• Dzień Kropki w klasach 1-3
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Od 2008 r. 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Obecnie święto to celebrowane jest w 108 krajach. Inicjatywa ta ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

       

    • Poznańska Noc Naukowców
     • Poznańska Noc Naukowców

     • Noc Naukowców online w Poznaniu coraz bliżej!

      Koniecznie wejdźcie 24 września 2021 roku na stronę http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

      Nasi badacze pokażą jak nauka i naukowcy mogą uratować planetę. Pokażą, że właśnie w nauce jest nadzieja na ratunek. To hasło „W nauce nadzieja” będzie głównym mottem imprezy. Ma sprawić, że młodzi ludzie spojrzą na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość. Wierzymy, że każdy z nich będzie chciał stać się bohaterem ratującym planetę. 


      #PUT #UAM #PULS #UEP #AWF #PCSS #IGCPAN #IFMPAN #NocNaukowcow #ResearchersNight #SOSdlaZiemi #NaukowcydlaZiemi #SOSforEarth #wnaucenadzieja 


      Szczegółowy program udostępniony będzie na stronie w przyszłym tygodniu.

      W załączeniu, na zachętę, program Nocy Naukowców proponowany przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN - zobacz


      Będzie się działo!


      Od 16: 00 startuje Studio na żywo!  Poczujcie atmosferę i zobaczcie, co i gdzie na Was czeka! Wszystkie materiały dostępne będą na YouTube Instytucji, wszystkie linki można też będzie znaleźć na kanale VOD na stronie poznańskiej Nocy Naukowców!


      Serdecznie zapraszamy!


    • Obiady - nowy harmonogram
     • Obiady - nowy harmonogram

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

      Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Rok, który będzie pod wieloma względami inny od poprzednich. Pragniemy zapewnić Państwa, ze firma Domowy Obiadek dokłada wszelkich starań, by zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa zarówno w kuchni podczas przygotowania posiłków, ich transportu oraz podczas serwowania ich Państwa pociechom.

      Dziękujemy za zaufanie oraz powierzenie nam możliwości żywienia Państwa dzieci.

      Mamy nadzieję, że nasze obiady zasmakują dzieciom i jednocześnie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w pierwszym okresie, kiedy to muszą one przestawić się na nasze potrawy. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i pierwsze spostrzeżenia po pierwszych dwóch tygodniach współpracy.

      W razie pytań zachęcamy także do kontaktu z Panią Anną Rogowską, pod numerem telefonu 531 680 517 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 14:00, lub mailowo: anna.rogowska@domowyobiadek.pl

       

       

      Od 1 września 2021r. wprowadzamy nowy system zamawiania posiłków „zamowposilek.pl”. Rejestracja jest już uruchomiona. Aby się zarejestrować prosimy kliknąć w link link

      Rejestracja jest również możliwa na naszej stronie internetowej - przejdź

       

      Poniżej znajdują się linki do filmów instruktażowych (należy kliknąć w poniższe linki aby otworzyć):

      • jak się zarejestrować: zobacz
      • jak płacić i zamawiać posiłki: zobacz

      Nasz system działa na zasadzie przedpłat, to znaczy aby móc zamówić posiłki należy najpierw dokonać wpłaty zaliczki, a potem złożyć zamówienie.

      Płatności online zostaną wkrótce uruchomione.

       

      Zamówienie lub odwołanie posiłków można złożyć w aplikacji najpóźniej w dniu poprzedzającym wydawanie posiłku do godziny 19:00. Informacje na temat cen wybranych posiłków i zestawów, oraz kosztów wyżywienia na wybrany okres znajdą Państwo po zalogowaniu w aplikacji.

       

      Po zarejestrowaniu zachęcamy Państwa do skorzystania z wygodnej aplikacji mobilnej na telefony.

      Jak to zrobić:

      - w telefonie z systemem Android (Samsung, LG, HTC, Huawei i inne) należy wejść w „Sklep Play” (Google Play), w telefonie firmy iPhone należy wejść w sklep „App Store”.

