• Zakończenie roku - listy MEiN i Wójta Gminy
     • Zakończenie roku - listy MEiN i Wójta Gminy

     • Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Tradycyjnie Minister Edukacji i Nauki oraz Wójt Gminy Komorniki przesłali listy z gratulacjami i podziękowaniem dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

      Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.


      List Ministra - przeczytaj

      List Wójta Gminy Komorniki - przeczytaj

    • Rozgrywki sportowe w klasach 4-7
     • Rozgrywki sportowe w klasach 4-7

     • W dniach 21-24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Komornikach odbyły się rozgrywki sportowe dla klas 4-7.

      Pierwszego dnia w piłkę siatkową rywalizowały klasy 7. Do finału spośród dziewcząt przeszła klasa 7c, 7d, oraz 7f, a do finału chłopców przeszła klasa 7c kontra 7e. Walczyli oni o 1 miejsce, a o trzecie klasa 7d kontra 7f.

      Mecz o pierwsze miejsce odbył się w czwartek 24 czerwca. Pierwsze miejsce w grupie dziewcząt zajęła klasa 7f,  drugie miejsce zajęła klasa 7c, a trzecie miejsce klasa 7d.
      W grupie chłopców wygrała 7c. Drugie miejsce zajęła  klasa 7e, a trzecie miejsce klasa 7a.

      22 czerwca odbyły się rozgrywki klas 6 w piłkę ręczną. Do finału weszła klasa 6e oraz 6f. Finał odbył się 24 czerwca podczas którego klasa 6e zajęła pierwsze miejsce.

      W środę 24 czerwca w pięć podań rywalizowały klasy 4 oraz 5. Tego samego dnia odbył się finał, w którym wygrała klasa 5a.

      Wszystkim dziękujemy za udział i za sportowego ducha.

       

      Nauczyciele wychowania fizycznego

    • Uczniowie kontra nauczyciele!
     • Uczniowie kontra nauczyciele!

     • 18 czerwca odbył się turniej sportowy klas 8, podczas którego uczniowie mieli możliwość zmierzyć się podczas gry w siatkówkę z nauczycielami. Turniej rozpoczął się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziły uczennice w tanecznym rytmie zumby a następnie przypomnieliśmy sobie podstawowe elementy techniczne potrzebne do gry w siatkówkę. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka i świetny nastrój. Po zagorzałym pojedynku nauczycielki wygrały swój mecz z uczennicami natomiast chłopcy doprowadzili do zaciętej gry i stwierdzono remis. 

      Szczególne wyrazy uznania należą się uczniom klas 8, którzy chętnie wzięli udział w turnieju oraz nauczycielom, którzy z wielką radością podjęli się wyzwania, a byli to: Marta Broniszewska, Jakub Budych, Klaudia Derbich, Elżbieta Gęsior, Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń, Tomasz Nowaczyk, Jakub Podlewski, Katarzyna Trafas i Angelika Włodarczak. 

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę a Naszym przyszłym absolwentom życzymy wszystkiego co najlepsze. Realizujcie się, spełniajcie swoje marzenia i wspominajcie Naszą szkołę z uśmiechem na twarzy!  

       

      Organizatorzy: 

      Klaudia Derbich, Tomasz Nowaczyk 

    • Wielki sukces siódmoklasistów!
     • Wielki sukces siódmoklasistów!

     • W kwietniu tego roku troje uczniów z klasy 7d – Nadia Siwińska, Maja Ząbek i Kajetan Skaza, przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu Liga Sprawiedliwości organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

      Zmagania trwały dziesięć tygodni. W każdy poniedziałek publikowano trzy zadania z zakresu edukacji prawnej, które do środy lub czwartku musieliśmy wykonać i odesłać.

