• "WIELKANOCNE RYMOWANIE"
     • "WIELKANOCNE RYMOWANIE"

     • Wielkanoc to czas radości i wielkiej nadziei, czas w którym zwracamy uwagę na najważniejsze wartości w życiu człowieka. W tym szczególnym okresie uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wziąć udział w konkursie „Wielkanocne Rymowanie”. Zadaniem było ułożenie rymowanego wiersza lub pięknych, szczerych, wesołych życzeń wielkanocnych.

      Czego uczniowie życzyli z okazji Świąt Wielkanocnych?

      Jak przedstawili święta w poezji wielkanocnej?

      Przeczytajcie sami. Święta Wielkanocne już za nami, ale poczujmy jeszcze przez chwilkę magię tych świąt…

      Uwzględniając kryteria konkursu przyznano poszczególne miejsca:

      1 miejsce – Wiktor Banaszak klasa 1a

      2 miejsce - Ignacy Łuczak klasa 1b

      3 miejsce – Jakub Klonowski 3g

      Prace konkursowe naszych „młodych poetów” zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

      Gratulujemy!

       

      Organizatorki: Agnieszka Łysak, Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak

    • Konkurs Kolorowe skarpetki
     • Rozstrzygnięcie konkursu "Kolorowe skarpetki"

     • Każdego roku 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby, jak osoby pełnosprawne. Dzień ten nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Każdy z nas może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej, wystarczą do tego kolorowe skarpetki. Skarpetki nie do pary to znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa. Właśnie z Dniem Kolorowej Skarpetki związany był konkurs plastyczno-techniczny dla klas 1-3. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie kolorowych skarpetek. Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, niestety nie wszystkie były zgodne z tematem (zaprojektowana została tylko jedna skarpetka). Prace oceniane były w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie. Wyróżnione zostały następujące osoby: Zofia Polowczyk z klasy 1c, Patrycja Jankowiak z klasy 2a. Kacper Mitura z klasy 2d oraz Stanisław Szydłowski z klasy 3e.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Jednocześnie zachęcamy do udziału w akcji kolorowej skarpetki w przyszłym roku.

       

      Paulina Perz-Szydłowska, Anna Sikorska, Monika Sternal, Anna Wiśniewska

    • Na niebiesko dla autyzmu
     • Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

     • Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, który został ustanowiony w 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce – „Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu”, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy  i potrzeby osób dotkniętych autyzmem.

      Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tego miesiąca jest ogólnoświatowa akcja „Na niebisko dla autyzmu”, w ramach której, ważne budynki i obiekty na całym świecie podświetlane są na niebiesko – w Polsce m.in. Pałac Kultury   i Nauki w Warszawie czy Stadion piłkarski we Wrocławiu. Głównym przesłaniem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym kolorem jest właśnie niebieski.  W tym roku w ramach  obchodów „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”, uczniowie naszej szkoły mogli zaprojektować plakat będący wyrazem wsparcia i solidarności z autystami. Poniżej zamieszczamy plakaty autorstwa naszych uczniów, którym serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej „niebieskiej akcji”.

      Organizatorki:

      Daria Adamska i Paula Mikołajczak

    • Drzwi otwarte w szkołach ponadpodstawowych
     • Drzwi otwarte w szkołach ponadpodstawowych w Poznaniu

     • Drodzy uczniowie i rodzice uczniów klas 8,

      W załączonym pliku znajduje się przygotowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu zestawienie terminów wirtualnych Drzwi otwartych w poznańskich szkołach ponadpodstawowych w 2021 r. - przejdź do wykazu.
      W zestawieniu zostały zamieszczone informacje pozyskane od przedstawicieli szkół, którzy odpowiedzieli na kierowane przez CDZdM zapytanie dotyczące organizowania tego wydarzenia.

