• Światowy Dzień Matematyki
     • Światowy Dzień Matematyki

     • „Co jest najmądrzejsze? – liczba 

      Co jest najcenniejsze? – harmonia 

      Czym jest cały Świat? – liczbą i harmonią” 

                                                        (Pitagoras) 

      Dnia 12 marca 2021r. w klasie 3G i 3B odbyły się obchody Światowego Dnia Matematyki. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie matematyki wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej i uświadomienie, że znajomość przedmiotu jest niezbędna w życiu codziennym. Uczniowie zmagali się z różnymi formami zabaw matematycznych, brali udział w grach edukacyjnych i łamigłówkach. Pracowali w małych  grupach, co sprawiło, że nikt nie czuł się osamotniony i nie obawiał się porażki.  

         Światowy Dzień Matematyki przebiegał w wesołej atmosferze. Można było zauważyć wśród dzieci zdrową rywalizację, wszyscy uczniowie pokazali, że potrafią współpracować i dzielić się swoją wiedzą. Obchody Dnia Matematyki wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, a matematyczne święto pozostanie w ich pamięci.  

      Marta Maciejewska 

      Iwona Jankowiak 

    • Kolejny sukces!
     • Kolejny sukces!

     • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”.

      Dzisiaj na stronie internetowej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”, który w lutym został zorganizowany przez tę placówkę. Spośród 174 prac organizatorzy wybrali 7 najciekawszych i najładniejszych, przyznając ich autorom miejsca na podium oraz wyróżnienia. Można śmiało napisać, że tym razem dla naszej szkoły cyfra 7 okazała się nadzwyczaj szczęśliwa, gdyż znalazł się wśród zwycięzców uczeń z kl. Id Ignacy Winkowski, który otrzymał wyróżnienie! To ogromny sukces Ignasia, którego mu z całego serca gratuluję.

       

      Danuta Rozbicka

    • XV Szkolny Konkurs Regionalny
     • XV Szkolny Konkurs Regionalny

     • „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas II i III

      Ziemio moja droga, tak jak Cię dziś widzę,

      z twą przeszłością, której nigdy się nie wstydzę,

      Pozdrowiona bądź, że, jak Słońce na Niebie!.

      Tyś od wieków, a ja też jestem u siebie.

      / Stanisław Nowak/

       

      Konkurs „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” odbył się już po raz piętnasty. Ten autorski projekt przede wszystkim ma na celu poszerzenie wśród najmłodszych uczniów wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków oraz kształtowanie tożsamości regionalnej.

      W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia konkurs wyglądał nieco inaczej. Pierwszego marca do walki o tytuł „Regionalista Roku 2021” stanęli uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły.

      Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, zabytków, przyrody oraz współczesności Ziemi Komornickiej. Wśród pytań konkursowych znalazł się także niełatwy nawet dla rdzennych mieszkańców Ziemi Komornickiej język gwarowy. Wiedza najmłodszych mieszkańców naszej gminy okazała się imponująca! Po zaciętej walce w dogrywce wyłoniono laureatów.

       

      Laureaci XV konkurs dla uczniów klas II i III

      „Regionalista Roku 2021. Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”.

       

      I miejsce:

      ex aequo Bartosz Janaś 3b i Paweł Juzwa 3c

      II miejsce:

      Cezary Janochowski 3d

      III miejsce:

      Stanisław Szydłowski 3e

      Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Komornikach za przygotowanie upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

       

       

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Katarzyna Proch, Paulina Perz- Szydłowska

    • Mamy to!!!
     • Mamy to!!!

     • I miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Zbierz się do kupy!”

      Jest mi niezwykle miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Hania Kufel – Ostrowska z kl. Ib zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Zbierz się do kupy” w kategorii wiekowej 0 – 8 lat organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach. Dziewczynka wykonała piękną pracę wraz z hasłem zachęcającym do sprzątania po swoich milusińskich czworonogach, aby otaczała nas czysta i przyjazna dla oka okolica. Uroczyste wręczenie nagród ma się odbyć w sobotę 20 marca w Plewiskach. Jeszcze raz wielkie gratulacje i brawa dla naszej laureatki!

