• Projekt

    •  

     Celem projektu „Wielkoduchy - program rozwoju wolontariatu w szkołach podstawowych” jest zwiększenie aktywności obywatelskiej 600 uczniów i uczennic z 30 szkół podstawowych z Wielkopolski i zaangażowanie ich w pracę wolontariacką. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Creo z Poznania, a w jego ramach w szkołach zostały uruchomione Szkolne Kluby Wielkoducha. W naszej szkole również działa taki klub, a jego członkami są wychowankowie pań Anny Wiśniewskiej i Marty Broniszewskiej.

     Więcej o projekcie można dowiedzieć się ze strony internetowej: http://www.wielkoduchy.pl/       

     Polub nas na Facebooku:  https://www.facebook.com/wielkoduchy 


     Ważne dokumenty

     Regulamin__Szkolnego_Klubu_Wielkoducha.pdf

     Zalacznik_1_-_zgoda_Szkolny_Klub_Wielkoducha.doc

     Zalacznik_2_-_zgoda_Stowarzyszenie_CREO.pdf


     Dzień Uśmiechu

      

      4 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wielkoducha rozdawali swój uśmiech oraz radosne naklejki  ;)

     „Skoro uśmiech wywołuje uśmiech, to uśmiechajmy się jak najczęściej!”

      

     Anna Wiśniewska, Marta Broniszewska


     Starość

     października Wielkoduchy brały udział w zajęciach poświęconych problemowi starości prowadzonych przez członka Stowarzyszenia CREO p.Ryszarda Michalskiego. Wspólnie zastanawialiśmy się, co czuje i jak zachowuje się osoba starsza. W celu lepszego zrozumienia seniorów, zakładaliśmy na nasze oczy okulary, które imitowały zaćmę oraz jaskrę. Co więcej, zakładaliśmy słuchawki, przez które gorzej słyszeliśmy oraz przymierzaliśmy kombinezon starości, który utrudniał poruszanie się. Naszym zajęciom towarzyszył dobry humor oraz miła atmosfera.

       

     Pozdrawiamy,  

     Wielkoduchy

     Marta Broniszewska

     Anna Wiśniewska 

      


     Dziękujemy!

     22.06.2018

     SKW „Wielkoduchy” wraz z opiekunkami p. Martą i p. Anią serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom, którzy wspomogli zbiórkę darów dla Schroniska dla zwierząt przy ul. Bukowskiej w Poznaniu podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 19 mają br. w naszej szkole. 26 maja przedstawiciele Wielkoduchów z rodzicami i opiekunkami Klubu, przekazali Schronisku zebraną karmę oraz wszelkie akcesoria dla zwierząt. Dzięki szczodrości i otwartości Państwa serc, mogliśmy pomóc potrzebującym zwierzętom, za co  Wielkoduchy i obdarowane czworonogi jeszcze raz dziękują! zdjęcia

     SKW „Wielkoduchy”

      


     Wielkoduchy dziękują!

     31.12.2017

     Wielkoduchy bardzo dziękują wszystkim darczyńcom, którzy wsparli Świąteczną Zbiórkę Żywności. Dzięki hojności Państwa serc, udało nam się zebrać 171 kg 866 g żywności oraz 20 l 960 ml produktów płynnych. Zebrane dary zostały przekazane do Banku Żywności. Dzięki Państwa szczodrości, wiele osób mogło godnie przeżyć Święta. Dziękujemy!

     Wielkoduchy z opiekunami


     WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

     28.03.2017

     TERMIN: 30.03-06.04.2017 R. MIEJSCE ZBIÓRKI: HOL SZKOŁY (PRZY GŁÓWNYM WEJSCIU) REKOMENDOWANE PRODUKTY: MĄKA, CUKIER, OLEJ, MAKARON, RYŻ, PŁATKI ŚNIADANIOWE, KASZA, KONSERWY, SŁODYCZE. ZEBRANE DARY ZOSTANĄ PRZEKAZANE DO BANKU ŻYWNOŚCI. LICZYMY NA OTWARTOŚĆ I SZCZODROŚĆ WASZYCH SERC! heart

      


     Zbiórka odzieży oraz świąteczna zbiórka żywności prowadzone przez Wielkoduchy zakończone!

     20.12.2016

     Bardzo wszystkim dziękujemy za tak liczny udział w naszych ostatnich akcjach. Zbiórka odzieży cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Państwa dary zostały przekazane do Stowarzyszenia MONAR. W czasie świątecznej zbiórki żywności zebraliśmy 65 kg żywności oraz 5 l produktów płynnych, które trafiły do Banku Żywności.

     Wielkoduchy z opiekunami


     ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

     25.11.2016

     TERMIN: 01-14.12.2016 R. MIEJSCE ZBIÓRKI: HOL SZKOŁY (PRZY GŁÓWNYM WEJŚCIU)

     REKOMENDOWANE PRODUKTY: MĄKA, CUKIER, OLEJ, MAKARON, RYŻ, PŁATKI ŚNIADANIOWE, KASZA, KONSERWY, SŁODYCZE.