      - następnie wyszukać „zamowposilek.pl” z ikonką

      - kliknąć „zainstaluj” i „otwórz”

      - pozostaje już tylko zalogowanie się – login to podany przy rejestracji email, a hasło jest to samo jakie nadano przy pierwszym logowaniu

       

      W przypadku problemów z rejestracją lub samą aplikacją prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta bok@zamowposilek.pl lub po udanym zalogowaniu przez zakładkę "Pomoc > Wyślij wiadomość”. W „Pomocy” znajdą Państwo również aktualną instrukcję obsługi aplikacji.

       

      Pozdrawiamy

      Zespół Domowego Obiadku

       

       

      HARMONOGRAM WYDAWANIA

      OBIADÓW

      od 20.09.2021 r.

       

      TURA 1

      12.00 KLASY: oddział przedszkolny

      TURA 2

      12.40 KLASY: IV-VI

      TURA 3

      12.55 KLASY: I

      TURA 4

      13.40 KLASY: VII-VIII

      TURA 5

      13.55 KLASY: II A, IID, IIIA, IIIB, IIID

      TURA 6

      14.30 KLASY : IIB, IIC, IIIC, IIIF

    • Dodatkowy kurs autobusu
     • Dodatkowy kurs autobusu

     • Szanowni Państwo,

       

      W odpowiedzi na Wasze oczekiwania uruchomiony zostanie dodatkowy kurs autobusu o godzinie 15:50. Kurs zostanie wprowadzony na okres próbny, tj. od 20.09.2021r. do 20.10.2021r. Autobus będzie odjeżdżał spod szkoły w kierunku osiedla Parkowego, kończąc na os. Zielone Wzgórze, przy pętli na ul. Sadowej.

       

      Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z tego rozwiązania. Zapewne wpłynie to na poprawę ruchu przy szkole o tej porze, a także zagwarantuje dzieciom bezpieczny powrót do domu. Dodam również, że od zainteresowania/ilości korzystających z kursu dzieci zależy, czy zostanie on wprowadzony na stałe.

       

      Przy okazji chciałabym podziękować p. Katarzynie Trzeciak, która zgodziła się poprowadzić w naszym imieniu rozmowy z przedstawicielami Urzędu Gminy oraz PUK w tym temacie.

       

      Z wyrazami szacunku,

      Paulina Chołdrych

      Przewodnicząca Rady Rodziców SPnr1 im. Janusza Korczaka w Komornikach

    • Autobus
     • Autobus

     • Przypominamy, że na terenie Gminy Komorniki kursuje linia regularna specjalna - autobus dowożący dzieci do szkoły. Załączamy rozkład jazdy obowiązujący od 2 września 2021 r. - zobacz

      Jednocześnie przypominamy, że uczniowie którzy korzystają tylko z tzw. linii specjalnej - wewnętrznej (z domu do szkoły i odwrotnie) nie muszą posiadać kart PEKA.

      Uczniowie, którzy chcą dojeżdżać wszystkimi autobusami liniowymi m.in. 701, 702, 703 lub w strefie A+B+C+D, czyli na wszystkie linie ZTM, muszą posiadać doładowaną kartę PEKA.

    • Zawalczmy razem o Pana Przemka
     • Zawalczmy razem o Pana Przemka!

     • Szanowni Rodzice!

      Życie pisze różne scenariusze, często zupełnie inne niż chcemy i planujemy. Tak było również w przypadku Państwa Siebert, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły.

      Pan Przemek od marca zmaga się z glejakiem płata skroniowego mózgu. W Polsce wyczerpują się metody leczenia, jednak pomocy można szukać w Niemczech, gdzie przeprowadzana jest kosztowna terapia immunologiczna.

      Państwo Siebert zawsze wspierali naszą szkołę i angażowali się w jej rozwój, teraz sami potrzebują pomocy. My nie chcemy pozostawić Ich samych w tych trudnych chwilach, dlatego zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o wsparcie zbiórki na leczenie Pana Przemka.

