• 1E - W pogoni za Świętym Mikołajem
     • 1E - W pogoni za Świętym Mikołajem

     • W grudniu w sali lekcyjnej uczniów klasy Ie pojawił się kalendarz adwentowy, w którym każdy kolejny dzień niesie ze sobą niespodziankę. Kalendarz wypełniony jest różnymi zadaniami, wśród których znajdują się zarówno wyzwania edukacyjne, dobroczynne, kreatywne oraz podejmujące działania na rzecz aktywności fizycznej. 

    • Konkurs fotograficzny - Moja mała Ojczyzna
     • Konkurs fotograficzny - Moja mała Ojczyzna

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele.

       

      Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu fotograficznego „Moja mała Ojczyzna”!

       

      I miejsce: Adam Lisiecki – kl. 8a

       

      II miejsce: Mateusz Wesołek – kl. 6a

       

      III miejsce: Łucja Mikucka – kl. 4c oraz Mikołaj Daroch – kl. 6a

       

       

      Wyróżnienie: Iwo Nowak – kl. 7 oraz Katarzyna Woźniak – kl. 5b

       

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy. Dziękujemy przede wszystkim za zgodność prac z tematyką konkursu. Piękno naszej „Małej Ojczyzny” w jesiennej odsłonie, możemy oglądać na pracach uczniów wyeksponowanych na gazetce obok świetlicy 004.
       

      Zapraszamy do oglądania galerii prac!

       

      Organizatorzy konkursu:

       

      Małgorzata Bocian

      Wojciech Weiss

    • Łączy nas miłość!
     • Łączy nas miłość!

     • „Wierzymy, że Ty o św. Mikołaju przynosisz dobro nam i mówisz: Lubię się dzielić tym, co mam”.

      6 grudnia podzieliliśmy się dobrym słowem, zabawą i muzyką z dziećmi w oddziale przedszkolnym. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali inscenizację o dobrym św. Mikołaju, który spełnia prośby także te, ukryte w naszych sercach. Głównym wątkiem inscenizacji była opowieść o chłopcu, który prosił o zdrowie dla swojej mamy.

      Zabawa, taniec i konkursy (układanie puzzli, pakowanie prezentów na czas) wprowadziły nas w świąteczny nastrój pełen przyjaźni i ciepła. Każdy tego dnia coś otrzymał i mógł być dla drugiego św. Mikołajem, dzieląc się uśmiechem, radością i tym największym dobrem: MIŁOŚCIĄ!

       

      Monika Hybel

    • Mikołajki w naszej szkole
     • Magiczne mikołajki

     • Co roku przed świętami Bożego Narodzenia panuje dookoła nas wyjątkowy nastrój. Można nawet powiedzieć, że jak tylko nadejdzie grudzień, od razu czujemy klimat zbliżających się świąt. W naszej szkole zawsze w tym czasie dużo się dzieje. W tym roku – pomimo pandemii – nie chcieliśmy pozbawić naszych uczniów przedświątecznej frajdy. W związku z tym już od piątku 3 grudnia Panie Dyrektor, pracownicy sekretariatu, obsługa, a także nauczyciele przygotowywali w holu szkoły wielką niespodziankę. W mikołajki dzieci, ale także dorośli po przekroczeniu progu szkoły nie mogli uwierzyć własnym oczom. Hol zamienił się w pięknie zaaranżowane mieszkanie św. Mikołaja z kominkiem wykonanym przez naszego niezawodnego pana Romana. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która umiliła nam ten niezwykły dzień. Od samego rana można było spotkać przebranych rodziców obdarowujących i tych małych, i dużych cukierkiem od samego św. Mikołaja J. Bardzo się cieszymy, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej ten dzień był wyjątkowo radosny i pełen niespodzianek.

    • Andrzejki w klasach 1-3
     • Andrzejki w klasach 1-3

     • „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb”. I tak właśnie było też w naszej szkole.

      29 listopada 2021roku uczniowie klas trzecich, zgodnie z tradycją zorganizowali „Andrzejkowe wróżby” dla klas 1-3. Wychowawcy z dziećmi przygotowali „magiczne” koperty, które losowała każda klasa. Zabawy przebiegały w niepowtarzalnej, radosnej atmosferze. Dzieci mogły dowiedzieć się jakie imię będzie miała ich sympatia, kto pierwszy się zakocha, jaka czeka ich przyszłość, jaki zawód zdobędą w przyszłości i czy marzenia się spełnią.

      Wspólne zabawy dostarczyły wielu przeżyć i emocji.