      Droga do finału  okupiona była  tygodniami ciężkiej pracy, setkami rozmów, tysiącami dylematów i milionem pomysłów. Nasza drużyna, skrywająca się pod dumną nazwą „Przyjaciele Korczaka”, wykazała się wielką inteligencją, zaangażowaniem i przede wszystkim niesamowitą kreatywnością. Pomimo zmęczenia nigdy się nie poddawaliśmy, a wręcz z uśmiechem na twarzy podążaliśmy dalej obraną drogą. Przez sześć tygodni dumnie widnieliśmy na szczycie tabeli, zdobywając każdorazowo maksymalną liczbę punktów, dostaliśmy się do fazy play-off, gdzie dobierani w pary deklasowaliśmy konkurencję. Jednak reguły gry okazały się bezlitosne - mimo najwyższej sumy punktów z wszystkich tygodni, utrata 0,25 pkt w dziewiątym tygodniu przesądziła o naszym losie. Po dziesięciu tygodniach zmagań i wykonaniu trzydziestu prac konkursowych, w końcu otrzymaliśmy werdykt.

      Z wielką dumą i przyjemnością ogłaszam, że nasi uczniowie odnieśli wielki sukces - zajęli III miejsce w Polsce!

      Poniżej prezentujemy wybrane prace konkursowe, a po więcej zapraszamy we wrześniu – planujemy przygotować małą wystawę.

       

      Serdecznie dziękuję Mai, Nadii i Kajtkowi za wspólną przygodę, wielkie zaangażowanie, atmosferę życzliwości i szacunku oraz setki wymienionych wiadomości. Być nauczycielem tak wspaniałej młodzieży to dla mnie zaszczyt!

      Opiekun drużyny

      Jakub Podlewski

    • Harmonogram zakończenia roku szkolnego
     • Harmonogram zakończenia roku szkolnego

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w najbliższy piątek 25 czerwca wg poniższego harmonogramu:

      08:00 - klasy VIII

      09:00 - klasy VII

      09:30 - klasy VI

      10:00 - klasy IV i V 

      10:30 - klasy I 

      11:00 - klasy II 

      11:30 - klasy III 

      12:30 - klasy 0

      W przypadku niepogody zakończenie odbędzie się w salach lekcyjnych - zobacz przydział sal


      Szczegóły prześlą wychowawcy za pomocą dziennika elektronicznego.

    • Ze sztuką nam do twarzy!
     • Wystawa prac naszych uczniów w CTK

     • Uczniowie klasy VIII A i B zrealizowali projekt zatytułowany „Ze sztuką nam do twarzy”. Ósmoklasiści zapoznali się z szeregiem autoportretów i portretów znanych mistrzów malarstwa. Każdy wybrał jedną reprodukcję, która najbardziej mu się spodobała, a następnie wykonał fotografię, wcielając się w rolę postaci z obrazu. Uwzględniali przy tym strój, mimikę, gest. Zwieńczeniem pracy jest wystawa w Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.

       

      Bardzo dziękujemy Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki za wydrukowanie zdjęć i pomoc w przygotowaniu wystawy.

       

      Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kruszewska

    • Mamy laureata powiatowego konkursu plastycznego „Szkoła pod palmami”
     • Mamy laureata powiatowego konkursu plastycznego „Szkoła pod palmami”

     • W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku dwoje uczniów Hania Kufel – Ostrowska z kl. Ib i Ignacy Winkowski z kl. Id pod opieką wychowawczyni świetlicy pani Danusi Rozbickiej wybrało się do Palmiarni Poznańskiej na uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Szkoła pod palmami”. Był on częścią realizowanego w II semestrze w świetlicy projektu edukacyjnego o tym samym tytule, którego głównymi celami było:

      • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;

      • pobudzanie kreatywności uczniów;

      • popularyzacja kolekcji roślin Palmiarni Poznańskiej;

      • doskonalenie umiejętności prezentowania wiedzy.

