• Razem dla klimatu - webinarium
     • Razem dla klimatu! Spotkanie online z młodym aktywistą – Ryszardem Kolasińskim

     • Od września 2021r. uczniowie z kółka medialnego biorą udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Globalna szkoła. Razem dla klimatu”. W ramach tego programu 24 listopada ósmoklasistki z kółka medialnego wzięły udział w webinarium z młodym aktywistą klimatycznym, Ryszardem Kolasińskim. Pan Ryszard opowiedział, jak mądrze i skutecznie działać na rzecz klimatu, podzielił się swoim doświadczeniem oraz relacją ze Szczytu Klimatycznego COP26 w Glasgow, w którym uczestniczył. Dziewczyny na zakończenie zadały prowadzącemu pytanie: Czy jest możliwość dołączenia do aktywistów w pobliżu Poznania? Cieszymy się, że spotkanie zainspirowało uczennice do działania na rzecz klimatu. Tak trzymać!

       

      Opiekunowie kółka medialnego:

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • Świetlicowy konkurs ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3
     • Świetlicowy konkurs ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3

     •  

       

         W dniu 18 i 19 listopada 2021r. w naszej szkole odbył się finał świetlicowego konkursu: ,, Z kulturą za pan brat” dla uczniów klas 1 – 3. Do konkursu głównego przystąpili najlepsi uczniowie - ,, Świetlicowi mistrzowie dobrych manier” z klas 1, 2 i 3. Wyłonieni oni zostali w eliminacjach na podstawie głosowania, rozwiązanego testu oraz podanych kryteriów.

      W finale uczniowie walczyli indywidualnie o tytuł: ,, Świetlicowego króla/królowej dobrych manier’’ ( osobno z klas 1, 2 i 3 ). Dzieci rozwiązywały zadania praktyczne i teoretyczne dotyczące zasad kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.

      ,, Królem dobrych manier ze świetlicy klas 1 ‘’ został Jakub Karaś z klasy 1a

      ,, Królem dobrych manier ze świetlicy klas 2 ‘’ został Mikołaj Szymczak z klasy 2b

      ,, Królem dobrych manier ze świetlicy klas 3 ‘’ został Mateusz Najewski z klasy 3e

      W tym roku szkolnym, we wszystkich klasach najwyższy tytuł otrzymali chłopcy.

      Uczestnicy finału wykazali się dużą wiedzą o kulturalnym zachowaniu się i swoją postawą udowodnili, że:

      ,, Kto ma kulturę, wejdzie na górę!’’

      Gratulujemy Wam!

       

                                                                                                        organizator: Małgorzata Woźniak

    • Przebudź się, jesteś wolny!
     • Przebudź się! Jesteś wolny!

     • W poniedziałek 22 listopada 2021 roku o godz. 18 w naszej szkole przygasły światła. Tego listopadowego wieczoru uczennice klas 8 zaprezentowały przybyłym gościom spektakl pt. „Przebudź się, jesteś wolny”. Ich gra aktorska, piękna oprawa muzyczna i scenografia wprowadziły wszystkich w niezwykłą atmosferę. Mamy nadzieję, że to przedstawienie pozwoliło nam wszystkim zatrzymać się choć na chwilę i pogrążyć się w zadumie.

       

      Organizatorzy: Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kruszewska, Katarzyna Trafas, Jakub Podlewski, Radosław Lubkowski

    • Widzieliśmy ułana!
     • Widzieliśmy ułana!

     • Piosenka „Przybyli ułani” jest jedną z najbardziej znanych piosenek wojskowych. W tym roku wszyscy uczniowie z klas 1-3 przepięknie zaśpiewali ją wspólnie na apelu z okazji Święta Niepodległości.
    • Czekając na wiosnę!
     • Czekając na wiosnę!

     • Mimo, że jesień w pełni, w ogródkach trwają już przygotowania do wiosny. Jeśli teraz zasadzi się cebulki kwiatów, przezimują pod kołderką ze śniegu i już w lutym będą nas cieszyć swoim widokiem.

    • Teraz już wszyscy zapamiętamy, że Święto Niepodległości ważne mamy!
     • Teraz już wszyscy zapamiętamy, że Święto Niepodległości ważne mamy!