      Danuta Rozbicka

    • Konsultacje
     • Konsultacje

     • Szanowni Rodzice!

      Informujemy, że 16 marca 2021 r.  (wtorek) w godzinach 18.30 – 20.30 odbędą się konsultacje z wychowawcami, pozostałymi nauczycielami i specjalistami. Dokładną godzinę konsultacji rodzica z danym nauczycielem należy umówić za pośrednictwem librusa, najpóźniej do poniedziałku włącznie (15 marca).

      Brak uprzedniego umówienia terminu spotkania, może skutkować brakiem miejsc na konsultację u danego nauczyciela.

      Konsultacje odbędą się na platformie teams za pośrednictwem kont uczniowskich.

      Nauczyciele, z którymi umówią Państwo konkretną godzinę spotkania, będą do Państwa dzwonić o umówionej porze, bezpośrednio na czacie prywatnym na teamsie.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • Drogie Panie i Dziewczęta!

      Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy Wam zdrowia, mnóstwa ciepła, życzliwości i samych pogodnych dni!

      Zapraszamy do obejrzenia życzeń od chłopców z klasy 4c.

    • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne
     • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne

     • Pragniemy poinformować, że nasza Szkoła po raz drugi podpisała umowę z Narodowym Bankiem Polskim, dzięki której uczniowie kolejny raz będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych warsztatach ekonomicznych. Tym samym zostaliśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w Polsce, która stwarza możliwość zapoznania się dzieci z pojęciami i mechanizmami związanymi z ekonomią.

      Projekt „Warsztaty ekonomiczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach – II edycja ” rozpocznie się na 12 marca i będzie trwał do końca roku szkolnego 2020/2021. Swoim zakresem obejmie wszystkich uczniów od klas 1 do 6 naszej Szkoły.

      Podstawowym działaniem w ramach projektu będzie przeprowadzenie 2 warsztatów ekonomicznych dla klas 1-2:

       

      • Oszczędzanie, wydatki i inne ekonomiczne przypadki  (2 godziny lekcyjne)
      • Jak pachnie pieniądz  (2 godziny lekcyjne),

       

      oraz dla klas 3-6:

       

      • Prawdziwy Student Ekonomii (2 godziny lekcyjne)
      • Ekonomiczny Mistrz Inwestowania (2 godziny lekcyjne).

       

       

      Informacje o warsztatach:

       

      Oszczędzanie, wydatki i inne ekonomiczne przypadki 

       

      Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z pojęciem oszczędzania. Dowiedzą się dlaczego warto oszczędzać i jakie są rodzaje oszczędności. W dalszej części warsztatów poruszymy tematy związane z wydatkami w gospodarstwach domowych. Wspólnie zastanowimy się jakie wydatki mają rodzice i jak, dzięki ekologicznej postawie, można te wydatki w domu zmniejszyć. Głównym celem warsztatów jest przekazanie dzieciom podstawowych pojęć i mechanizmów związanych z oszczędzaniem, prowadzeniem gospodarstwa domowego, a także promowaniu ekologicznych postaw. 

       

      Jak pachnie pieniądz

       

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody związane z pieniędzmi. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych na banknotach. Uczestnicy warsztatów poznają i zrozumieją takie finansowe pojęcia jak: banknot, bilon, czy nominał. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą pieniądze, a także jakie mają zabezpieczenia i nominały.

      Prawdziwy Student Ekonomii

      Okazuje się, że nawet tak tajemnicze słowa jak popyt i podaż – mogą okazać się dobrym motywem przewodnim do świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest popyt i podaż, a także od czego zależą wartości tych pojęć. Tym samym staną się mądrzejsi od ogromnej większości polskich maturzystów, którzy nie bardzo odróżniają popyt od podaży, a już na pewno nie rozumieją, jak cena produktu na nie wpływa. Nasi Mali Studenci Ekonomii będą to wiedzieli po warsztatach. Co ciekawe – do podstawowych praw ekonomicznych dzieci dojdą same, podejmują samodzielne decyzje zakupowe i produkcyjne. 

