• Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych
     • Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych

     • Informujemy, że zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 10 czerwca 2021 r. (czwartek) w hali sportowej szkoły:

       

      - dla rodziców dzieci z  klas „0” o godz. 17.00

      - dla rodziców dzieci z  klas „I” o godz. 18.00

       

      Zebrania będą odbywały się w reżimie sanitarnym - może uczestniczyć tylko jeden rodzic/opiekun prawny, obowiązuje noszenie maseczek na terenie obiektu. 

      Prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci.

       

      Serdecznie zapraszamy!

    • PODRĘCZNIKI dla uczniów oddziału przedszkolnego
     • PODRĘCZNIKI dla uczniów oddziału przedszkolnego

     • W czwartek 10 czerwca 2021 roku przed i po zebraniu dla rodziców dzieci nowo przyjętych, będzie możliwość zakupu podręczników dla uczniów oddziału przedszkolnego bezpośrednio od przedstawiciela wydawnictwa MAC w cenie 125 zł. Zapraszamy do stoiska przy wejściu „B”.

    • Konkurs Pięknego Czytania
     • Konkurs Pięknego Czytania

     • Konkurs Pięknego Czytania adresowany był do uczniów klas 1-3. Podczas konkursu uczniowie losowali fragment tekstu i po krótkim przygotowaniu prezentowali swoje umiejętności. Przy ocenie brano pod uwagę płynność i tempo czytania, modulację głosu, akcent, zachowanie czytającego i umiejętność panowania nad tremą.  

      Wszyscy uczestnicy konkursu pokazali się z jak najlepszej strony i reprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury wyłoniło zwycięzców na poszczególnych poziomach.  

      W klasach pierwszych przyznano:  

      1 miejsce – Ignacy Łuczak 

      2 miejsce – Janina Sicińska 

      3 miejsce – Mikołaj Szymczak i Aleksandra Ząbek 

       

      W klasach drugich: 

      1 miejsce – Magdalena Duda 

      2 miejsce – Dominik Złotnikiewicz 

      3 miejsce – Zofia Kubiak 

       

      W klasach trzecich: 

      1 miejsce – Maja Napierała 

      2 miejsce – Kalina Floryszczak 

      3 miejsce – Ewa Gajewski i Wojciech Kierczyński 

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku. 

       

       Organizatorki konkursu:  

      Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska 

    • Lekcja muzealna
     • Lekcja muzealna

     • W poniedziałek 7 czerwca klasa 2f wzięła udział w lekcji muzealnej online przygotowanej przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Temat lekcji: “ Jak żyli ludzie 1000 lat temu? ” – dowiedzieliśmy się, m.in., jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali, jednym słowem – jak żyli. Zobaczyliśmy repliki przedmiotów codziennego użytku – zabawki, którymi bawiły się dzieci w czasach Bolesława Chrobrego, przedmioty używane w kuchni czy broń oraz rynsztunek wojów. Lekcja była bardzo interesująca i pozwoliła nam zastanowić się jak wyglądałoby nasze życie w tamtych czasach.

       

      Monika Jakielczyk-Jankowska

    • Nabór do dziewczęcej drużyny piłkarskiej
     • Nabór do dziewczęcej drużyny piłkarskiej

     • Akademia Piłkarska LKS "Wielkopolska" Komorniki, zaprasza rodziców wraz z córkami urodzonymi w latach 2013-15 na zajęcia próbne dziewczęcej drużyny piłki nożnej.

      10 czerwca 2021 godz. 18.30, Stadion, Komorniki, ul. Jeziorna 5

      Zajęcia podczas dnia otwartego są dla dziecka okazją do sprawdzenia czy proponowany rodzaj aktywności mu odpowiada, dla rodzica to okazja do osobistego uzyskania wszelkich informacji od trenerów.Trenerom Akademii zależy aby piłka nożna, w formie ogólnorozwojowej zabawy, uczącej orientacji w kontaktach społecznych, rozwijającej sprawność i kondycję, budującej pewność i umiejętność podejmowania szybkich decyzji stała się także udziałem dziewcząt.