      Dzieci w ramach konkursu miały po zapoznaniu się z zagadkowym opisem rozpoznać, nazwać i w ciekawy sposób przedstawić roślinę, która na co dzień rośnie w Palmiarni. Nasi mali botanicy poradzili sobie świetnie i tym samym wzięli udział w konkursie. A co więcej Ignacy Winkowski zajął II miejsce w kategorii „klasy I – III szkoły podstawowej”. Uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, roślinkę doniczkową do hodowli w warunkach domowych oraz plecak – worek pełen ciekawych upominków i gadżetów. Również druga uczestniczka mimo, iż nie zajęła miejsca na podium konkursu dostała doceniona za zaangażowanie oraz wykonaną pracę i otrzymała dyplom oraz kilka drobiazgów związanych z ekologią.

      Po uroczystości dzieci wraz z opiekunami zostali przez organizatorów zaproszeni do zwiedzenia z przewodnikiem pawilonów Palmiarni. Był to niezwykle ciekawy spacer, gdyż uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska świata flory i fauny, a nie tylko za pośrednictwem filmików edukacyjnych wyświetlanych na zajęciach w świetlicy.

      Poniżej zamieszczam zagadkowe opisy roślin, będących przedmiotem konkursu. Może Drogi Czytelniku wiesz jakie są ich prawidłowe nazwy?

       

      Roślina nr 1

      Ta wyjątkowa roślina, w której nazwie ukryte jest zwycięstwo to perełka Palmiarni Poznańskiej. Spotkać ją tu można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów w towarzystwie pandanowców i grzybieni. Okrągłe, zielone i pływające liście tej niezwykłej rośliny mają ogromną wytrzymałość– potrafią utrzymać ciężar małego dziecka (nawet do około 15 kg). A jej początkowo białe, a później różowe kwiaty podziwiać można w Palmiarni od maja do sierpnia.

      Roślina nr 2

      To niewielkie drzewo osiągające wysokość od 3 do 12 m, to ważna roślina użytkowa pochodząca z deszczowych lasów równikowych Ameryki Południowej. Drobne pęczki kwiatów wyrastają bezpośrednio na jego pniu, a owoce koloru pomarańczowego przypominają piłkę do rugby. Z ich ziaren wytwarzany jest proszek, którego nazwa ukrywa się w nazwie tego drzewa, a który wykorzystywany jest do produkcji jednego z najsłodszych przysmaków na świecie. W Palmiarni Poznańskiej drzewo to podziwiać można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów.

      Danuta Rozbicka

    • Świetlicowe zawody sportowe dla klas I
     • Świetlicowe zawody sportowe dla klas I

     • Tuż przed wakacjami w czwartek 17 czerwca br. na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe dla dzieci z klasy Ia, Ib, Ic i Id. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego p. Karoliny Białostockiej oraz wychowawczyń świetlic pani Danuty Rozbickiej, Patrycji Marków i Julianny Nowickiej mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną oraz umiejętność pracy zespołowej, która była konieczna, aby osiągnąć zwycięstwo drużynowe. Poszczególne konkurencje dostarczyły zawodnikom wielu pozytywnych emocji, radości i uśmiechu na twarzy.

      Ostatecznie wygrała drużyna „Supermanów” w składzie chłopców z kl. 1b: Tomek Marczak, Jakub Sznajder, Mikołaj Szymczak, Bogdan Januchowski, którzy w nagrodę otrzymali wesołe medale i dyplomy. Doceniając jednak ducha walki i determinację wszystkich uczestników zawodów, wychowawczynie postanowiły przyznać pozostałym drużynom drugie miejsce i odznaczyć je równie wesołymi medalami co zwycięzców. Myślę, że tego typu przedsięwzięcie podobało się dzieciom i będzie powtórzone przeze mnie i innych nauczycieli uczących w świetlicy w przyszłym roku. A tymczasem zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy.

       

      Danuta Rozbicka

    • Występ cyrkowy dla dzieci gotowy!
     • Występ cyrkowy dla dzieci gotowy!

