• Wizyta w Urzędzie Gminy
     • Wizyta w Urzędzie Gminy

     • W dniu 23. 02. 20202r r. klasa 2d wybrała się z wizytą do Urzędu Gminy w Komornikach. Była to pierwsza wizyta młodych interesantów w placówce. Po urzędzie uczestników wycieczki oprowadzały Panie Paulina Pniewska i Magdalena Górska z referatu Promocji i Komunikacji Społecznej oraz Pani Edyta Błaszczak Radna Gminy Komorniki.
      Bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła wizyta w gabinecie Pana Wójta Jana Brody, który opowiedział dzieciom o funkcjonowaniu urzędu i swojej codziennej pracy. Uczniowie mogli zobaczyć również jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach i jakie sprawy można załatwić w Urzędzie. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w sali sesyjnej, gdzie Pan Marian Adamski przewodniczący Rady Gminy i jego zastępca Pan Piotr Wiśniewski przybliżyli uczniom pracę Rady Gminy oraz zainicjowani sesję niecodziennej rady. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę radnych, zadawały pytania i zgłaszały wnioski. Była to świetna okazja by połączyć naukę z świetną zabawą.  

      Opracowanie: Paulina Perz-Szydłowska 

    • „Jak powstał świat Mikołajka?”
     • „Jak powstał świat Mikołajka?”

     • Są takie książki, które znają wszyscy, duzi i mali. Do takich książek należy seria o Mikołajku, chłopcu z Francji, który wraz z kolegami i koleżankami przeżywa wiele przygód.

      Kiedy więc okazało się, że powstał nowy film rysunkowy pt. „Szczęście Mikołajka”, klasy 2 z radością wybrały się do kina. Film ten łączy w sobie przygody animowanego bohatera z fragmentami opowiadającymi o życiu Sempego i Goscinnego, autorów serii książek. Czy wiecie, że panowie rozpoczęli współpracę już w 1955 roku? Że ilustracje były rysowane przez Jeana-Jacquesa Sempe piórem maczanym w kałamarzu? Że Rene Goscinny pisał na maszynie do pisania? A Mikołajek chodził do szkoły, w której byli tylko chłopcy?...

      Film bardzo się nam podobał, polecamy wszystkim!

      Uczniowie i wychowawczynie klas 2a, 2b, 2c, 2e

      Tekst i zdjęcia: I.Chruściel

    • Wizyta ks. biskupa w naszej szkole
     • Wizyta ks. biskupa w naszej szkole

     • Dnia 14 lutego 2023 odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie – w ramach wizytacji kanonicznej w parafii św. Andrzeja gościliśmy ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka, razem z ks. proboszczem Adamem Skrzypczakiem.

      W imieniu społeczności szkolnej gości przywitała p. dyrektor Hanna Drapiewska.

      Na początku uczniowie zaprezentowali krótki program muzyczny. Wysłuchaliśmy utworu „Schowaj mnie pod skrzydła swe” w wykonaniu chóru „Feeling” pod kierunkiem p. Radosława Lubkowskiego oraz piosenek: „Barka” i „Amazing grace” zaśpiewanych przez zespół „Tęczowe nutki” pod opieką p. Doroty Błaszczyk i p. Iwony Chruściel.

      Wizyta ks. biskupa stała się okazją do rozmów na temat, czym jest dla nas wiara i kim jest dla nas Jezus? Kilkoro uczniów z naszej szkoły podzieliło się swoim świadectwem wiary - jak bardzo ważny jest Bóg w ich życiu. Obejrzeliśmy filmik z ich wypowiedziami.

      Przed wystąpieniem ks. biskupa wysłuchaliśmy utworu „Uratowani” w wykonaniu chóru „Feeling”.

      Biskup Fortuniak podziękował za zaproszenie - był pod wrażeniem spotkania. Zwłaszcza podobały mu się świadectwa uczniów, którzy opowiedzieli o swej wierze. Gość wspomniał czasy, kiedy sam był uczniem. Porównał, jak wyglądała szkoła kiedyś i jak wygląda dzisiaj. Na koniec zachęcił uczniów do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

      W podziękowaniu za spotkanie uczniowie wręczyli ks. biskupowi zdjęcie pamiątkowe szkoły. Na pożegnanie gościa wszyscy uczniowie wykonali utwór „Klaszczmy w dłonie”.

      Katecheci SP1

    • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
     • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     • 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Zapraszamy do zapoznania się z treściami zamieszczonymi w zakładkach: kącik psychoedukacyjny dla Rodziców oraz dla Uczniów. 

