• CTK zaprasza!
     • CTK zaprasza!

     • Komornickie Centrum Tradycji i Kultury serdecznie zaprasza Uczniów i Rodziców z Gminy Komorniki do zapisów i udziału w organizowanych przedsięwzięciach i zajęciach dodatkowych. 

       

      Wyginam ciało - zabawy taneczne dla dzieci

      Zajęcia ruchowo- taneczne dla dzieci łączące rozwój ciała i ducha oraz przyjemność poznawania siebie i świata z wykorzystaniem muzyki i abstrakcji.

      Dwie grupy wiekowe:

      3-5 lat w godz. 15:00-15:30, cena 60 zł/m-c

      6-8 lat w godz. 15:45-16:30, cena 80 zł/m-c

      Ilość miejsc ograniczona, zapisy biuro@ctkkomorniki.pl z podaniem: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, „Wyginam ciało” godz.

      Link do wydarzenia na facebooku - przejdź do strony

       

      Warsztaty teatralne

      Intensywne zajęcia teatralne skierowane zarówno do osób zaczynających i nie tylko przygodę z teatrem. Osób, które potrzebują dobrej zabawy, odprężenia po pracy i codziennych obowiązkach (rodzina, praca, dzieci...). Osób, które chcą siebie twórczo wyrazić lub poznać. Te zajęcia będą składać się z pracy z ciałem, z partnerem, z zadań aktorskich, wyrażania siebie przy pomocy ruchu, ekspresji emocjonalnej, głosu, fantazji, współpracy i kreatywności.

      Zajęcia poprowadzi aktor, pasjonat teatru, uczestnik wielu warsztatów niestandardowej pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi Oleh Nesterov.

      Zajęcia prowadzone będą w każdy poniedziałek dla dwóch grup:

      • młodzież w godz. 17:00-19:00
      • dorośli 30+ w godz. 19:00-21:00

      Cena zajęć 100 zł/m-c

      Zapisy na zajęcia:  biuro@ctkkomorniki.pl z podaniem imię, nazwisko, telefon kontaktowy, „Teatralne”, godz.

      Link do wydarzenia na facebooku - przejdź do strony

       

      Simona K - spektakl teatralny

      Simonę Kossak, córkę Jerzego, wnuczkę Wojciecha (z TYCH Kossaków) otacza legenda i wiele tajemnic. Teraz będzie bohaterką teatralnego spektaklu!

      Mamy tylko 30 wejściówek.

      GOK Komorniki i Objazdowy Uniwersytet Powszechny im.Ireny Krzywickiej ZAPRASZAJĄ na kolejne spotkanie i spektakl.Planowane dyskusje z artystami z cyklu „ROZMOWY O SPRAWACH WAŻNYCH”, czyli towarzyszące spektaklom debaty o sztuce, demokracji i codzienności."PROWADZĄCA - 𝑷𝒓𝒐𝒇. 𝒅𝒓 𝒉𝒂𝒃.𝑲𝒓𝒚𝒔𝒕𝒚𝒏𝒂 𝑫𝒖𝒏𝒊𝒆𝒄𝑰𝒏𝒊𝒄𝒋𝒂𝒕𝒐𝒓𝒌𝒂 𝑶𝑼𝑷𝑰𝑲𝒖

      Link do wydarzenia na facebooku - przejdź do strony

    • Światowy Dzień Drzewa
     • Światowy Dzień Drzewa

     • Julius Sterlinga Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, miłośnik przyrody, wymyślił Dzień Drzewa kierując się powiedzeniem, że: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość” i zaapelował do rodaków, by posadzili drzewa. Dziś Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. W naszej szkole pierwszy raz obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas 1-3 na zajęciach dużo dowiedzieli się o drzewach, poznali budowę oraz piętra lasu, ich znaczenie w życiu człowieka. Dzieci wykonały karty pracy związane z tematyką, powstało wiele prac plastycznych. Uczniowie klas trzecich na kolorowych listkach napisali tytuły swoich ulubionych książek. Liście zostały zawieszone na drzewie. I tak powstało drzewo czytelnicze zachęcające wszystkich do czytania. Przypominamy, październik to miesiąc bibliotek szkolnych, a w tym roku będziemy świętować pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.

      Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli.

      Organizatorki

      Hanna Woźniak i Katarzyna Proch

    • Kolorowy Dzień Patrona
     • Kolorowy Dzień Patrona

     • ,,Kiedy śmieje się dziecko, 

      śmieje się cały świat”

      KOLOROWY DZIEŃ PATRONA

       

      13 października to dzień wyjątkowy dla naszej społeczności szkolnej - to  Dzień Patrona Szkoły Janusza Korczaka - wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego.

      Twierdził, że miejsce dziecka jest w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Starał się zapewnić dzieciom beztroskie – co nie znaczy pozbawione obowiązków – dzieciństwo. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej.

      Tegoroczne obchody miały w tym roku inny charakter, ale nawet w dobie pandemii przybrały uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do szkoły można było zauważyć okolicznościową gazetkę. Kolorowy strój uczniów był wyrazem przywiązania do naszej tradycji.

      W klasach rozbrzmiały dźwięki hymnu szkolnego, odbywały się lekcje tematyczne związane z Dniem Patrona: pokazy multimedialne, filmy, czytanie książek, występy, warsztaty artystyczne, collage, oglądanie prezentacji przygotowanej przez  panią Julię Kowalczyk, kolorowe malowanki ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

      Święto Szkoły przeszło do historii. Mamy nadzieję, że uczniowie bogatsi w wiedzę o swoim patronie będą pamiętali o tradycji, patriotyzmie i przywiązaniu do wartości.

      Iwona Jankowiak

      [na zdjęciach dzieci z klas 1-3 podczas Dnia Patrona]

    • Cała Polska Programuje!
     • Cała Polska Programuje!

     • Październik to wielkie święto dla miłośników kodowania. Swoich sił w kodowaniu spróbowała klasa 2a, która od 28 września do 9 października wzięła udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje” w ramach programu Uczymy Dzieci Programować, a tydzień później w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Podczas trwania wydarzeń realizowane były specjalne wyzwania. Uczniowie mogli m.in. sprawdzić się w zadaniach z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków czy wirtualnych puzzli. Uczniowie dowiedzieli się także, co to debugowanie (proces wyszukiwania i naprawiania błędów w kodzie). Celem wyzwania było wspólne kodowanie, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych. Wszystkim uczniom i nauczycielom polecamy naukę kodowania przez zabawę, co widać na zamieszczonych niżej zdjęciach.

      Monika Sternal

      [na zdjęciach uczniowie klasy 2a podczas kodowania i programowania]

    • Witajcie w świetlicy!
     • Witajcie w świetlicy!

     • Mimo trudnego czasu, pełnego ograniczeń i obostrzeń staramy się aby nasza świetlica nadal była przyjaznym i bezpiecznym miejscem, w którym uczniowie mogą odrobić lekcje, rozwinąć swoje pasje, spędzić przyjemnie czas z rówieśnikami, czy po prostu odpocząć. Prowadzone przez nas zajęcia dają dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe, muzyczne i integracyjne w sali świetlicowej, zabawy rekreacyjno-sportowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko), jak również pozwalają na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych, czytelniczych i innych. W trakcie codziennych zajęć zwracamy również szczególną uwagę na doskonalenie samodzielności naszych uczniów oraz kształtowanie umiejętności funkcjonowania w grupie.

      Wychowawcy świetlic

      ZAPRASZAMY DO WIRTUALNEJ WIZYTY W NASZYCH ŚWIETLICACH 

      A TAKŻE DO ZAGLĄDANIA DO ZAKŁADKI  ŚWIETLICA-AKTUALNOŚCI

    • Nauczyciel ma swój dzień
     • Nauczyciel ma swój dzień

     • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to polskie święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. 

      Z tej okazji w świetlicowym teatrzyku uczniowie przygotowali występ dla swoich nauczycieli.

       

      Zapraszamy do obejrzenia filmu poniżej!