       

      Jedna szkoła poinformowała, że nie planuje organizowania Drzwi otwartych. Jest to:

      • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

      Dwie szkoły nie znalazły się w zestawieniu:

      • XVII LO - 13 kwietnia 2021 r. w godz. 17.00-19.00
      • VI LO - 17 kwietnia 2021 r. od godz. 17.00 (linki będą dostępne na stronie internetowej VI LO)

      Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z prof. Małgorzatą Rosalską z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Może on być dobrym punktem wyjścia do rozważania o wyborze szkoły lub rozmowy o planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej. przejdź do wywiadu

       

      Wioletta Wardziak-Lubka

      psycholog/doradca zawodowy

    • Konkurs na zdjęcie koszyczka wielkanocnego
     • Konkurs na zdjęcie koszyczka wielkanocnego

     • Trudno sobie wyobrazić Święta Wielkiej Nocy bez koszyka wielkanocnego. Wkładamy do niego różne pokarmy: kolorowe pisanki, chleb, wędliny, sól czy baranka z masła. Dbamy również o to, aby był ładnie ozdobiony. Przystrajamy go gałązkami bukszpanu oraz baziami wierzbowymi, potocznie zwanymi bazimi kotkami.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia przygotowanego koszyczka. Przesłano piękne fotografie, z których trzy zostaną nagrodzone dyplomami.

      1 miejsce Martyna Waczyńska klasa 1a

      2 miejsce Amelia Roszak klasa 2e

      3 miejsce Agata Laurentowska klasa 3e

       

      Gratulujemy zwycięzcom oraz bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursie.

       

      Organizatorzy:

      Monika Jakielczyk-Jankowska, Marta Lipińska, Katarzyna Proch, Hanna Woźniak

    • Wyniki konkursu ,,Radosne jajko wielkanocne z życzliwym słowem”
     • Wyniki konkursu ,,Radosne jajko wielkanocne z życzliwym słowem”

     • Jajko to najważniejszy symbol Wielkanocy, ponieważ oznacza początek nowego życia. To właśnie jajkiem wszyscy domownicy zgromadzeni podczas uroczystego śniadania wielkanocnego dzielą się, składając sobie życzenia. W tych trudnych czasach bycie życzliwym jest szczególnie ważne.

      Wszystkim przekazujemy Wasze życzenia: zdrowia, spokoju, szczęścia, bogatego zajączka i wesołego Alleluja. Niech miłe słowo, uśmiech, spojrzenie i radość zagoszczą w Waszych sercach.

      Dyplomy otrzymują:

      1 miejsce Szymon Wrzeszcz klasa 1a

      2 miejsce Ignacy Winkowski klasa 1d

      3 miejsce Hanna Kufel-Ostrowska klasa 1b

      Dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i pracę włożoną w tak różnorodne i pomysłowe wykonanie zadania konkursowego.

       

      Organizatorzy:

      Hanna Woźniak, Katarzyna Proch, Monika Jakielczyk - Jankowska, Marta Lipińska

    • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
     • Kolorowe skarpetki

     • W dniach od 22.03-26.03.2021r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość włączyć się w akcję „Kolorowe skarpetki.” Akcja ta, poświęcona była obchodom Światowego Dnia Zespołu Downa, ten wyjątkowy dzień solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem, upamiętniany jest na całym świecie każdego roku, dokładnie 21 marca. Uczniowie naszej szkoły z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem włączyli się w akcję, przysyłając na prośbę szkolnych specjalistów terapii pedagogicznej, swoje zdjęcia w różnokolorowych skarpetkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli poprzez ten drobny gest, zsolidaryzować się osobami z Zespołem Downa, wykazując się tym samym tolerancją i empatią.

      Szacuje się, że Zespół Downa dotyka średnio jedno dziecko na około 800–1000 żywo urodzonych, bez względu na płeć i jest najczęściej występującą nieprawidłowością chromosomową. W Polsce na Zespół Downa cierpi ok. 60 tysięcy osób, które chcą być traktowane jak pełnoprawni obywatele, mający swoje potrzeby, marzenia i pragnienia. Fantastycznym programem „odczarowującym” osoby dotknięte trisomią, był telewizyjny cykl prowadzony przez Przemka Kossakowskiego „Down the road”. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za pozytywny odbiór naszej wirtualnej akcji fotograficznej i ten drobny akt solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem.

      Organizatorki:

      Daria Adamska

      Paula Mikołajczak

    • Konkursowe „Kurki wielkanocne” w wydaniu uczniów naszej szkoły.
     • Konkursowe „Kurki wielkanocne” w wydaniu uczniów naszej szkoły.

     •  

      Święta wielkanocne tuż, tuż… Z tej okazji uczniowie klas I – III zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Kurka wielkanocna” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Komornikach. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę przestrzenną lub płaską nawiązującą do symbolu świąt Wielkiej Nocy jakim jest kura J. Uczniowie wykazali się pomysłowością i talentem, który mam nadzieję zostanie i tym razem doceniony przez jury konkursowe.

      Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

      Danuta Rozbicka

    • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Zaczytani – w książkach zakochani” rozstrzygnięty!
     • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Zaczytani – w książkach zakochani” rozstrzygnięty!

     •   Dzisiaj, tj. 2 kwietnia 2021 roku, kiedy to na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci mam przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu plastycznego „Zaczytani – w książkach zakochani”, którego nasza świetlica była organizatorem. Do konkursu przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach wykonując pięknie ilustracje swoich ulubionych książek. Cieszy mnie ogromnie fakt, że konkurs znalazł swoich odbiorców, gdyż można wysnuć wniosek, że pomimo tylu innych propozycji na spędzanie wolnego czasu – książka i jej niezwykła magia nadal są obecne w życiu najmłodszych!

      Ale przejdźmy do rzeczy najważniejszej – laureatów konkursu :) 

      I miejsce zajęła: Hania Kufel – Ostrowska, klasa I, SP nr 1 w Komornikach;

      II miejsce zajęła: Lena Jaglińska, klasa II, SP nr 1 w Plewiskach;

      III miejsce zajął: Ignacy Winkowski, klasa I, SP nr 1 w Komornikach.

      Wyróżnienia otrzymali:

      · Agata Murach, klasa II, SP nr 1 w Plewiskach;

      · Alan Rozumek, klasa II, SP nr 1 w Plewiskach;

      · Dominik Kasprzak, klasa I, SP nr 1 w Komornikach.

       

      Wszystkim zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych niezapomnianych przeżyć z książką w ręku. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół przez organizatora.

       

      Danuta Rozbicka

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • Światowy Dzień Wody to istotne wydarzenie dla każdego mieszkańca Ziemi, ponieważ troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka. Dzień 22 marca ma przypominać, że wielu ludzi naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Motywem przewodnim w tym roku jest "Docenianie wody". Otrzymałyśmy kilkanaście plakatów reklamujących ten dzień.

      Wyniki konkursu

      1 miejsce Ignacy Winkowski klasa 1 d

      2 miejsce Hanna Kufel-Ostrowska klasa 1 b

      3 miejsce Wiktor Banaszak klasa 1a

      Nagrody w postaci dyplomów zostaną przekazane w późniejszym terminie z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią.

      Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie .

       

      Organizatorki Hanna Woźniak i Gabriela Ukaszewska

    • „Teatr to jest takie miejsce, w którym szybciej bije serce.”
     • „Teatr to jest takie miejsce, w którym szybciej bije serce.”

     • Zabawa w teatr, odgrywanie różnych ról, pantomima, teatr cieni, ćwiczenia dykcji… tak bardzo chciałoby się to wszystko wprowadzić w życie artystyczne uczniów, gdyby nie konieczność nauki zdalnej. Ograniczenia pandemii sprawiły, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru dzieci z klas 3g i 2d świętowały online. Uczniowie wirtualnie uczestniczyli w różnych aktywnościach mających na celu propagowanie uczestnictwa w życiu teatralnym. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Magia Teatru”, z której dowiedzieli się jak powstaje spektakl teatralny, kim jest inspicjent i sufler. Rozwiązywali zagadki, brali udział w zabawach parateatralnych, a na koniec sprawdzili swoją wiedzę w quizie o teatrze. Zwieńczeniem teatralnego święta było wykonanie przez dzieci kukiełek i pacynek z materiałów dostępnych w domu. Wszystkie piękne i kolorowe dzieła można podziwiać w galerii zdjęć.

      Dziękujemy młodym plastykom za zaangażowanie i pomysłowość.

      Marta Maciejewska

      Agnieszka Łysak

    • Dzień Teatru
     • Dzień Teatru

     • Co roku w marcu w naszej szkole obchodzimy hucznie Międzynarodowy Dzień Teatru.  Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany i nie mogliśmy uczcić tego święta tak, jakbyśmy chcieli. 

      29 marca świętowaliśmy Dzień Teatru oczywiście zdalnie. Uczniowie klas IV – VI przebrali się za wybraną przez siebie postać z literatury bądź filmu, natomiast siódmoklasiści i ósmoklasiści wcielili się w bohatera jednego z dramatów poznanych na lekcji języka polskiego. Ponadto wykonali plakaty teatralne, które tego dnia ustawili jako tło w Microsoft Teams. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Poniżej prezentujemy również filmik - w rolę Papkina z Zemsty Aleksandra Fredry wcielili się uczniowie klasy 7b.


