• Występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej
     • Występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • ,, W Dniu Edukacji, w dniu Waszego święta 

      staje tu przed Wami gromadka uśmiechnięta, 

      aby Wam przekazać najlepsze życzenia 

      i występ dziś zrobić, co spełnia marzenia! 

      W to święto nauczycieli i pracowników szkoły, 

      koncert dziś mamy dla Was piękny i wesoły!” 

       

      Takimi słowami w dniu 15 października powitały dzieci z teatrzyku świetlicowego klas 2 przybyłych gości. 

      Występ obejrzeli uczniowie klas 1 – 3, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. 

      W programie koncertu były piosenki, wiersze i tańce przygotowane również samodzielnie przez dzieci. Uroczystość zakończona została życzeniami i tradycyjnym: ,,Sto lat!”, a wszyscy pracownicy szkoły otrzymali piękne laurki. 

       

                                                                                                                                Małgorzata Woźniak

    • Euroweek 2021
     • EUROWEEK 2021

     • W dniach od 9 do 13 października entuzjaści języka angielskiego mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w międzynarodowym projekcie Fundacji EuroWeek. W tym roku projekt odbył się w Kotlinie Kłodzkiej, w miejscowości Długopole Zdrój. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Indonezji, Hiszpanii oraz Ghany.

      Każdego dnia uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, pracując najczęściej w małych grupach. Młodzież porozumiewając się w języku angielskim, wspólnie realizowała przeróżne, kreatywne zadania, dotyczące m.in. ekologii, mediów, wiedzy o krajach i kulturach świata. Prowadzący egzekwowali posługiwanie się językiem angielskim poprzez zastosowanie różnorakich form wyrazu, takich jak: scenki rodzajowe, taniec, śpiew, tworzenie plakatów czy gry grupowe. Uczestnicy w swobodnej atmosferze, często przy rytmach salsy lub bachaty, z dnia na dzień pokonywali stres związany z komunikowaniem się w języku obcym. Jesteśmy dumni za postępów i zaangażowania naszych uczniów!

       

      Marta Broniszewska, Katarzyna Trafas, Kinga Kobrzyńska

    • Międzynarodowy Dzień Muzyki
     • Międzynarodowy Dzień Muzyki

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki odwiedził nas student Poznańskiej Akademii Muzycznej - Mateusz Gref. Nasz gość przyniósł ze sobą instrumenty, na których gra: kontrabas, gitarę klasyczną oraz gitarę elektryczną. Opowiedział o nich mnóstwo ciekawostek, a także odpowiedział na nurtujące nas pytania związane z muzyką. Zwieńczeniem spotkania był koncert, a także możliwość próby zagrania na instrumentach przez chętne osoby. Liczymy na częstsze spotkania „z muzyką”.

      Wychowawcy świetlic

    • Zyczenia z okazji DEN
     • Życzenia z okazji DEN

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.

      Życzymy pogody ducha, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą. Aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze zaufanie i szacunek uczniów, rodziców.

       

      W imieniu społeczności szkolnej,

      Rada Rodziców

    • Światowy Dzień Uśmiechu
     • Światowy Dzień Uśmiechu

     • 1 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu zorganizowany przez członków Szkolnego Klubu Wielkoducha. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face, stworzonej w 1963 roku. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. W Światowym Dniu Uśmiechu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Uczniowie młodszych klas grali w gry planszowe, co wywołało uśmiech na ich twarzach i uprzyjemniło czas spędzony w szkole. Członkowie Szkonego Klubu Wielkoducha przygotowali dla uczniów klas IV-VIII radosne niespodzianki, które zostały umieszczone na szafkach uczniowskich, na szkolnych korytarzach. Były to uśmiechnięte buźki, żarciki, czy sentencje podkreślające rolę uśmiechu w życiu każdego człowieka. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, a uśmiech towarzyszył na twarzy każdego z nas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej zabawy i swoim uśmiechem zarażali innych. Badania naukowe potwierdzają, że uśmiech rozluźnia i odstresowuje, a w rezultacie przyczynia się do wzmocnienia odporności naszego organizmu.