      Organizatorzy:

      A.Łysak, M.Lipińska, M.Zgoła, M.Sternal, M. Jakielczyk-Jankowska, A.Wiśniewska

      Tekst:

      A.Łysak

    • Andrzejkowy Escape Room
     • ANDRZEJKOWY ESCAPE ROOM

     •  

      Jesteście w sali lekcyjnej wieczorową porą… drzwi się zamykają… Musicie rozwiązywać zagadki, łamać szyfry, szukać sprytnie ukrytych wskazówek, odczytać wiadomości. Jeśli pobudzicie szare komórki i wykażecie się logicznym myśleniem oraz spostrzegawczością, to uda wam się znaleźć rozwiązanie. Dobra zabawa gwarantowana! To wszystko czekało na uczniów klasy VIII b i IV c wieczorową porą w ostatnie dni listopada. Mogli spróbować swoich sił w języku angielskim, a nawet niemieckim, a także przypomnieć sobie znajomość treści lektur szkolnych. Zwieńczeniem były zabawy andrzejkowe.

       

      Organizatorki:

      Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń

    • Święto misia
     • Misie mają swoje święto

     • W czwartek 25 listopada uczniowie klas 1-3 świętowali urodziny kogoś wyjątkowego. To milutki, mięciutki i puchaty przyjaciel wszystkich dzieci. O kim mowa? Oczywiście o pluszowym misiu! Dzień Pluszowego Misia uczniowie obchodzili bardzo uroczyście. Do szkoły przybyło wiele misiaków – dużych, małych, brązowych i kolorowych. Wszystkie piękne i wyjątkowe. Dzieci wykonały laurki z urodzinowymi życzeniami dla misia, które można podziwiać przy wejściu do szkoły. Przed salami pojawiło się wiele prac plastycznych z podobizną misia. Pluszowi przyjaciele towarzyszyli dzieciom podczas lekcji, a także aktywnie ćwiczyli na zajęciach z wychowania fizycznego. Miło było móc spędzić czas w szkole ze swoimi ukochanymi pluszakami. To był bardzo wesoły i intensywny dzień dla Misiaków.

       

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

      Organizatorki:

      Iwona Chruściel, Marta Lipińska, Agata Szczepańska

    • Konkurs Kukułeczka
     • Konkurs „KUKUŁECZKA”

     • 26 listopada 2021 roku odbył się w niecodziennych okolicznościach online X Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka”. Organizatorami Przeglądu było Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” oraz Zespół Szkół w Tulcach. W konkursie naszą szkołę reprezentowały „Tęczowe Nutki” oraz soliści Oliwia Tanasiewicz 2 d, Wiktoria Surdykowska 3 a , Ignacy Łuczak 2 b i Julia Klonowska 1 b.

      Bardzo dziękujemy młodym artystom za piękne reprezentowanie naszej szkoły w regionie.

      Jury konkursowe (Kazimierz Budzik, Paweł Łuczak, Grażyna Rogalińska) nagrodziło występ  Wiktorii Surdykowskiej III miejscem i  Tęczowe Nutki  II miejscem.

       

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


       

      Celem konkursu jest m.in.:  wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej, popularyzowanie ludowej kultury muzycznej Wielkopolski, kształtowanie nawyku wspólnego muzykowania – śpiewania zapomnianych, polskich pieśni ludowych, integracja dzieci i młodzieży z różnych stron regionu Wielkopolski wokół wspólnego śpiewania, promocja Powiatu Poznańskiego.

       

       

                                                                     Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • Projekt Przystanek Niepodległość!
     • Przystanek Niepodległość!

     • Wielu sceptyków uważa, że przeniesienie się w czasie jest niewykonalne. Jednak w naszej szkole po raz kolejny udowodniliśmy, że niemożliwe staje się możliwe i wehikułem czasu wróciliśmy do dwudziestolecia międzywojennego. Dziewczęta w pięknych strojach i chłopcy niczym prawdziwi dżentelmeni zawitali na szkolnych korytarzach, przynosząc nam wiele radości i dumy. W tak barwny sposób, z małym opóźnieniem,  24 listopada 2021 r. uczciliśmy w klasach 4-8 Narodowe Święto Niepodległości.

      Projekt „Przystanek Niepodległość” był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez wychowawców o tematyce niepodległościowej, Marszałku Piłsudskim czy Superbohaterkach. Podzieleni na grupy poszukiwali „Listów od przodków” ukrytych na szkolnych korytarzach, a także grali w historyczne planszówki. Klasy siódme tworzyły również komiksy pt. "Nie ma radości bez niepodległości!"

      Wszystkie klasy brały udział w dwóch międzyklasowych konkursach. Pierwszym zadaniem konkursowym było przyozdobienie w barwy i symbole narodowe sali lekcyjnej. Jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić klasy: 4c, 4f, 5a, 7e.

