która ma na celu pomóc na święta potrzebującym rodzinom naszych parafii. Część żywności przeznaczona będzie jako pomoc dla sióstr Albertynek, które prowadzą przytulisko św. brata Alberta w Opalenicy.

      Siostry mają pod swoją opieką dwadzieścia osiem osób samotnych, starszych, schorowanych i wymagających całodobowej opieki. Termin zbiórki żywności: Od 30 listopada – 15 grudnia 2023 r. Proponowane artykuły: cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, olej, słodycze, bakalie, konserwy, art. chemiczne (pakujemy osobno) – środki czystości, środki piorące itp. Każda klasa otrzymała papierową torbę w swojej sali lekcyjnej, do której można przynosić żywność.

      Dziękujemy bardzo za Państwa życzliwość i otwarte serca na potrzebujących.

      Akcja jest dobrowolna

      Katecheci SP1

    • Misiowe święto
     • Misiowe święto

     • Piątek 24 listopada był niezwykłym dniem, gdyż w szkole pojawili się wyjątkowi goście. Uczniowie klas 1-3 zaprosili do klas swoich ulubionych pluszowych przyjaciół. Świętowali z nimi Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

      W tym roku uczniowie stworzyli klasowe misiowe albumy. Każdy pluszak był piękny i niepowtarzalny. Uczniowie wykonali także karty o misiowych ciekawostkach z których można było dowiedzieć się, ile misiów odwiedziło klasę, który miś był najwyższy, a który najniższy. Do klasy 2c raz 3b zawitał Teatrzyk Kamishibai. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowiadania „Misiowe wiadomości – Niedźwiedź brunatny”. Tradycyjnie dzieci wraz z misiami zapozowały do wspólnego zdjęcia w sali gimnastycznej. Tego dnia wszystkie misie czuły się wyjątkowo!

      Iwona Chruściel, Marta Lipińska, Agata Szczepańska

    • XII Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka”
     • XII Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka”

     • 17 listopada w Szkole Podstawowej w Tulcach odbył się niezwykły Konkurs Pieśni Ludowej organizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej. Wzięło w nim udział 49 solistów i zespołów z Czapur, Środy Wielkopolskiej, Grodziska Wlkp, Poznania, Iłówca, Kuczkowa, Leszna, Liskowa, Jerzykowa, Tulec, Swarzędza, Rogalinka i Komornik. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny „Tęczowe Nutki” oraz dwie solistki z kl. 3 b, Maja i Kornelia.

      Usłyszeliśmy wiele popularnych i mniej znanych utworów ludowych, m.in. „Lipka”, „Lelija”, „Świniorz”, „W moim ogródeczku”, „Czerwone jabłuszko”. W przerwie konkursu można było wziąć udział konkursie wiedzy o regionie, zabawach i nauce tańców ludowych. To była wspaniała muzyczna przygoda i okazja do wymiany doświadczeń.

      Gratulujemy Kornelii Mańczak 3 miejsca w kategorii solo!

      Dorota Błaszczyk i Iwona Chruściel

    • „Herbatka dla Babci i Dziadka”
     • „Herbatka dla Babci i Dziadka”

     • 14 listopada obchodzimy Dzień Seniora. Od kilkunastu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach odwiedzają Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Tam w ramach SPOTKAŃ ŁĄCZĄCYCH POKOLENIA dzieci recytują, śpiewają, grają i tańczą. Nasze odwiedziny zawsze poprawiają nastrój Mieszkańcom, którzy bardzo na nie czekają.

      W tym roku również pamiętaliśmy o naszych przyszywanych Babciach i Dziadkach z DPS. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice przyłączyli się w tym roku do akcji „Herbatka dla babci i dziadka”. Ofiarowane przez społeczność szkolną herbaty i herbatki zostały już przekazane i z pewnością będą ważnym wsparciem dla Mieszkańców podczas długich jesiennych wieczorów.

      Pan Robert Leszczak dyrektor DPS w Lisówkach serdecznie podziękował za dary i docenił naszą wieloletnią współpracę. A my bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!

      Organizatorki: D.Błaszczyk, I.Chruściel, I.Jankowiak, A.Kurek, M.Woźniak

    • Przydział sal lekcyjnych na zebrania 28.11.2023 r.
     • Przydział sal lekcyjnych na zebrania 28.11.2023 r.

