• Narodowe Święto Niepodległości
     • Był kiedyś wiek niewoli...

     • W czwartek, 10 listopada, najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystym apelem Narodowe Święto Niepodległości. Świąteczną i wzniosłą atmosferę odczuwało się w całej szkole. Uczniowie klas 3b, 2a , 2b wraz z „Tęczowymi nutkami” przygotowali montaż słowno- muzyczny. Dzięki nim, wszyscy zgromadzeni, poznali drogę jaka wiodła Polaków do wolności.  

      11 listopada to także możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. „Tęczowe nuty” przepięknie zagrały i zaśpiewały Wielkopolską Marsyliankę i Piechotę. Mogliśmy również podziwiać niezwykły taniec z biało- czerwonymi szarfami czy frędzelkami.  

      Apel zakończono wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Dla uczniów naszej szkoły 11 listopada to nie tylko kolejna kartka w kalendarzu oznaczona kolorem czerwonym, czy dzień wolny.  To przede wszystkim pamięć o tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odzyskanie wolności Polski. 

      Organizatorki apelu: 

      Anna Kaczmarek 

      Dorota Błaszczyk 

      Iwona Chruściel 

    • Projekt ,,Urodziny Niepodległej"
     • Urodziny Niepodległej

     • 10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na galowo lub w biało-czerwone barwy z kotylionami na piersi. Dzień rozpoczął uroczysty apel, który przygotowała klasa 7a. Wszystkich zachwycił występ chóru pod przewodnictwem pana Radka Lubkowskiego. Aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości uczniowie podjęli zadania w ramach projektu „11 listopada – urodziny Niepodległej”. Dziewczęta i chłopcy wzięli udział w dyktandzie bieganym oraz grze: „Podróż w czasie”. Klasy czwarte i piąte rywalizowały, odpowiadając na pytania w zadaniu: „Co wiesz o Polsce?”. Klasy szóste i siódme zapoznały się z prezentacją „Matki niepodległości”, a następnie wykonały portrety bohaterek. Uczniowie wykazali się wyobraźnią i talentem plastycznym, wykonując karty urodzinowe dla Polski. Piękne i mądre życzenia dla naszego kraju zawisły na klasowych gazetkach. Wzięliśmy także udział w akcji ,,Szkoła do hymnu’’. O godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu. Klasy ósme tego dnia wybrały się do kina na film ,,Orlęta. Grodno 39”, jego projekcja poprzedzona została wykładem. To był bogaty w wydarzenia, ciekawy dzień urodzin Polski. 

      Tekst: Agnieszka Kaźmierczak 

      Zdjęcia: Mateusz Woźniak

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. 7-8 listopada także w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Każda z klas zwiedzała szkolne korytarze, oglądając bajki, które pojawiły się na klasowych drzwiach. Chętne dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną bajkową postać i mogły zaprezentować swoje stroje podczas pląsów i zabaw. Spotkaniu towarzyszyło wiele atrakcji, które przygotowali nauczyciele świetlic oraz biblioteki szkolnej: wspólne odgadywanie  zagadek o bohaterach bajkowych, rozpoznawanie postaci z bajek na podstawie wylosowanych rekwizytów, zagadki i zadania interaktywne, odgadywanie tytułu baśni po wysłuchanym fragmencie. Jedne zagadki były łatwe, inne nieco trudniejsze, ale ze wszystkimi dzieci poradziły sobie śpiewająco. 

      Przeniesienie się dzieci w świat bajek sprawiło wszystkim dużo radości. W tym szczególnym dniu w szkole było kolorowo, radośnie i niezwykle bajkowo.  

      Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie 

       

      Organizatorzy: Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska, Gabrysia Ukaszewska, Agnieszka Łysak, Anna Bryll, Jagoda Wąsowicz, Małgorzata Woźniak, Damian Owczarek 

       

      Tekst: Marta Maciejewska 

       

    • EUROWEEK
     • Międzynarodowe warsztaty językowe „EUROWEEK”

     • W dniach 25-29 października br. grupa 30 uczniów z klasy siódmej i klas ósmych pod opieką pań Marty Broniszewskiej, Katarzyny Trafas i Kingi Kobrzyńskiej uczestniczyła w warsztatach języka angielskiego Euroweek w malowniczej miejscowości Długopole Dolne położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Euroweek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. W czasie Euroweeku zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Peru, Ukrainy, Włoch, Grecji, Meksyku, Argentyny czy Azerbejdżanu. Uczniowie uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, warsztatach integracyjnych oraz zadaniach grupowych. Uczestnicy mieli okazję „podróżować” po świecie dzięki przygotowanym przez wolontariuszy prezentacjom, a nawet nauczyć się niektórych znaków języka migowego. Wieczory były okazją do wykazania się przez uczniów kunsztem aktorskim w filmach realizowanych na zadany przez wolontariuszy temat oraz scenkach odgrywanych na żywo. Wszystkie zajęcia angażowały całą grupę – było dużo humoru i zabawy. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Uczestnicy Euroweeku zgodnie twierdzą, iż są zachwyceni tak innowacyjną formą uczenia się języka angielskiego i już dziś wyrażają chęć uczestnictwa w obozie w przyszłym roku. Uczniowie wypowiadają się w samych superlatywach o swoich wrażeniach, doświadczeniach i atmosferze panującej w czasie pięciu dni pobytu w Długopolu Dolnym. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego pobytu na Euroweeku!

       

      Opracowała:

      Marta Broniszewska

    • Mikrobiologia w klasie drugiej
     • Mikrobiologia w klasie drugiej

     • Dotykaliście kiedyś bakterii lub trzymaliście ją w ręce? My tak! Pani Michalina Pazgrat-Patan, mama Ignacego z 2b przyniosła do nas maskotki wielu bakterii, które żyją w naszym organizmie.

      25 października odwiedziła uczniów klasy 2a i 2b.

      Jaką funkcję pełni skóra człowieka? Czy należy myć ręce? Jak często? Jakie bakterie są dobre dla naszego organizmu? Pani Michalina odpowiedziała na te i wiele innych pytań. Poznaliśmy warsztat pracy mikrobiologa. Dowiedzieliśmy się, co bada się w laboratorium. Uczniowie pozostawili odciski swoich dłoni na podłożach mikrobiologicznych. Celem badania było wskazanie, iż dłonie nie są jałowe, zamieszkują je bakterie i czasami przejściowo nawet grzyby.

      Wszystkie bakterie i grzyby to fizjologia, a przed wnikaniem bakterii głębiej chroni nas skóra i układ odpornościowy. Bardzo dziękujemy Pani Michalinie Pazgrat-Patan za wizytę i ciekawą lekcję biologii.

      Drugoklasiści przygotowują także samodzielnie różne eksperymenty z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Dotknij, poczuj, zobacz”. Lubimy eksperymenty!

      Opracowanie:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • Jarzynowa awantura
     • Jarzynowa awantura

     • Kto nie słyszał o tym, że warzywa są zdrowe? Każdy o tym wie! A które bardziej?

      Klasa 2b przygotowała teatrzyk kukiełkowy na podstawie utworu Barbary Kosmowskiej pt. „Jarzynowa awantura”. Uczniowie samodzielnie wykonali kukiełki, wybrali rekwizyty, nauczyli się na pamięć ról i piosenek.

      27 i 28 października szatnia zerówek zamieniła się w teatr, a na widowni zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas pierwszych. Z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, w którym drugoklasiści pokazali w zabawny sposób, że wszystkie warzywa są ważne i zdrowe. Widzom spodobały się kukiełki i gra aktorska, brawami nagrodzili występujących uczniów. Na koniec wskazywali swoje ulubione jarzyny, zarówno te występujące w przedstawieniu jak i te ze swojego jadłospisu.

      Mamy nadzieję,że koleżeński teatrzyk kukiełkowy pogłębił wiedzę uczniów na temat zdrowego żywienia.

