• Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Szanowni Rodzice!

      Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebrania i konsultacje, które odbędą się we wtorek 24 maja 2022 r. według poniższego harmonogramu:

      godz. 17:00 – zebrania w oddziale przedszkolnym,  

                              konsultacje od 17:00 do 18:00 

      godz. 18:00 – zebrania w klasach 1-3, 

                              konsultacje od 18:00 do 19:30 

      godz. 19:30 – zebrania w klasach 4-8,  

                              konsultacje od 18:30 do 20:30 

    • Wyniki konkursu „Smaki biało – czerwone”
     • Wyniki konkursu „Smaki biało – czerwone”

     • Na początku maja z okazji Święta Konstytucji 3 Maja został przeprowadzony konkurs kulinarno–fotograficzny „Smaki biało – czerwone”. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolnej potrawy w ojczystych barwach.

      Prace nadesłane przez uczestników były niepowtarzalne, a uchwycone kulinarne smaki oczarowały tak, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich specjalnym WYRÓŻNIENIEM bez przyznawania miejsc. Każde danie zostało nagrodzone za kreatywność, pomysłowość, wkład pracy i oryginalność.

      Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom!!! Wszystkie prace umieszczone są w galerii zdjęć. Zapraszamy!

       

      M. Maciejewska, A. Łysak, I. Jankowiak

    • Razem dla klimatu!
     • Razem dla klimatu!

     • W roku szkolnym 2021/2022 młodzież z koła medialnego brała udział w programie 1PLANET4ALL - Razem dla klimatu! prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

      W ramach programu nasi uczniowie założyli grupę projektową, a następnie redakcję szkolną, która skrupulatnie realizowała kolejne zadania. Młodzież brała również udział w webinariach prowadzonych przez edukatorów CEO.

      Celem naszej grupy projektowej było propagowanie w środowisku lokalnym wiedzy o zmianach klimatu i naszym realnym wpływie na ich spowolnienie. Efektem działań jest odcinek wiadomości z prostymi i konkretnymi wskazówkami, jak możemy wspólnie walczyć o klimat.

      Zachęcamy do obejrzenia filmu i wdrożenia naszych wskazówek w swoim życiu – są to małe kroki, a wielkie zmiany!

       

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • Szkolny i Gminny Turniej Gry w Warcaby
     • Szkolny i Gminny Turniej Gry w Warcaby

     • Od kilku lat bierzemy udział w Gminnym Turnieju Gry w Warcaby organizowanym przez SP im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach.

      Dlaczego warcaby? To gra towarzyska o walorach edukacyjnych , która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką.

       

      Do szkolnych eliminacji zakwalifikowani zostali zwycięzcy klasowych rozgrywek. Klasy reprezentowali:

      1a -Jakub Karaś

      1b- Ignacy Męczykowski

      1c- Stanisław Frankiewicz

      1d- Antoni Kałużny

      2a- Dominika Waskowska

      2b- Ignacy Łuczak

      2c- Zuzanna Mielcarek

      2d- Jan Sztuba

      3a- Dominik Złotnikiewicz

      3c-Oliwier Jakubowski

      3d- Zbyszko Frankiewicz

      3e- Jan Górzny

      3f- Kacper Kaczmarek

       

      Do gminnych rozgrywek przeszli Jakub Karaś z 1a i Antoni Kałużny z 1 d.

       

      Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę w Finale - brawo.

      Uczestnicy rozegrali między sobą turniej- każdy z każdym i walczyli o zdobycie tytułu Arcymistrza Warcabów. Nagrody powędrują do zdobywców trzech pierwszych miejsc.

       

      Szkolni organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak

    • Dzień Dobrych Uczynków
     • Dzień Dobrych Uczynków

     • 19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja Ekologiczna Arka, która od 2005 roku zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Pole do popisu jest ogromne, od recyklingu, przez oszczędzanie energii, pomoc potrzebującym, na szacunku kończąc. Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gesty pomocy są symbolem trwałych więzi międzyludzkich. Zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z przygotowanymi przez nas materiałami w kącikach psychoedukacyjnych.

