• 22 kwietnia – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
     • 22 kwietnia – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

     • Czy można zdalnie obchodzić Dzień Ziemi?

      Można! Nasi uczniowie:

       

      * oglądali filmy i prezentacje o ochronie przyrody, segregacji śmieci i recyclingu,

      *realizowali projekty np. „Skarby Bałtyku” i robili „akwarium w słoiku”,

      *”sprzątali świat”, czyli las, osiedle albo swój pokój,

      *ze śmieci robili coś nowego, np. zabawki,

      *robili plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę,

      *zakładali hodowlę fasoli,

      *malowali swoje wymarzone miejsce na Ziemi,

      *śpiewali piosenkę „Śmieciu, precz!”

       

      I wszyscy bawiąc – uczyli się, że Ziemia jest tylko jedna! I jak nie my – to kto o nią zadba?

      Warto brać z nich przykład!

      Wychowawcy klas 1-3

    • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w klasach I - III
     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w klasach I - III

     • „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” - Monteskiusz.

      Dnia 23 kwietnia 2021r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne międzynarodowe święto wspierające czytelnictwo i literaturę, a także problematykę związaną z ochroną praw autorskich.

      Dlaczego 23 kwietnia? Data jest związana z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova.

      Na uczniów klas młodszych czekały tego dnia różne atrakcje, dostosowane do możliwości zdalnej edukacji.

      Niektórzy rozpoczęli pierwszą lekcję, otwierając dowolnie wybraną przez siebie książkę na 23 stronie, odczytując czwarte zdanie, które stało się zagadką i inspiracją do dalszego snucia twórczości …

      Inni oglądali prezentacje multimedialne, opowiadające o tym szczególnym święcie, poznawali proces powstawania książki, rozwiązywali zagadki czytelnicze: odgadywali tytuły książek z pociętych w puzzle wydrukowanych okładek, rozpoznawali bajki po charakterystycznych przedmiotach. Można było także zdalnie odwiedzić Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Nie mogło zabraknąć indywidualnych prezentacji ulubionych lektur i ich bohaterów, rozmów na temat korzyści płynących z czytania.

      Uwieńczeniem obchodów było wykonanie przez uczniów plakatów promujących święto, zaprojektowanie własnych okładek lub przebranie się za ulubioną postać bajkową.

      Wszyscy zgodzili się z faktem, że książki należy szanować, dbać o to, aby jak najdłużej pozostały piękne i czyste. Bardzo pomagają nam w tym zakładki.

      Chętni uczniowie z klas I – III mogli wziąć udział w konkursie na zakładkę do książki o tematyce związanej z ochroną Naszej Planety (22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi). Nadesłane zakładki były bardzo pomysłowe i starannie wykonane, uczestnikom doskonale udało się połączyć w jednej pracy dwa święta.

      Najciekawsze okazały się prace:

      - Anny Kufel – Ostrowskiej z kl. 1 b – I miejsce

      - Szymona Wrzeszcza z klasy 1 a – II miejsce

      - Hanny Woźniak z kl. 1 d – III miejsce

      Wyróżnienia zdobyli: Ignacy Winkowski z kl. 1 d i Martyna Waczyńska z kl. 1 a

       

      Wszystkim wykonawcom gratulujemy znakomitych pomysłów.

       

      Świętować Dzień Książki to poświęcić jej czas i czytać. William Somerset Maugham powiedział kiedyś: „Przyzwyczaić się do czytania książek - to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego” i o tym, szczególnie w czasie pandemii, warto pamiętać.

       

      Informacje zebrała: Katarzyna Proch

    • eTwinning
     • Kolejny projekt eTwinning w naszej szkole!

     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT JĘZYKOWY

      WELCOME TO POLAND, WELCOME TO EUROPE

      Uczniowie klasy 6c zaangażowali się w projekt, w którym będą poznawać atrakcje turystyczne wybranych krajów europejskich oraz ciekawe miejsca w Polsce.

