• Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ karnawałowy!

• 25 stycznia 2023r. dzieci z kółka teatralnego klas 2 wystąpiły z przedstawieniem pt. ,,Jak karnawał, to karnawał”.

Widzami byli uczniowie z klas 1 i klas 2 oraz nauczyciele. Na bal, który odbywał się na scenie zaproszono różne postacie. Był Dobosz, Leśny Dziadek, Grzyby, Krasnale, Strażak, Kominiarz i Kwiatki. Zjawili się też niemili goście – trzy Przywary, które Nowy Rok zamienił w miłe: Zgodę, Pogodę i Ciekawość. Gdy byli już wszyscy uczestnicy balu, zatańczyli polkę i wesoło bawili się w karnawałowym nastroju.

Występ bardzo podobał się oglądającym dzieciom i nauczycielom. Mali aktorzy wspaniale zagrali swoje role i w kolorowych, pięknych strojach zachwycili wszystkich widzów.

Małgorzata Woźniak

• Warsztaty Literackie

• „Baju-baju, dziwy-dziwy, czy to dzieje się na niby?

Karta książki się otwiera, w Wyobraźnię nas zabiera…”

Uczniowie z klas 2 i 3 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach. W magiczny świat książek zabrała nas bowiem pani Małgorzata Pietrucha z wydawnictwa Zakamarki. Poznaliśmy Karusię i Piaskowego Wilka oraz Dunię i Mattisa. Niektórzy znali już wcześniej już tych bohaterów i szczerze polecali książki: „Piaskowy Wilk”, „Moje szczęśliwe życie” oraz „Mattis i jego przygody”.

Po warsztatach można było kupić sobie książkę. Mamy nadzieję, że rośnie nowe pokolenie miłośników książek. Dziękujemy pani Gabrysi za pomoc w zorganizowaniu warsztatów!

Tekst i zdjęcia: Iwona Chruściel

• Dzień Babci i Dziadka w DPS w Lisówkach

• „Niewiele chcemy od życia, tylko trochę radości.

Niewiele dać możemy, tylko trochę miłości.”

Trochę radości (a nawet całkiem sporo!) udało nam się przekazać Seniorom w piątek podczas kolejnej wizyty w DPS w Lisówkach w ramach Spotkań Łączących Pokolenia. Cieszymy się, że na twarzach Mieszkańców znowu zagościł uśmiech. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieci z kl. 2 b zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „Kolędnicy”, a Tęczowe Nutki grały, śpiewały i tańczyły. Pięknie zatańczyła też Oliwia z 5 d, a Marysia z 2 a wzruszająco zaśpiewała piosenkę „Nie miały aniołki”. Potem dzieci dały Seniorom słodycze oraz kwiatki wykonane na kółku plastycznym pani Ani i pani Jagody.

Seniorzy przygotowali dla dzieci niespodziankę – na warsztatach zrobili zakładki do książek oraz książeczkę z radami pt. „Co chcesz przekazać młodemu pokoleniu?”. Bardzo dziękujemy!!!

Organizatorki:
            D.Błaszczyk, I.Chruściel, I.Jankowiak

• Koncert Noworoczny

• „W karnawale, w karnawale

Nie siedzimy w domu wcale”

Z radością informujemy, że po kilkuletniej przerwie powróciliśmy do tradycyjnego koncertu na powitanie roku kalendarzowego. Koncert dedykowany był Rodzinom, a zwłaszcza Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

Wystąpiły solistki i zespoły – laureaci konkursów wokalnych, zespół Tęczowe Nutki oraz chór Feeling. Było kolorowo, wesoło i wzruszająco. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów! Dziękujemy za tak liczną obecność i zapraszamy na kolejne koncerty.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pani Annie Kaczmarek, pani Katarzynie Proch i panu Wojtkowi Weissowi.

Organizatorzy:
            D.Błaszczyk, I.Chruściel, I.Jankowiak, R. Lubkowski

• Koncert noworoczny
          • KONCERT NOWOROCZNY

• Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 17 stycznia 2023 roku o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.

• Stacja pogody
          • STACJA POGODY

• Dzięki programowi MENiS "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła wzbogaciła się o stację pogody. Stacja stanęła na boisku szkolnym, jednak dzięki nadajnikowi, odczytów można dokonywać na bieżąco w klasie. Stacja jest wykorzystywana na lekcjach geografii do ilustrowania zagadnień związanych z klimatem i pogodą oraz w pracach koła zainteresowań "POGODNE kółko".

Opiekun koła:
            Ewelina Kaczmarek

• Koncert Świąteczny

• Dzień 23 grudnia 2022 r. niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana można było wyczuć, że ten dzień będzie się różnił od innych. Dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w murach naszej szkoły od wczesnych godzin lekcyjnych.

Urokliwy koncert świąteczny w wykonaniu Kwintetu Orkiestry Dętej z Chludowa wprowadził publiczność szkolną w świąteczny nastrój. Mamy nadzieję, że ta piękna inicjatywa będzie początkiem nowej tradycji szkolnej.

Do wspólnego świętowania zaprosili: Anna Bryll, Monika Jakielczyk-Jankowska i Damian Owczarek (główny inicjator przedsięwzięcia).

Podczas koncertu wystąpili:

p. Damian Owczarek- tuba

p. Kinga Piechowiak- flet

p. Mateusz Piechowiak- puzon

p. Hubert Stepka- trąbka

p. Michał Wojtyna- euphonium

W swoim repertuarze orkiestra zagrała:

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Przybieleli do Betlejem

Wśród nocnej ciszy

Dzisiaj w Betlejem

Stille Nacht

Last Christmas

Dzwonki sań

Organizatorzy kierują wyrazy podziękowania wszystkim za obecność i wspaniałą świąteczną atmosferę.

Organizatorzy:
            Anna Bryll