      Opracowała: Dorota Błaszczyk

      Zdjęcia: Agnieszka Łysak

    • Warsztat edukacyjno-kulinarny
     • Warsztat edukacyjno-kulinarny „OD ZIARENKA DO PIZZERKI”

     • W czwartek, 3 listopada, uczniowie klas 2c, 3a i 3d udali się w bardzo smakowitą kulinarną podróż. Do wspólnego ucztowania zaprosili ich Pani Beata i Pan Łukasz, którzy przyjechali do naszej szkoły z „Mobilnymi Warsztatami Beaty”. Podczas zajęć młodzi kucharze mogli się przekonać, że mąka naprawdę powstaje z ziaren zbóż, ponieważ sami te ziarna mielili w specjalnych młynkach. Przypomnieli sobie też, jaka jest droga „od ziarenka do bochenka” i jak wygląda piramida zdrowia. Największą i najbardziej oczekiwaną atrakcją było jednak tworzenie własnych pizzerek. Każde z dzieci ugniatało, a potem wałkowało otrzymaną kulę ciasta. Następnie dokładnie smarowało placek passatą pomidorową i układało ulubione dodatki, wśród których znalazły się pieczarki, pomidory, szynka, salami, cebula, kukurydza, oliwki, a nawet brokuły. Całość była, oczywiście, dokładnie obsypana samodzielnie startym żółtym serem. Najgorsze było czekanie na upieczenie się pizzerek, ale wydobywający się z piekarników zapach zapowiadał, że warto czekać. Uczta okazała się niesamowita, nikt nie marudził, że mu nie smakuje lub czegoś nie lubi – w końcu każdy był autorem swojego dania.

      To był niesamowity dzień! Wielu miało ochotę na więcej – i na to znalazła się rada. Każdy otrzymał kartkę z instrukcją samodzielnego wykonania mini pizzy i mógł się wykazać umiejętnościami kulinarnymi, przygotowując włoski specjał w domu dla rodziny.

      Sądząc po liczbie osób, które znęcone aromatem, pojawiły się w tym dniu w sali 203, domyślamy się, że była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta „Mobilnych Warsztatów Beaty” w naszej szkole.

       

      Tekst opracowała: K. Proch

      Zdjęcia: I. Jankowiak, K. Proch, H. Woźniak

    • Tygodniowe wyzwanie origami
     • Tygodniowe wyzwanie origami w klasie 1c

     • Z okazji Światowego Dnia Origami uczniowie klasy 1c od 24.10 do 28.10 zagłębiali tajniki japońskiej sztuki składania papieru. Technika ta jest bardzo znana i popularna na całym świecie, a w Japonii obecna od najdawniejszych czasów. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do tworzenia prac i nie mogli się doczekać kolejnych zadań. Powstały praktyczne pudełka, urocze kotki, piękne grzyby oraz wesołe marchewki. Dzieci wykonały także kolorowe i oryginalne obrazki, wykorzystując tylko papierowe koła. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoje dzieła, wykazując się dużą kreatywnością oraz cierpliwością. Przy okazji ćwiczyli precyzję, koncentrację i sprawność manualną. Często na twarzy uczniów pojawiało się zaskoczenie, jak ze zwykłych kartek mogą powstać takie papierowe cuda. Tworzenie prac techniką origami bardzo się wszystkim podobało.  

       Opracowała:

      Marta Lipińska  

    • Akcja kasztany
     • Akcja "Kasztany zbieramy" - zakończona

     • Zakończyliśmy akcję "Kasztany zbieramy - Panu Przemkowi pomagamy".

      Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy 2693,5 kg kasztanów!

       

      Pierwsze miejsce w zbiórce zajęła klasa 0B, która uzbierała 331,4 kg! GRATULUJEMY!

       

      Cała kwota ze zbiórki (2520zł) zostanie wpłacona na konto siepomaga.pl dla pana Przemka.

       

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!!