      Zapisy przyjmuje i informacji udziela koordynator Akademii Piłkarskiej Arkadiusz Miklosik tel. 605 674 270; www.wielkopolskakomorniki.pl

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Tegoroczny Dzień Dziecka miał dla nas wszystkich szczególny wymiar, ponieważ wspólnie mogliśmy świętować i spędzić ten czas w miłej atmosferze. Atrakcje nie ominęły żadnej klasy. Najmłodsze dzieci miały okazję poprzebywać w towarzystwie niezwykłych gości, którymi okazały się być alpaki. W klasach 1-3 dzień upłynął pod znakiem aktywności fizycznej. Na wszystkich uczniów od samego rana przed szkołą czekała słodka niespodzianka. Po raz kolejny, dzięki nieocenionemu wsparciu ze strony Rady Rodziców, zawitała do nas Lodziarnia Pastelowa z Lubonia.  Każdy miał okazję skosztować smacznych lodów.    

       

      Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie pysznego poczęstunku, a właścicielom Lodziarni Pastelowa Państwu Joannie i Rafałowi Stachowskim za jego przygotowanie. Podziękowania kierujemy także w stronę Pana Michała, który pomógł w sprawnej organizacji tego wydarzenia. Wyjątkowe lody, osłodziły i umiliły wszystkim dzieciom tym małym i „tym trochę starszym” ten niezwykły dzień.   

       

      Z okazji święta Dnia Dziecka życzymy mnóstwa uśmiechu każdego dnia, samych radosnych i beztroskich chwil.   

      Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne  

    • UWAGA! Sekretariat szkoły będzie nieczynny
     • UWAGA! Sekretariat szkoły będzie nieczynny

     • Szanowni Państwo!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach informuje, że w dniu 04 czerwca 2021 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

       

      W sprawach pilnych proszę o kontakt pod nr tel. 799051348.

    • Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym
     • Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym

     • Dzień 1 czerwca zostanie w pamięci dzieci na długo. Po miesiącach ograniczeń pandemicznych mogliśmy w końcu pozwolić sobie na chwilę zabawy świętując Międzynarodowy Dzień Dziecka. Przedszkolaki spędzały czas na świeżym powietrzu bawiąc się i tańcząc przy muzyce, rywalizując ze sobą podczas konkurencji sportowych oraz karmiąc alpaki. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców i wypożyczeniu rekwizytów, dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z elementami pedagogiki cyrku. Rada Rodziców osłodziła uczniom ten dzień sponsorując każdemu dziecku lody. Życzymy sobie więcej takich dni!

       

      --->  GALERIA

      --->  GALERIA

       

       

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • "Dziecięcy dar serca – dzieci osobom starszym".
     • "Dziecięcy dar serca – dzieci osobom starszym".

     • Kochani!

      Zapraszamy klasy 1-4 do wzięcia udziału w konkursie "Dziecięcy dar serca – dzieci osobom starszym".

      Celem konkursu jest wykonanie pracy, która będzie podarunkiem dla osób starszych – pensjonariuszy domu pomocy społecznej. Każdego roku obchodzimy Dzień Dziecka. To piękne - Wasze święto, ale chcemy by przy tej okazji pamiętać o osobach starszych, czasem zapomnianych, osamotnionych.

       

      Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu:

      1.Konkurs trwać będzie od 01.06.2021 r. do 15.06.2021r.. Ocenie będą podlegać: praca samodzielna lub w zespołach dwuosobowych.

      2. Konkurs przeznaczony jest dla klas 1,2,3,4.

      3. Technika pracy oraz treść: dowolna, atrakcyjna wizualnie

      4. Format pracy: dowolny

      5. Prace plastyczne zostaną ocenione przez jury – organizatorów- nauczycieli świetlic.

      6. Kryteria wyboru prac: • kreatywność, • wrażenie artystyczne.

      7. Prosimy o podpisanie lub oznaczenie prac na odwrocie lub w przypadku pracy przestrzennej – odwrocie: imię, nazwisko, klasa.