     • 10 listopada 2021r. uczniowie z teatrzyku świetlicowego klas 2 przygotowali występ z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas 0, a kolejne przedstawienie obejrzeli uczniowie ze świetlicy klas 2 i 3. Mali aktorzy zaprezentowali krótką lekcję historii o czasach zaborów i odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Były piękne, patriotyczne wiersze i piosenki. Na koniec uroczystości wszyscy zaśpiewali z powagą nasz hymn państwowy.

      Artyści i widzowie bardzo przeżyli podniosłe spotkanie z okazji Święta Niepodległości.

      Swoją wzorową postawą udowodnili, że są małymi patriotami, a lekcję historii o Polsce zapamiętają na długo.

      Jesteśmy dumni z najmłodszych uczniów naszej szkoły!

       

       

                                                                                                                   Małgorzata Woźniak

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia
     • Światowy Dzień Rzucania Palenia

     • 18 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto obchodzone jest corocznie w trzeci czwartek listopada. Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Przyniosło to niespodziewane skutki, aż 150 tysięcy osób postawiło sobie wyzwanie ograniczenia się od palenia tytoniu przez 24 godziny. Akcja ta w kolejnych latach objęła wszystkie stany i następne tysiące palaczy. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku. Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z artykułami, jakie z tej okazji przygotowałyśmy w zakładce kącik psychoedukacyjny.

      Dla ucznia - przejdź do strony

      Dla rodzica - przejdź do strony

      Aleksandra Hak

      Wioletta Wardziak-Lubka

      psychologowie szkolni

    • Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów kl. 2b oraz dziewczynki z „Tęczowych nutek”. Młodzi artyści wskazali najważniejsze wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu uczniowie przypomnieli, że wolność i niepodległość nie są czymś danym nam raz na zawsze. O wartości te trzeba dbać i pielęgnować je - w każdym pokoleniu. Montaż słowno – muzyczny, w których aktywnie uczestniczyła również zebrana publiczność, dostarczył wielu wzruszeń i refleksji. Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego zakończyło szkolną uroczystość.

      Organizatorki apelu: D. Błaszczyk, I. Chruściel, I. Jankowiak, A. Kaczmarek

      Tekst: Anna Kaczmarek

      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczennice klasy 1e zatańczyły w rytm melodii z wykorzystaniem biało–czerwonych wstążek. Układ taneczny dodatkowo podkreślił patriotyczny charakter wydarzenia.

    • Z wizytą w sortowni Poczty Polskiej
     • Z wizytą w sortowni Poczty Polskiej

     • W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy sortownię Poczty Polskiej w Komornikach, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w procesie od momentu przywiezienia listów i paczek z urzędu pocztowego, po załadunek i rozwożenie posortowanej korespondencji na cały kraj.

    • Niezwykły koncert
     • Niezwykły koncert

     • 14 listopada obchodzimy Dzień Seniora. Od kilkunastu lat młodzi artyści z naszej szkoły jeździli do Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Tam w ramach SPOTKAŃ ŁĄCZĄCYCH POKOLENIA śpiewaliśmy i tańczyliśmy, a nasze odwiedziny poprawiały nastrój Mieszkańcom. Radość, gwar, wesołe występy były serdecznie nagradzane, m.in. słowami „Najwspanialszymi artystami na tej scenie są dla nas dzieci”. Niestety, w tym roku nie udało nam się pojechać ze względu na epidemię. Postanowiliśmy więc… nagrać koncert! Dzieci przygotowane i w uroczystym nastroju ochoczo wystąpiły przed kamerami. Było przedstawienie cyrkowe, wesołe piosenki, jesienny taniec, zagrały flażolety… Tak, jak na koncercie. Wyszło – fantastycznie.

      Nagrany filmik został zawieziony do Lisówek razem z książkami, płytami z muzyką i filmami, a nawet motkami wełny – to dary uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Mamy nadzieję, że u Naszych Przyjaciół w Lisówkach zagościł uśmiech na twarzy.

      Wszystkim – artystom, darczyńcom, nauczycielom przygotowującym dzieci i panu Tomkowi, który nagrał i zmontował filmik – bardzo dziękujemy. Zapraszamy do oglądania!