     • Wychowawcy świetlic: 

      Anna Bryll - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30 

      Marta Buchert- Szarzyńska - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30 

      Iwona Miller - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30 

      Damian Owczarek - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30 

      Danuta Rozbicka - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:00 

      Małgorzata Woźniak - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30 

      Dyżury pedagogów szkolnych: 

      17.00-18.30 -p.Marzena Reguła-Pierunek 

      18.30-20.00 -p. Ewelina Klińska 

      Dyżury psychologów: 

      17:00-18:30 Maria Stępniak 

      18:30-20:00 Aleksandra Hak 

      Nauczyciele obecni w pokoju nauczycielskim: p.M.Woźniak, p.B.Fiedler, p.D.Gołacińska, p.J.Kasprowicz, p.M.Pięta, p.K.Półtorak, p.I.Małecka, p.I.Lorek, p.R.Kuchnio 

    • Świetlicowy konkurs ,, Z kulturą za pan brat”  dla uczniów klas 1 – 3 
     • Świetlicowy konkurs ,, Z kulturą za pan brat”  dla uczniów klas 1 – 3 

     •  

      W dniu 20 i 21 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się finał świetlicowego konkursu:      ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3. Do konkursu głównego przystąpili najlepsi uczniowie - ,, Świetlicowi mistrzowie dobrych manier” z klas 1, 2 i 3. Wyłonieni oni zostali w eliminacjach na podstawie głosowania, rozwiązanego testu oraz podanych kryteriów. W finale uczniowie walczyli indywidualnie o tytuł: ,, Świetlicowego króla/królowej dobrych manier’’ ( osobno z klas 1, 2 i 3 ). Dzieci rozwiązywały zadania praktyczne i teoretyczne dotyczące zasad kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach. 

      ,, Królową dobrych manier ze świetlicy klas 1 ‘’ została Oliwia Idziak z klasy 1b 

      ,, Królową dobrych manier ze świetlicy klas 2 ‘’ została Maria Śmiałek z klasy 2a 

      ,, Królową dobrych manier ze świetlicy klas 3 ‘’ została Hanna Jaroniewska z klasy 3b 

      Uczestnicy finału wykazali się dużą wiedzą o kulturalnym zachowaniu się i swoją postawą udowodnili, że: ,, Kto ma kulturę, wejdzie na górę!’’ 

      Gratulujemy Wam! 

       

                                                                                                               organizator: Małgorzata Woźniak 

    • Wyjście do Santander Banku w Komornikach
     • Wyjście do Santander Banku w Komornikach

     • 31 października obchodzony był Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji w piątek 3 listopada dzieci z klasy Ib i Ic udały się do pobliskiego banku na mini – lekcję ekonomii. Uczniowie na początek zostali zapoznani z rolą jaką pełni ta instytucja, a więc z możliwością gromadzenia i oszczędzania pieniędzy jak również pożyczania pieniędzy na określone cele. Zostały im wyjaśnione takie terminy jak: konto bankowe, karta płatnicza, kredyt, bankomat, Narodowy Bank Polski. Później uczniowie zaznajomili się z poszczególnymi banknotami, będącymi jednym ze środków płatniczych w Polsce, przeliczali je w pamięci i w liczarce. Największą jednak atrakcją dla pierwszaków było dostanie się i zobaczenie bankowego skarbca, w którym znajduje się duży niczym lodówka sejf. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplom małego ekonomisty i upominek w postaci śniadaniówki lub worka z logo Santander Banku.

       

      Organizatorka spotkania:

      Danuta Rozbicka

    • Apel z okazji Święta Niepodległości
     • Apel z okazji Święta Niepodległości

     • Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 1-3.

      Program artystyczny przygotowały dzieci z klasy 2c, zespół flażoletowy „Tęczowe Nutki” oraz świetlicowe kółko teatralne. Wysłuchaliśmy pięknych piosenek patriotycznych oraz wierszy. Młodzi artyści przypomnieli nam, że nasi przodkowie przez 123 lata marzyli o dniu, w którym Polska stanie się wolnym krajem.

      Podziwialiśmy także niezwykły taniec z biało- czerwonymi szarfami. Piękną piosenkę pt. „Ważna data” zaśpiewali uczniowie klasy 3e. Na zakończenie apelu wspólnie został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. To była bardzo ważna lekcja historii.

      Organizatorki:
      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Marta Lipińska, Małgorzata Woźniak

    • Legenda o rogalach świętomarcińskich
     • Legenda o rogalach świętomarcińskich

     • Zbliżające się Święto Niepodległości jest dla mieszkańców Wielkopolski dniem szczególnym, w którym obchodom święta narodowego towarzyszy lokalna, słodka tradycja jaką jest rogal świętomarciński.