      Gdzie szukać pomocy w kryzysie emocjonalnym?

      Oswoić smutek

      Konsultacje dla rodziców oraz uczniów w II semestrze roku szkolnego 2022/23 odbywamy w następujące dni: 

      psycholog Aleksandra Hak - czwartek 15.00-16.00

      psycholog Maria Stępniak - środa 15.00-16.00

      W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem platformy Librus.

      Psychologowie szkolni

    • Klasowy Dzień Przyjaźni w 2e
     • Klasowy Dzień Przyjaźni w 2e

     • „Bo z przyjacielem złe chwile przetrzymasz

      On cię przytuli, za rękę potrzyma

      On jest lekarstwem na wszystkie kłopoty 

      Kruszy bariery, tęsknoty”.

    • Drzwi otwarte
     • Drzwi otwarte

     • Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte w dniu 23 lutego 2023 roku o godzinie 17.00

      Spotkanie odbędzie się w sali sportowej.

    • Międzyświetlicowy konkurs „Arktyczne zwierzęta” w naszej gminie rozstrzygnięty!
     • Międzyświetlicowy konkurs „Arktyczne zwierzęta” w naszej gminie rozstrzygnięty!

     • W styczniu br. zaprosiłam uczniów naszej szkoły, jak również dzieci z okolicznych szkół w gminie Komorniki do wzięcia udziału w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Arktyczne zwierzęta”. To już kolejna odsłona konkursu skierowanego do uczniów uczęszczających na co dzień do świetlicy szkolnej, w którym to młodsi i starsi zgłębiają tematykę związaną z hasłem konkursu oraz dają jej artystyczny wyraz. Tym razem na zaproszenie odpowiedziały cztery placówki: Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera z Chomęcic, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich z Plewisk, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie z Plewisk oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Komornik. Dzieci wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały prace zwierząt zamieszkujących odległą, mroźną Arktykę.

      Spośród nich zostali wyłonieni zwycięzcy, których pora ogłosić 😊

      I miejsce zajęła Kornelia Mańczak, kl. II, SP nr 1 w Komornikach – „Mors arktyczny”;

      II miejsce zajęła Joanna Wójcik, kl. II, SP nr 2 w Plewiskach – „Niedźwiedź polarny”;

      III miejsce zajęła Hanna Kufel – Ostrowska, kl. III, SP nr 1 w Komornikach – „Nerpa – foka obrączkowana”.

      Ponadto zostały przyznane trzy wyróżnienia, które otrzymały następujące osoby:

      • Michalina Arent, kl. II, SP nr 1 w Plewiskach – „Lis polarny”;
      • Agata Jędrzejczak, kl. II, SP w Chomęcicach – „Foka”;
      • Urszula Gęsior, kl. II, SP w Chomęcicach – „Misie na krze”.

      Wszystkie wymienione wyżej uczennice otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek i karteczek samoprzylepnych z serii „Arktyczne zwierzęta” ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach 😊.

      Na zakończenie dziękuję wszystkim dzieciom, ich nauczycielom oraz inspiratorom za wzięcie udziału w konkursie, życząc dalszej radości w tworzeniu ciekawych prac plastycznych i tym samym rozwijaniu swoich talentów.

                                                                                                                  Organizatorka konkursu: Danuta Rozbicka

    • Spotkania z Absolwentami
     • Spotkania z Absolwentami

     • W czwartek 26 stycznia w naszej szkole odbyły się po raz kolejny spotkania z absolwentami. Wydarzenie to już od trzech lat wzbogaca ofertę doradztwa zawodowego dla ósmoklasistów. W tym roku zaprosiliśmy aż dwadzieścioro absolwentów naszej szkoły, którzy zaprezentowali profile 15 szkół ponadpodstawowych, do których obecnie uczęszczają. Oferta obejmowała licea, technika, a także szkoły branżowe. W tym roku udało nam się też gościć nauczycieli z Zespołu Szkół Samochodowych i Technikum Administracyjno – Ekonomicznego.

      Spotkania mają dla nas nie tylko aspekt edukacyjny, ale również ten związany z tworzeniem modelu absolwenta. Bardzo nam zależy na utrzymywaniu kontaktu z naszymi absolwentami, śledzeniu ich dalszych losów i rozwoju. Jesteśmy dumni z tego, że co roku tak chętnie i licznie nas odwiedzają i chcą bezinteresownie pomagać swoim młodszym kolegom w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

      zespół wychowawczy
      artykuł opracowała: Kinga Kobrzyńska
      zdjęcia wykonały: Ewelina Nowysz, Kinga Kobrzyńska