       

    • Międzynarodowy Dzień Muzyki
     • Międzynarodowy Dzień Muzyki

     •  

      Co roku 1 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym roku obchody tego święta przeniosły się… do internetu!

       

      Każda z klas nauczyła się wybranej piosenki turystycznej, a następnie nagrała filmik. Dzieci odkrywały swoje umiejętności aktorskie i sceniczne, niektórzy przebrali się do nagrania, przygotowali rekwizyty…W ten sposób byliśmy ze sobą „na odległość, ale jednak razem”. Wspólnie przeżyliśmy magiczne i wzniosłe chwile. Bo „muzyka łagodzi obyczaje”, prawda? Mogliśmy wspólnie zaśpiewać piosenki, które przecież znamy: „Stokrotka”, „Jeden świat”, „Płonie ognisko w lesie”…

      Międzynarodowy Dzień Muzyki zainicjowany został w 1975 roku przez Yehudi Menuhina, amerykańskiego wirtuoza skrzypiec oraz dyrygenta, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO.

      Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą jej piękno. My o tym wiemy i dlatego celebrujemy to święto każdego roku na początku października.

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć drzwi, które zamieniły się w „drzwi do Krainy Muzyki” oraz na Przegląd Piosenki Turystycznej  Dzień Muzyki

       

       

       

      Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Gęsior za pomoc w realizacji projektu.

       

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

     • Uwaga!

      Od dnia 12.10.2020 roku będzie obowiiązywał nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

      PLAN LEKCJI

    • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

     •  

      W związku z obchodzonym 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do kącika psychoedukacyjnego i zapoznania się z materiałami opracowanymi przez naszych psychologów. Przypominamy również o dostępności zatrudnionych w szkole specjalistów, tj. psychologów, pedagogów, logopedów i specjalistów terapii pedagogicznej. Szczegółowe informacje o formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej wraz z godzinami pracy poszczególnych osób znajdują się w zakładce rodzice - opieka specjalistów.

      LINK DO STRONY DLA RODZICÓW

      LINK DO STRONY DLA UCZNIÓW

    • Kup Pan szczotkę
     • Kup Pan szczotkę

     • Rozpoczynamy w naszej szkole akcję „Kup pan szczotkę”.

       

      Akcja „Kup pan szczotkę” polega na zbiórce szczoteczek i past do zębów dla podopiecznych polskich misjonarzy w Afryce.

      Apelujemy do wszystkich o zakup zwykłych szczoteczek i past do zębów- my przekażemy je dalej.

      Miejsce zbiórki to główny hol szkoły (znajduje się tam pudło przy drzwiach), oraz przy wejściu B.

       Akcja potrwa do 29 października 2020 roku.

      Pamiętaj dobro powraca!

       

      Z góry dziękujemy.

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego.

      [zdjęcie przedstawia dzieci z Afryki trzymające szczoteczki do zębów]

    • Domowy obiadek-nowa osoba do kontaktów
     • Domowy obiadek-nowa osoba do kontaktów

     • Dzień dobry,

      Od dnia 28.09.2020 zajmuję się aplikacją zamów posiłek. Rodzice mogą się ze mną kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących zamawiania posiłków, płatności, wszelkich problemów wynikających z funkcjonowaniem aplikacji.

      *pomogę zamówić posiłek dla dzieci

      *udzielę informacji odnośnie menu na dany dzień

      *w przypadku choroby lub nieobecności dziecka anuluję zamówiony wcześniej posiłek (do godziny 7:00)

      *kontakt w sprawie wystawienia faktury za obiady

      W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

      mail: anna.rogowska@domowyobiadek.plnr tel.502 654 040

      --

      Anna RogowskaDomowy Obiadek sp. z o.o. ul. Grunwaldzka 640 62-064 Plewiska tel: 502 654 040 www.domowyobiadek.pl

    • Zasady SBO
     • Zasady SBO

     • Zasady jesiennej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

      Informacje ogólne:

      • Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) to nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowana do potrzeb i wymagań młodzieży. Dzięki możliwości realizacji wybranego przez społeczność szkoły projektu SBO posiada niemal wszystkie cechy samorządowego budżetu partycypacyjnego. Nie jest to więc tylko symulacja, ale autentyczny proces konsultacyjny oparty na partycypacji, a jego bezpośredni rezultat – zrealizowany projekt młodzieżowy – staje się wręcz namacalny dla uczniów. Wszystko po to by pokazać, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem!
      • Aktualna edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest elementem przedsięwzięcia pt. DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

       

      Składanie projektów:

      • Składanie projektów odbywa się poprzez wypełnienie i wysłanie online formularza zgłoszeniowego projektu poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl
      • Projekty można zgłaszać w terminie od 05.10.2020 do 18.10.2020
      • Propozycje projektów mogą składać: uczniowie, rodzice oraz nauczyciele
      • Liczba propozycji projektów możliwych do złożenia przez jedną uprawnioną osobę: 1
      • Maksymalna kwota realizacji zgłoszonego projektu wynosi 1000 zł.
      • Cele składanych w ramach edycji projektów powinny dotyczyć szkoły i społeczności szkolnej.
      • Zgłaszane projekty powinny mieć charakter inwestycyjny/twardy (bez możliwości budowy/rozbudowy obiektów) lub nieinwestycyjny/miękki.
      • Zgłaszane projekty powinny być możliwe do realizacji do dnia 15.11.2020
      • Składane projekty powinny spełniać wymogi racjonalności oraz efektywności kosztowej.

       

      Opiniowanie:

      • Zgłoszone projekty będą weryfikowane pod względem zgodności z zasadami danej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego oraz możliwościami ich terminowej realizacji.
      • Sprawdzania zgodności projektów podejmie się Komitet Opiniujący złożony m.in. z opiekunów SBO oraz Dyrekcji Szkoły.
      • Opiniowanie projektów odbędzie się w terminie od 19.10.2020 do 23.10.2020
      • Opiniowanie zakończy się zatwierdzeniem listy projektów przeznaczonych do głosowania. Lista ta zostanie upubliczniona na portalu www.konsultacje.metropoliapoznan.pl a także w sposób widoczny zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole.

       

      Głosowanie:

      • Głosowanie odbędzie się w dniach od 26.10.2020 do 30.10.2020.
      • Prawo do udziału w głosowaniu posiadają uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.
      • Liczba głosów, które może oddać osoba uprawniona do głosowania: 1
      • Głosowanie odbędzie się online.
      • Liczenia głosów podejmie się Komisja Sprawdzająca złożona z wybranych nauczycieli i uczniów szkoły.
      • Osobom wchodzącym w skład Komitetu Opiniującego nie przysługuje prawo głosu.

       

      Wyniki:

      • Wyniki głosowania zostaną ogłoszone niezwłocznie po zatwierdzeniu wyników na portalu www.konsultacje.metropoliapoznan.pl a także na tablicy ogłoszeń w szkole.
      • W przypadku równej liczby głosów dwóch lub więcej projektów, wygrany projekt lub projekty zostanie/zostaną wybrane drogą losowania.

       

      Realizacja projektu/projektów wybranego/wybranych w głosowaniu:

      • Zwycięski projekt/projekty zostanie zrealizowany w terminie do 15.11.2020
      • Jeżeli kwota wybranego projektu w trakcie jego realizacji okaże się wyższa niż wskazany w ramach edycji limit, może on zostać zrealizowany jedynie częściowo. Jeśli nie będzie możliwości realizacji częściowej może on zostać odrzucony, a jego miejsce zajmie wówczas następny projekt z największą liczbą głosów.

       

      Kontakt:

      Marta Broniszewska (mbroniszewska@spkomorniki.pl lub przez Librus)

      Anna Wiśniewska (awisniewska@spkomorniki.pl lub przez Librus)

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

     • Uwaga!

      Od dnia 12.10.2020 roku będzie obowiiązywał nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

      PLAN LEKCJI

    • Noc Zawodowców
     • Noc Zawodowców

     • Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

      Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

      Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru.

      Tegoroczna Noc Zawodowców 2020 Edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” to wydarzenie on-line, które angażuje młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach oraz wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

      Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach, zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.