      Chcąc poznać jego historię oraz dowiedzieć się, kim był Marcin i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, w naszej szkole pojawił się teatr Mozaika ze spektaklem pt. ”Legenda o rogalach świętomarcińskich”. W przedstawieniu z piękną oprawą muzyczną wieli udział uczniowie klas drugich oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

    • Akcja - „Kasztany zbierzemy Wikuni pomożemy” - zakończona!
     • Akcja kasztany - podsumowanie

     • Akcja - „Kasztany zbierzemy Wikuni pomożemy” - zakończona!

      Droga społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach

      Zakończyliśmy akcję zbiórki kasztanów, której celem była pomoc Wiktorii Kopniewskiej

      Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 2937,2 kg kasztanów!

      I miejsce zajęła klasa 1E, która zebrała 450,8 kg

      II miejsce zajęła klasa 1C, która zebrała 256,2 kg

      III miejsce zajęła klasa 1D, która zebrała 210,2 kg

      Serdecznie gratulujemy!

      Uzbierana kwota - 3540 zł - została wpłacona na konto fundacji pod opieką, której jest Wiktoria: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

      https://dzieciom.pl/podopieczni/27370

      Wiktoria wraz z rodzicami w podzięce za „Wasz dar serca” przekazała 105 „Talenciaków”, które będziemy mogli zamienić na nagrody dla naszej szkoły.

      Dziękujemy!

      Ogromne podziękowania należą się także Pani Ewie Fołtynowicz oraz Pani Beacie Bąbce, które przez cały miesiąc odbierały, ważyły oraz przesypywały do specjalnych worków uzbierane przez Was kasztany.

      Koordynator projektu
      Magdalena Gref

    • „Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”
     • „Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”

     • W dniach 23.10.2023 – 27.10.2023 obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, tym razem pod hasłem „Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”. Tegoroczne obchody ETŚD, miały charakter zintegrowanych działań realizowanych w klasach. Podejmowane w tym okresie aktywności, skoncentrowane były na przybliżeniu tematyki związanej z dysleksją, co było możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu cyfrowych materiałów autorstwa popularnej w sieci pedagożki - zwanej „Pedagog Michalina”- p. Michaliny Ignaciuk. Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego, mogli także samodzielnie uzupełnić karty pracy przygotowane w ramach obchodów Tygodnia Dysleksji. Materiały pochodzące z serwisu edukacyjnego Superkid.pl, miały na celu rozwijanie percepcji wzorkowej i spostrzegawczości, jak również stymulowanie zadaniowej koncentracji uwagi. Najmłodsi uczniowie oglądali również bajkę „Marta mówi” o sympatycznej labradorce Marcie, która po zjedzeniu zupy literkowej, zaczęła mówić 😊 Uczniowie klas starszych natomiast, obejrzeli krótki filmik pt. „Ja i moja dysleksja” w którym to, dzieci i młodzież z dysleksją, opowiadały o swoich trudnościach, codziennym funkcjonowaniu, jak również możliwościach jakie daje szeroko rozumiana dysleksja.

       

      Serdecznie dziękuję za wsparcie i pomoc wszystkim zaangażowanym w obchody ETDŚ

      Nauczycielom i Wychowawcom.

       

      Organizator akcji: Daria Kwapisz specjalista terapii pedagogicznej

    • Zajęcia kreatywne Robótki na szydełku
     • Zajęcia kreatywne Robótki na szydełku

     • W naszej szkole odbywają się zajęcia kreatywne „Robótki na szydełku”. W ubiegłym roku szkolnym uczestniczyły w nich dzieci z klas 3 i 5. Podczas cotygodniowych spotkań uczniowie nauczyli się wykonywać łańcuszek, półsłupki, słupki.

      Po opanowaniu podstawowych oczek robili kwiatki, kółeczka, kwadraty babuni, ozdoby na choinkę, drobne maskotki. Na zajęciach ćwiczyli dokładność, cierpliwość, abstrakcyjne myślenie, skupienie uwagi, nauczyli się aktywnie i twórczo spędzać czas wolny. Na zdjęciach prezentujemy ich prace.

    • Trzecioklasiści w Zakładzie PreZero
     • Trzecioklasiści w PreZero

     • Trzecioklasiści w Zakładzie PreZero

      Skąd biorą się odpady i jak je segregować? Co zrobić, aby było ich mniej? Co to jest recykling?

      Na te pytania mogą odpowiedzieć uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach , którzy brali udział w niezwykłej lekcji, „Lekcji w terenie”.

      W piątek. 20 października zwiedzili Zakład PreZero Recycling Zachód w Piotrowie Pierwszym. To tu przyjeżdżają wypełnione śmieciarki, które odbierają odpady z naszych domów. Dzieci miały okazję nie tylko zwiedzić zakład, ale także doświadczyć i zrozumieć ważność procesu segregowania śmieci. Zobaczyły, jak dzięki selektywnej zbiórce, przygotowuje się przetwarzanie odpadów. A wiedza dzieci o przetworzonych produktach jest imponująca. Są świadomi i odpowiedzialni za przyszłość naszej Ziemi.