      Ekonomiczny Mistrz Inwestowania

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, że same również mogą być inwestorami. Poznają różnice pomiędzy tajemniczymi pojęciami: inwestycja i innowacja. Dowiedzą się, że mają coś czego nie ma większość dorosłych osób – kreatywność i ciekawość świata. To właśnie te cechy mogą doprowadzić do stworzenia prawdziwych i przełomowych innowacji. Czasami warto zainwestować trochę swoich zasobów, żeby zbudować coś naprawdę wspaniałego. Głównym celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na fakt, że dzięki dobrym decyzjom co do gospodarowania swoimi zasobami (np. czasem w przypadku dzieci) – można stworzyć lub nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

       

      Dzięki naszemu projektowi mamy nadzieję na osiągnięcie efektów w postaci:

      • Wzrostu wiedzy ekonomicznej z zakresu mechanizmów zarządzania budżetem gospodarstwa domowego, a także funkcji i roli pieniądza wśród dzieci początkowych klas szkół podstawowych.
      • Rozbudzenia w dzieciach ciekawości dotyczącej ekonomii i finansów, a także zwiększenie umiejętności rozmawiania o tych zagadnieniach w domu.
      • Wykonania pierwszego kroku w budowaniu świadomości i zwiększeniu szansy na racjonalne podejmowanie decyzji w zakresie ekonomii w wieku dorosłym.

       

      Za przygotowanie scenariusza warsztatów, oprawę graficzną, a także ich przeprowadzenie odpowiedzialna jest firma Mały Ekonomista z Komornik (malyekonomista.pl), która przeszkoliła już w tym zakresie setki dzieci zarówno w naszej Szkole, jak i w czołowych placówkach oświatowych m.in. w Poznaniu i w Warszawie.

    • Punkt konsultacyjny PPP
     • Punkt konsultacyjny PPP w Komornikach

     • Szanowni Rodzice,

      informujemy, iż Gmina Komorniki we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Puszczykowie od 17 marca 2021 roku uruchamia Punkt Konsultacyjny w Komornikach. Punkt będzie miał charakter stałego dyżuru i będzie zlokalizowany w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Młyńskiej 15 w Komornikach. Do dyspozycji rodziców/opiekunów i dzieci będą specjaliści z Poradni – zarówno psycholog, jak i pedagog. Do końca czerwca dyżur będzie odbywał się w każdą środę, w godzinach od 11.00 do 16.00.

      Szczegółowe informacje dotyczące działalności Punktu Konsultacyjnego PPP w Komornikach znajdą Państwo pod wskazanym poniżej linkiem: przejdź do strony

      Pedagodzy i psycholodzy szkolni

    • Covidowo, ale sportowo
     • Wyniki powiatowego konkursu "Covidowo, ale sportowo"

     • W dniach od 01.02. - 25.02.2021 r. został przeprowadzony powiatowy konkurs fotograficzny w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Celem konkursu było stworzenie kolażu zdjęć zrobionych podczas wykonywania ulubionych czynności o charakterze sportowym lub rekreacyjnym w czasie wolnym, podczas pandemii Covid - 19. W konkursie fotograficznym  uczestniczyło 92 uczniów z 13 szkół poznańskich i 4 powiatowych w tym 14 uczniów  z naszej szkoły.  Miło nam  poinformować, że jedna z naszych uczennic Zuzanna Frąckowiak  zajęła 2 miejsce w  konkursie, a wyróżnienie zdobyła Maria Surowy.

      Link do wszystkich prac uczestników: https://oj2poznan.pl/konkurs-fotograficzny-covidowo-ale-sportowo-25-02-2021/

      Szkolni koordynatorzy:
      Karolina Białostocka
      Tomasz Nowaczyk

    • Projekt edukacyjny "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
     • Cudze chwalicie, swego nie znacie...

     • POJEKT EDUKACYJNY KLAS O-III

       CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE - MOJA WIEŚ-MOJA GMINA”

       

      ,, Pozwalamy dziecku doświadczać po omacku, wydłużać swe korzenie,

      drążyć, dowiadywać się, porównywać, szukać

      w materiałach źródłowych, zanurzać swą ciekawość w kapryśnych głębinach

      wody. Pozwalamy mu wyruszyć w podróże odkryć –

      czasem trudne, ale twórcze”

                                                                                                                        C.Freinet

       

      Tegoroczny Projekt edukacyjny ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie…” dotyczył naszej Gminy. Umożliwił on dostrzeganie zjawisk i procesów zachodzących w najbliższym otoczeniu na przestrzeni lat.