      Organizatorki: Diana Gołacińska, Agnieszka Kruszewska, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Samelska, Magdalena Szymanowska

    • Palmy wielkanocne – konkurs rozstrzygnięty
     • Palmy wielkanocne – konkurs rozstrzygnięty

     •  W klasach 1-3 czas przed każdymi świętami to czas magiczny. Dzieci chętnie wtedy  robią dekoracje świąteczne i różne  prace plastyczne związane ze świętami.

      W tym roku ogłosiłyśmy konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę wielkanocną (chyba wejdzie na stałe do repertuaru konkursów szkolnych). Większość klas edukacji wczesnoszkolnej wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Dzieci musiały same zorganizować i zebrać materiały, wspólnie wykonać poszczególne elementy palmy i złączyć w jedno klasowe dzieło.

      Takie działania są szczególnie ważne teraz, kiedy wokół pandemia i izolacja. Praca, która skupia dzieci wokół wspólnego dzieła sprzyja integracji i ich uspołecznianiu. Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania. Dziękujemy klasom – 3a,3b,  3d,3f,  2a,2b,  2c, 2f, 1a, 1b, 1c za udział w konkursie.

      Niezależne jury – panie E. Brzoska, K. Mączyńska i I.  Miller miały niezwykle trudne zadanie. Uwzględniając kryteria konkursu przyznały;

      I miejsce – klasa 1b

      II miejsce – klasa 2c

      III miejsce – klasa 3b

      Wyróżnienie przyznano klasom 1c i 3a.

       

      Zapraszamy do  galerii zdjęć z „procesu twórczego”.

      Organizatorki konkursu: Anna Kaczmarek i Iwona Jankowiak

    • Wielkanocne śniadanie w oddziale przedszkolnym
     • Wielkanocne śniadanie w oddziale przedszkolnym

     • Ponieważ na najbliższe kilka dni uczniowie oddziału przedszkolnego przechodzą na tryb zdalnego nauczania, trzeba było przyspieszyć wspólne świętowanie przy wielkanocnym stole. W ostatni piątek w kilku klasach odbyło się wyjątkowe wielkanocne śniadanie, niestety inne niż w ubiegłych latach. Na świątecznym stole ze względu na pandemię nie było tradycyjnych potraw ale nie zabrakło słodkości oraz ciepłej i świątecznej atmosfery. Dzień wypełniony był rozmowami na temat tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy, śpiewaniem piosenek związanych z tematyką wiosenną , wspólnym ozdabianiem styropianowych jajek oraz oczekiwaniem na niespodziankę od zajączka. Uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczniów.


      Wychowawcy Oddziału przedszkolnego

    • Konkurs ZIELONO MI, czyli Najciekawsza Hodowla Rzeżuchy
     • Konkurs ZIELONO MI, czyli Najciekawsza Hodowla Rzeżuchy

     • Co roku przed świętami wielkanocnymi nasza szkoła zazielenia się. Tydzień wcześniej dzieci wymyślają inny, ciekawy sposób na hodowlę tej bogatej w witaminy rośliny. W koszyczku? Skorupce? Jako czuprynka?... Pomysłów jest mnóstwo, jury ma nie lada problem, żeby wybrać te „najciekawsze”. Cieszy nas, że w konkursie biorą udział również uczniowie ze starszych klas oraz całe rodzinki

      W tym roku najciekawsze pomysły na hodowlę rzeżuchy miały następujące osoby (kolejność przypadkowa):

      Zosia Polowczyk 1c

      Wojciech Sierżant 7d

      Ignacy Winkowski 1d

      Patryk Cichowicz 4b

      Hanna Kufel-Ostrowska 1b

      Nina Siebert 3f

      Dominik Kasprzak 1d

      Zosia Gałyńska 2e

      Marta Stachowiak 3f

      Nina, Julian 0b, Kaja Kopeć 4b

      Gratulujemy!

      Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia! Teraz Wy sobie wybierzcie, która hodowla Wam najbardziej się podoba

      Zapraszamy za rok!!!