       

      Koordynatorzy akcji

      Patrycja Czerniejewicz

      Kamila Mączyńska

      Magdalena Ratajczak

    • Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski w oddziale przedszkolnym

     • 28 października 2022 r. w oddziale przedszkolnym naszej szkoły został przeprowadzony konkurs recytatorski pt. „Wiersze Jana Brzechwy”. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 14 uczniów.  Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji, zdolności i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały kilka znanych i popularnych wierszy: „Na straganie”, „Tydzień”, „Na wyspach Bergamutach”, „Samochwała”, „Entliczek-pętliczek”, „Tańcowała igła z nitką” czy „Skarżypyta”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, więc komisja konkursowa w składzie: Joanna Molendowicz, Magdalena Gref i Patrycja Czerniejewicz miała trudny wybór, aby wskazać laureatów. Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. 

       

      Zwycięzcami konkursu zostali: 

      I miejsce Maria Ambrożewicz  0b 

      II miejsce Kornelia Nowaczewska  0a 

      III miejsce Franciszek Polowiński   0b 

      Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników. 

       

       

                                                                                                         Organizatorzy 

      M. Ratajczak, J. Molendowicz, K. Nowak,  

      K.Mączyńska, E. Brzoska, P. Czerniejewicz 

    • „MOJA KOSMICZNA PODRÓŻ”
     • „MOJA KOSMICZNA PODRÓŻ”

     • Z okazji 45 rocznicy wystrzelenia sondy Voyager, w naszej szkole zorganizowano konkurs „Moja kosmiczna podróż”. Konkurs techniczny na skonstruowanie kosmicznego pojazdu, cieszył się wśród uczniów ogromnym powodzeniem. Liczne prace konkursowe można było podziwiać na wystawie na parterze szkoły. Uczniowska kreatywność przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorek, wymyślne konstrukcje kosmicznych pojazdów były kolorowe, przestrzenne, a niektóre z nich można było wystrzelić. Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań kosmicznych, dziękujemy za kreatywność i pomysłowość.

      Jury postanowiło wyłonić laureatów, którzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami:

      Zwycięzcy:

       

      Klasy 4-8

      I miejsce ex aequo Daniel Pelz 4b i Marta Stachowiak 5f

      II miejsce Jan Fordoński 5a

      III miejsce Martyna Łukaszuk 4c

       

      Wyróżnienia:

      Kacper Mitura 4b

      Katarzyna Woźniak 6b

      Urszula Krzyżaniak 4c

      Jakub Połom 4b

      Mateusz Heigelmann 4b

      Marcin Dorna 6c

       

      Klasy 1-3

      I miejsce Michał Słyk 3b

      II miejsce ex aequo Hanna Kufel-Ostrowska 3b i Kornelia Mańczak 2b

      III miejsce Aleksandra Kopczyńska 1d

       

      Wyróżnienie:

      Piotr Strabel 2b

       

      Wszystkim utalentowanym laureatom gratulujemy pomysłowości i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

      Organizatorki:

      Karolina Szlaferek – Łuczak

      Daria Kwapisz

    • „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”
     • Program „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

     • Nasza szkoła przystąpiła do programu pilotażowego Kulczyk Foundation i Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Dzięki temu uczennice będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek podczas roku szkolnego 2022/2023.  Wraz z dystrybucją środków higienicznych szerzymy wiedzę na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej na zajęciach wychowania do życia w rodzinie.  Co ciekawe, już 1,5 miliona podpasek trafiło do szkół w całej Polsce w ramach wspólnego programu Kulczyk Foundation i marki Rossmann.  W ich dystrybucji bierze udział niemal 300 wolontariuszek polskich szkół. 

      Koordynatorem akcji w naszej szkole są panie:  

      Aleksandra Hak oraz Magdalena Zgoła

    • Tydzień Świadomości Dysleksji
     • Tydzień Świadomości Dysleksji

     • W dniach 24.10.2022 – 28.10.2022 obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Przełamujemy bariery”. Tegoroczne obchody ETŚD, miały charakter zintegrowanych działań międzyszkolnych, zrealizowanych dzięki współpracy specjalistów terapii pedagogicznej ze szkół podstawowych z terenu gminy Komorniki. Podejmowane w tym okresie aktywności, skoncentrowane były na przełamywaniu barier wokół problematyki związanej z dysleksją, jak również podnoszeniu świadomości problemów dzieci, uczniów i młodzieży z trudnościami w uczeniu się pod postacią dysleksji. 