       

      Okażmy jak wielkie są nasze serca!

       

      Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców

    • materiały psychoedukacyjne
     • Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

     • 10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Święto obchodzone jest corocznie od 2003 roku z inicjatywy IASP i WHO, a jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej i profilaktyka samobójstw oraz wsparcie osób w kryzysie samobójczym. Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z artykułami, jakie z tej okazji przygotowałyśmy w zakładce kącik psychoedukacyjny. 

      10 września Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwo - artykuł dla uczniów

      Profilaktyka samobójstw dzieci i młodzieży -  materiały psychoedukacyjne dla rodziców

      Wioletta Wardziak-Lubka

      Aleksandra Hak

      psychologowie szkolni

       

    • Ogłoszenie o naborze
     • Ogłoszenie o naborze

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach ogłasza otwarty konkurs na stanowisko referenta.

      Szczegóły oferty - zobacz

      Dokumenty w zamkniętych kopertach oznaczone imieniem i nazwiskiem kandydata z dopiskiem „Konkurs na referenta w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach”, należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 – 14:00, w terminie do 17.09.2021 r.

    • Dni adaptacyjne klas 4
     • Dni adaptacyjne klas 4

     • Szanowni Rodzice Czwartoklasistów!

      W dniach 2-3 września 2021 r. wychowawcy klas IV przygotowali dla swoich uczniów dni adaptacyjne. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie spotykają się wyłącznie z wychowawcą według poniższego harmonogramu:

       

      CZWARTEK 02.09.2021 r.

      4a - 9:10-12:40 sala 225

      4b - 9:10-12:40 sala 223

      4c - 8:15-11:45 sala 210

      4d - 9:10-12:40 sala 219

      4e - 8:15-11:45 sala 213

      4f - 8:15-11:45 sala 113

       

      PIĄTEK 03.09.2021 r.

      4a - 8:15-11:45 sala 225

      4b - 8:15-11:45 sala 223

      4c - 9:10-12:40 sala 210

      4d - 8:15-11:45 sala 219

      4e - 9:10-12:40 sala 213

      4f - 9:10-12:40 sala 113

       

    • Posiedzenie Rady Rodziców
     • Posiedzenie Rady Rodziców

     • Szanowni Rodzice!

      W dniu 8 września b.r. o godz. 17.30 w sali 004  odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym posiedzenie Rady Rodziców. Zapraszamy serdecznie przedstawicieli poszczególnych klas wyłonionych na zebraniach. 

    • Ubezpieczenie NNW
     • Ubezpieczenie NNW

     • Szanowni Rodzice!

      W tym roku szkolnym zgłoszenie do ubezpieczenia będzie się odbywało drogą elektroniczną, co ułatwi dostęp do danych dziecka i warunków ubezpieczenia w każdym momencie.

      Dostęp do pobierania certyfikatu potwierdzenia zawarcia polisy będzie aktywny od dnia 01.09 do 30.09 b.r.


      List z podstawowymi informacjami - zobacz

      Aktywny link - przejdź

    • Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

     • W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się w czwartek 2 września 2021 r. według następującego harmonogramu:

      Klasy 0 - godzina 17.00

      Klasy 1-3 - godzina 18.00

      Klasy 4-8 - godzina 19.00

      Specjaliści swój dyżur będą pełnić w godzinach 18.00-20.00

      Spotkania odbędą się w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.


      Przydział sal dla poszczególnych klas:

      Klasy 0-3 - zobacz

      Klasy 4-8 - zobacz

    • Szczepienia uczniów
     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

     • Szanowni Rodzice!

      Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach - przejdź do strony MEiN

      Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wyżej wspomnianym pakietem oraz poniższymi rekomendacjami dla rodziców w związku z szczepieniami przeciwko COVID-19 uczniów w wieku 12-18 lat.

      Również polecamy Państwa uwadze załączone poniżej listy wystosowane przez fundację "Rodzice Szkole" oraz Ministra Zdrowia.