       

      Szkolny Klub Wielkoducha,

      Anna Wiśniewska i Marta Broniszewska

    • Szkoła z sercem!
     • Szkoła z sercem

     • W czwartek, 30 września, przed szkołą stanęło ogromne, metalowe serce na plastikowe nakrętki. W obecności Pani Dyrektor Hanny Drapiewskiej oraz Pań Wicedyrektor Angeliki Włodarczak i Agnieszki Kurek odbyło się uroczyste przekazanie czerwonego serca. Tego dnia nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy Gravis S.P. Łykowscy Sp. K. – Pana Piotra i Pani Sonji, dzięki którym to piękne serce trafiło do naszej szkoły. Po przecięciu wstęgi uczniowie wrzucili do serca pierwsze nakrętki. Jeszcze raz dziękujemy firmie Gravis za hojność i dobre serce.

      Zbiórką plastikowych nakrętek zajmuje się Szkolny Klub Wielkoducha, który jest głównym organizatorem wolontariatu w naszej szkole. Nakrętki zbierane są od 6 lat. Zebrane przez nas ogromne ilości nakrętek, które można liczyć w tonach, pomagają zdobyć środki na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dziewczynek, Lilki i Stefci.

      Prowadzona zbiórka plastikowych nakrętek jest wyrazem chęci niesienia przez naszych uczniów pomocy potrzebującym.

       

      Organizatorki akcji

      Monika Jakielczyk-Jankowska

      Marta Lipińska

       

      Opiekunki Szkolnego Klubu Wielkoducha

      Mata Broniszewska

      Anna Wiśniewska

    • Wielkoduchy - zbiórka nakrętek
     • Akcja zbierania plastikowych nakrętek

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Codziennie miliony plastikowych nakrętek ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób!

       

      Po przerwie związanej z pandemią COVID-19,

      Szkolny Klub Wielkoducha rusza ze zbiórką plastikowych nakrętek

      dla dwóch dzielnych dziewczynek: Lilki i Stefci.

       

      Przed naszą szkołą pojawił się pojemnik w kształcie serca, do którego możemy wrzucać plastikowe nakrętki. Środki pieniężne, które uda nam się dzięki Państwu zebrać ze sprzedaży nakrętek, przeznaczone zostaną na dalszą rehabilitacje ruchową, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz dojazdy do specjalistów Lilki oraz Stefanii.

       

      Kilka słów o dziewczynkach:

      Lilka jest uczennicą trzeciej klasy SP1 w Komornikach. Jest wesołą i dzielną dziewczynką, u której w 18. miesiącu życia zdiagnozowano SMA ( rdzeniowy zanik mięśni). Choroba zabrała jej możliwość chodzenia, dlatego porusza się na wózku aktywnym. Wymaga całodobowej opieki osoby dorosłej, a w nocy w lepszym dotlenieniu organizmu pomaga jej respirator. Codzienność to rehabilitacja i sprzęt ortopedyczny, aby pomóc jej ciału jak najdłużej zachować sprawność. SMA to bardzo trudny przeciwnik, ale mimo wszystko Lilka to uśmiechnięta, otwarta i dzielna dziewczynka, z takimi samymi marzeniami jak rówieśnicy.

       

      Stefcia urodziła się w maju 2015 roku. Po urodzeniu dziewczynka miała niewydolność oddechową i zastosowano wspomaganie oddechu. W dalszych badaniach stwierdzono wodogłowie, łagodne zwężenie zastawki tętnicy płucnej, ubytek przegrody międzykomorowej, wrodzoną wadę serca. Każdego dnia Stefcia ćwiczy, chodzi na prywatną rehabilitację i jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Dziewczynka, dzięki rehabilitacji, siedzi i zaczyna samodzielnie chodzić.

       

      Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy!

      Szkolny Klub Wielkoducha

      Marta Broniszewska

      Anna Wiśniewska

    • Pro Sinfonika - inauguracja
     • Inauguracja 54. sezonu Pro Sinfoniki

     • Oj, długo czekaliśmy na ten koncert! Stęskniliśmy się za Aulą, podniosłym nastrojem i wrażeniami, jakich można doświadczyć tylko na koncertach…

      Doczekaliśmy się! W sobotę, 2 października 2021 r. o godz. 11:00 wzięliśmy udział w spotkaniu z cyklu: MUZYKA WIELKICH MIAST - OSLO, SZTOKHOLM, BERGEN.