       

      Organizatorki koncertu:

      D.Błaszczyk, I.Chruściel, I.Jankowiak, M.Woźniak

    • Gminne zawody w tenisie stołowym.
     • Gminne zawody w tenisie stołowym

     • 21 października 2021 roku odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w tenisie stołowy. W imprezie udział wzięło 5 szkół z Gminy Komorniki. Rozgrywki odbywały się systemem gry każdy z każdym. Chłopcy grali do 2 wygranych setów, natomiast dziewczęta do 3. O końcowym zwycięstwie decydowała tabela wyników. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 pkt, za porażkę 1 pkt. Organizatorem Igrzysk była Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach. Dzięki uprzejmości dyrekcji ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach zawody odbyły się na naszej sali gimnastycznej. Zwycięzcy rywalizacji w swoich kategoriach będą reprezentowali Gminę Komorniki na zawodach powiatowych.

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej kat. dziewcząt:

      1 miejsce - SP 1 Komorniki

      2 miejsce - SP 2 Plewiska

      3 miejsce - SP 2 Komorniki

       

      Zespół dziewcząt w składzie: Bączek Maria (8d) Michałowską Magdalena (8c) z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce, czym zapewnił sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw.

       

      Igrzyska Dzieci kat. chłopców:

      1 miejsce - SP 2 Komorniki

      2 miejsce - SP 1 Komorniki

      3 miejsce - SP 2 Plewiska

      4 miejsce - SP Chomęcice

       

      Zespół chłopców w składzie: Ring Filip (7f) Kornel Kałużny (4a) zajął drugie miejsce co jest bardzo dobrym wynikiem.

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej kat. chłopców:

      1 miejsce - SP 1 Komorniki

      2 miejsce - SP 2 Plewiska

      3 miejsce - SP Chomęcice

      4 miejsce - SP 1 Plewiska

      5 miejsce - SP 2 Komorniki

      Chłopcy w składzie: Kropidłowski Dawid (8a) Kołodziejewski Leon (8b) Janik Mariusz (8c) zajęli pierwsze miejsce zwyciężając w każdym pojedynku co dało im awans do kolejnej rundy mistrzostw.

       

      Wszystkim zawodnikom z naszej szkoły należą słowa uznania za sportową postawę! Gratulacje!

       

      Jakub Budych

    • Poduszkowe wsparcie – szyjemy i pomagamy
     • Poduszkowe wsparcie – szyjemy i pomagamy

     • Niezwykłą niespodziankę przygotowali uczniowie klasy 3e i 3f włączając się w zbiórkę pieniędzy na leczenie pana Przemysława Sieberta. Podczas zajęć technicznych uszyli poduszki w szczytnym celu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do realizacji zadania. Powstały piękne poduszki, które z dumą prezentujemy na zdjęciach. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów, którzy zakupili poduszki swoich dzieci, dzięki temu przyczynili się do zbiórki pieniędzy. Uzbierana kwota została przelana na konto fundacji Siepomaga.

      Dziękujemy!

       

      Wychowawcy klas:

      Marta Lipińska

      Monika Jakielczyk-Jankowska

    • Kartka dla Bohatera
     • Kartka dla Bohatera

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że są wielkimi pariotami i wzięli udział w akcji „Złóż życzenia Bohaterowi”.

      Zadanie polegało na wykonaniu i wysłaniu kartki urodzinowej do p. Mieczysława Frąckiewicza, lotnika Polskich Sił Powietrznych walczącego w czasie II wojny światowej. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w wykonanie zadania, wykonali piękne kartki i złożyli życzenia Jubilatowi. Z całą pewnością sprawią one dużo radości Panu Mieczysławowi.

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w inicjatywie, a p. Mieczysławowi życzymy 200 lat!

       

      Szkolni organizatorzy: Szkolny Klub Wielkoducha, Marta Broniszewska, Anna Wiśniewska, Jakub Podlewski

      Tekst: Anna Wiśniewska

    • Pro-Sinfonika zaprasza
     • Pro-Sinfonika zaprasza

     • Koło Młodego Melomana zaprasza

      do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

        w sobotę, 6 listopada 2021 r., o godz. 11:00- 12.00

       

      MUZYKA WIELKICH MIAST- SALZBURG

       

      Szczegóły w zakładce Pro-Sinfoniki na naszej stronie internetowej.