      Dla rodziców - przejdź

      Dla uczniów - przejdź

       

      Wioletta Wardziak-Lubka

      Aleksandra Hak

      Psychologowie szkolni

    • Szkolne Dni Języków Obcych
     • Szkolne Dni Języków Obcych

     • W dniach od 9 do 11 maja w naszej szkole odbywały się przeróżne aktywności związane z językami obcymi. Dzieci miały okazję poszukiwać ukrytych w szkole QR-kodów, na podstawie których rozwiązywały karty pracy. Chętni wzięli również udział w konkursie na piktogram językowy. Na przerwie można było się poczęstować fiszką językową i cukierkami. Klasy rywalizowały ze sobą w konkurencji na najciekawszą dekorację drzwi sali w tematyce językowej i krajoznawczej. Nasi tegoroczni 8-klasiści z ogromnych zaangażowaniem poprowadzili lekcje języków obcych dla swoich młodszych kolegów w klasach 2 i 3. Wśród nauczanych języków oprócz angielskiego i niemieckiego znalazł się również język migowy, włoski oraz japoński.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i dobrą zabawę!

      Nauczyciele języków obcych

    • Finał "I can sing"
     • Finał "I can sing"

     • FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      „I CAN SING”

       

      29.04 2022 w Szkole Podstawowej w Wirach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „I Can Sing!”

      Konkurs objęty został honorowym patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu Joanny Karpacz- Kowalkowskiej oraz Wójta Gminy Komorniki Jana Brody.                                                             Od tego roku widnieje w wykazie Kuratorium Oświaty w Poznaniu i jest wpisany na listę zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, których laureaci otrzymują punkty w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.

      W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowały:

      - Bianka Kasongo z klasy IV, która wywalczyła II miejsce w kategorii uczniów klas 4-5

      - Natasza Magas oraz Julia Malec, uczennice klasy 8, które zajęły ex aequo III miejsce w kategorii

         uczniów klas 6-8.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalno – językowych 😊

       

      szkolni koordynatorzy konkursu

      Katarzyna Trafas i Radosław Lubkowski

    • EKO działania klasy 1E
     • EKO działania klasy 1E

     • „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

      22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy 1e w formie krótkiej prezentacji przedstawili swoje eko działania na rzecz ochrony środowiska.

      Ważne, by praktykować te zasady nie tylko w Dzień Ziemi, ale przez cały rok!

      Marta Maciejewska

    • Tydzień Ziemi – projekt edukacyjny klas 1-3
     • Tydzień Ziemi – projekt edukacyjny klas 1-3

     • W dniach od 24.04 do 29.04 uczniowie klas 1-3 brali udział w szkolnym projekcie edukacyjnym Tydzień Ziemi. Projekt przygotowany w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi polegał na realizacji wyznaczonych zadań. Każdego dnia uczniowie wraz z wychowawcami, aktywnie uczestniczyli w różnych działaniach ekologicznych, które miały na celu pogłębienie wiedzy przyrodniczej, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata, rozwijanie zainteresowań i świadomości ekologicznej oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

      Tydzień Ziemi rozpoczął się od oglądania filmów edukacyjnych oraz rozwiązywania quizów przyrodniczych. Dzieci pogłębiły wiedzę w zakresie ochrony naszej planety, recyklingu i segregacji śmieci. W kolejnych dniach uczniowie mieli za zadanie wykonać portrety drzew, stworzyć eko-zabawki, zmierzyć się w teście na strażnika przyrody oraz stworzyć klasowe albumy drzew. Ponadto w ramach kolejnego zadania uczniowie wspólnie z nauczycielami wybrali się do lasu, nie tylko by podziwiać piękno przyrody i wsłuchiwać się w odgłosy natury, ale także by podjąć eko-zadanie i włączyć się do sprzątania lasu. Był to też czas na przytulanie się do drzew, szukanie darów natury oraz budowanie szałasów. Dzieci zgodnie stwierdziły, że las to świetne miejsce do spędzania czasu wolnego.