      Podczas pracy nad projektem zaznajomią się z mapą Europy, wypracują materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim, stworzą prezentację interesujących miejsc w Wielkopolsce i w Europie. Przy wykorzystaniu narzędzi TIK zostaną opracowane ćwiczenia utrwalające słownictwo i nawiązane nowe znajomości z uczniami szkół partnerskich.

       

      Szkolny koordynator i opiekun projektu

      Kasia Maciąg

    • Konkurs - projekt wnętrza wejścia do szkoły
     • Zaprojektuj wnętrze wejścia do szkoły!

     • Jeśli jesteś uczniem klas VI-VIII naszej szkoły, marzysz o karierze grafika lub architekta, interesujesz się światem designu lub po prostu kochasz rysować i malować - ten konkurs jest dla Ciebie!

      Sprawdź swoje umiejętności i bądź autorem jednej z pierwszych w życiu realizacji Twojego autorskiego pomysłu na zagospodarowanie wejścia do naszej szkoły! 

       

      Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu: zobacz

      Materiały konkursowe: zobacz

       

      Wszelkich dodatkowych informacji udziela p.Wojciech Weiss (kontakt przez Teams lub wweiss@spkomorniki.pl).

       

      Komisja konkursowa w składzie:

      Wojciech Weiss

      Agata Rochowiak

      Jakub Podlewski

    • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

     • W dobie telewizji i Internetu pielęgnowanie tradycji czytania i kontaktu z książką, zwłaszcza w okresie wczesnego dzieciństwa, jest szczególnie istotne. Czytanie jest jednym z podstawowych narzędzi zdobywania wiedzy, to najlepsza gimnastyka dla ludzkich umysłów. Poprzez czytanie uczymy się języka i myślenia, rozwijamy pamięć, koncentrację i wyobraźnię. Poznawanie treści książek przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań, uczy odróżniać dobro od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. To również doskonały sposób na nudę. W związku z tym w placówce podejmowane są liczne działania, mające na celu pogłębianie więzi między czytelnikiem a światem szeleszczącego papieru.

       

      23 kwietnia w oddziale przedszkolnym celebrowano ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI. Była to doskonała okazja do tego, by zgromadzić się na wspólne rozważania na temat dobrodziejstw wynikających z systematycznego oddawania się lekturze. W tym celu dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat prawidłowego obchodzenia się z książką, poznały etapy powstawania książki oraz wysłuchały krótkich fragmentów wybranych wierszy. W scenariuszu imprezy nie zabrakło także zabaw muzyczno- ruchowych i zagadek przenoszących najmłodszych w świat bohaterów ulubionych pozycji. Spotkaniu towarzyszyła idea dzielenia się radością i pasją czytania, uczenia dzieci szacunku do książek- by w ten sposób pomagać im zaglądać w głąb siebie, rozwijać zainteresowania i pasje, lepiej rozumieć świat, uczyć szacunku i otwartości dla drugiego człowieka. Biorąc pod uwagę powyższe wartości działania o podobnym charakterze na pewno będą kontynuowane

       

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

       

       

       

    • Konkurs "Wiosenne drzewo"
     • Konkurs "Wiosenne drzewo"

     • Kochani!

      Zapraszamy klasy 1-3 do wzięcia udziału w konkursie "Wiosenne drzewo". Jeżeli macie jeszcze siły, chcecie żeby Wasza praca wzięła udział w szkolnej wystawie zapraszamy! Za najciekawsze prace przewidziane są nagrody.

      Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu:

      1.Konkurs trwać będzie od 23.04.2021 r. do 10.05.2021r.. Ocenie będą podlegać zdjęcia wykonanych prac nadesłane na adres ljurkowska@spkomorniki.pl lub jeżeli praca zostanie dostarczona do szkoły - sama praca. Organizatorzy konkursu zwracają się z prośbą do uczestników o dostarczenie prac do szkoły po rozpoczęciu nauki stacjonarnej

      2. Konkurs przeznaczony jest dla klas 1,2,3.

      3. Technika pracy: dowolna

      4. Format pracy : dowolny

      5. Prace plastyczne zostaną ocenione przez jury - organizatorów Luizę Jurkowską i Juliannę Nowicką.

      6. Kryteria wyboru prac: • kreatywność, • wrażenie artystyczne.

      7. Prosimy o podpisanie prac: imię, nazwisko, klasa.

      8. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na: • przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu oraz na laureatów konkursu • oraz na ekspozycję prac.

      Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 15.05.2021r. na stronie internetowej szkoły.

       

      Organizatorzy:

      Wychowawcy świetlicy: Luiza Jurkowska i Julianna Nowicka

    • Śladami Stasia i Nel
     • Śladami Stasia i Nel

     • Czy wiecie, że Henryk Sienkiewicz podróżował po Afryce? Pływał po rzekach, wędrował po górach i pustyni, uczył się fotografować... I uważnie wszystko obserwował. Dzięki temu mógł napisać wspaniała książkę pt. “W pustyni i w puszczy”. Dowiedzieliśmy się tego wszystkiego podczas wirtualnej wycieczki do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

    • DZIEŃ ZABAW TWÓRCZYCH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
     • DZIEŃ ZABAW TWÓRCZYCH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • Dnia 19 kwietnia 2021r. w Naszej szkole dla wszystkich dzieci z Oddziału Przedszkolnego, (które powróciły do szkoły po zdalnym nauczaniu) został zorganizowany przez wychowawców grup Dzień Zabaw Twórczych oraz Rozgrywek Sportowych, co miało sprzyjać adaptacji oraz integracji Naszych najmłodszych podopiecznych.

      Nauczyciele w ramach projektu- powitania dzieci po zawieszeniu pracy zdalnej -rozpoczęli zajęcia nietypowo, bo od zaproszenia dzieci do wspólnej zabawy i wręczenia dyplomów oraz nagród dla uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym.

      W ramach projektu przeprowadzono zabawy ruchowe metodą Ruchu rozwijającego W.Sherborn. Wykonano prace plastyczne metodą edukacji przez ruch Dziamska – pt: ,,Malowanie wiosny”. Uczestnictwo w ekspresyjnej zabawie poprzez wykorzystanie tzw. ,,chusty animacyjnej”, zapewniło dzieciom dużo radości.

      Uwieńczeniem twórczej aktywności dzieci były rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Podczas wspólnych zmagań sportowych Nasi uczniowie dzielnie walczyli o każdy punkt.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim dzieciom za wspaniałą twórczą zabawę i fantastyczne zmagania sportowe sprzyjające ,,zdrowej rywalizacji”.

       

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

       

    • Konkurs matematyczny
     • Kolejny sukces w konkursie matematycznym!

     • 16 kwietnia o godz. 14:00 odbył się etap finałowy III Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VIII Szkół Podstawowych Miasta Poznania i okolic pod honorowym patronatem WKO. Tegoroczny konkurs w związku z sytuacją panującą w kraju odbył się online. Składał się z dwóch części - najpierw uczniowie musieli rozwiązać 20 zadań zamkniętych, następnie należało rozwiązać 9 zadań otwartych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało trzech uczniów klas 8: Franciszek Szymbarewicz z klasy 8a, Mariusz Waczyński z klasy 8b oraz Mateusz Suliga z klasy 8b. Franciszkowi i Mateuszowi udało się przejść do etapu drugiego. Mateusz zdobył tytuł Laureata, a Franciszek tytuł Finalisty. 

