• Ile wody jest w Twoim pokoju?
     • Ile wody jest w Twoim pokoju?

     • Czy wiesz, że... woda, z której korzystasz, nie znajduje się tylko w kranie Twojego prysznica czy umywalki? Większość wody w Twoim otoczeniu jest niewidoczna. Potrzeba jej do produkcji wszystkich rzeczy, takich jak jedzenie, ubrania czy elektronika. Taką wodę wykorzystywaną do upraw roślin, hodowli zwierząt czy prowadzenia fabryk nazywamy WIRTUALNĄ WODĄ.

      Pozyskuje się ją z różnych części świata, w zależności od tego, na terytorium jakiego państwa powstaje używany przez Ciebie produkt. Korzystając ze swojego laptopa, ubierając spodnie czy jedząc czekoladę, warto zdawać sobie sprawę, że woda wykorzystana do ich produkcji najczęściej pochodzi z zagranicy — bardzo często z miejsc, do których dostęp do wody nie jest tak powszechny, jak u nas. (z gazetki PAH)

      Klasa 2 a wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Wody zorganizowanego przez Polską Akcję Humanitarną. Wykonaliśmy zadania, obejrzeliśmy animacje i wspólnie zrobiliśmy gazetkę. Zapraszamy do oglądania w holu szkoły!

      Tekst i zdjęcia: Iwona Chruściel

    • Światowy Dzień Zespołu Downa
     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • Dnia 21 marca 2023 roku tradycyjnie już, obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Zespołu Downa”, czyli społeczną akcję uświadamiającą, czym jest Zespół Downa.

      Z tej właśnie okazji, w dniu 21 marca propagowaliśmy w naszej szkole akcję „Kolorowe skarpetki nie do pary”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy w akcie solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem, założyli dwie  kolorowe skarpetki.

       Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje także  Organizacja Narodów Zjednoczonych.

      Podejmowane z tej okazji na całym świecie akcje to różnorodne kampanie społeczne na rzecz podnoszenia świadomości i wiedzy dotyczącej osób z zespołem Downa wśród społeczeństwa.

      Zespół Downa jest wadą genetyczną, do której dochodzi w momencie poczęcia nowego życia, gdyż właśnie wtedy dochodzi do nietypowego podziału chromosomów. Do dziś nie odkryto, dlaczego tak się dzieje. Każdy człowiek posiada 46 chromosomów, natomiast osoby z zespołem Downa posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze. Ten chromosom pochodzi od matki lub ojca. Nie jest ani obcy, ani wadliwy, jest prawidłowy, ale jego obecność zaburza pracę całego organizmu.

      Statystyki pokazują, że zespół Downa zdarza się raz na 600 – 800 urodzeń, więc można przyjąć ze w Polsce żyje około 50 000 osób z tą wadą genetyczną. Osoby z zespołem Downa mają specyficzny wygląd, ich sprawność intelektualna jest obniżona, wymagają specjalistycznej opieki                                          i rehabilitacji. Potrafią nas jednak zadziwić uśmiechem i radością, chęcią życia, spełnianiem się                w różnych aktywnościach.

      Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność  stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa. Dlatego, tego dnia organizatorzy zachęcali do założenia skarpetek w różnych wesołych kolorach.

      Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w szkole pojawiły się plakaty oraz gazetki informacyjne dotyczące akcji na rzecz osób z Zespołem Downa.

      Uczniowie klasy 3A i 3B wraz ze swoimi Wychowawczyniami,  pięknie włączyli się w szkolną akcję. Zdjęcia poniżej.

       

      Organizatorka:

      Daria Kwapisz

    • Sukces naszej drużyny
     • Sukces naszej drużyny w VIII Otwartych Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich

     • Z dumą informujemy, że nasza drużyna w składzie: Konrad Pszczółkowski (8d), Helena Pawlak (8c), Wiktoria Kaletka (8c), Julia Małasiewicz (8c) w pięknym stylu przeszła eliminacje do finału VIII Otwartych Mistrzostw Poznania Debat Oksfordzkich organizowanych przez V LO w Poznaniu.

      W dwóch zwycięskich debatach nasza reprezentacja zmierzyła się w pasjonujących pojedynkach na słowa z drużynami z Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito i Szkoły Podstawowej nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu. Nasi uczniowie debatowali nad tezami: Mundurki w szkole przynoszą więcej szkód niż pożytku oraz Lepszy byłby świat, w którym e – learning byłby dominującą formą nauczania.