     ZEBRANE DARY ZOSTANĄ PRZEKAZANE DO BANKU ŻYWNOŚCI. LICZYMY NA OTWARTOŚĆ I SZCZODROŚĆ WASZYCH SERC! smiley


     AUKCJA NA ALLEGRO.PL

     25.11.2016

     Dnia 22.11 Wielkoduchy z naszej szkoły uczestniczyły w szyciu maskotek. Zdjęcia maskotek zamieszczamy poniżej, a w imieniu naszych wolontariuszy zachęcamy do ich licytacji:

     www.allegro.pl  ->  aukcje charytatywne ->  Wielkoduchy

     Dochód z aukcji zostanie przekazany na materiały edukacyjne dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

     Wielkoduchy

     Z opiekunami: Martą Broniszewską, Anną Wiśniewską


     Wielkoduchy  świętowały Światowy Dzień Uśmiechu

     14.10.2016

     7 października br. obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Wielkoduchy ze Szkolnego Klubu Wielkoducha, postanowiły umilić ten dzień kolegom ze szkolnych korytarzy i podczas przerw rozdawały naklejki z uśmiechem. Bezinteresowny uśmiech i radość życia to jedne z najważniejszych czynników, jakie chcemy dostrzec u drugiego człowieka. Od dawna przecież wiadomo, że „śmiech to zdrowie”, więc śmiejmy się codziennie, nie tylko od święta laugh zdjęcia

     Opracowała:

     Marta Broniszewska


     Akcja informacyjna

      
     "W ramach projektu szkolnego "Nie żyję tylko dla siebie" Wielkoduchy prowadziły akcję informacyjną w czasie przerw o swoich działaniach. Rozdawaliśmy ulotki z informacjami dotyczącymi naszych działań w ciągu roku. My też nie żyjemy tylko dla siebie! zdjęcia
     "Wielkoduchy- ulotka informacyjna"

     Wielkanocna Zbiórka Żywności – dziękujemy!

     zdjęcia

     W dniach 14-18 marca br. w naszej szkole trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zbieraliśmy produkty o długim terminie przydatności do spożycia: mąka, makaron, cukier, ryż, kasza, słodycze oraz wiele innych. Przy wsparciu i otwartości serc naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać prawie 57 kg żywności oraz ponad 9 l oleju. Zebrane dary zostały przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej gminy.

     Wszystkim osobom, które wsparły nasze działania, serdecznie dziękujemy!

     SKW „Wielkoduchy’ wraz z opiekunkami


     Wielkoduchy nie marnują żywności!!!

      

     Dnia 07.03.2016 Wielkoduchy  z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach o dzieleniu się jedzeniem oraz niemarnowaniu żywności.

     Zajęcia rozpoczęliśmy od podziału żywności według piramidy żywieniowej. Wspólnie zastanowiliśmy się, jakie witaminy kryją się w produktach, które spożywamy oraz jaką pełnią funkcję dla naszego organizmu. Rozmawialiśmy też o zdrowym odżywianiu. Uczyliśmy się sprawdzać terminy ważności produktów. Dowiedzieliśmy się też, co należy zrobić z przeterminowanymi lekarstwami.

     Następnie wysłuchaliśmy opowiadania o chłopcu, który wyrzucał jedzenie. Zastanawialiśmy się, dlaczego jedzenie na świecie się marnuje, a ludzie je wyrzucają, podczas gdy inni głodują.

     Na koniec zajęć dostaliśmy zadanie domowe – musieliśmy przykleić na produkty, którym kończy się termin przydatności do spożycia, czerwone karteczki. Jest to taki „alarm przydatności”. Informuje nas o tym, które produkty powinniśmy pierwsze zjeść. Metoda skuteczna, aby uniknąć wyrzucania przeterminowanej żywności.

     To była bardzo przydatna lekcja!

     Wielkoduchy oraz Opiekunowie SKW

      


     WIELKODUCHY  ze  SZKOLNEGO  KLUBU  WIELKODUCHA  zapraszają Państwa  do  udziału  w  akcji  charytatywnej  na  rzecz  osób najuboższych  -  „Zbiórka  Żywności”,  która  będzie  zorganizowana  na terenie Szkoły w dniach 14-18 MARCA 2016 ROKU.  
     Wystarczy:

     •  zakupić w sklepie produkt spożywczy
     •  przekazać  dziecku,  aby  przyniosło  go  do  Szkoły  i  złożyło  w oznakowanym pojemniku

        
     Zebrane  produkty  zostaną  przekazane  do  lokalnych  instytucji  i placówek zajmujących się dożywianiem osób najuboższych.   
      
     Rekomendowane  produkty:  olej,  ryż,  płatki  śniadaniowe,  słodycze, konserwy, tłuszcze , cukier, makaron.
      