      Każda klasa miała również za zadanie wykonać zdjęcie w stylu retro. Choć wszystkie były piękne, na szczególną uwagę zasłużyły cztery fotografie, którym przyznaliśmy następujące miejsca:

      I miejsce – klasa 4c

      II miejsce – klasa 8b

      III miejsce – klasa 5a

      Wyróżnienie – klasa 5e

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za piękne przebrania i zaangażowanie w projekt. Wspólnie sprawiliśmy, że ten dzień był wyjątkowy!

       

      Organizatorzy:

      Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kaźmierczak, Anna Wiśniewska, Jakub Podlewski

       

    • Projekt Bądź tolerancyjny
     • Projekt "Bądź tolerancyjny!"

     • Od 15 do 19 listopada, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w projekcie pt. „Bądź tolerancyjny”, którego głównym celem było uwrażliwienie na problem nietolerancji i dyskryminacji, poszanowanie godności osobistej i praw innych ludzi oraz przeciwdziałanie przemocy i agresji spowodowanej brakiem tolerancji dla odmienności.

      Projektowi towarzyszyła akcja „Tolerancja jest w modzie”. Każdego dnia dominował jeden kolor, który należało uwzględnić w swoim ubiorze.

      W ramach tygodnia dla tolerancji, odbyło się wiele działań aktywizujących, konkurs plastyczny, łańcuch życzliwości, tworzenie haseł i plakatów o powyższej tematyce oraz wiele innych.

      Pragniemy podziękować wszystkim, którzy tak chętnie i aktywnie uczestniczyli w projekcie. Mamy nadzieję, iż zrealizowane działania pomogły zrozumieć, jak ważna jest w dzisiejszym świecie tolerancja i szacunek wobec drugiego człowieka.

       

      WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Różni a tacy sami”

      NAGRODA SPECJALNA – Michalina Szymankiewicz 1a

      I. miejsce Tamara Witkowska 3d

      II. miejsce Zbigniew Frankiewicz 3d

      III. miejsce Maja Tomaszewska 1b oraz Agnieszka Niedźwiedzka 2d

       

      Organizatorki: Paulina Perz-Szydłowska, Anna Sikorska, Monika Sternal, Anna Wiśniewska, Magdalena Zgoła

    • Razem dla klimatu - webinarium
     • Razem dla klimatu! Spotkanie online z młodym aktywistą – Ryszardem Kolasińskim

     • Od września 2021r. uczniowie z kółka medialnego biorą udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Globalna szkoła. Razem dla klimatu”. W ramach tego programu 24 listopada ósmoklasistki z kółka medialnego wzięły udział w webinarium z młodym aktywistą klimatycznym, Ryszardem Kolasińskim. Pan Ryszard opowiedział, jak mądrze i skutecznie działać na rzecz klimatu, podzielił się swoim doświadczeniem oraz relacją ze Szczytu Klimatycznego COP26 w Glasgow, w którym uczestniczył. Dziewczyny na zakończenie zadały prowadzącemu pytanie: Czy jest możliwość dołączenia do aktywistów w pobliżu Poznania? Cieszymy się, że spotkanie zainspirowało uczennice do działania na rzecz klimatu. Tak trzymać!

       

      Opiekunowie kółka medialnego:

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • Świetlicowy konkurs ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3
     • Świetlicowy konkurs ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3

     •  

       

         W dniu 18 i 19 listopada 2021r. w naszej szkole odbył się finał świetlicowego konkursu: ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3. Do konkursu głównego przystąpili najlepsi uczniowie - ,, Świetlicowi mistrzowie dobrych manier” z klas 1, 2 i 3. Wyłonieni oni zostali w eliminacjach na podstawie głosowania, rozwiązanego testu oraz podanych kryteriów.

      W finale uczniowie walczyli indywidualnie o tytuł: ,, Świetlicowego króla/królowej dobrych manier’’ ( osobno z klas 1, 2 i 3 ). Dzieci rozwiązywały zadania praktyczne i teoretyczne dotyczące zasad kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.

      ,, Królem dobrych manier ze świetlicy klas 1 ‘’ został Jakub Karaś z klasy 1a

      ,, Królem dobrych manier ze świetlicy klas 2 ‘’ został Mikołaj Szymczak z klasy 2b

      ,, Królem dobrych manier ze świetlicy klas 3 ‘’ został Mateusz Najewski z klasy 3e

      W tym roku szkolnym, we wszystkich klasach najwyższy tytuł otrzymali chłopcy.