      W tym roku do konkursu zgłosiło się 12 drużyn, do finału zakwalifikowały się tylko cztery, w tym nasza!

      Sukces jest tym większy, że było to pierwsze konkursowe doświadczenie tej drużyny! Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 22 kwietnia w Bramie Poznania ICHOT.

      Dziękujemy grupie rezerwowych: Maksymilianowi Filipkowi (8c), Kai Nowakowskiej (8c), Zosi Stemplewskiej (8d) za udział w debacie, przygotowania i za wsparcie koleżanek i kolegów z drużyny. Dziękujemy również Agacie Klaczyńskiej (8c), która ze względów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału w debacie, ale pilnie się do niej przygotowywała.

      Ewelina Nowysz

    • Dni Języków Obcych 2023
     • Dni Języków Obcych 2023

     • 16 i 17 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języków Obcych, a przy okazji świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka. Nauka języka obcego przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach życia. Niewątpliwie, znajomość dodatkowego języka obcego pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i przyczynia się do rozwoju osobistego. Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnić kulturowych.

      W naszej szkole z okazji Dni Języków Obcych miało miejsce wiele wydarzeń. Jednym z nich był konkurs na najciekawszą dekorację drzwi na temat kraju przydzielonego danej klasie. Inwencją twórczą wykazała się klasa 6e, przygotowując wystrój drzwi poświęcony Norwegii i wygrywając konkurs.

      Na wyróżnienie zasłużyły również: klasa 8b przedstawiając Hiszpanię, klasa 5b prezentując Belgię oraz klasa 5f przybliżając Portugalię. Ponadto, uczniowie mieli na sobie barwy przydzielonego kraju. Inny konkurs zaproponowany uczniom polegał na przygotowaniu piktogramu w języku obcym. Piktogram to przedstawienie pojęcia za pomocą obrazka. Konkurs cieszył się zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się dużą kreatywnością. Uczniowie klas starszych wcielili się w rolę nauczycieli i przeprowadzili zajęcia językowe w klasach młodszych. Zaprezentowano m.in. język angielski, niemiecki, czy japoński. Uczniowie klas 4 zmierzyli się z zadaniami na temat krajów anglojęzycznych ukrytymi w kodach QR na szkolnych korytarzach.

      17 marca przestrzeń naszej szkoły zazieleniła się od ubrań uczniów, gdyż obchodziliśmy narodowe święto Irlandii, czyli Dzień Świętego Patryka. W tym dniu najważniejszą tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego koloru wyspy i symbolizujący koniczynę przypisaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznali słownictwo zawiązane z Irlandią oraz najważniejsze tradycje obchodów Dnia Świętego Patryka. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z „The Great Quiz” na temat Irlandii i jej narodowego święta. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której chętne osoby mogły zrobić sobie zdjęcie. Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy włączyli się w obchody tegorocznych Dni Języków Obcych.

      Nauczyciele języków obcych

    • „Wiosenne warsztaty- świąteczne inspiracje” w oddziale przedszkolnym
     • „Wiosenne warsztaty- świąteczne inspiracje” w oddziale przedszkolnym

     • 23 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne pt. „Wiosenne warsztaty - świąteczne inspiracje”. Na naszym popołudniowym spotkaniu dzieci z pomocą rodziców i pod czujnym okiem nauczycieli, przygotowały kilka świątecznych ozdób. Każdy uczeń zabrał ze sobą do domu wiosenny wianuszek, kolorowego kurczaka i wesołe zajączki. Do wykonania prac zostały użyte różnorodne materiały plastyczne (sfinansowane przez rodziców) oraz wykorzystana wielka kreatywność całej rodziny.

      Spotkanie było świetną okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, dzieci zaś spędziły miły i bezcenny czas ze swoimi bliskimi.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz miło spędzony czas.

       

      Wychowawczynie oddziału przedszkolnego

    • Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym
     • Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym

     • 21 marca to dzień bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci zarówno te młodsze jaki i te starsze. W oddziale przedszkolnym „Pierwszy dzień wiosny” rozpoczęliśmy od rozmów na temat nowej pory roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce, a nasi uczniowie przygotowali kolorowe, kwieciste opaski które ozdobiły ich głowy.