      List fundacji "Rodzice Szkole" - zobacz

      List Ministra Zdrowia - zobacz

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • W środę 1 września 2021 r. zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie przychodzą do szkoły według następującego harmonogramu: 

      • kl. VIII-VI godz. 8:30 [sale lekcyjne, bez opiekunów] wejście G 
      • kl. V-IV godz. 09:30 [sale lekcyjne, bez opiekunów] wejście G 
      • kl. III-II godz. 10:30 [sale lekcyjne, bez opiekunów] wejście A 
      • kl. I godz. 11:30 [hala sportowa,1 uczeń 1 opiekun] wejście A 
      • kl. 0 godz. 12:30 [hala sportowa,1 uczeń 1 opiekun] wejście B 

      Przydział sal lekcyjnych:

       

      W czasie pobytu na terenie szkoły należy przestrzegać zasady reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu. Do szkoły wchodzą tylko osoby zdrowe. 

       

      Dyrektor Szkoły

      Grono Pedagogiczne

    • Ogłoszenie o naborze
     • Ogłoszenie o naborze

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko – pomocy nauczyciela w szkole.

      Dokumenty należy składać do dnia 26 sierpnia 2021 r. do godz. 12.00. Dokumenty aplikacyjne, które wpłyną do Szkoły po w/w terminie nie będą rozpatrywane.

      Szczegóły oferty - zobacz​​​​​​​

    • Msza święta inauguracyjna
     • Msza święta inauguracyjna

     • W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. o godz. 11.15 zapraszamy dzieci, rodziców, dyrekcję, nauczycieli,pracowników szkół na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła. Na tej Mszy św. poświęcone zostaną również tornistry, plecaki i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych, które rozpoczynają edukację szkolną. 

      Prosimy rodziców, dziadków i nauczycieli, aby zadbali o to, żeby dzieci i młodzież przybyli na tą Mszę Świętą. 

    • Sejm zdobyty!
     • Sejm zdobyty!

     • W poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. spora grupa naszych uczniów i absolwentów pod opieką nauczycieli, p. Kingi Kobrzyńskiej, p. Eweliny Krzysztoń i p. Jakuba Podlewskiego,  przerwała wakacyjny wypoczynek i wybrała się na wycieczkę do Sejmu.

      Inicjatorką wydarzenia była pani poseł Joanna Jaśkowiak, która wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komornikach zorganizowała wyjazd dla dzieci i młodzieży. 

      Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i wspólny obiad z panią poseł w sejmowej restauracji. Następnie udaliśmy się na Starówkę, gdzie w ciekawy sposób przewodnik przybliżył nam historię Warszawy.

    • Wyniki egzaminu ósmoklasisty
     • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

     • Pod koniec maja br. uczniowie klas ósmych zmierzyli się z pierwszym egzaminem zewnętrznym w swoim życiu. Pomimo trudów nauczania zdalnego nasi uczniowie poradzili sobie doskonale!

      Młodzież uzyskała wysokie noty - z wszystkich przedmiotów średni wynik był wyższy niż w gminie, powiecie, województwie i kraju!

       

      Serdecznie gratulujemy!

       

    • Wycieczka do Sejmu
     • Wycieczka do Sejmu RP - zaproszenie

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

      GOK Komorniki wraz z posłanką Joanną Jaśkowiak zapraszają dzieci z gminy Komorniki na wycieczkę do Sejmu RP w dniu 09.08.2021 r.

       

      Program wycieczki :

      7:30 wyjazd

      11:30 przyjazd do Warszawy

      12:00 zwiedzanie sejmu

      13:30 obiad w restauracji sejmowej

      14:30 spacer po starówce + czas wolny

      18:00 wyjazd do Komornik

      21:30 powrót

       

      Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność miejsc. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy zapisy@gokkomorniki.pl podając imię i nazwisko dziecka, wiek, numer telefonu kontaktowego.

      Szczegóły na stronie internetowej GOK: przejdź