      Uczestnicy finału wykazali się dużą wiedzą o kulturalnym zachowaniu się i swoją postawą udowodnili, że:

      ,, Kto ma kulturę, wejdzie na górę!’’

      Gratulujemy Wam!

       

                                                                                                        organizator: Małgorzata Woźniak

    • Przebudź się, jesteś wolny!
     • Przebudź się! Jesteś wolny!

     • W poniedziałek 22 listopada 2021 roku o godz. 18 w naszej szkole przygasły światła. Tego listopadowego wieczoru uczennice klas 8 zaprezentowały przybyłym gościom spektakl pt. „Przebudź się, jesteś wolny”. Ich gra aktorska, piękna oprawa muzyczna i scenografia wprowadziły wszystkich w niezwykłą atmosferę. Mamy nadzieję, że to przedstawienie pozwoliło nam wszystkim zatrzymać się choć na chwilę i pogrążyć się w zadumie.

       

      Organizatorzy: Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kruszewska, Katarzyna Trafas, Jakub Podlewski, Radosław Lubkowski

    • Widzieliśmy ułana!
     • Widzieliśmy ułana!

     • Piosenka „Przybyli ułani” jest jedną z najbardziej znanych piosenek wojskowych. W tym roku wszyscy uczniowie z klas 1-3 przepięknie zaśpiewali ją wspólnie na apelu z okazji Święta Niepodległości.
    • Czekając na wiosnę!
     • Czekając na wiosnę!

     • Mimo, że jesień w pełni, w ogródkach trwają już przygotowania do wiosny. Jeśli teraz zasadzi się cebulki kwiatów, przezimują pod kołderką ze śniegu i już w lutym będą nas cieszyć swoim widokiem.

    • Teraz już wszyscy zapamiętamy, że Święto Niepodległości ważne mamy!
     • Teraz już wszyscy zapamiętamy, że Święto Niepodległości ważne mamy!

     • 10 listopada 2021r. uczniowie z teatrzyku świetlicowego klas 2 przygotowali występ z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas 0, a kolejne przedstawienie obejrzeli uczniowie ze świetlicy klas 2 i 3. Mali aktorzy zaprezentowali krótką lekcję historii o czasach zaborów i odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Były piękne, patriotyczne wiersze i piosenki. Na koniec uroczystości wszyscy zaśpiewali z powagą nasz hymn państwowy.

      Artyści i widzowie bardzo przeżyli podniosłe spotkanie z okazji Święta Niepodległości.

      Swoją wzorową postawą udowodnili, że są małymi patriotami, a lekcję historii o Polsce zapamiętają na długo.

      Jesteśmy dumni z najmłodszych uczniów naszej szkoły!

       

       

                                                                                                                   Małgorzata Woźniak

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia
     • Światowy Dzień Rzucania Palenia

     • 18 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto obchodzone jest corocznie w trzeci czwartek listopada. Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Przyniosło to niespodziewane skutki, aż 150 tysięcy osób postawiło sobie wyzwanie ograniczenia się od palenia tytoniu przez 24 godziny. Akcja ta w kolejnych latach objęła wszystkie stany i następne tysiące palaczy. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku. Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z artykułami, jakie z tej okazji przygotowałyśmy w zakładce kącik psychoedukacyjny.

      Dla ucznia - przejdź do strony

      Dla rodzica - przejdź do strony

      Aleksandra Hak

      Wioletta Wardziak-Lubka

      psychologowie szkolni

    • Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów kl. 2b oraz dziewczynki z „Tęczowych nutek”. Młodzi artyści wskazali najważniejsze wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu uczniowie przypomnieli, że wolność i niepodległość nie są czymś danym nam raz na zawsze. O wartości te trzeba dbać i pielęgnować je - w każdym pokoleniu. Montaż słowno – muzyczny, w których aktywnie uczestniczyła również zebrana publiczność, dostarczył wielu wzruszeń i refleksji. Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego zakończyło szkolną uroczystość.

      Organizatorki apelu: D. Błaszczyk, I. Chruściel, I. Jankowiak, A. Kaczmarek

      Tekst: Anna Kaczmarek

      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczennice klasy 1e zatańczyły w rytm melodii z wykorzystaniem biało–czerwonych wstążek. Układ taneczny dodatkowo podkreślił patriotyczny charakter wydarzenia.

    • Z wizytą w sortowni Poczty Polskiej
     • Z wizytą w sortowni Poczty Polskiej

     • W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy sortownię Poczty Polskiej w Komornikach, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w procesie od momentu przywiezienia listów i paczek z urzędu pocztowego, po załadunek i rozwożenie posortowanej korespondencji na cały kraj.