      Uśmiechnięci, ze śpiewem na ustach wyszliśmy do naszego szkolnego ogrodu przywitać wiosnę. Na powitanie tak oczekiwanej pory roku dzieci ozdobiły płot oraz ławki kolorowymi paskami z bibuły. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły wiosna zawita u nas na dobre.

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Bigos Poetycki w klasie 2E
     • Bigos Poetycki w klasie 2E

     • Uczniowie klasy 2E, celebrując Światowy Dzień Poezji, uczestniczyli w specjalnie przygotowanym spotkaniu o charakterze poetyckim pt. „Bigos Poetycki”.   

      Zapraszamy do lektury.

      Marta Maciejewska

    • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     • W minioną środę ,w naszej bibliotece, odbył się Szkolny Konkurs Pięknego dla uczniów z klas 1-3. Konkurs polegał na przeczytaniu nieznanego wcześniej tekstu, ale dostosowanego do możliwości uczniów. Po wylosowaniu tekstu, każdy z uczestników miał 5 minut na przygotowanie wystąpienia.

      Jury konkursowe w składzie p. Gabriela Ukaszewska i p. Ewelina Klińska, przy ocenie, zwracało uwagę nie tylko na płynność i tempo czytania. Uczniowie musieli wykazać się jeszcze umiejętnością modulowania głosu. Panie oceniały też zachowanie czytającego podczas wystąpienia, jego mimikę oraz umiejętność radzenia sobie z tremą.

      Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe na poszczególnych poziomach otrzymali:

      Klasy pierwsze:

      I miejsce – Maria Śmiałek , kl. 1a

      II miejsce – Igor Wejkszner, kl. 1c

      III miejsce - Mikołaj Grzonka, 1c

      Klasy drugie:

      I miejsce – Jakub Karaś, 2a

      II miejsce – Iwo Boroński, 2a

      III miejsce – Antonina Lulka, 2c

      Klasy trzecie:

      I miejsce – Emma Kaźmierczak, 3b

      II miejsce – Mikołaj Szymczak, 3b

      III miejsce – Maciej Sopolinski 3c

       

      Wszystkim uczestnicy konkursu wyszli z biblioteki z pamiątkowymi dyplomami i słodką niespodzianką. Na kolejną edycję konkursu zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

       

       

      Organizatorki konkursu:
      Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

    • Powitanie Wiosny w klasach 1-3
     • Powitanie Wiosny w klasach 1-3

     • 21 marca jest szczególnym dniem w kalendarzu naszej szkoły, gdyż już tradycją stało się powitanie wiosny w wyjątkowy sposób. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wyruszyli ulicami Komornik, by przywitać wyczekaną wiosnę w WIOSENNYM KOROWODZIE!

      Na okoliczność pierwszego dnia tej urokliwej pory roku dzieci starannie się przygotowały wykonując gaiki, wianki, kolorowe kwiaty, marzanny, którymi pozdrawiali mieszkańców i przypominali, że właśnie nadeszła wiosna. Mimo, że aura nie rozpieszczała nas promieniami słońca, widoczne były uśmiechy na twarzach dzieci oraz słychać było śpiewy i głośne okrzyki radości.

      Magia wiosny opanowała również szkolne korytarze i sale lekcyjne. Nauczyciele i uczniowie zadbali o wiosenny wystrój ukwiecając drzwi swoich sal lekcyjnych. Każda klasa wykonała twórcze prace plastyczne pt. „Wiosenne okno”, które zdobią hol szkolny.

      W tym dniu odbył się również w klasach 1-3 DZIEŃ KOLEKCJONERA. Nasi uczniowie chętnie dzielili się swoimi zbiorami z całą społecznością szkolną. Podziwiać można było kolekcje różnych kart, płyt, figurek, medali, kamieni, magnesów, muszli, modeli samochodów, guzików i wiele innych.

      Uwieńczeniem radosnego dnia było przedstawienie pt. „Wiosna” w wykonaniu kółka teatralnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Woźniak oraz występ grupy flażoletowej „Tęczowe Nutki” pt. „Wiosenny Koncert” prowadzonej przez panią Dorotę Błaszczyk i panią Iwonę Chruściel. Mogliśmy podziwiać umiejętności sceniczne naszych młodych artystów, a muzyka i dekoracje dodawały uroku całemu przedstawieniu.