      Zwieńczeniem wszystkich działań ekologicznych było sadzenie drzewek w otoczeniu naszej szkoły. Praca nie była łatwa, ale radość młodych ekologów ogromna. Drzewka wzbogaciły teren przed wejściem do budynku szkoły.

      Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań. Podsumowaniem ich działań jest wystawa, która znajduje się w holu szkoły. Zachęcamy do oglądania pięknych i oryginalnych prac. Pamiętajmy- Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i musimy o nią dbać!

       

      Organizatorki:

      Iwona Jankowiak, Marta Lipińska, Agnieszka Łysak,

      Marta Maciejewska, Monika Jakielczyk-Jankowska

    • Konkurs „Moja ulubiona piosenka” w klasach 4-8
     • Konkurs „Moja ulubiona piosenka” w klasach 4-8

     • XIII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”

      Komorniki 2022

      klasy IV - VIII

      26 kwietnia 2022 r. trwały konkursowe przesłuchania uzdolnionych wokalnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach. Jurorzy w składzie Daria Adamska i Radosław Lubkowski oceniali występy solistów z klas IV-VIII, którzy zaśpiewali w języku polskim swoje ulubione piosenki do interpretacji znanych utworów. Oceniano także dykcję i dobór repertuaru dostosowany do wieku.

      Zwycięzcy:

      1 miejsce: Maja Idkowiak - Chcę tu zostać

      2 miejsce: Aleksandra Gaweł - Mamo tyś płakała

      3 miejsce: Patrycja Łapa - Szampan Anna Łukasiewicz - Ale jazz

       

      Gratulujemy zwycięzcom!

       

      Radosław Lubkowski

    • Warsztaty Odysei Umysłu
     • Warsztaty Odysei Umysłu

     • 5 maja 2022r. nasze trzy absolwentki: Gabriela Gładysiak, Wiktoria Gonczarow – Hakało i Ewelina Pomorska przeprowadziły w klasie 4c warsztaty Odysei Umysłu. Dziewczyny, gdy uczęszczały do naszej szkoły, brały udział w tym międzynarodowym programie pod okiem pani Eweliny Kaczmarek. Celem zajęć, które przygotowały licealistki, było udoskonalenie wśród czwartoklasistów takich umiejętności, jak: kreatywność, zastosowanie wiedzy w praktyce, praca zespołowa, zdolność do elastycznego reagowania na zmieniające się okoliczności.

      Dziękujemy dziewczynom, że wyszły z inicjatywą przeprowadzenia warsztatów dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Cieszymy się, że chętnie wracają do naszej szkoły.

       

      Ewelina Krzysztoń

    • Święto Konstytucji 3 Maja w klasach 4-8
     • Święto Konstytucji 3 Maja w klasach 4-8

     • W środę 4 maja klasy 4-8 w symboliczny sposób uczciły Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Na szkolnych korytarzach pojawili się tajemniczy goście z przeszłości, którzy przez cały dzień odwiedzali klasy, by przekazać młodzieży radosną nowinę, że pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję Sejm Wielki uchwalił!

      Swoją obecnością zaszczycili nas mości panowie: król Stanisław August Poniatowski ze swoim dworem, marszałek Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj.

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie krótkiej inscenizacji!

       

      Nauczyciele historii:

      Agnieszka Kaźmierczak i Jakub Podlewski

       

    • Zajęcia edukacyjne ,,Ja i pies” dla klas 1-3
     • Zajęcia edukacyjne ,,Ja i pies” dla klas 1-3

     • W naszej szkole gościliśmy pana Tomasza Dembskiego - wolontariusza w Schronisku dla Zwierząt w Skałowie i autora programu ,,Ja i pies”. Program współfinansowany jest ze środków otrzymanych z Powiatu Poznańskiego.