      Startujemy on-line w piątek 2 października 2020 roku o godzinie 17:00.

      Szczegóły wydarzenia na stronie: www.noczawodowcow.pl

      Program wydarzenia na stronie: https://noczawodowcow.pl/elementor-1599/

      Zapraszamy!

    • Obiady
     • Obiady

     • Szanowni Państwo/Drodzy rodzice,w związku z wytycznymi Głównej Inspekcji Sanitarnej oraz pragnieniem zachowania najwyższych standardów ochrony dla Państwa dzieci liczba miejsc w stołówce szkolnej musiała zostać ograniczona.
      Obecnie podczas jednej tury obiadowej ze stołówki może korzystać maksymalnie 36 uczniów. Chcąc zapewnić możliwość spożycia posiłków przez jak największą liczbę uczniów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa zwracamy się z prośbą i jednocześnie pragniemy poinformować, że wspólnie z Dyrekcją Szkoły podjęte zostały następujące ustalenia:
      1. prosimy o składanie zamówień posiłków z góry na cały tydzień maksymalnie do piątku do godziny 19:00
      2. zamawianie posiłków "z dnia na dzień" zostaje tymczasowo wyłączone, na okres ok 14 dni
      3. w przypadku problemów z odmówieniem posiłków prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości w aplikacji Zamów Posiłek lub pod numerem telefonu 502654040 (w godzinach  9 - 15)
       
      Dziękujemy za zrozumienie :)
       
      Wszystkie powyższe ustalenia mają na celu sprawne rozpoczęcie roku szkolnego, ustabilizowanie pracy stołówki oraz jak największą optymalizację wydawania posiłków, aby mogła z nich skorzystać maksymalna liczba uczniów. 

       

      Pozdrawiamy,
      Zespół Domowego Obiadku 
    • Narodowe Czytanie Balladyny
     • Narodowe Czytanie Balladyny

     • 4 września uczniowie klasy 8a włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Odbywa się ona corocznie od 2012r. w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury i remizach strażackich. Lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania została „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Ósmoklasiści wybrali najciekawsze fragmenty dramatu i przeczytali je swoim kolegom i koleżankom z klasy. Ze względu na reżim sanitarny akcja w naszej szkole nie mogła odbyć się w szerszym gronie, ale zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia.

      Ewelina Krzysztoń

    • Harmonogram zebrań
     • Harmonogram zebrań

     • Poniżej prezentujemy harmonogram zebrań z rodzicami w klasach 4-8. Prosimy o zapoznanie się.

      Podczas zebrań w godz. 18:00-20:00 dyżury pełnią szkolni specjaliści wg poniższego harmonogramu:

      CZWARTEK 03.09.2020 r. - Barbara Wesół, Marzena Reguła-Pierunek

      PONIEDZIAŁEK 07.09.2020 r. - Wioletta Wardziak-Lubka, Aleksandra Hak

      WTOREK 08.09.2020 r. - Ewelina Klińska

      ŚRODA 09.09.2020 r. - Renata Stankiewicz

      CZWARTEK 10.09.2020 r. - Daria Adamska

      PIĄTEK 11.09.2020 r. - Paula Mikołaczak

    • Zajęcia z baletu, modern jazzu i akrobatyki
     • Zajęcia z baletu, modern jazzu i akrobatyki

     • Serdecznie zapraszamy na zajęcia z baletu, modern jazzu i akrobatyki organizowane przez Pas de Dominique Sztuka Tańca.

      Zapisy: dominique@avanti.poznan.pl lub 607 071 616.

      Bezpłatne lekcje pokazowe odbędą się:

      • w Świetlicy w Szreniawie (10.09. godz. 16:30 - akrobatyka dzieci 5-8 lat i 17:30 - akrobatyka dzieci 9+; 15.09, godz. 16:30 - balet),
      • w DK "Klub" w Rosnówku (15.09. - godz. 17:30 - balet i godz. 18:30 - modern jazz),
      • w DK "Dworek" w Głuchowie (17.09. - godz. 17:00 - balet),
      • w WDK "Koźlak" w Chomęcicach (17.09.- godz. 18:00- baleti godz. 18:45 - modern jazz).