      Nasi uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji o Gminie Komorniki. Projekt uświadomił naszym dzieciom, że wspólnoty takie jak rodzina, środowisko lokalne, ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka i że każdy ma wobec tych wspólnot obowiązki.

      Projekt rozwinął w uczniach postawę badawczą, poszukującą, ciekawość poznawczą. Stymulował do myślenia twórczego. Podczas pracy uczniowie odwoływali się do osobistych doświadczeń.

      Był to Projekt bardzo pracowity, a zarazem bardzo twórczy. Wiedza zdobyta w wyniku samodzielnej, bądź zbiorowej aktywności poznawczej, w wyniku bezpośredniego kontaktu z ,,żywym” środowiskiem jest zawsze pewna, zrozumiała i trwała.

      Dzięki takim projektom nasi uczniowie mają świadomość przynależności do społeczności lokalnej.

       

      "Nic nie jest tak szlachetne,

      mocne, przydatne w życiu

      jak więź z rodzinną ziemią.

                                                                                      Kto tę więź posiadł,

              zaopatrzył się na całe życie".

       

      Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomoc, wspaniałą pracę, zaangażowanie i wsparcie.

       

                                                                                           Koordynatorzy projektu

                                                                                  Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

    • Pho3nix Active School
     • Pho3nix Active School

     • W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Sportu przypada 6 kwietnia. W związku z tym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurs o nazwie Pho3nix Active School to akcja sportowa, która składa się z kilku inicjatyw sportowych i ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski.

      Pierwszą inicjatywą, w której wzięła udział nasza szkoła był układ taneczny do piosenki Juan Magan – Bailando por Ahi.

       

      Uczestnicy:

      Maria Kwapisz 4c

      Marianna Kaźmierczak 4c

      Zuzanna Frąckowiak 4c

      Anna Łukasiewicz 4a

      Aleksandra Gaweł 4a

      Adrianna Czerwińska 4a

      Matczak Lena 4a

      Nicola Kostańska 6 d

      Zapraszamy do obejrzenia naszych układów tanecznych!

      Koordynator:

      Karolina Białostocka

      Układ taneczny nr 1

      Układ taneczny nr 2

    • Włączamy się do akcji lokalnej „Zbierz się do kupy!”.
     • Włączamy się do akcji lokalnej „Zbierz się do kupy!”.

     • Kto z Nas nie chce mieszkać w czystej i przyjaznej dla oka okolicy? Chyba każdy! Niestety w naszej gminie wraz z topniejącym śniegiem ujawnił się problem psich nieczystości zalegających na trawnikach i chodnikach. Wychodząc naprzeciw temu Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach ogłosił konkurs plastyczny, w którym zachęcał mieszkańców do wykonania pracy wraz z hasłem motywującym do sprzątania po czworonożnych pupilach. Miało to na celu zwiększenie poziomu świadomości, iż w ten sposób nie tylko dbamy o środowisko, ale też o estetykę miejsca, w którym mieszkamy. Mając na uwadze tą ważną kwestię postanowiłam również zaprosić do tej akcji uczniów naszej szkoły. Poniżej możecie zobaczyć dzieło uczennicy z kl. Ib Hani Kufel – Ostrowskiej, która reprezentując naszą szkołę wzięła udział w konkursie. Trzymamy kciuki, aby jej wkład i pomysłowość zostały docenione przez organizatorów. Ogłoszenie wyników konkursu ma nastąpić do 20 marca 20201 roku.

       

      Danuta Rozbicka

    • „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”
     • „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”

     • W drugim tygodniu lutego b.r. uczniowie naszej szkoły z klas I – III zostali zachęceni do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”, organizowanym przez Sportową Szkołę Podstawową nr 17 w Sosnowcu. Dzieci miały za zadanie wykonać indywidualną pracę przedstawiającą misia polarnego w dowolnej technice, na formacie A4 lub A3. Każda placówka mogła zgłosić max. 3 prace. Do mnie jako koordynatora szkolnego dotarły cztery prace – dwie uczniów klasy I oraz dwie należące do dzieci z klas III. Biorąc pod uwagę oryginalność zastosowanej techniki wykonania, estetykę i pomysłowość na konkurs zostały ostatecznie wysłane prace należące do:

      · Hani Kufel – Ostrowskiej z kl. I b;

      · Ignacego Winkowskiego z kl. I d;

      · Szymona Daniela z kl. III c.