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Spotkania z absolwentami
     • Inspirujące spotkania z absolwentami naszej szkoły

     • Technikum, szkoła branżowa czy liceum ogólnokształcące? Szkoła w mojej miejscowości (blisko domu) czy za granicą? Czym kierować się przy wyborze szkoły ponadpodstawowej? Aby poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zaprosiliśmy naszych absolwentów na wirtualne spotkania z ósmoklasistami. Odwiedzili nas:

       

      Wojciech Nawrocki – uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu,

      Martyna Peksa – uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu,

      Jan Woźniak – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu,

      Stanisław Fiedler – uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Poznaniu,

      Kacper Kryk– absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, obecnie student prawa na Uniwersytecie Oksfordzkim,

      Kornelia Stark – uczennica liceum w Cambridge,

      Olga Bernacka – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu,

      Aleksandra Rumińska – uczennica Zespołu Szkół Salezjańskich w Poznaniu.

       

      Głównym celem spotkań była pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Zaproszeni goście w ciekawy sposób opowiedzieli swoim młodszym kolegom, na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową oraz jaka atmosfera panuje w wybranych przez nich szkołach. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom choć po części udało się nam rozwiać ewentualne wątpliwości.

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim absolwentom za poświęcony czas – mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zaszczycą nas swoją obecnością.

       

      Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń

    • „Gospodarstwo wiejskie oczami najmłodszych”
     • „Gospodarstwo wiejskie oczami najmłodszych”

     • Zdalne nauczanie to czas intensywnej pracy nie tylko przed komputerem, ale również czas twórczej zabawy w domu. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w tygodniu pt. „Wiosna na wsi” popisali się niezwykłą kreatywnością i wykorzystując najróżniejsze materiały plastyczne zbudowali swoje farmy. Ilość szczegółów, które możemy oglądać w zaprezentowanych pracach oraz pomysłowość i zaangażowanie są trudne do opisania. Gratulujemy wytrwałości w trakcie wykonywanego zadania i dziękujemy za współpracę. 

       

      Galeria zdjęć

       

      Wychowawczynie klasy 0c

      p.Asia i p.Magda

    • Konkurs Pho3nix Active School zakończony sukcesem
     • Konkurs Pho3nix Active School zakończony sukcesem!

     • Dotarliśmy do mety! Jesteśmy na 103 miejscu na 425 aktywnych szkół biorących udział w wyzwaniu. Wykonaliśmy łącznie  2 436 094 kroków. Pierwsze 10 osób otrzymuje dyplom uczestnictwa, który mogą odebrać w portierni B. Trzy pierwsze osoby otrzymują dodatkowe nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymują dodatkowe pkt. z zachowania.

       

      Najlepszy wynik z naszej szkoły  osiągnęli:

      1. Szymon Ograbek kl. 7d
      2. Hania Cielewicz kl. 5a
      3. Paulina Bolewicz kl. 7b
      4. Ewa Gajewska -  kl. 3b
      5. Weronika Przybyła kl. 4c
      6. Ignacy Winkowski kl. 1d
      7. Cezary Janachowski kl. 3d
      8. Wiktor Małecki kl. 6a
      9. Tymon Nowak kl. 6c
      10. Jakub Piechowiak kl. 7d

       

       

      Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie

      Nauczyciele wychowania fizycznego 😊

    • Komunikat
     • Komunikat

     • Szanowni Państwo,

      Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz rozporządzeniem na temat zasad funkcjonowania szkół i placówek od dnia 19 kwietnia.

      Link do komunikatu na stronie MEiN: przejdź do strony

    • Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenny spacer z Panem Tuwimem”
     • Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenny spacer z Panem Tuwimem”

     • W tym roku szkolnym ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenny spacer z  Panem Tuwimem”  odbył się w zupełnie innych warunkach: błysk fleszy zastąpiły kamerki internetowe, radosny gwar uczestników cisza i skupienie, a publiczność stanowili najbliżsi uczestników tego konkursu. Wszyscy spotkaliśmy  się wirtualnie na platformie Teams.