       

      Organizatorki: I.Chruściel, M.Jakielczyk-Jankowska, K.Proch

    • „Szkoła pod palmami”, czyli konkurs plastyczny w wydaniu Palmiarni Poznańskiej
     • „Szkoła pod palmami”, czyli konkurs plastyczny w wydaniu Palmiarni Poznańskiej

     • W bieżącym roku szkolnym Palmiarnia w Poznaniu zaprosiła chętne szkoły do wzięcia udziału w projekcie botanicznym „Szkoła pod palmami”. Z uwagi na zaistniałą sytuację nie udało nam się wybrać na wycieczkę do palmiarni, jednakże możemy przystąpić do konkursu plastycznego, który swą tematyką nawiązuje do tego niezwykłego miejsca, jakim jest niewątpliwie Palmiarnia Poznańska. Na przełomie marca i kwietnia br. nasi najmłodsi uczniowie z klas I – III mają za zadanie rozpoznać po opisie jedną z dwóch roślin i ją w ciekawy sposób narysować. Jesteście ciekawi o jakie rośliny chodzi? Oto ich zagadkowy opis:

      Roślina nr 1

      Ta wyjątkowa roślina, w której nazwie ukryte jest zwycięstwo to perełka Palmiarni Poznańskiej. Spotkać ją tu można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów w towarzystwie pandanowców i grzybieni. Okrągłe, zielone i pływające liście tej niezwykłej rośliny mają ogromną wytrzymałość– potrafią utrzymać ciężar małego dziecka (nawet do około 15 kg). A jej początkowo białe, a później różowe kwiaty podziwiać można w Palmiarni od maja do sierpnia.

      Roślina nr 2

      To niewielkie drzewo osiągające wysokość od 3 do 12 m, to ważna roślina użytkowa pochodząca z deszczowych lasów równikowych Ameryki Południowej. Drobne pęczki kwiatów wyrastają bezpośrednio na jego pniu, a owoce koloru pomarańczowego przypominają piłkę do rugby. Z ich ziaren wytwarzany jest proszek, którego nazwa ukrywa się w nazwie tego drzewa, a który wykorzystywany jest do produkcji jednego z najsłodszych przysmaków na świecie. W Palmiarni Poznańskiej drzewo to podziwiać można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów.

      Wszelkie informacje na temat warunków konkursu możecie znaleźć w linku poniżej:

      https://odnpoznan.pl/produkt,pl,projekty,241.html

      Kochani czekam na Wasze prace do 13 kwietnia 2021 roku!

      Danuta Rozbicka

    • XV Gminny Konkurs Regionalny pt. „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas II i III „Pocztówka z Komornik”
     • XV Gminny Konkurs Regionalny pt. „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas II i III „Pocztówka z Komornik”

     • W ramach konkurs „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” odbyły się dwie aktywności. Pierwszą był konkurs na „Regionalistę Roku”, natomiast teraz został rozstrzygnięty drugi konkurs - „Pocztówka z Komornik”.


      Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków, kształtowanie tożsamości regionalnej, rozwijanie zainteresowań oraz zaprezentowanie walorów turystyczno-rekreacyjnych naszej gminy.

      Uczestnicy zobowiązani byli do wykonania fotografii prezentującej uczestnika konkursu na tle ciekawego miejsca znajdującego się na terenie gminy Komorniki, oraz napisanie pozdrowień.

      Przesłane fotografie zostały zebrane i zaprezentowane w formie folderu.

      Konkurs „ Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” od zawsze wspierają Pan Bogdan Czerwiński oraz Pan Mirosław Wieloch, za co serdecznie dziękujemy.      Laureaci XV konkurs

      „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” - „Pocztówka z Komornik”


      Szkoła Podstawowa w Wirach

      Hanna Włodarczyk klasa 3b

      Oliwia Machowska Klasa 3C


      Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach

      Maksymilian Stuczyński 2a

      Nikodem Majewski 2c

      Jan Kaliczak, klasa 3a

      Sara Jammes 3e


      Szkoła Podstawowa nr 1 Komorniki

      Aurelia Potrykowska 2 a

      Aleksander Lisiecki 3c

      Ewa Juzwa 3c

      Cezary Janochowski 3d


      Stanisław Szydłowski 3e

      Wojciech Perlak 3e


      Serdecznie dziękujemy Panu Bogdanowi Czerwińskiemu i Panu Mirosławowi Wielochowi, Radzie Rodziców SP 1 w Komornikach, Urzędowi Gminy w Komornikach za przygotowanie nagród i upominków dla wszystkich uczestników konkursu.      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy Wszystkim dalszych sukcesów.