      Praca, która została przygotowana przez uczennicę klasy III f Martę Stachowiak nie zakwalifikowała się do „żelaznej trójki”, jednak należą się jej brawa i podziękowania za chęć wzięcia udziału w konkursie!

      Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić do 12 marca. Trzymamy więc mocno kciuki za naszą małą reprezentację licząc, że uda im się zająć miejsce na podium :) 

      Danuta Rozbicka

    • Dzień Walki z Depresją
     • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     • 23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją ustanowiony w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia. Celem tego dnia jest edukowanie społeczeństwa na temat depresji, a więc zaburzeń nastroju - bo nie jest to stan, który minie samoistnie.

      Jednym z negatywnych skutków pozostawania w długiej izolacji w trakcie pandemii może być depresja. Zarówno dorośli, jak i dzieci żyją obecnie zamknięci w domach, bez kontaktów z bliskimi, z rówieśnikami, bez codziennych przyjemności typu wyjścia do kina, teatru czy wyjazdu na wakacje. Dzieci
      od wielu miesięcy nie chodzą do szkoły, przez co nie mają możliwości spotkać się z przyjaciółmi w sposób bezpośredni. Nauka zdalna może wywoływać frustrację zarówno u dzieci, jak i ich rodziców, co może być rezultatem długotrwałego obniżenie nastroju.

      Depresja skutkuje stopniowym wycofaniem się z życia społecznego
       i podejmowanych dotychczas aktywności życiowych. Każdy z nas bowiem przechodzi czasami trudniejsze chwile. Niektórym ludziom pomoże rozmowa
      z bliską osobą, a inni będą potrzebowali profesjonalnego wparcia, bo nie rozumieją co się z nimi dzieje, ani gdzie mogą się zwrócić o pomoc.

       

      Ważne jest, aby nie lekceważyć niepokojących sygnałów zaobserwowanych u siebie, jak i u osób z najbliższego otoczenia.

       

      Gdzie szukać pomocy:

      • Psycholog/pedagog szkolny
      • Lekarz specjalista (psycholog, psychoterapeuta, psychiatra)
      • Ważne telefony: przejdź do strony

      Warto przeczytać: przejdź do artykułu

       

                                                                                 Psycholodzy i pedagodzy szkolni

    • Tydzień Przyjaźni i Życzliwości
     • Tydzień Przyjaźni i Życzliwości

     • TYDZIEŃ PRZYJAŹNI I ŻYCZLIWOŚCI W KLASACH 1-3

      ,, – Kubusiu, jak się pisze PRZYJAŹŃ?

      – Prosiaczku, PRZYJAŹŃ się nie pisze, PRZYJAŹŃ się czuje.”

       

      Przyjaźń to jedna z najważniejszych relacji w naszym życiu. Te pierwsze dziecięce przyjaźnie często zaczynają się już w przedszkolu czy w szkole i czasami pozostają trwałe przez długie lata.

       

      Jak zjednywać sobie przyjaciół?

      1. Uśmiechajcie się.
      2. Rozmawiajcie.
      3. Szanujcie się.
      4. Pomagajcie sobie.
      5. Dzielcie się.
      6. Troszczcie się.

       

      W dniach od 15 do 19 lutego odbył się w naszej szkole Tydzień Przyjaźni i  Życzliwości.

      W ramach tygodniowego projektu odbyły się zajęcia, których celem było uświadomienie  uczniom, że wzajemna życzliwość i przyjaźń  to początek oraz podstawa budowania zaufania i szacunku do drugiego człowieka.

      Dla naszych dzieci przygotowane zostały zadania na każdy dzień: czytanie bajek -,, Bajka o dwóch ołówkach”,  spotkanie z pedagogami szkolnymi, oglądanie filmu ,,Drzewo, które umiało dawać”, zabawa ,,Cichy przyjaciel” i ,,Co nas łączy”, Dzień Koloru Czerwonego, ,,Serduszkowe zdjęcie”, Dzień Dobrych Słów oraz Order Życzliwości.