      Z tej okazji szkolni specjaliści terapii pedagogicznej z terenu Gminy Komorniki zaprosili do aktywnego włączenia się w obchody Tygodnia Świadomości Dysleksji Dyrektorów szkół, którzy to odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby poczytać im bajki z dziecięcych lat ze słynnej serii „Poczytaj mi mamo”. Ta niecodzienna wizyta wywołała uśmiechy na dziecięcych twarzach, sprawiając maluchom wiele radości.

       Serdecznie dziękuję za wsparcie i pomoc wszystkim Paniom Wychowawczyniom  z Oddziału Przedszkolnego, a szczególne ukłony kieruję do Dyrekcji  naszej szkoły, albowiem pomimo natłoku spraw i licznych obowiązków, Panie Dyrektor znalazły czas, aby propagować idę czytania wśród najmłodszych.

      Również uczniowie klas pierwszych mieli okazję przenieść się w bajkowy świat, dzięki odwiedzinom uczennic z klasy 7A i 8D, które pięknie czytały swoim młodszym kolegom. Uczniowie klas starszych mogli w ramach lekcji wychowawczych dowiedzieć się  z krótkiego filmiku czym jest dysleksja i w jaki sposób się objawia. Natomiast uczniowie wybranych klas szóstych uczestniczyli w warsztatach „Dyslektyczne potyczki”, prowadzonych przez szkolnego pedagoga terapeutę, dzięki którym mogli dowiedzieć się m.in. jak widzi dyslektyk, jak odczytuje wyrazy i z jakimi trudnościami boryka się w szkolnej codzienności. Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w konkursie na prezentację multimedialną, pracę plastyczną czy plakat nt. „Sławnych osób z dysleksją”

      Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu działań związanych z Europejskim Tygodniem Świadomości Dysleksji. Uczniom dziękuję za aktywny udział w warsztatach i liczne  na  konkurs „Sławne osoby z dysleksją”.

       

      Organizatorka akcji: Daria Kwapisz – pedagog terapeuta

    • Korczaki 2022
     • Korczaki 2022

     • Zgodnie z tradycją naszej szkoły, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wśród uczniów klas 4 – 8, została przeprowadzona ankieta na Najlepszego Nauczyciela. Kategorii w tym roku było 8 a tytuł Najlepszego Nauczyciela otrzymał nauczyciel, który zdobył najwięcej głosów we wszystkich kategoriach. Kategorie zostały opracowane przez klasę 4b. 

       

      Kategorie i zwycięscy nauczyciele: 

      1. Nauczyciel Meliska 

      Melisę pijemy jak chcemy się uspokoić. W szkole też odczuwamy trudne emocje jak stres, obawa np. przed kartkówką.  Nauczycielem, który pomaga przejść przez te nieprzyjemne sytuacje w możliwie najbardziej komfortowy sposób jest pan Wojciech Weiss. 

      2. Kabareciarz 

      Czyje teksty przechodzą do historii? Kto tworzy najbardziej zabawne i komiczne komentarze? Czyje poczucie humory pozwala rozładować trudne sytuacje na lekcji? Nauczyciele, który najbardziej rozśmiesza jest pan Sebastian Jakrzewski. 

      3. Złote Usta 

      Gdy ten nauczyciel wyjaśni temat, najtrudniejsze rzeczy stają się łatwe. Nauczycielem, który najlepiej tłumaczy i naprowadza zawsze najprostszym sposobem na właściwy tor jest pan Wojciech Weiss. 

      4. Top Model 

      Jest z modą za pan brat, a jej/jego stylizacje są bardzo spoko. Najciekawiej ubraną nauczycielką jest pani Ewelina Kaczmarek. 

      5. Fryzjer 

      Który nauczyciel ma najlepszą fryzurę? Fryzjerzy mogą się uczyć od pana Wojciecha Weissa. 

      6. Teacher na czasie

      Dorośli często nie rozumieją języka dzieci. Nauczyciele, w tej kwestii, starają się nadążyć za zmianami, posługują się nowinkami technologicznymi, lekcje z nimi to nie tylko podręcznik i ćwiczenia, rozumieją teksty uczniów, znają różnych piosenkarzy, blogerów,  itp. Techer na czasie to pan Dominik Rzezak. 