     • ,,Cyrk dziś przybył! Witam gości. Wszyscy dobrze wiedzą o tym, że wesoło w cyrku bywa.

      A nasz cyrk jest wprost wspaniały, ,, Komorniczek” się nazywa!”

       

      Tymi słowami rozpoczął się w piątek, 18 czerwca 2021r. występ: ,,Cyrk” w wykonaniu dzieci ze świetlicy klas 2. Przedstawienie zostało zorganizowane na powietrzu trzy razy, dla wszystkich dzieci z klas 0 – 3. Na cyrkowej arenie pojawili się: dyrektor cyrku, zapowiadacz, klauni, linoskoczkowie, żonglerzy, sztukmistrz, konie, słonie, lwy, treser lwów i żaby. Przy wesołej muzyce, w kolorowych strojach cyrkowcy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Wszyscy widzowie głośnymi brawami podziękowali zespołowi cyrkowemu za dostarczenie niesamowitych wrażeń.

       

      Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

      -----> "Cyrk"

      Małgorzata Woźniak

    • WSPOMÓŻ PSIAKA LUB KOCIAKA ZE SCHRONISKA
     • WSPOMÓŻ PSIAKA LUB KOCIAKA ZE SCHRONISKA

     • W dniu 15.06.2021r w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka potrzebnych akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Zbiórka potrwa do ostatniego dnia szkoły czyli 25.06.2021r. Potrzebne akcesoria dla schroniska, które znajduje się w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej 266 można przynosić do świetlicy 018. Prócz karmy dla psów oraz kotów można przynieść również zabawki dla małych zwierząt, obroże, smycze, podkłady dla psów i kotów oraz smakołyki. Czworonożni mieszkańcy schroniska ucieszą się również na różnego rodzaju koce, dzięki którym zwierzątka poczują się jak u Was na kanapie. Jeśli i Ty chciałbyś wspomóc zwierzęta zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.

       

      Julianna Nowicka

    • eTwinning projekt wyróżniony!
     • eTwinning projekt wyróżniony!

     • Miło nam poinformować, że klasa 6c razem ze swoim nauczycielem języka angielskiego Katarzyną Maciąg zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt “Welcome to Poland. Welcome to Europe”. Bardzo cieszymy się z naszego sukcesu i myślimy już powoli o kolejnym eTwinningowym wyzwaniu na nowy rok szkolny! 

       

       

                                                                   Koordynator projektu 

                                                                                                   Katarzyna Maciąg 

    • Podziękowania dla Rady Rodziców
     • Podziękowania dla Rady Rodziców

     • Wychowawcy świetlic chcieliby złożyć podziękowania Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr. 1 im. J.Korczaka w Komornikach za sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego dla dzieci, które uczęszczają do świetlic.

      Zakupionych zostało 5 piłek do gry w piłkę nożną oraz boule.

       

      Dziękujemy serdecznie !

       

       Wychowawcy świetlic.

    • Bezpieczny wypoczynek
     • Bezpieczny wypoczynek

     • Szanowni rodzice i drodzy uczniowie,

      Przed nami wakacje. Wszyscy bardzo na nie czekamy, licząc na to, że będzie to czasu odpoczynku i dobrej zabawy. Niektórzy spędzą go z bliskimi, inni po raz pierwszy samodzielnie wyjadą na obóz lub kolonie. Niezależnie od tego, jak ten czas zorganizujemy, warto przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku, jednocześnie pamiętając, że wciąż obowiązują ograniczenia i wytyczne sanitarne w związku z epidemią. Zapraszamy uczniów do zapoznania się z artykułem nt. Bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz rodziców z poradnikiem pt. Pierwszy wyjazd dziecka na obóz lub kolonie. Oba artykuły znajdują się w prowadzonym przez nas kąciku psychoedukacyjnym dla uczniów i rodziców. 

      Życzymy wszystkim, Państwu i dzieciom, udanego i bezpiecznego wypoczynku. 