       

      Mamy nadzieję, że w naszej szkole życzliwość i przyjaźń gościć będą każdego dnia.

      Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za piękny tydzień ciepłych emocji.

       

                                                     Iwona Jankowiak, Agnieszka Łysak, Marta Maciejewska

      „Przyjaźń to wielkie drzewo. Co chroni nas przed ulewą. Przyjaźń roślinka mała. Co bez opieki nie działa”… śpiewali uczniowie klasy 3g z okazji Tygodnia Przyjaźni i Życzliwości. Zapraszamy do wysłuchania pięknego wykonania piosenki.

      Link do piosenki: posłuchaj

      Marta Maciejewska

    • Wyniki konkursu plastycznego "ORDER ŻYCZLIWOŚCI"
     • Wyniki konkursu plastycznego "ORDER ŻYCZLIWOŚCI"

     • Wszystkie otrzymane ordery były przepiękne, techniki ich wykonania bardzo różnorodne, postanowiłyśmy więc nie przyznawać miejsc, tylko wyróżnić dyplomami następujące osoby:

       

      Klasy I

      - Agnieszka Niedźwiedzka z kl. 1 d

      - Julian Ryczkowski z kl. 1 c

      - Alicja Żołądkiewicz z kl. 1 b

       

      Klasy II

      - Patrycja Jankowiak z kl. 2 a

      - Julia Kotwica z kl. 2 e

      - Tamara Witkowska z kl. 2 d

       

      Klasy III

      - Jędrzej Baum z kl. 3 g

      - Paulina Kałużna z kl. 3 c

      - Maria Szymkowiak z kl. 3 b

       

      Organizatorzy konkursu Hanna Woźniak, Katarzyna Proch, Iwona Lorek

    • Kolorowy piktogram językowy
     • Kolorowy piktogram językowy - wyniki konkursu

     • Nauka języków obcych za pomocą kolorowych, samodzielnie wykonanych piktogramów to sama przyjemność. Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że nie brakuje im kreatywności i chęci do działania. Piktogramy ułatwiają zapamiętywanie słów, a jednocześnie są okazją do dobrej zabawy. Sami zobaczcie! Oto nagrodzone prace naszych uczniów.

      Kinga Kobrzyńska i Katarzyna Trafas

    • Kącik psychoedukacyjny
     • Kącik psychoedukacyjny

     • Przypominamy, iż na stronie internetowej szkoły w zakładce Rodzice i Uczniowie funkcjonuje kącik psychoedukacyjny. Jest to miejsce, w którym znajdują się różne materiały edukacyjne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. 

      W sytuacji przedłużającej się nauki zdalnej oraz izolacji społecznej, szczególnie zachęcamy Uczniów i Rodziców  do zapoznania się z publikacją dotyczącą umiejętności zachowania zdrowia psychicznego.

      Link do artykułu dla uczniów: kliknij tutaj

      Link do artykułu dla rodziców: kliknij tutaj

      Psychologowie i pedagodzy szkolni

    • Walentynkowy zawrót głowy
     • Walentynkowy zawrót głowy

     • W poniedziałek, 15 lutego w świetlicy klas drugich odbyło się przedstawienie walentynkowe.

      Mali aktorzy zapoznali widzów z legendą o Świętym Walentym i historią Walentynek.

       

      ,, Dzień Świętego Walentego

      to dzień – miły dla każdego!

      W tym dniu wszyscy to wyznają,

      że się lubią lub kochają!”

       

      W teatrzyku kukiełkowym dzieci przedstawiły inscenizację wierszy o zwierzętach, które też czują miłość i sympatię. Na koniec aktorzy zaśpiewali piosenkę o przyjaźni, która jest ważna dla wszystkich dzieci. Spotkanie dostarczyło widzom i występującym dużo radości.

      Wszyscy stwierdzili, że warto być miłym dla innych, nie tylko od święta.

       

      Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

       

      AKTUALNOŚCI - Walentynkowy występ

       

      Małgorzata Woźniak