       

      Wiosna tego dnia przyniosła wszystkim radość, uśmiech i dobrą zabawę.

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej
      Tekst: M. Maciejewska

    • Gminny Konkurs Matematyczny Pitagoras
     • Gminny Konkurs Matematyczny Pitagoras

     • W dniu 17.03.2023 nasza szkoła brała udział w  kolejnej edycji Gminnego Konkursu Matematycznego Pitagoras dla klas 7-8 zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Komornikach. Odbył się on w  CTK pod patronatem Wójta Gminy Komorniki Jana Brody.

      Uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach rozwiązując nietypowe zadana logiczne i świetnie sobie z taką formą poradzili. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 i 8 w składzie: Mikołaj Daroch kl. 7a, Wiktor Sapota kl. 7a, Lena Kałużna kl. 8d oraz Maksymilian Januchowski kl. 8d.

      W konkursie wzięło udział pięć drużyn. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce.

      Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Mozart jakiego nie znacie
     • Mozart jakiego nie znacie

     • W środę 15 marca 2023 r. uczniowie klas 5 i 6 oraz 2B wzięli udział w muzycznym wydarzeniu, w Gminnym Ośrodku Kultury pt. “Mozart jakiego nie znacie”. Miało ono na celu przybliżyć postać Wolfganga Amadeusza Mozarta, cudownego dziecka, genialnego twórcy, lecz również człowieka napotykającego na swej drodze wiele trudności. Młodzież wysłuchała kilku utworów skomponowanych przez genialnego Mozarta, a po koncercie wzięła udział w warsztatach dotyczących budowy instrumentów, ich rozwoju i sposobu wydobycia dźwięku (skrzypce, altówka, wiolonczela, klawesyn).

      Wykonawcami byli muzycy “Zespółu Consortium Sedinum” grający (między innymi) muzykę dawną, a koncert poprowadził Paweł Osłuchowski.

    • Koncert Rodzinny MUZYKA I KOSMOS
     • Koncert Rodzinny MUZYKA I KOSMOS

     • 11 marca 2023 Młodzi Melomani z naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. W Auli UAM wyruszyliśmy … w KOSMOS! Słuchaliśmy niezwykłej muzyki skomponowanej w XXI wieku i oglądaliśmy wspaniałe filmy ukazujące przestrzeń kosmiczną. A pan astronom z obserwatorium w Poznaniu wyjaśnił nam m.in. co to jest entropia i betelgeza.

      Byli tacy, którzy uważali, że w Kosmosie rozbrzmiewa muzyka, a jej źródłem są ciała niebieskie poruszające się na różnych poziomach…”

      Po koncercie my już wiemy, że dźwięk w Kosmosie się nie rozchodzi, ale od czego jest wyobraźnia?...

      Wykonawcy:
      Kwartet Sepia Ensemble

      Jakub Tokarek – astronom
      Instytut Obserwatorium Astronomiczne Wydział Fizyki Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

      W programie:

      Marcel Chyrzyński –Betelgeuse
      Gráinne Mulvey –Entropy
      George Crumb –Makrokosmos
      Kelly-Marie Murphy –Dark Energy

      Opiekunki KMM

    • Konkurs Kangur Matematyczny
     • Konkurs Kangur Matematyczny

     • Już w czwartek 16 marca odbędzie się Konkurs Kangur Matematyczny.

      Konkurs zaczyna się o godz. 9.00 i trwa 75 min + czynności przygotowawcze (kodowanie kart odpowiedzi).

      Zbiórka o godz. 8.45 przed salą.

      Sala 014: klasa 3

      Sala 018: klasa 2 i klasa 4

      Stołówka: klasy 5, 6, 7, 8.

      Uczniowie mogą mieć przybory matematyczne.

      Koordynatorzy konkursu

    • Konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”
     • Konkurs recytatorski

     • Konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

      13 marca 2023 r. w Przystanku Historia IPN w Poznaniu odbyły się wojewódzkie eliminacje IX edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy i był skierowany do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro ósmoklasistów: Maksymilian Filipek, Wiktoria Kaletka, Agata Klaczyńska, Kaja Nowakowska, Aleksander Rajski. Konkurs ten jest formą oddania hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei – „Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy". Cieszymy się, że nasi uczniowie podjęli trud przygotowania jednego utworu poetyckiego, a także fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück. Było to ciekawe i wzruszające wydarzenie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy za niezwykłe emocje i pasję do poezji!