      Nasi mali aktorzy nie czuli tremy przed występem (przynajmniej nie było tego po nich widać), w przeciwieństwie do nas (organizatorów). Organizacja konkursu w takiej formule to dla nas  nowe doświadczenie.

       

      Celem konkursu było:

      • rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci,
      • prezentowanie poezji Juliana Tuwima,
      • zachęcanie do samodzielnych poszukiwań wierszy,
      • zwrócenie uwagi dzieci na znaczenie pięknej wymowy poprawnej polszczyzny,
      • rozwijanie zdolności aktorskich.

      Niezależne Jury, pani  Marzena Reguła-Pierunek i pani Gabriela Ukaszewska, oceniając młodych aktorów brało pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, piękną recytację i ogólne wrażenie artystyczne.

       

      Wyniki:

      Grupa I  uczniowie klas 0 - 1

      1 miejsce -  Zuzanna Zbaracka kl.1c

      2 miejsce -  Tomasz Marczak kl.1b

      3 miejsce -  Lena Matczak kl.0c i Maria Suszyńska kl.0a

      Wyniki:

       Grupa II – uczniowie klas 2 i 3

      1 miejsce -  Mateusz Szymański  kl.2f

      2 miejsce -  Marcelina Łaszcz kl.3g

      3 miejsce -  Ewa Juzwa kl.3c

       

      Wyróżnienia: Maja Napierała kl.3a i Ignacy Nawrocki kl.3b

       

      Wszystkim młodym aktorom gratulacje złożyła pani dyrektor Hanna Drapiewska, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

      Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

       

      Do zobaczenia za rok!

       

       

      Organizatorzy: Anna Kaczmarek, Gabriela Ukaszewska, Hanna Woźniak

    • Wyniki konkursu zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zdrowia
     • Wyniki konkursu zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

     • Każdego roku, w dniu 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W czasie pandemii powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie, wzmacniając odporność dzięki jedzeniu warzyw i owoców.

      Celem konkursu było promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, która każdego roku, 4 kwietnia, ma swoje święto.

      Dyplomy otrzymują :

      1 miejsce: Dominik Kasprzak klasa 1d

      2 miejsce: Daniil Dimov klasa 1b

      3 miejsce: Piotr Oktabiński klasa 1a i Oliwia Tanasiewicz klasa 1d

      Wyróżnienia: Ignacy Winkowski kl.1d, Gabriela Lipińska kl.1a, Alicja Matysiak kl.1c, Robert Jackowski kl.1a, Liliana Pawłowska kl.2d, Wiktoria Odachowska kl.2e

       

      Wykonaliście piękne marchewki i mamy nadzieję, że to warzywo znajdzie stałe miejsce w Waszym jadłospisie.

       

       

      Organizatorzy:

      Hanna Woźniak, Katarzyna Proch, Monika Jakielczyk-Jankowska, Marta Lipińska

    • WYNIKI KONKURSU „MOJA ULUBIONA WIELKANOCNA TRADYCJA”
     • WYNIKI KONKURSU „MOJA ULUBIONA WIELKANOCNA TRADYCJA”

     • W atmosferze niedawno minionych Świąt Wielkanocnych wraz z podmuchem wiosennego wiatru przedstawiamy wyniki konkursu „Moja ulubiona wielkanocna tradycja”. Uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne oraz sesje zdjęciowe,

      w których przedstawili swoje ulubione tradycje wielkanocne. Celem konkursu było kultywowanie polskich i ludowych tradycji związanych z przygotowaniem do Świąt Wielkiej Nocy oraz wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną.

       

      Po wnikliwej analizie i ocenie poszczególnych prac jury wyłoniło laureatów konkursu:

       

      I miejsce – Zosia Maćkowiak 1a

      II miejsce – Michał Małecki 1a

      III miejsce – Hania Kufel – Ostrowska 1b i Maksymilian Mendyka 1d

       

      Dziękujemy uczestnikom za udział, kreatywność i zaangażowanie!