    • Mini Playback Show
     • Mini Playback Show

     • W dniu 26 października 2021r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Mini Playback Show. Uczniowie z klas I – III mogli pokazać swoje talenty naśladując gwiazdy muzyki rozrywkowej i rockowej. Prezentowali imitując śpiew różnych wokalistów z polskich i zagranicznych list przebojów. Konkurs Mini Playback Show dostarczył uczniom radosnych przeżyć w obcowaniu z muzyką. Uczestnicy Show zapewnili publiczności moc niesamowitych wrażeń wzrokowych i słuchowych dzięki niespotykanej mieszance stylów i talentu najsławniejszych artystów znanych ze szklanego ekranu. Publiczność również wspierała uczestników naszego przeglądu wspólnym śpiewem, słowami otuchy oraz gromkimi brawami. Jury oceniało takie elementy jak: dobór utworu, stylistykę wykonawcy, choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje!

       

      Wyniki konkursu:

      Klasy I w kategorii soliści.

      I miejsce: Marysia Suszyńska 1a, Zosia Rykaczewska 1b

      II miejsce: Maja Tomaszewska 1b, Lena Leitgeber 1d

      III miejsce: Franek Kałużny 1d

      Klasy I w kategorii zespoły.

      I miejsce: Hania Granops i Kornelia Mańczak 1b

      II miejsce: Franek Maj, Nina Krzywdzińska, Jakub Krzywdziński 1d

      Klasy II i III w kategorii soliści:

      I miejsce: Tomasz Marczak 2b

      II miejsce: Zosia Majerowicz 3c

      III miejsce: Martyna Łukaszczuk 3c

      Klasy II i III w kategorii zespoły.

      I miejsce: Alicja Żołądkiewicz , Emma Kaźmierczak 2b

      II miejsce: Alicja Przechrzta, Laura Walawander 3a

       

      Gratulacje!

       

      Organizatorzy: Iwona Chruściel, Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak.

      Tekst: Marta Maciejewska

    • Mistrzostwa województwa wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych
     • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Cel: wyłonienie mistrza województwa wielkopolskiego wśród dziewcząt i chłopców (rocz. 2009 i młodsi, rocz. 2007/2008, rocz. 2002 i młodsi) w sztafetowych biegach

      przełajowych.

       

      Termin: 20.10.2021 r.

      Organizator: Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska

      Uczestnicy: reprezentacje szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych województwa

      wielkopolskiego.

       

      Miejsce: Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola w Poznaniu.

       

      20 października 2021 roku na Hipodromie Wola w Poznaniu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w składzie: Artur Potrykowski kl. 7f, Szymon Postek kl. 7b, Ignacy Przydróżny kl. 7c, Filip Stachowski kl. 4a, Alan Drzewiecki kl. 5d, Mikołaj Idkowiak kl. 5c, Mikołaj Jezierski kl. 7b rywalizowała w kategorii rocznika 2009 i młodsi.

       

      W zawodach wśród chłopców startowały 33 drużyny. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na 21 miejscu z łącznym czasem 18:24,4.

       

      Zawodnikom gratulujemy startu w zawodach na szczeblu wojewódzkim oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

       

      Nauczyciel wychowania fizycznego

      Tomasz Nowaczyk

    • Kolorowy Dzień Patrona
     • Kolorowy Dzień Patrona

     • 15 października 2021 roku kolejny raz świętowaliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość – Dzień Patrona Szkoły - Janusza Korczaka i Dzień Edukacji Narodowej. Pamięć o  wielkim pedagogu, wychowawcy i przyjacielu dzieci uczciliśmy pod nazwą Kolorowy Dzień Patrona. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli w barwne stroje – różne na poszczególnych poziomach klas.  

