• Turniej Matematyczno-Geograficzny

• 9 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach odbył się I Gminny Turniej Matematyczno-Geograficzny dla uczniów klas 6. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Komorniki.
            Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Zgarda (6b), Paweł Juzwa (6c), Witold Mikulski (6d) i Marta Stachowiak (6f).

Wyniki konkursu:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach
            II miejsce Szkoła Podstawowa w Wirach
            III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Nagrody ufundowane zostały między innymi przez Urząd Gminy Komorniki.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

• Maj jest bogaty w świąteczne daty

• ,, Niedługo zaczyna się miesiąc maj i piękny będzie nasz cały kraj. A maj jest bogaty w świąteczne daty.’’

Z okazji świąt majowych, w dniu 30.04.2024r. uczniowie z klas 1 – 3 uczestniczyli w szkolnej uroczystości. Dzieci z kółka teatralnego klas 2 przybliżyły wszystkim znaczenie Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie z zespołu ,, Tęczowe Nutki” ubarwili uroczystość pieśniami patriotycznymi, wierszem o Polsce i pięknym tańcem w białoczerwonych kolorach. Dzieci z klasy 1d zaprezentowały piosenkę ,, Jestem Polką i Polakiem”. Z okazji Dnia Europy i 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, Maja z klasy 3b zagrała na skrzypcach ,, Odę do radości” – hymn Unii. Na koniec apelu wszyscy uczestnicy z powagą zaśpiewali nasz hymn państwowy.

Najmłodsze dzieci z radością mogły powiedzieć: ,, Teraz już wszyscy zapamiętamy, że ważne święta w maju mamy”.

D. Błaszczyk, I. Chruściel, M. Woźniak

• Z wizytą w komornickim CTK na „Magii piasku”

• Dnia 8 maja br. klasy 1b i 1 c wybrały się o poranku do naszego Centrum Kultury i Tradycji na niesamowite przedstawienie p.t. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji. Był to o tyle inny spektakl, bowiem towarzyszyła mu niezwykła muzyka, a obrazy pojawiające się na ekranie zachwycały zarówno małych jak i dużych widzów. Historia z pięknym morałem  o wartości przyjaźni została przez wszystkich okrzyknięta wielkimi i długimi brawami, a cisza towarzysząca wychodzeniu z sali była potwierdzeniem, że sztuka wyrażona w tak poruszający sposób trafiła do odbiorców.

Organizatorki:

Danuta Rozbicka, Agata Szczepańska

• XV Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”

• 25 kwietnia odbył się Konkurs Wokalny dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.

Jury w składzie: p. Agnieszka Kurek, p. Aleksander Gref i p. Damian Owczarek oceniało występy solistów, którzy zaśpiewali w języku polskim swoje ulubione piosenki. Pod uwagę brano dykcję, dobór repertuaru dostosowany do wieku a także zaangażowanie i oryginalną interpretację utworu.

Publiczność wspaniale się bawiła i gromkimi brawami nagradzała występy swoich kolegów i koleżanek.

Nagrodzonym solistom wręczono dyplomy oraz słodkie upominki.

Wyniki:

I miejsce: Urszula Malinowska „Biedroneczki” kl. 1b