      Wszystkie prace konkursowe zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i galerii zdjęć.

       

      Organizatorzy:

      Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak, Iwona Jankowiak

    • Wojewódzki Konkurs Matematyczny
     • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

     • Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga, zarówno od ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

      Wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem naszego ucznia w wojewódzkim konkursie matematycznym. Według oficjalnych wyników Mateusz Suliga  - uczeń kl. VIII b - uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznegodla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2020/2021. 

      Laureat to wzór do naśladowania dla uczniów młodszych klas, zachęca do systematycznej i wytrwałej pracy. "Wygranie" takiego konkursu to wielki zaszczyt i radość, uczeń zyskuje miarodajne potwierdzenie swojej rozległej wiedzy i sprawności intelektualnej. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata.  

      Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z matematyki. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. 

      Począwszy od klasy IV klasy szkoły podstawowej Mateusz może się pochwalić ocenami celującymi z matematyki. Każde zadanie traktuje jak poważne wyzwanie. Znalezienie się w czołówce nie należało do najprostszych zadań, co niewątpliwie świadczy o doskonałym przygotowaniu naszego młodego matematyka. 

      Mateuszowi gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki, aby udział w różnorodnych konkursach zapewnił mu zdobycie najwyższych trofeów, a Rodzicom - sukcesu syna! 

      Agnieszka Gałek

    • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY Z TWORCZOŚCIĄ TUWIMA ZA PAN BRAT
     • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY Z TWORCZOŚCIĄ TUWIMA ZA PAN BRAT

     • 22.03.21. w naszym oddziale odbyły się przedszkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego dla kl. 0-3. Konkurs był hołdem oddanym twórczości jednego z najlepszych polskich poetów literatury dziecięcej- Juliana Tuwima.

      Świat ukazany we wierszach artysty jest bliski najmłodszym, a niektóre z jego wierszy pozwalają dzieciom utożsamiać się z ich bohaterami. Twórczość Tuwima uczy i bawi, jest „ucztą” dla dziecięcej wyobraźni- czyni ją plastyczną i zdającą się nie mieć końca. Również podczas przedszkolnych eliminacji widać było, jaką radość z przekazywanych treści czerpali nasi podopieczni. W repertuarze przedszkolnego konkursu znaleźli się roztrzepany Pan Hilary, śpiący kotek, rozpędzona lokomotywa czy cieszący nasze uszy słowik. Wszyscy artyści spisali się świetnie, zaskakując nas zakresem swojej pamięci, umiejętnościami aktorskimi, dykcją czy intonacją. Ostatecznie wyłoniono dwie laureatki.

      W konkursie kl. 0-3 nasz oddział przedszkolny reprezentować będą Marysia Suszyńska oraz Lenka Matuszak. Dziewczyny, już teraz mocno trzymamy za Was kciuki!

       

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Nasz pierwszoklasista laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
     • Nasz pierwszoklasista laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

     • Uczeń klasy 1a Wiktor Banaszak brał udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Kartka wielkanocna dla moich bliskich”, organizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Organizator konkursu otrzymał 2000 prac, które napłynęło z całej Polski. Jury Fundacji nagrodziło 3 kartki w każdej kategorii wiekowej, przyznając równorzędne wyróżnienia, jedno z nich otrzymał Wiktor. Gratulacje!!!

      Oto strona z wynikami i uzasadnieniem wyboru.

       

      Hanna Woźniak

    • zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Szanowni Rodzice,

      Serdecznie zapraszamy do udziału w zdalnych zebraniach, które odbędą się we wtorek 13 kwietnia 2021 r. wg poniższego harmonogramu:

      • godz. 18.00 zebrania klas 0-III 
      • godz. 19.00 zebrania klas IV-VIII
      • godz. 20.00 - 21.00 dyżur specjalistów, indywidualne spotkania z nauczycielami

      Zebrania odbędą się za pomocą kont uczniowskich w MS Teams.