      Na początku w odpowiedni nastrój wprowadziła nas prawdziwa muzyka elfów, czyli „Elfenspiel” Franza Berwalda. Ta cudowna muzyka sprawiła, że prowadzący pojawili się… w strojach z „Krainy lodu”! Zabrali nas w dalszą podróż muzyczną, tym razem za sprawą Edwarda Griega i magicznych fragmentów Suity „Peer Gynt”. Muzyka ta jest doskonale znana, wykorzystywana w filmach i reklamach, ale zawsze słucha się jej z zapartym tchem.

      Gościem specjalnym spotkania był pan Oleksandr Yushchuk, który po mistrzowsku gra na jednym z największych instrumentów w orkiestrze, czyli tubie. Czy wiecie, że gdyby rozprostować tubę, miałaby ok. 4 metrów?

      Czekamy z niecierpliwością na następny koncert. Miło nam, że w tych muzycznych spotkaniach rodzice licznie biorą udział z dziećmi. Zapraszamy 6 listopada, tym razem – do Salzburga!

       

      Opiekunki KMM

      D.Błaszczyk i I.Chruściel

       

      P.S. Zapraszamy do galerii Pro Sinfoniki: https://prosinfonika.eu/galeria/

    • Koncert charytatywny dla pana Przemka
     • Miłość dociera wszędzie - koncert charytatywny

     • 7 października 2021r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny dla pana Przemysława Sieberta. Tym koncertem pragnęliśmy pomóc rodzinie Państwa Siebertów w zgromadzeniu pieniędzy na kosztowne leczenie w klinice w Niemczech oraz oczywiście sprawić przybyłym gościom odrobinę przyjemności. Zebraliśmy aż  10 790,02 zł. Dziękujemy za wrażliwość, otwarte serca i chęć wsparcia pana Przemka. 

      Wieczór ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Na scenie wystąpili wspaniali artyści: pani Paulina Kostrzewska, pani Julia Peksa, pani Monika Musiał wraz ze swoją grupą taneczną, pan Sławomir Belak, pan Grzegorz Kruszona i pan Radosław Lubkowski. Mogliśmy usłyszeć również nasze utalentowane uczennice: Maję Idkowiak, Maję Bazan, Nataszę Magas, Patrycję Łapę, Zuzannę Rzepkę, Martynę Maćkowską, Paulinę Bolewicz, Carmen Perrone, Zuzannę Szubę, Zuzannę Ratajczak, Oliwię Zarembę. Cały koncert poprowadziły cudowne konferansjerki z klasy 8 b: Pola Hofman i Malwina Stronczyńska. Na przybyłych gości czekała również pięknie zaaranżowana kawiarenka z gorącą kawą, herbatą i pysznym domowym ciastem.

      Bardzo dziękujemy artystom i wolontariuszom, pod opieką p. Moniki Hybel, za udział w tej jakże ważnej inicjatywie, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że wspólnie udało nam się dołożyć cegiełkę i pomóc panu Przemkowi i jego rodzinie.

       

      Organizatorzy:

      Dyrekcja Szkoły, Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

      Rada Rodziców

       

       

      Zachęcamy do obejrzenia relacji z naszego koncertu w telewizji STK: przejdź do strony

      Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

      Link do licytacji na facebooku: https://www.facebook.com/groups/245487497483723/

    • Zbiórka kasztanów
     • Kasztany zbieramy, Panu Przemkowi pomagamy!

     • Drodzy Uczniowie,

      Zachęcamy Was do udziału w akcji charytatywnej, dzięki której będziemy mogli zebrać pieniądze na leczenie Pana Przemka. Szczegółowe informacje znajdziecie na plakatach zawieszonych w szkole oraz poniżej.

       

    • Dzień Muzyki
     • Muzyczne święto

     • Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na świecie i w naszej szkole pierwszego października. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaprosili muzykę do siebie, ozdabiając drzwi swoich klas. Świętowali na ludowo uroczyście, radośnie i ... wreszcie razem.