      Opracowanie: Ewelina Nowysz

    • Wyjazd do Sądu Okręgowego
     • Wyjazd do Sądu Okręgowego

     • W piątek 10 marca 2023 r uczniowie klasa 2d wraz z opiekunami udali się z wizytą do Sądu Okręgowego w Poznaniu, mającego swą siedzibę przy ul. Stanisława Hejmowskiego.

      Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pojęcia Sądów i wymiaru sprawiedliwości, oraz poznanie specyfiki pracy Sądu.

      Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać i porozmawiać z wyjątkowymi osobami między innymi z Panią Sędzię Agatą Adamczewską oraz Dyrektorem Sądu Okręgowego w Poznaniu Panem Piotrem Pietrygą, którzy zapoznali nas z zasadami funkcjonowania tej instytucji, oraz w ciekawy sposób opowiedzieli nam o swojej pracy i codziennych zmaganiach. Dowiedzieliśmy się jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy. Pani Sędzia pokazała nam również togę i łańcuch z wizerunkiem orła. W trakcie spotkania przybliżono nam jak wygląda codzienna praca sędziego, jak trudną drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią i jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Dowiedzieliśmy się również, że kolor żabotu togi nie jest bez znaczenia. Uczniowie mieli możliwość odczucia powagi Sądu, zasiedlając za stołem sędziowskim, w ławach prokuratorów i obrońców.

      W czasie wizyty mieliśmy okazję zwiedzić gmach sąd, a w nim między innymi pokój przesłuchań dla dzieci oraz areszt sądowy i policyjne cele. Zobaczyliśmy miejsca, które nie są dostępne dla zwyczajnego obywatela np. archiwum sądowe. Okazało się, że sortowanie dokumentów i archiwizacja akt sądowych to wcale nie takie łatwe zadania, zwłaszcza, gdy jest ich tak dużo.

      Wycieczka do Sądu Okręgowego w Poznaniu była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Spotkanie uświadomiło nam, jak ważną rolę odgrywa przestrzeganie prawa w życiu obywatela oraz jakie konsekwencje obowiązują w przypadku jego łamania. Cieszymy się, że mieliśmy okazję być w takim interesującym miejscu.

      Opracowanie: Paulina Perz-Szydłowska

    • Konkursu Alfik Matematyczny
     • Konkursu Alfik Matematyczny

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

      Z przyjemnością informujemy, że w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny wielu uczniów naszej szkoły otrzymało wysokie wyniki. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać pomysłowością, umiejętnością logicznego myślenia, czytaniem ze zrozumieniem.

      Laureat:

      Adam Pepke, kl. 1c

      Wynik bardzo dobry:

      Stanisław Gręda, kl. 2a

      Wiktor Gręda, kl. 2d

      Mateusz Szymański, kl. 4f

      Dominik Złotnikiewicz, kl. 4a

      Witold Mikulski, kl. 5d

      Wynik dobry:

      Aleksandra Kopczyńska, kl. 1d

      Remigiusz Garbowski, kl. 4c

      Paweł Juzwa, kl. 5c

      Mateusz Tomaszewski, kl. 6e

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

      Szkolni koordynatorzy konkursu

    • Konkurs Plastycznoprojektowy
     • Konkurs Plastycznoprojektowy

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ogłaszamy Konkurs Plastycznoprojektowy, którego motywem przewodnim jest„Nauka dla Ochrony Rzek, Mórz i Oceanów”zostanie on przeprowadzony w trzech kategoriach:

      wykonanie projektu plastycznego:

      • zakładki do książki, uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej
      • przypinki; uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
      • tatuażu zmywalnego: uczniowie klas 7 -8 sp.

      Konkurs trwać będzie do 15 kwietnia 2023 r.

      Informacje o konkursie:

      INFORM_1.pdf

      INFORM_1.doc

      Karty zgłoszeniowe:

      Klasy 1-3 KARTA-_2.doc

      Klasy 4-6 KARTA-_1.doc

      Klasy 7-8 KARTA-_3.doc

      Regulaminy:

      Klasy 1-3 REGULA_3.pdf

      Klasy 4-6 REGULA_1.pdf

      Klasy 7-8 REGULA_2.pdf