      Link dla rodziców: przejdź

      Link dla uczniów: przejdź

       

      Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

      Wioletta Wardziak-Lubka

      Aleksandra Hak

      psychologowie szkolni

    • XXIV Gminny Konkurs Plastyczny „Majowo – wierszowe malowanki”
     • XXIV Gminny Konkurs Plastyczny „Majowo – wierszowe malowanki”

     • Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną tegoroczny konkurs plastyczny odbył się jednoetapowo ( nie było Finału w plenerze). Przystąpili do niego uczniowie klas I - VIII ze szkół  Gminy Komorniki. Tematem wiodącym było hasło „ Majowo – wierszowe malowanki”. Każdy uczestnik konkursu był zobowiązany wykonać interpretację plastyczną wiersza pt. „Słonko majowe” Adama Asnyka, w formacie A3 techniką malarską ( plakatową). 

       

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch grupach wiekowych – dzieci młodsze i starsze.  

      Laureaci w klasach I – III 

      I miejsce – Hanna Kufel – Ostrowska ,kl. 1b SP nr 1 Komorniki 

      II miejsce – Teresa Szulda, kl. 3b SP Chomęcice 

      III miejsce – Nadia Majewska, kl. 3c SP Wiry 

      Wyróżnienia: 

      Emma Kaźmierczak , kl. 1b SP nr 1 Komorniki 

      Wiktoria Surdykowska, kl. 2a SP nr 1 Komorniki 

       

      Laureaci w klasach IV – VIII 

      I miejsce – Martyna de Ville, kl. 6b SP Chomęcice 

      II miejsce – Antonina Łopatowska, kl. 5a SP nr 1 Komorniki 

      III miejsce – Wiktoria Gonigroszek, kl. 4a SP Chomęcice 

       

      Wyróżnienia: 

      Helena Pawlak, kl. 6c SP nr 1 Komorniki 

      Maja Pospieszna, kl. 6e SP nr 1 Komorniki 

       

      Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

      Pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez RR ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach zostaną przekazane do w/w szkół. 

       

      Organizatorzy: 

      Iwona Jankowiak 

      Agata Rochowiak 

      Anna Kaczmarek 

      Gabriela Ukaszewska 

    • Spotkanie z autorem książki ,,Afryka Kazika’’
     • Spotkanie z autorem książki ,,Afryka Kazika’’

     • 14 czerwca odbyło się spotkanie online z Łukaszem Wierzbickim, słynnym podróżnikiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży. W warsztatach uczestniczyła klasa 2f . Pan Łukasz zaintrygowany opowieściami Dziadka postanowił odszukać w archiwalnych gazetach listy Kazimierza Nowaka z Afryki i przypomnieć jego wyczyn. I tak powstała książka o niezwykłych przygodach Kazimierza Nowaka, w której ten nieustraszony i serdeczny podróżnik opowiada czytelnikom, czego nauczyła go wyprawa do Afryki. Opisuje niebezpieczne przygody, spotkania z egzotyczną przyrodą i mieszkańcami dalekich krain. Podczas spotkania podróżnik zachęcał wszystkich do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek podróżniczych i odkrywanie nawet bliskich okolic, gdyż dopiero wychodząc naprzeciw swoim marzeniom, możemy odkryć ciekawe rzeczy.

       

      Monika Jakielczyk-Jankowska

    • Ulubiony ptak Polaków i duma naszego kraju też ma swoje święto
     • Ulubiony ptak Polaków i duma naszego kraju też ma swoje święto

     • Dnia 31 maja w Polsce i na świecie obchodzony jest Dzień Bociana Białego.