      Każda klasa śpiewająco i tanecznie zaprezentowała się na Przeglądzie Piosenki Ludowej. W przerwach między występami zaproszeni goście opowiadali o swoich dziecięcych zabawach: Pani Barbara Turowska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Komornickiej oraz Pan Bogdan Czerwiński, regionalista i założyciel TPZK. Były rymowanki, wyliczanki i szkolne wspomnienia sprzed lat.

      Od najmłodszych lat zabawa ze śpiewem jest przekazywana w formie tradycji z pokolenia na pokolenie. Dzieci bawiły się na podwórkach, łąkach, pastwiskach podczas wypasania zwierząt Zwyczaje, obyczaje, obrzędy powiązane były często z określonym tańcem, muzyką, rekwizytem, czy nawet charakterystycznym ubiorem. Nie zabrakło ich podczas występu naszych małych artystów. Usłyszeliśmy trzynaście ludowych piosenek z różnych regionów Polski, m.in. „Koło mego ogródeczka”, „Gdzieżeś ty bywał czarny baranie”, „Miała baba koguta”. Towarzyszyła im wspólna wesoła zabawa, spontaniczność i podziw rówieśników. Ten dzień zapisze się na długo w naszej pamięci.

      Przegląd Piosenki Ludowej jest jedną z form realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.

      Międzynarodowy Dzień Muzyki świętowali także młodzi melomani z naszej szkoły. W sobotę, 2 października uczestniczyli w koncercie inaugurującym 54. sezon Pro Sinfoniki w Poznańskiej Filharmonii.

      Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w tych działaniach i – czekamy na następne Święto Muzyki. Chociaż… może MUZYKA ma swoje święto każdego dnia?...

       

      Organizatorki: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska

    • Uczestnicy projektu eTwinning
     • eTwinning w naszej szkole – „Let’s become city guides!”

     • Klasy 7b i 7c przystępują po raz kolejny do międzynarodowego projektu z platformy eTwinning. Tym razem biorą w nim udział takie kraje jak: Włochy, Hiszpania, Rumunia, Turcja, Jordania i Polska. Tematyka, którą będziemy się zajmować, to przede wszystkim: wizytówka naszej szkoły, nasza okolica, Poznań i jego historia, tradycyjne dania, wycieczki interaktywne po naszym regionie i wiele innych, interesujących tematów. Nie zabraknie oczywiście rozmów przez komunikator skype z partnerami z innych szkół oraz stałego kontaktu drogą mailową.

      Jesteśmy podekscytowani i cieszymy się na nowe, językowo-kulturowe wyzwania!

       

      Opiekun grupy

      Kasia Maciąg

    • Pomyśl, zanim coś wyrzucisz!
     • Pomyśl, zanim coś wyrzucisz!

     • Koniec września - to tradycyjne Wielkie Sprzątanie Świata. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej również wzięli udział w tej akcji. Najmłodsi uczniowie porządkowali swoje biurka, miejsca zabaw i własne pokoje. Wiele „śmieci” otrzymało drugie życie. Powstały interesujące gry i zabawki. Trochę starsi uczniowie postanowili uporządkować teren wokół szkoły i parking przy ul. Staszica. Worki ze śmieciami zawierały wszystko – plastikowe opakowania, szklane butelki, zużyte maseczki, puszki i (o zgrozo!) stare ubrania. Było to o tyle dziwne, że to głównie śmieci należące do osób dorosłych.

    • Zawodnicy oraz sędziowie Jesiennego Turnieju Judo
     • Jesienny Turniej Judo

     • Camp z Przemysławem Matyjaszkiem – trening z Mistrzem

      Liga Dzieci – Jesienny Turniej Judo

      Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

      25-26.09.2021

       

      Dwudniowe zmagania judo w Szkole Podstawowej nr 1 w Komornikach już za nami. Przez dwa dni na matach trenowało i rywalizowało 260 zawodników. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Dębiec Poznań oraz sekcje judo działające w naszej Gminie.