      Planowane są zajęcia również w Komornikach.

      Serdecznie zapraszamy!

       

    • Ubezpieczenie
     • Ubezpieczenie

     • Szanowni Rodzice, 

      Ubezpieczenie Dzieci na rok szkolny 2020/2021 ważne jest od 1 września 2020 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r.  zawarte w PZU SA  Ogólne warunki ubezpieczenia - link

      1. Zakres NNW i kosztów leczenia związanych z nieszczęśliwym wypadkiem opisane w załączniku na stronie szkoły (LINK). Ochrona zawiera trzy warianty do wyboru różniące się sumą ubezpieczenia i składką. 
      2. Deklaracja do pobrania - Deklaracja_2020_2021_Komorniki
      3. Rodzic wypełnia deklarację wpisując wybraną składkę i uzupełnia dane dziecka. 
      4. Składkę opłacacie Państwo przelewem (dane na deklaracji) ostatecznie do dnia 25 września , a deklaracje przesyłacie na adres : ubezpieczenia.edukacja@gmail.com 
      5. Wpłaty gotówką w dniu zebrań – będziemy obecni na każdym zebraniu w hallu szkoły przy wejściu. W tych dniach można do nas dostarczyć deklaracje wraz z wpłatą. 

       

      Kontakt do Opiekunów ds. ubezpieczeń: 

      Natalia Zielińska       tel. 501455822 

      Katarzyna Ekwińska tel. 506117913 

       

      Adres mail: 

      Natalia Zielińska

      nata.dzielinska@gmail.com

      ubezpieczenia.edukacja@gmail.com 

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     •                                                             ,,Pozwólmy dzieciom doświadczać po omacku,

                                                                   wydłużać swoje korzenie, eksperymentować

                                                                   i drążyć, dowiadywać się i porównywać,(...)

                                                                   pozwólcie im wyruszyć w podróże odkrywcze-

                                                                  czasem trudne- ale pozwalające znaleźć taki

                                                                   pokarm, jaki będzie dla nich pożyteczny."

                                                                                                                             C.Freinet

      Nowy rok szkolny 2020/2021 inny niż wszystkie.

      1 września to bardzo ważny dzień dla każdego ucznia. W tym roku miał szczególne znaczenie, bo w cieniu pandemii. Zwykle, po letnim wypoczynku, wszyscy biegliśmy do szkoły spragnieni własnego towarzystwa, wspólnych rozmów i spotkań. Podobnie było w tym roku, ale niestety, musieliśmy zmierzyć się z ogromnymi utrudnieniami. Maseczka, dezynfekcja, dystans społeczny, mierzenie temperatury to pojęcia, które na stałe weszły do naszego słownika.

      Jakże miło było spotkać dawno niewidziane koleżanki i kolegów. Kto kryje się za maseczką i przyłbicą? To pytanie padało często.

      Dla uczniów klas O i I rozpoczęcie nauki w szkole oznacza nowy etap w życiu. Jest to wielkie i ważne przeżycie.

      To uczniowie klas I dzisiaj zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Uroczystość miała charakter szczególny. Z jednej strony była radosnym i spontanicznym przeżyciem, z drugiej niezwykle poważnym i doniosłym. Te uczucia towarzyszyły nie tylko naszym kochanym uczniom, ale również  ich rodzicom, Dyrekcji Szkoły i nam- nauczycielom.

      Uroczystego pasowania dokonała pani Dyrektor Hanna Drapiewska, a towarzyszyły jej panie wicedyrektor Bożena Czaińska i Angelika Włodarczak.

       

      Z nadzieją patrzymy w przyszłość. Wszystkim życzymy, aby ten nowy rok 2020/21, był spokojny. Realizujmy nasze marzenia, rozwijajmy się i wspierajmy wzajemnie. Razem możemy wiele. Zatem bądźmy razem w tym trudnym czasie.

                    „UFAMY DZIECIOM, BO ONE SĄ TWÓRCAMI PRZYSZŁOŚCI”.

       

      Tekst:

      Iwona Jankowiak

      Anna Kaczmarek