     Dziękujemy za zrozumienie  i wsparcie dla naszych działań!  
      
     Akcja  organizowana  jest  wspólnie  przez  Stowarzyszenie  CREO (realizatora  Programu  Edukacyjnego  „WIELKODUCHY”) oraz Wielkopolski Bank Żywności.
      
     Zapraszamy  do  śledzenia  poczynań  WIELKODUCHÓW  na  naszej stronie  internetowej  oraz  do  polubienia  WIELKODUCHOWEGO  profilu na facebooku

      
     www.wielkoduchy.pl
     www.facebook.com/wielkoduchy


     Weź udział w Świątecznej Zbiórce Żywności!

     W dniach 7 – 11 grudnia 2015 r. SKW Wielkoduchy organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności. Zbieramy żywność o długim terminie przydatności do spożycia (kasza, mąka, makaron, olej, cukier, słodycze, konserwy, ryż, dżem, herbata, płatki kukurydziane, itp). Zebrane produkty zostaną przekazane do Banku Żywności, a następnie do osób potrzebujących. Dary należy składać do skrzynek wystawionych w holu szkoły przy wejściu A.

     Liczymy na szczodrość Waszych serc! J

     SKW Wielkoduchy


     Wielkoduchy rozpoczęły działalność po wakacjach! ! !

      

     W październiku odbyło się pierwsze spotkanie Wielkoduchów w roku szkolnym 2015/2016. Tym razem, pełni zapału wolontariusze wykonali piękne, wielkoduszne kartki. Każda jest wyjątkowa, ale łączy je jedno - chęć niesienia radości innym! Wielkoduchy  wewnątrz kartek umieścili życzenia dla dzieci przebywających w poznańskich szpitalach. Kartki do szpitali trafią w listopadzie. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci.

       


      

     Wielkoduchy uczą się ratować

      

     Dnia 09.11 odbyło się kolejne spotkanie Wielkoduchów. Tym razem uczyliśmy się ratować. Pani Małgorzata Cieślak przeprowadziła zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Każdy Wielkoduch mógł w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Tego dnia dostaliśmy również legitymacje Wielkoducha. To były bardzo wartościowe zajęcia. album ze zdjęciami

      

     Marta Broniszewska, Anna Wiśniewska

      


      

     Wielkoduchy działają!!!

      

           6 maja br. spotkanie Wielkoduchów miało wyjątkową oprawę, gdyż w tym dniu odwiedzili nas wyjątkowi goście, tj. p. Gosia i p. Ryszard ze Stowaryszenia CREO z Poznania, czyli organizatora projektu „Wielkoduchy”. Obdarowali nas koszulkami z logo „Wielkoduchy” oraz gablotą, która zawisła w holu naszej szkoły. Umieszczane są w niej informacje dotyczące działalności Szkolnego Klubu Wielkoducha. Koszulki natomiast mogliśmy zaprezentować podczas  szkolnego festynu, gdzie zbieraliśmy przybory szkolne i prowadziliśmy loterię fantową.

      

     Udało nam się zebrać 4 kartony przyborów szkolnych. Bardzo dziękujemy wszystkim za dary. Zostały one przekazane potrzebującym dzieciom, którym przydadzą się w nowym roku szkolnym.

      

     Działalność w mijającym roku szkolnym Wielkoduchy zakończyły warsztatami z quillingu prowadzonymi przez p. Martynę Badurę. Podczas warsztatów młodzi wolontariusze uczyli się wykonywać kartki okolicznościowe tą niezwykłą techniką. Nowe umiejętności Wielkoduchy z pewnością wykorzystają podczas działalności  w przyszłym roku szkolnym. zdjęcia

     Dziękujemy wszystkim za ofiarowaną pomoc i wsparcie podczas podejmowanych akcji i życzymy udanych wakacji!

     Do zobaczenia we wrześniu!

      


      

     Wielkoduchy zakończyły Wielkanocną Zbiórkę Żywności

      

     W dniach 23-27 marca br. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wielkoducha pod opieką pań Marty Broniszewskiej i Anny Wiśniewskiej zorganizowali Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Uczniowie przygotowali plakaty informujące o zbiórce, które widniały na szkolnych korytarzach oraz miejsce do zbiórki żywności w holu Szkoły. Wielkoduchy codziennie obserwowały jak przybywają produkty w miejscu zbiórki.

     Przez tydzień udało się zebrać 69,5 kg oraz 9L 77ml produktów. Wśród nich znalazły się m.in. mąka, cukier, ryż, kasza, mleko, olej, czekolada, makaron, cukierki oraz wiele innych. Produkty zostały przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej gminy.

     Wielkoduchy dziękują wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za zaangażowanie i ofiarowaną pomoc. Dziękujemy p. Tomaszowi Lackowskiemu za przygotowanie plakatu wielkanocnego.

      

     Cieszymy się, że w naszym otoczeniu jest tylu ludzi o wielkim sercu!