      Gościem specjalnym był Pan Przemysław Matyjaszek, Olimpijczyk z Pekinu, medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Nasz Mistrz poprowadził zajęcia treningowe z dziećmi i młodzieżą oraz szkolenie dla trenerów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

      Nasze zawody oraz spotkanie z Olimpijczykiem odbyło się dzięki wsparciu Gminy Komorniki. Dziękujemy za zaszczycenie swoją obecnością w uroczystym otwarciu zawodów: Sekretarz Gminy Komorniki Pani Oldze Karłowskiej, V-ce prezesowi Polskiego Związku Judo – Prezesowi Okręgowego Związku Judo Panu Józefowi Jopkowi, Dyrektorowi GOSiR Komorniki Panu Marcinowi Kaczmarkowi, V-ce prezesowi oz-judo Panu Mariuszowi Grońskiemu oraz gospodarzowi obiektu Dyrekcji Szkoły Pani Hannie Drapiewskiej, która otworzyła zawody. Impreza sportowa stała na bardzo wysokim poziome sportowym i organizacyjnym.

       

      W drugim dniu zmagań odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach rywalizowały kluby z Regionu III ( opolskie, lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie).

       

      Serdecznie dziękujemy rodzicom, zawodnikom,, trenerom za pomoc w organizacji naszego Święta Judo w Komornikach.

       

       

       

      Organizator

      Uczniowski Klub Sportowy Dębiec

      Prezes Sebastian Jakrzewski

    • Zaproszenie na koncert
     • Zapraszamy na koncert charytatywny!

     • Szanowni Rodzice!

      Tato dwójki dzieci z naszej szkoły - Pan Przemek Siebert od marca zmaga się z glejakiem płata skroniowego mózgu. W Polsce wyczerpują się metody leczenia, jednak pomocy można szukać w Niemczech, gdzie przeprowadzana jest kosztowna terapia immunologiczna.

      Państwo Siebert zawsze wspierali naszą szkołę i angażowali się w jej rozwój, teraz sami potrzebują pomocy. My nie chcemy pozostawić Ich samych w tych trudnych chwilach. Dlatego 7 października 2021 r. organizujemy koncert charytatywny na rzecz Pana Przemka, na który serdecznie zapraszamy!

       

      Koncert startuje o godz. 18:00 w sali gimnastycznej. 

      Od 17:30 do 20:00 będzie czynna kawiarenka - zachęcamy do zakupu kawy/herbaty oraz domowego ciasta.

       

      Bilety w cenie 30 zł można nabyć od wtorku 28 września w szkolnej portierni.

      UWAGA! Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 ograniczona jest liczba miejsc do 150.

      Cały dochód ze sprzedaży biletów i z kawiarenki zostanie przekazany na konto pana Przemysława w Fundacji Siepomaga.

       

      Okażmy jak wielkie są nasze serca!

       

       

      Zapraszamy do udziału!

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców

       

      Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

      Licytacje na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/245487497483723

    • Praca konkursowa uczniów
     • Wyniki konkursu "Wspomnienia z wakacji"

     • Pomimo trwającego roku szkolnego uczniowie klas 1-3 mieli okazję powrócić myślami do beztroskich wakacji i utrwalić swoje wspomnienia na kartce papieru. Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie „Wspomnienia z wakacji”. Konkurs przeprowadzono na trzech poziomach trudności. W klasach I i II dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Moje wakacyjne wspomnienie” i „Pocztówka z wakacji”. Natomiast uczniowie klas III pisali twórcze opowiadania na temat wakacyjnych przeżyć.
    • Szkoła Promująca Zdrowie certyfikat
     • Szkoła Promująca Zdrowie