      7. Pisarz

      Który nauczyciel ma najładniejszy charakter pisma co możemy podziwiać czytając notatki na tablicy. Mógłby uczyć kaligrafii pan Wojciech Weiss. 

      8. Gawędziarz

      Snuje opowieści jak nikt, uwielbia dyskusje wszelkiej maści, a anegdotki i dygresje to jej/jego pasja. Nauczycielem, który najchętniej wdaje się w pogadanki ze swoimi uczniami jest pan Wojciech Weiss. 

       

      Jak zapewne czytający ten artykuł domyślają się, Naj, Naj, Najlepszym Nauczycielem w roku 2022 został pan Wojciech Weiss. 

       

      Ewelina Kaczmarek 

    • Mistrzostwa Gminy Komorniki w sztafetowych biegach przełajowych
     • Mistrzostwa Gminy Komorniki w sztafetowych biegach przełajowych

     • Dnia 20 września 2022r. na terenie stadionu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach zorganizowane zostały Mistrzostwa Gminy Komorniki w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i Dziewcząt. 

      Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach. Zespoły składały się z 6 zawodników. W Igrzyskach Dzieci rywalizowali chłopcy i dziewczęta, urodzeni w 2010 roku i młodsi, natomiast w Igrzyskach Młodzieży chłopcy i dziewczęta z roczników 2008/2009. 

       

      Każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy dyplom, a trzy najlepsze drużyny okolicznościowe medale. Zwycięzca biegu reprezentował Gminę Komorniki w Finałach Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 

      Dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze): 

      1. SP 2 Plewiska 
      2. SP 1 Komorniki 

      3. SP 1 Plewiska 

      4. SP 2 Komorniki 

      5. SP Chomęcice 

       Chłopcy (rocznik 2010 i młodsi): 

      1. SP 1 Komorniki 
      2. SP 2 Komorniki 

      3. SP 1 Plewiska 

      4. SP 2 Plewiska 

      5. SP Chomęcice 

       Dziewczęta (rocznik 2008/2009): 

      1. SP 2 Plewiska 
      2. SP 1 Komorniki 

      3. SP 1 Plewiska 

      4. SP Chomęcice 

       Chłopcy (rocznik 2010 i młodsi): 

      1. SP 2 Plewiska 
      2. SP 1 Plewiska 

      3. SP 1 Komorniki 

      4. SP Chomęcice 

      Reprezentacje SP 1 Komorniki: 

      Dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze): 

      Marcelina Guzal kl. 7a, Zuzanna Jelitto kl. 6d, Julia Belak kl. 6d, Ewa Juzwa kl. 5c, Łucja Przechrzta kl. 7a, Natalia Szymczak kl. 5c, Maja Sypniewska kl. 5b. 

      Chłopcy (rocznik 2010 i młodsi): 

      Alan Drzewiecki kl. 6d, Mikołaj Idkowiak kl. 6c, Jędrzej Baum kl. 5f, Filip Stachowski kl. 5a, Piotr Smarsz kl. 5c, Paweł Juzwa kl. 5c. 

      Dziewczęta (rocznik 2008/2009): 

      Gabriela Arlt-Stelmachowska kl. 8b, Alicja Cichocka kl. 8b, Urszula Gładysiak kl. 8e, Wiktoria Krűger kl. 8e, Izabela Trzeciak kl. 8f , Lena Wiśniewska kl. 8f, Maja Kasprzak kl. 8e. 

      Chłopcy (rocznik 2008/2009): 

      Wiktor Ratajczak kl. 8f, Filip Ring kl. 8f, Igor Ławniczak kl. 8e, Wiktor Małecki kl. 8a, Franciszek Kosicki kl. 8b, Iwo Nowak kl. 8c, Maksymilian Januchowski kl. 8d. 

        

      Nauczyciele wychowania fizycznego 

       Agnieszka Kuster 

      Sebastian Jakrzewski 

      Tomasz Nowaczyk