      W organizację imprezy w sposób szczególny włączyli się uczniowie klas starszych prezentując swoje pasje i zainteresowania młodszym kolegom i koleżankom z klas 1-3. Jan Dymek z klasy 8c zaprezentował sztuczki karciane, którymi zadziwił swoją publiczność. Nikola Złotosz z klasy 7b przeprowadziła warsztaty choreograficzne. Pokazała uczniom, że taniec może być nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na wyrażanie siebie. Helena Mikołajczak z klasy 6a  z entuzjazmem i uczuciem opowiadała  o swoich doświadczeniach w jeździectwie i miłości do koni.  Swoją pasją do książek, tańca i współczesnego baletu podzieliła się także Marcelina Łaszcz z klasy 4f. Uczniom z klas starszych należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie. 

      Na dzieci w tym szczególnym dniu czekało jeszcze wiele atrakcji. Zamiast typowych lekcji odbyły się różne pokazy i warsztaty. Uczniowie zgłębiali wiedzę na temat życia i twórczości patrona szkoły. Oglądali prezentacje i filmy o Januszu Korczaku, przypomnieli prawa i obowiązki ucznia, czytali jego utwory, wzięli udział w quizie „Postaw na Korczaka”. Uczniowie klasy szóstej, w celu lepszego poznania biografii patrona szkoły, przygotowali własne prezentacje, w których zawarli najważniejsze informacje o życiu i działalności Korczaka na rzecz dzieci. Młodzi ludzie mieli możliwość wyrazić się artystycznie wykorzystując różnorakie techniki, rysowali i malowali portrety Korczaka oraz tworzyli kolaże związane z postacią patrona. Ósmoklasiści przygotowali wywiady z Korczakiem.  

      Cała społeczność szkolna uczestniczyła w wielu ciekawych warsztatach tematycznych: logopedycznych, psychologiczno-pedagogicznych, czytelniczych i literackich „Spotkanie z Elmerem oraz zajęciach z języka migowego. Podczas Kolorowego Dnia Patrona odbyły się również warsztaty ekonomiczne przeprowadzone przez panią Julię Przydróżną. Dzięki nim dzieci poznawały podstawy świata ekonomii i przedsiębiorczości. Ciekawe zajęcia na temat wody zaprezentował specjalista pan Jacek Granops. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się inżynier sanitarny, jak wygląda proces uzdatniania wody oraz jak świadomie korzystać z jej zasobów.  

      Tego dnia nie obyło się bez muzyki. Z różnych zakątków szkoły wybrzmiewały dźwięki, płynące z warsztatów muzycznych i tanecznych, podczas których uczniowie rozwijali formy zabawy z tańcem i śpiewem. Uczestniczyli też w warsztatach artystycznych origami i tworzyli kolorowe malowanki „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”  

      Ukoronowaniem wydarzenia było przepiękne przedstawienie dzieci z teatrzyku świetlicowego pod kierunkiem pani Małgorzaty Woźniak. Uczniowie wystąpili dla nauczycieli i pracowników szkoły śpiewając piosenki i recytując wiersze.  

      Święto szkoły było pełne wrażeń i radości. Mamy nadzieję, że uczniowie stali się  bogatsi o wartości, które głosił nasz patron Janusz Korczak. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Kolorowego Dnia Patrona. 

      Koordynatorzy Projektu 

      Tekst: Marta Maciejewska, Katarzyna Samelska

    • Konkurs plastyczny - Jesienny parasol
     • Konkurs plastyczny "Jesienny parasol"

     • Dnia 15 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Jesienny parasol”, którego celem było: zdobycie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości oraz umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych. Do organizatorów wpłynęły 23 przepiękne prace konkursowe, w których wykorzystano różnorodny materiał plastyczny i wyobraźnię. Komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność, estetykę, pomysłowość i oryginalność.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i naklejki, natomiast dla zwycięzców zostały przygotowane drobne upominki.