      8. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na:

      • przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu oraz na laureatów konkursu

      • oraz na ekspozycję prac.

       

      Wyniki konkursu ogłoszone zostaną .21.06.2021r. na stronie internetowej szkoły.

      Wręczenie nagród za wykonanie najlepszych, najciekawszych prac nastąpi 22.06.2021r.

       

      Organizatorzy

      Nauczyciele świetlic: Luiza Jurkowska, Iwona Miler, Julianna Nowicka oraz Magdalena Wichłacz

    • Dzień Europy
     • Dzień Europy

     • Dziewiątego maja świętowaliśmy „urodziny” Unii Europejskiej. Z tej okazji klasa 2a, 2f , 3c i 3f uczestniczyły w warsztatach europejskich online, zorganizowanych przez Europe Direct Poznań. Zajęcia poprowadziła pani Judyta Cabańska. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Unia Europejska i dlaczego jest taka ważna we współczesnym świecie. Poznali jej historię oraz symbole. Ruszyli w wirtualną wycieczkę po krajach członkowskich. Zabawa była doskonała! Były quizy i konkursy, dzięki którym mogli utrwalić zdobyte podczas warsztatów informacje.

       

      Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Poznań. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie występowali na festynie z okazji Dniu Europy na Starym Rynku w Poznaniu.

       

      Organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Monika Jakielczyk Jankowska, Monika Sternal

    • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Jem owoce i warzywa sezonowo – żyję zdrowo, kolorowo
     • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Jem owoce i warzywa sezonowo – żyję zdrowo, kolorowo

     • Kochani!

      Z przyjemnością ogłaszam wyniki majowego konkursu plastycznego „Jem owoce i warzywa sezonowo – żyję zdrowo, kolorowo”, który został zorganizowany wraz z firmą cateringową „Domowy Obiadek” dla uczniów klas 0 – III uczęszczających do świetlicy. W związku z tym, że tylko dwoje uczniów wykonało prace, jury postanowiło przyznać im wyróżnienia. A zatem dyplomy i nagrody ufundowane przez „Domowy obiadek” otrzymują: Hania Kufel – Ostrowska z kl. Ib oraz Ignacy Winkowski z kl. Id. Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie .

       

      Danuta Rozbicka

    • XII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”
     • XII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”

     • Dwudziestego czwartego maja odbyły się konkursowe przesłuchania uzdolnionych wokalnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach. Po rocznej przerwie mieliśmy przyjemność posłuchać na żywo dziecięcych interpretacji znanych utworów.

      Komisje jurorskie oceniały solowe występy reprezentantów z klas I, II i III. Każdy spośród 11 solistów zaśpiewał jedną piosenkę w języku polskim. Jurorzy nie kryli uznania wobec poziomu wykonywanych utworów i zaangażowania wykonawców. Zachwyciły wysokie umiejętności muzyczne i swoboda na scenie. Oceniano także dykcję i dobór repertuaru dostosowany do wieku.

       

      Wyniki:

       

      Klasy I

      Jury: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Anna Wiśniewska, Magdalena Zgoła

       

      I miejsce: Oliwia Tanasiewicz „Mulan- wierna, odważna”, 1 d

      II miejsce: Alicja Żołądkiewicz „Na majówkę”, 1 b

      III miejsce: Alicja Sołkowicz „Drzewo”, 1 c

       

      Klasy II

      Jury: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Agata Szczepańska

       

      I miejsce: Zofia Majerowicz „Nie z tej ziemi”, 2c

      II miejsce: Zofia Płaczkowska „Nie bój się chcieć”,2f

      III miejsce: : Natalia Kobasińska „Podróż w krainę baśni”, 2a

       

      Klasy III

      Jury: Katarzyna Proch, Agata Szczepańska, Magdalena Zgoła

       

      I miejsce: Bianka Kasongo „Różowe okulary”, 3g

      II miejsce: Zofia Plenzler „Za krokiem krok”,3c

      III miejsce: : Zofia Mazurek „Rap o rodzinie”, 3f

       

      Bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

      Serdecznie gratulujemy!