      Święto to, jest idealną okazją do bliższego poznania życia tego ptaka oraz zwrócenia szczególnej uwagi na jego potrzeby i znaczenie, jakie pełni w polskiej kulturze i krajobrazie. Od wielu lat akcentujemy ten dzień inscenizacją, ale w tym roku ze względu na obostrzenia przedstawienie na żywo nie odbyło się. Dzieci klas 1-3 oglądały prezentację o bocianach, wypełniały karty pracy o różnych stopniach trudności dostosowanych do trzech poziomów nauczania. Zadania związane były z obliczeniami kalendarzowymi, rozwiązywaniem testów, dotyczyły informacji z życia bocianów, programowania, wspólnego śpiewania piosenki itp. Wszyscy wspaniale pracowali, zdobywając nową wiedzę przyrodniczą. Na podsumowanie dnia chętni uczniowie wzięli udział w mini konkursie plastycznym, wykonując portret bociana dowolną, wybraną przez siebie, techniką.

      Wyróżnienie w konkursie otrzymują :

       

      - Julia Kędzierska,

      - Dominika Kujawa,

      - Kornelia Łykowska,

      - Emilia Mertowska,

      - Aleksandra Przewoźniak,

      - Oliwia Tanasiewicz,

      - Dominika Waskowska,

      - Zofia Wolnowska.

       

      Serdecznie gratulujemy!

       

      Organizatorzy: Hanna Woźniak i Katarzyna Proch

    • Konkurs Cztery Pory Roku Wiosna
     • Konkurs Cztery Pory Roku Wiosna

     • Wiosna to czas kwitnienia różnych kwiatów. Pierwsze kwiaty wiosny nieśmiało pojawiają się już w połowie marca, otwierając swoje pąki wraz z pierwszymi promieniami słońca. Na ziemi leży jeszcze zimowa pierzynka, a kwitną już pierwsze krokusy i pierwiosnki. Gdy ogrody zostają obsypane wiosennymi kwiatami widać i czuć, że przyroda budzi się do życia. 

      Wyniki Konkursu Plastycznego ,,Mój ulubiony wiosenny kwiat”. 

      Dyplomy otrzymują: 

      1 miejsce Hanna Kufel – Ostrowska klasa 1b 

      2 miejsce Ignacy Winkowski klasa 1d 

      3 miejsce Wiktor Banaszak klasa 1a 


      Wyróżnienie: 

       Julia Kotwica klasa 2e 

      Martyna Waczyńska klasa 1a 

      Weronika Mazurek klasa 1b  

       

      Mamy nadzieję, że wszyscy podziwiacie wiosenne kwiaty i cieszycie się z pięknej wiosennej pogody 

       

      Organizatorzy: Marta Lipińska i Hanna Woźniak 

    • Rodzinny konkurs plastyczny „MOJA Rodzina”
     • Rodzinny konkurs plastyczny „MOJA Rodzina”

     • Rodzinny konkurs plastyczny „MOJA Rodzina 

       

      Miesiące maj i czerwiec to czas wielkiego rodzinnego świętowania. Z tej okazji, wychowawcy oddziału przedszkolnego zorganizowali rodzinny konkurs plastyczny pt. „Moja Rodzina”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej, zdolności manualnych oraz aktywności twórczej u dzieci, a także promowanie wartości rodziny w życiu człowieka i zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami.  

      Prace plastyczne, które spłynęły do organizatorów były wykonane na wysokim poziomie i przedstawiały najpiękniejsze chwile spędzone z rodziną.

       

      Komisja konkursowa, po burzliwej naradzie wyłoniła laureatów:  

       I miejsce   Julia Żukowska         klasa 0b 

      II miejsce   Maria Mikołajczak    klasa 0a 

      III miejsce Julia Andersz            klasa 0c  

       

      Wyróżnienia: 

      Maja Tomaszewska        klasa 0a 

      Julian Kopeć                   klasa 0b 

       

      Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.  

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy! 

       

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego 

    • Projekt wnętrza wejścia do szkoły wybrany!
     • Projekt wnętrza wejścia do szkoły wybrany!

     • Mamy przyjemność ogłosić zwycięzców szkolnego konkursu plastyczno-technicznego na projekt wnętrza wejścia do szkoły!