     • Ponownie w gronie Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

      Od listopada 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach należy do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Oznacza to, że „szkoła realizuje standardy szkoły promującej zdrowie, podejmuje systemowe działania na rzecz zdrowia całej społeczności szkolnej, swoją pracę poddaje rzetelnej autoewaluacji, a swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi”. Zaszczytny tytuł Szkoły Promującej Zdrowie nadawany jest specjalnym certyfikatem na 5 lat. Po 5 latach pracy nad corocznymi problemami priorytetowymi i podejmowania działań mających na celu poprawę zdrowia społeczności szkolnej we wszystkich jego aspektach podjęliśmy starania o ponowne ubieganie się o certyfikat wojewódzki. Zespół ds. Szkoły Promującej Zdrowie w utrudnionych pandemicznych warunkach dokonał autoewaluacji pracy w zakresie realizacji dwóch standardów SzPZ („Klimat społeczny sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.”, „Szkoła realizuje edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dąży do poprawy jej skuteczności.”), przeprowadził badania klimatu szkoły przy pomocy ankiet, wywiadów, analizy rysunków i wypowiedzi pisemnych, określił problem priorytetowy na rok szkolny 2020/2021 i zaplanował pracę na ten rok. Wszystkie wymagane dokumenty przesłaliśmy do Kuratorium. Nasze dokonania zostały ocenione bardzo pozytywnie, co znalazło odzwierciedlenie w ponownym przyznaniu certyfikatu i przedłużenia naszego członkostwa w gronie Szkół Promujących Zdrowie na kolejne 5 lat. Mamy nadzieję, że również w ciągu tego czasu będziemy wspólnie pracować nad tym, aby Szkoła Podstawowa nr 1 była przyjaznym miejscem dla wszystkich, którzy są z nią w jakiś sposób związani: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, a nasze działania będą dobrym przykładem dla innych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

      Koordynatorzy projektu SzPZ

      Katarzyna Proch, Agnieszka Kuster

    • Pro Sinfonika
     • Inauguracja 54. sezonu Pro Sinfoniki

     • Koło Młodego Melomana zaprasza

      do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

      w sobotę, 2 października 2021 r., o godz. 11:00

      MUZYKA WIELKICH MIAST - OSLO, SZTOKHOLM, BERGEN

       

      Wykonawcy:

      Oleksandr Yushchuk – tuba

      Marek Pijarowski – dyrygent

      Orkiestra Filharmonii Poznańskiej

       

      Program:

      Franz Berwald, Elfenspiel na orkiestrę

      Arild Plau, Koncert na tubę i orkiestrę smyczkową

      Edward Grieg, Peer Gynt, wybór części z I Suity op. 46 i II Suity op. 55

       

      Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny.

      Koszt wejściówki: 20 zł od osoby.

      Koncert trwa 60 minut.

       

      Formularz zgody na udział w koncercie do odebrania w portierni lub pobrania - zgoda

      Wpłaty w podpisanej kopercie prosimy składać w portierni do ŚRODY, 29 września.

      Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

       

      Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

       

       

      Koło Młodego Melomana

      zaprasza

      na sobotnie koncerty

      Pro Sinfoniki

      do Auli Uniwersyteckiej

      w Poznaniu

      Koncerty odbywają się raz w miesiącu. Jesteśmy na nich obecne i sprawujemy opiekę nad dziećmi.

       

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • DPS Lisówki
     • Akcja charytatywna na rzecz mieszkańców DPS w Lisówkach

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz seniorów, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Zbiórka trwa do 18 października 2021 r.

      W holu szkoły znajduje się opisany karton.

      Prosimy o:

      • książki- różne rodzaje i gatunki ( także z domowej biblioteki),
      • płyty CD z muzyką rozrywkową, poważną,
      • audiobooki,
      • wełnę do szydełkowania,
      • materiały i przybory do rękodzieła

      W spotkaniach łączących pokolenia uczestniczą już kolejne „pokolenia” uczniów naszej szkoły. Kilka razy w roku odwiedzamy seniorów w Lisówkach. Muzyczne występy, tańce przeplatają się z teatrem i poezją. Takie okazje sprzyjają kształtowaniu pozytywnych postaw i emocji. Obdarowywanie radością innych to wielka szlachetność, której uczą się nasze dzieci.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

      Koordynatorki zbiórki: Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak

    • Pasowanie pierwszoklasistów
     • Nasi pierwszoklasiści na starcie!

     • Pierwsze dni nauki za nami. Jesteśmy już zaprzyjaźnieni z koleżankami i kolegami, poznaliśmy szkołę, pilnie się uczymy poznając świat. Lubimy się bawić i śmiać.

       

      ,,Zaprzyjaźnić się z książkami

      dumą swojej szkoły być,

      ze wszystkimi pierwszakami

      ślubujemy dziś!

      Uczniem być – to ważna sprawa

      i otwierać wiedzy drzwi.

      Uczyć się, by świat poznawać,

      ślubujemy dziś!

       

      Uczniowie klas 1 z wychowawcami