       

      Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch

    • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

     • Szanowni uczniowie i rodzice uczniów klas 8,

      Uprzejmie informujemy, że w Nowinach Komornickich w artykule nawiązującym do tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, pojawił się błąd. Wnioski w postępowaniu rekrutacyjnym można składać do 21 czerwca. Data 31 maja odnosi się wyłącznie do postępowania rekrutacyjnego do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, międzynarodowego, oddziału wstępnego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

      Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/22 - zobacz

    • Podróże nas inspirują!
     • Podróże nas inspirują!

     • Pogrążeni w świecie online i stęsknieni za realem postanowiliśmy dać się zainspirować podróżami. W kwietniu i w maju mieliśmy ogromną przyjemność gościć w wirtualnych progach naszej szkoły prawdziwych podróżników, którzy swoimi opowieściami otworzyli nam kolejne nieznane okno na świat. Młodzi pasjonaci podróży z klas 7 i 8 mieli okazję posłuchać fascynujących opowieści ludzi, którzy pokochali zwiedzanie świata. Adam Jarniewski to Polak, który od 13 lat mieszka i pracuje na Grenlandii. Z pasją opowiadał o panujących tam zwyczajach i historii swojej trudnej adaptacji na tej skutej lodem wyspie. Magda i Łukasz Nowaccy zdradzili nam tajemnicę swojej wspaniałej kilkuletniej przygody z Tajwanem. Paweł Sobczyński to pozytywnie zakręcony miłośnik dzikiej przyrody i sportów ekstremalnych, który zaraził nas swoim wszechobecnym optymizmem i zadowoleniem z własnego życia.

       

      Dziękujemy naszym gościom za niezapomnianą dawkę emocji oraz za cenną maksymę, że marzenia są po to, aby je spełniać, a najważniejszym celem w życiu powinno być odnalezienie własnej pasji.

       

      Ewelina Krzysztoń, Kinga Kobrzyńska

    • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE
     • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE

     • 12 maja przeprowadzony został po raz kolejny Konkurs Tańca i naszą szkołę opanowało taneczne szaleństwo! Z konieczności mogli występować tylko soliści, ale chętnych jak zwykle nie brakowało.

      Konkurs skierowany był do uczniów, którzy wykazali się umiejętnością tworzenia własnych wspaniałych choreografii. Można śmiało powiedzieć, że taniec stał się modną pasją wśród naszych dzieci.

      Jury oceniając młodych tancerzy zwracało uwagę na technikę tańca, choreografię,

      trudność układu, poczucie rytmu. Młodzi tancerze zaprezentowali nam swoje taneczne umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Jury wybierając zwycięzców miało trudne zadanie i zadecydowało następująco:

      Klasy 1-2:

      I miejsce – Emma Kaźmierczak 1 b

      II miejsce – Laura Walawender 2 a

      III miejsce – Zosia Polowczyk 1 c

      Wyróżnienie: Tomek Marczak 1 b i Antoni Bela 1 c

      Klasy 3:

      I miejsce – Ewa Juzwa 3 c

      II miejsce – Marcelina Łaszcz 3 g

      III miejsce – Julia Zbaracka 3 g


      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok do następnej edycji konkursu SCHOOL DANCE!!!


      Organizatorzy: I.Chruściel, M.Maciejewska, A.Łysak

    • Podaruj uśmiech wyrażony w „kamieniu radości”.
     • Podaruj uśmiech wyrażony w „kamieniu radości”.