      I miejsce Barbara Pawlak 0a

      II miejsce Nina Szymańska 0c

      III miejsce Gabriela Cielewicz 0a

       

       

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Projekt Jesień na wsi
     • Projekt "Jesień na wsi"

     • Jesień to piękna pora roku, która niesie ze sobą bogactwo różnorodnych darów. To wyjątkowy czas w przyrodzie, który pobudza zmysły i wyobraźnię. Czas, który sprzyja wędrówkom i podziwianiu jesiennej aury w wiejskim klimacie. Uczniowie klas 1-3 na przełomie września i października odkrywali uroki wsi uczestnicząc w projekcie edukacyjnym „Jesień na wsi”. To właśnie jesienią polska wieś ma szczególny charakter. Olśniewa swą jesienną szatą, obfitością darów i kolorów.
    • Korczaki 2021
     • Korczaki 2021

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 8b przygotowali i przeprowadzili wśród innych uczniów z klas 4 - 8 ankietę dotyczącą nauczycieli pracujących w naszej szkole w klasach 4 - 8. Celem ankiety było wyłonienie nauczycieli wyróżniających się w poszczególnych kategoriach. Zwycięscy nauczyciele otrzymali kotyliony czyli "Korczaki" oraz pamiątkowe dyplomy. Poniżej przedstawiamy kategorie oraz nazwiska zwycięskich nauczycieli.

       

       

      „Cudowny uśmiech” - piękny, serdeczny uśmiech może poprawić humor każdemu. Kto z nauczycieli ma najpiękniejszy i najserdeczniejszy uśmiech? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Nauczyciel nawigator” - najtrudniejsze rzeczy stają się łatwe, gdy wytłumaczy i wyjaśni nauczyciel nawigator. Kto z nauczycieli najlepiej tłumaczy i naprowadza Cię zawsze najprostszym sposobem na właściwy tor? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Gawędziarz” - snuje opowieści jak nikt, uwielbia dyskusje wszelkiej maści, a anegdotki i dygresje to jej/jego pasja. Kto z nauczycieli najchętniej wdaje się w pogadanki ze swoimi uczniami? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Zdalny ogarniacz” - nauka zdalna jej/jemu nie straszna. Jak nikt ogarnia tajniki internetu i dobrze działa w przestrzeni wirtualnej. Sieć to jej/jego naturalne środowisko. 

      Wojciech Weiss  

       

      „Lekcyjny spacerowicz” - siedzenie za biurkiem zdecydowanie nie jest w stylu tego nauczyciela. Rekordowa liczba kroków podczas lekcji zdumiewa nawet najbardziej wysportowanych uczniów. Który z Waszych nauczycieli uwielbia spacery po klasie podczas lekcji? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Najbarwniejszy Outfit” - jak Cię widzą, tak Cię piszą – oto motto tego nauczyciela. Jest z modą za pan brat, a jej/jego stylizacje są bardzo spoko. 

      Ewelina Kaczmarek, Ewelina Krzysztoń  

       

      „Speed – dyktator”: lepiej zacznij pisać od razu, nie rozglądaj się, bo możesz nie zdążyć. Speed – dyktator dyktuje notatki najszybciej ze wszystkich nauczycieli. 

      Małgorzata Jackowska 

       

      „Nauczyciel – drukarka”: to od niej/od niego otrzymujesz najwięcej dodatkowych kserówek, materiałów, ćwiczeń i wklejek do zeszytu. 

      Agnieszka Kaźmierczak  

       

      „Elokwentny mówca” - piękny sposób wysławiania się to prawdziwy skarb. Ta nauczycielka lub ten nauczyciel imponuje umiejętnością ładnego mówienia 

      Wojciech Weiss  

       

      „Oaza spokoju” - nic nie jest w stanie wyprowadzić tego człowieka z równowagi. Opanowanie w najbardziej stresujących sytuacjach ma opanowane do perfekcji. 

      Wojciech Weiss  

       

      „Tekściarz” - czyje teksty przechodzą do historii? Kto tworzy najbardziej zabawne i komiczne komentarze? 

      Sebastian Jakrzewski 

       

      „Król/Królowa Lajków” – dziesięciu najbardziej ulubionych nauczycieli czyli nauczyciele, którzy po zsumowaniu wszystkich głosów uzyskali najwyższy wynik.

      Wojciech Weiss  

      Agnieszka Kaźmierczak  

      Ewelina Krzysztoń  

      Małgorzata Jackowska  

      Katarzyna Kłos-Regulska  

      Ewelina Kaczmarek  

      Agnieszka Gałek  

      Katarzyna Samelska  

      Katarzyna Maciąg  

      Sebastian Jakrzewski