"Kiedy śmieje się dziecko,

Śmieje się cały świat..."

• Nasza szkoła

• Jesteśmy szkołą, która rzetelnie realizuje zadania związane z podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę. Wspieramy każdego ucznia w jego rozwoju. Kształcimy i wychowujemy uczniów w duchu patriotyzmu, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka. Dbamy o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich. Kładziemy nacisk na szeroko rozumianą tolerancję, międzykulturowość, postawy ekologiczne i promowanie zdrowego stylu życia. Szkoła kształtuje postawy społeczne poprzez akcje charytatywne, współpracę ze środowiskiem lokalnym i innymi instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny oraz promowanie kultury.

• MISJA SZKOŁY
      •

Jesteśmy szkołą przyjazną, bezpieczną, współpracującą z rodzicami

Najważniejszym dobrem dla naszej szkoły jest Uczeń, który w przyjaznej atmosferze, wzajemnej akceptacji, poczuciu bezpieczeństwa może osiągać sukcesy w swojej karierze szkolnej.

Uczymy i wychowujemy. Przygotowujemy do aktywnego i świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie kierując się uniwersalnymi wartościami takimi jak:

- uczciwość

- wiarygodność

- odpowiedzialność

- wytrwałość

- poczucie własnej wartości

- szacunek dla innych ludzi

- ciekawość poznawcza

- kreatywność

- przedsiębiorczość

- kultura osobista

- gotowość do uczestnictwa w kulturze, podejmowania inicjatyw oraz do pracy zespołowej.

• WIZJA SZKOŁY
      •

1. Szkoła realizuje cele i zadania określone w Ustawie o Systemie Oświaty oraz w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie, a także zawartych w Programie Profilaktyczno - Wychowawczym Szkoły.

2. Nasza szkoła jest nowoczesną, innowacyjną placówką, przygotowującą absolwentów do samodzielnego funkcjonowania w otaczającym świecie nastawionych na osiąganie sukcesów.

3. Program szkoły ukierunkowany jest na ucznia, jego potrzeby, umożliwia mu zdobycie rzetelnej wiedzy oraz harmonijny, wszechstronny rozwój osobowości.

4. Uczeń korzysta z najnowocześniejszych zdobyczy techniki informacyjnej i informatycznej, rozwija swoje zainteresowania i zdolności, pracuje metodami aktywnymi.

5. Nauczanie i wychowanie w szkole służy rozwijaniu u dziecka poczucia własnej wartości, odpowiedzialności za siebie i innych, szacunku dla każdego człowieka, miłości do ojczyzny, otwarcia na inne tradycje i kultury, a przede wszystkim zapobiega wszelkiej dyskryminacji.

6. Nad rozwojem uczniów czuwa wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, stosująca nowoczesne metody nauczania i wychowania.

7. Nauczyciele współpracują z rodzicami, którzy są współorganizatorami życia szkoły.

8. Szkoła umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim uczniom, wspiera rodzinę oraz współpracuje i uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.

• Baza szkoły

• Nasza szkoła jest szkołą nowoczesną, z dużym zapleczem edukacyjnym. Szkoła podzielona jest na trzy sektory obejmujące oddziały przedszkolne, edukację wczesnoszkolną i klasy IV – VIII. W budynku znajdują się sale lekcyjne, pracownia językowa, pracownie komputerowe, pracownie przedmiotowe, salki sportowe, sala gimnastyczna, sale świetlicowe, gabinety specjalistów, salka z podłogą interaktywną, gabinety dyrektorów, sekretariat, pokój nauczycielski, biblioteka z bogatym księgozbiorem, gabinet pielęgniarki, stołówka, zaplecze gospodarcze, dwie portiernie, sklepik.

Teren szkoły jest ogrodzony. W jego obszarze znajdują się dwa boiska sportowe oraz dwa w pełni wyposażone place zabaw i teren rekreacyjny. Szkoła posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

Sala gimnastyczna i boiska

Pracownia chemiczno - fizyczna