     • Niebawem na całym świecie będzie obchodzony Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Śremski Ośrodek Kultury do wspólnej zabawy, której celem było stworzenie wielkiego uśmiechu radości z pomalowanych własnoręcznie kamieni w centralnym miejscu Śremu w dniu 1 czerwca. Dzieci angażując się w tą akcję w spontaniczny i bezinteresowny sposób wysłały w świat symbol dziecięcej, naturalnej radości – piękny uśmiech :). Wszystkim którzy dołożyli swoją cegiełkę dobrej energii w tej zabawie – bardzo dziękuję! Z całą pewnością wywoła ona pozytywne emocje wśród jej odbiorców. A teraz spójrzcie jakie niepowtarzalne kamienie wyszły spod rąk naszych malarzy: Hani Kufel – Ostrowskiej z kl. Ib, Ignacego Winkowskiego z kl. Id, Oliwiera Pękały z kl. IVa

      Kamienie uczniów dostarczyłam do Ośrodka Kultury w Komornikach, skąd zostałą przekazane organizatorowi.

      Danuta Rozbicka

    • Pierwszaki biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?”.
     • Pierwszaki biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?”.

     •   Z początkiem maja uczniowie klas I – III zostali zaproszeni do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?” organizowanym przez Fundację Fabryki Sztuki. Był on częścią krajowego projektu „Nie boję się muzyki 2021”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej stanowiącej odpowiedź na pytanie „Jak wygląda muzyka?”. W tym roku inspiracją do tworzenia dzieł był utwór „Życzenie” Fryderyka Chopina. Dwójka pierwszoklasistów Hania Kufel – Ostrowska i Ignacy Winkowski zainspirowana muzyką kompozytora przygotowała prace i będzie reprezentować naszą szkołę w tym konkursie. Rozstrzygnięcie ma nastąpić do 10 czerwca, więc czekamy na werdykt jury.

      Poniżej link do utworu „Życzenie” Fryderyka Chopina w wykonaniu „Poznańskich Słowików”

       

       --->  Link do utworu

      Danuta Rozbicka

    • Pomóż zmienić przyszłość Alexa!
     • Pomóż zmienić przyszłość Alexa!

     • Z inicjatywy Rady Rodziców nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej wspierającej małego Alexa. Chłopiec jest wyjątkowy. Wszystkie jego kończyny mają braki, są zbyt krótkie lub nieprawidłowo zbudowane. Każda z nich dotknięta została dotąd niezbadaną chorobą. Przed Alexem bardzo kosztowna operacja, która da nadzieję na lepsze jutro.

      Szczegóły dotyczące sytuacji zdrowotnej chłopca oraz zbiórki pieniężnej znajdziecie Państwo na stronie: https://www.siepomaga.pl/wyjatkowy-alex

      Każde wsparcie jest iskierką nadziei na sprawność Alexa. Liczymy na otwartość Państwa serc!

      Szkolny Klub Wielkoducha

    • Sukces naszej szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim
     • Sukces naszej szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim

     • 22 maja 2021 r. w Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji patriotycznej, który zakończył się dużym sukcesem naszych uczennic. Natasza Magas zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej kl. 7 – 8, a Zuzanna Malec III miejsce w kategorii wiekowej kl. 4 -6. W czasie gdy jury obradowało, uczestnicy konkursu mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z aktorem – panem Mieczysławem Hryniewiczem. Spotkanie to było bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodych recytatorów, którzy mogli poznać kulisy pracy aktora.

      Serdecznie gratulujemy Nataszy i Zuzi. Życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów recytatorskich.

       

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • LAURKA DLA MAMY
     • LAURKA DLA MAMY

     • „Jest takie słowo, słowo jedno,

      przed którym inne słowa bledną.

      Słowo, jak słońce jaśniejące,

      co wszystkie inne słowa gasi,

      słowo z muzyki i z uśmiechu,

      z zapachu kwiatów i nut ptasich.

      Słowo, co nigdy nie zawodzi,

      wierne i czułe do ostatka,

      najbliższe sercu, najpiękniejsze.

      Jedno, jedyne słowo - MATKA.”

       

      Maj… a w nim jeden z najważniejszych dni w roku.

      Dzień poświęcony najdroższej osobie na świecie – Mamie.

      W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 3g pragną wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i serce.

       

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z muzyczną laurką w tle.

      Marta Maciejewska