       

      I miejsce: Paulina Bolewicz z klasy 7b

      Uzasadnienie: Całkowita odpowiedź na założenia konkursowe. Praca przygotowana technicznie bardzo poprawnie. Ciekawa koncepcja wprowadzająca wiele nowoczesnych rozwiązań, nie tylko poprawiających aspekty funkcjonalne przestrzeni wejścia do szkoły, ale także walory dekoratorskie. Koncepcja została dokładnie przemyślana. Każdy wprowadzony do projektu element jest opisany. Praca świadczy o wielkim zainteresowaniu uczennicy tematyką projektowania przestrzennego.

       

      Wyróżnienie: Maja Ząbek z klasy 7d

      Uzasadnienie: Koncepcja idylliczna, zmieniająca czystą funkcję wejścia do szkoły w przestrzeń pełną domowych form, ciekawych mebli, oprawionych w przepiękną zieleń wertykalną, która zgodnie z założeniem autorki rzeczywiście utrzymuje wiosenny, baśniowy nastrój w ciągu całego roku, niezależnie od pogody. Kolejna praca wykonana na bardzo wysokim poziomie, świadcząca o dużym zainteresowaniu uczennicy projektowaniem wnętrz.

       

      Wyróżnienie: Szymon Ograbek z klasy 7d

      Uzasadnienie: Projekt zawiera bardzo konkretne i zdecydowane działania. Silny akcent w postaci zielonych siedzisk uatrakcyjnia przestrzeń wejścia do szkoły. Autor zaprojektował również ciekawy sposób oddania hołdu patronowi szkoły. Modułowe heksagony zawierające najcenniejsze cytaty Janusza Korczaka są jak puzzle składające się w spójną układankę ideałów patrona naszej szkoły.

       

      Zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za kreatywność, zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów w realizacji własnych ambicji na przyszłość!

       

      Komisja konkursowa w składzie:

      Wojciech Weiss

      Jakub Podlewski

      Agata Rochowiak

    • Debata oksfordzka w SP1 w Komornikach
     • Debata oksfordzka

     • Jak trudna jest sztuka publicznej wypowiedzi oraz jak wielką siłę mają słowa przekonali się uczniowie klas ósmych, którzy po raz kolejny wzięli udział w niezwykłym przedsięwzięciu - debacie oksfordzkiej.  

      We wtorek 08 czerwca 2021 r. spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie, po raz pierwszy w formie stacjonarnej, odbyliśmy prawdziwą debatę z publicznością. Uczestnikami byli uczniowie klas 8 podzieleni na dwa zespoły:

      Propozycja - Ewelina Pomorska, Gabriela Gładysiak,Marcel Urbański, Hubert Przybyła

      Opozycja - Nadia Ochniak-Widerska, Hubert Przybysz, Franciszek Szymbarewicz, Lena Chwirot

      Młodzież musiała zmierzyć się z bardzo trudną, ale jakże ważną współcześnie tezą: telefony komórkowe bardziej ograniczają człowieka niż dają mu korzyści. Tym razem zwycięzcami okazali się członkowie opozycji, którzy z niezwykłą łatwością obalili wspomnanią tezę, podając sensowne argumenty i kontraargumenty wobec słów wypowiedzianych przez propozycję.

      Jury (w składzie: Wiktoria Tyklewicz, Dominik Furmaniak, Jakub Podlewski) wybrało dwóch uczestników - Gabrielę Gładysiak i Franciszka Szymbarewicza, którzy będą reprezentowali naszą szkołą w gminnej debacie w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach. 

      Młodzież wykazała się wielką dojrzałością i po raz kolejny udowodniła, że chce i potrafi rozmawiać, zachowując przy tym wzajemny szacunek.

      Serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu debaty absolwentom naszej szkoły - Wiktorii Tyklewicz oraz Dominikowi Furmaniakowi. 

       

      Jakub Podlewski