      Spotkanie zakończyliśmy warsztatami. Były zabawy, rebusy, zagadki i upominki, z którymi trzecioklasiści wrócili do szkoły.

      Centrum Zagospodarowania Odpadów, jako Instalacja Komunalna zagospodarowuje ponad 150 tys. ton odpadów pochodzących z różnych rejonów Polski, w tym także z terenu Gminy Komorniki.

      Artykuł w Nowinach

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
      Dorota Błaszczyk, Ewelina Klińska oraz uczennice i uczniowie 3b

    • Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ cyrkowy!
     • Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ cyrkowy!

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Kolorowego Dnia Patrona aktorzy z teatrzyku świetlicowego klas 2 przygotowali uroczystość dla nauczycieli, pracowników szkoły i dzieci z klas 1 i 2.

      Na początku spotkania Marysia złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Potem wystąpili uczniowie z zespołu  "Tęczowe Nutki”.    

      Prezentem z okazji święta było też przedstawienie cyrkowe. Na arenie pojawili się: dyrektor cyrku, zapowiadacz, klauni, linoskoczkowie, żonglerzy, sztukmistrz, konie, słonie, żaby, lwy i treser lwów. Przy wesołej muzyce, w kolorowych strojach cyrkowcy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Wszyscy widzowie głośnymi brawami podziękowali artystom za dostarczenie niesamowitych wrażeń. Po występie cyrkowym dzieci zaśpiewały piękną piosenkę o nauczycielu.

      Na zakończenie uroczystości uczniowie rozdali laurki nauczycielom i pracownikom szkoły.

       

                                                                                                                                                 Małgorzata Woźniak

    • Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski

     • Konkurs recytatorski

      pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

      We wtorkowy poranek, 24 października 2023 roku, w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Głównymi celami tego wydarzenia było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci, zachęcenie do brania udziału w konkursach oraz występach przed publicznością, rozwijanie wrażliwości na poezją oraz rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego.

      W trakcie konkursu dzieci wspaniale zaprezentowały takie wiersze jak „Okular”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”, „Mucha”, „Tańcowała igła z nitką”, „Murzynek Bambo”, „Abecadło”, „Kangur”, „Żyrafa”, „Papuga” i „Dzik”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, więc komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Kurek, Anna Bryl, Katarzyna Henschke miała trudny wybór, aby wskazać laureatów. Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczenie nagród oraz dyplomów dla zwycięzców i uczestników konkursu.

      I miejsce Monika Janaś klasa 0a

      II miejsce Michał Fenzel klasa 0c

      III miejsce Julia Maćkowiak klasa 0b

      Pozostali uczestnicy konkursu to:

      Alan Stefański (0a), Oliver Korzeniowski(0a), Julia Kobyłko (0b), Matylda Turowska (0b), Ignacy Kwapisz(0b), Michalina Ziarniak (0c), Joanna Szlachta (0c)

      Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników.

      Organizatorzy
      M. Ratajczak, K. Nowak, P.Czerniejewicz
      K.Mączyńska, E. Brzoska, I. Brzezna

    • Szkolny Budżet ZERO WASTE
     • Szkolny Budżet ZERO WASTE

     • Nasza szkoła przystąpiła do projektu „WłączaMY ZERO WASTE!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży należąca do Szkolnego Klubu Wielkoducha uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich, a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce ekologicznej.

      W ciągu najbliższych tygodni w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. Szkolny Budżet ZERO WASTE (SBZW). Poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/eko wszyscy uczniowie i nauczyciele będą mogli elektronicznie zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 1000 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia potrzeb społeczności szkolnej i mające wymiar ekologiczny oraz zgodne z ideą ZERO WASTE lub LESS WASTE np. stworzenie miejsca do wymiany książek (bookcrossing) lub materiałów edukacyjnych, zakup materiałów wielokrotnego użytku w miejsce jednorazowych, zakup koszy do segregacji odpadów, zagospodarowanie deszczówki czy kompostu, materiały do edukacji ekologicznej itp.

      Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym.

      Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe online w terminie do 02.11.2023 r.

      Więcej informacji o naszej szkolnej edycji budżetu obywatelskiego oraz formularz online zgłaszania miniprojektów można znaleźć pod linkiem: https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/eko/articlesView,196,41,Szkolny-Budzet-ZERO-WASTE-2023---SP1-w-Komornikach,PL

      Załącznik: Budzet_Obywatelski_ZERO_WASTE.docx