      Organizatorki: Paulina Perz- Szydłowska Dorota Błaszczyk, Katarzyna Proch    • Zbieraj kroki - banner konkursowy
     • Konkurs - zbieraj kroki

     • W dniach od 6 do 14 kwietnia 2021 będziemy obchodzili Międzynarodowe Dni Sportu. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do włączenia się w te obchody poprzez udział w konkursie dla szkół z całej Polski na największą liczbę kroków przebytych w tym czasie.

      Konkurs przeprowadzony będzie w darmowej mobilnej aplikacji Pho3nix Kids. Dzięki aplikacji każdy będzie mógł mierzyć codzienną aktywność poprzez liczenie kroków, zdobywać punkty i kolejne poziomy.

      Uczniowie zwycięskiej szkoły otrzymają nagrody w postaci opaski sportowej Huawei band 4. Dla trzech uczniów z największą liczbą kroków  z naszej szkoły przewidziane nagrody. Dla wszystkich uczestników dodatkowe punkty z zachowania.

      W załączniku instruktaż jak należy pobrać i zainstalować aplikacje - zobacz instrukcję


      Życzymy powodzenia!

      Nauczyciele wychowania fizycznego 😊

    • Konkurs Nasz pomysł na ochronę środowiska
     • Konkurs "Nasz pomysł na ochronę środowiska"

     • Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko

      Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie:

      1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
      2. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

      Przedmiotem VI edycji Konkursu jest przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły Kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego:

      1. Format kalendarza A3 (297 mm x 420 mm ) – pionowo,
      2. Kalendarz powinien zawierać stronę tytułową,
      3. Ilość stron kalendarza: 13 stron,
      4. Każda strona musi zawierać kalendarium o wymiarach minimalnych 297 mm x 180 mm, pozostała część powinna zawierać proponowane zachowania proekologiczne w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina w dowolnej formie np. rysunek, grafika, komiks, opis działania.
      5. Każdy miesiąc powinien poruszać jedno zagadnienie dotyczące ochrony środowiska i przyrody natomiast poszczególne miesiące powinny różnić się między sobą w zakresie proponowanych zagadnień,  
      6. Wymagany jest zapis na elektronicznym nośniku danych.

      Prace należy dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive”) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Środowiska, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

      Czas trwania VI edycji Konkursu od 2 lutego 2021 r. (data ogłoszenia) do 10 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).

       

      Szczegóły i regulamin znajdują się na stronie internetowej organizatora - przejdź do strony

    • Dzień Św. Patryka
     • Zielona Wyspa w naszej szkole!

     • Zielona Wyspa w naszej szkole! 

      czyli jak wyglądał u nas Dzień św. Patryka stacjonarnie i zdalnie. 

       

      17 marca 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Warto zaznaczyć, że święto to obchodzone jest na całym świecie, jak mówią sami mieszkańcy Zielonej Wyspy: każdy chciałby choć jeden dzień w roku b Irlandczykiem”.  

      Pomimo panującej pandemii, udało się przeprowadzić lekcje kulturowe w klasach IV-VIII, przypominające uczniom naszej szkoły o znaczeniu tego święta dla Irlandczyków. Pomogły w tym liczne prezentacje i gry online. 

      W klasie IVc lekcję przeprowadziła uczennica tejże klasy – Anastazja Waskowska, która urodziła się w Irlandii i mieszkała tam przez 8 lat. Uczniowie mogli posłuchać na temat św. Patryka, oraz obejrzeć zdjęcia z prywatnych albumów Anastazji.  

      Natomiast klasę VIc odwiedził gość specjalny – p. Justyna Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej, z którą nasza szkoła ma szczęście współpracować. Pani Justyna przedstawiła uczniom ciekawostki na temat postaci św. Patryka, pokazała również swoje prywatne zdjęcia z wędrówek po Irlandii.  

      Warto zaznaczyć, że uczniowie uczący się stacjonarnie, czyli klasy 0-III, również nie zapomniały o tym ważnym święcie. Wraz ze swoimi nauczycielami języka angielskiego poznawały słownictwo, które wiąże się bardzo mocno z Dniem św. Patryka, grały w gry online, a przede wszystkim pamiętały, żeby ubrać się na zielono!  

      Cieszymy się niezmiernie, że pomimo trudności, jakie panują obecnie w szkole, byliśmy w stanie się zazielenić i uczcić ten wyjątkowy dla Irlandii dzień.  

       

       

                                                                                                       Opracowała: 

                                                                                                        K. Maciąg