• O EGZAMINIE ÓSMOKLASISTÓW W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

      

     1.  język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
     2. matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
     3.  język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

      

     Na egzamin uczniowie przychodzą pół godziny wcześniej z ważną legitymacją uczniowską, czarnym długopisem, a na matematykę – dodatkowo z linijką (uwaga: to może być tylko linijka, nie ekierka, ani kątomierz).  Obowiązuje strój galowy.

     Uczniowie zostawiają wszystkie swoje rzeczy (plecaki, telefony itp.) pod opieką wychowawcy. Do sali egzaminacyjnej można wnieść (poza legitymacją i długopisem) małą butelkę wody do picia.


     KONSULTACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW PODCZAS EDUKACJI ZDALNEJ


     W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Powstała propozycja wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą MEN poddaje publicznej dyskusji. Zmianie ulegną również arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

     Zachęcamy do zapoznania się z pełnym artykułem na stronie internetowej MEN - zobacz

     Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrano wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

     Link do strony internetowej MEN - przejdź

     Materiały opublikowane przez MEN - zobacz


     O ważnych sprawach najlepiej dowiadywać się u samego źródła:

     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu:  https://www.oke.poznan.pl/

     Centralna Komisja Egzaminacyjna: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/

      

     Drodzy Ósmoklasiści, już dziś trzymamy za Was kciuki!