      Uczniowie klas młodszych z I zmiany mieli okazję poznać ,, gościa specjalnego” – suczkę Sagę i dowiedzieć się jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami -psami i kotami. Poznali pięć najważniejszych zasad :

      - pierwsza zasada: gdy chcemy podejść do psa ustalmy, czy jest z właścicielem

      - druga zasada: przywitanie się z psem

      - trzecia zasada: pozycja ,,Drzewko”

      - czwarta zasada: pozycja ,,Żółwik”

      - piąta zasada: nie zbliżamy się do miejsc ważnych dla życia psa.

       

      Dziękujemy Panu Pawłowi Kubiakowi – Dyrektorowi Schroniska w Skałowie za umożliwienie zorganizowania spotkań. Panu Tomaszowi Dembskiemu za prowadzenie warsztatów.

       

      Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za rzeczowe wsparcie Schroniska.

       

      Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

    • XXI Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas 1-3
     • XXI Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas 1-3

     • Wiemy jak ważna dla rozwoju dzieci jest aktywność fizyczna. Staramy się tworzyć dla naszych uczniów jak najwięcej okazji do rywalizacji sportowej. Tradycyjnie - w marcu i kwietniu odbyła się w naszej szkole Olimpiada Sportowa. W sali gimnastycznej spotkały się reprezentacje i kibice ze wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej.

      Olimpiada rozpoczęła się od prezentacji zawodników. Były to sześcioosobowe reprezentacje podzielone na grupy wiekowe (klasy I, II i III).

      Pani wicedyrektor Angelika Włodarczak dokonała oficjalnego otwarcia Olimpiady. Drużyny rywalizowały w różnorodnych konkurencjach.

      Rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play, a zgromadzeni kibice odwdzięczyli się zawodnikom głośnym dopingiem. Zwycięskie klasy otrzymały medale i puchary ufundowane przez Radę Rodziców.

      Wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji olimpiady serdecznie dziękujemy.

       

      Wyniki Olimpiady Sportowej

       

      KLASY 1

      I miejsce – klasa 1 d

      II miejsce – klasa 1 e

      III miejsce – klasa 1b

       

      KLASY II

      I miejsce – klasa 2 c

      II miejsce – klasa 2 d

      III miejsce - klasa 2 b

       

      KLASY III

      I miejsce – klasa 3a

      II miejsce - klasa 3c

      III miejsce – klasa 3e

       

      Organizatorzy:

      Iwona Jankowiak, Agnieszka Kuster, Tomasz Nowaczyk

    • Akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
     • Akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, w piątek 29 kwietnia 2022 roku odbyła się akademia z okazji 231 rocznicy jej uchwalenia.

      Program artystyczny akademii przygotowały klasy 1d, 1a, 1b ora 3f pod kierunkiem swoich wychowawców. Uczniowie przypomnieli swoim kolegom okoliczności powstania oraz postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat. Całość uroczystości wzbogacono recytacją wierszy i śpiewem utworów powstałych na tę okoliczność. Dopełnieniem akademii była prezentacja poloneza, którą wykonali uczniowie klasy 3f.

      Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród naszych wychowanków oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Mimo, że Konstytucja 3 Maja obowiązywała zaledwie 14 miesięcy, przeszła do historii jako jedno z najważniejszych osiągnięć w dziejach I Rzeczypospolitej. Społeczność szkolna uhonorowała ten dzień pięknymi galowymi strojami, kotylionami i biało-czerwonymi chorągiewkami.

      Paulina Perz-Szydłowska, Dorota Błaszczyk,

      Iwona Chruściel, Monika Jakielczyk-Jankowska

    • Dzień Europy - zaproszenie
     • Dzień Europy - zaproszenie

     • Już wiosna rozkwita, zieleni się wokół świat! Ciesząc się pięknem przyrody, spędźcie ten wiosenny czas aktywnie i po europejsku! EUROPE DIRECT Poznań organizuje jak co roku DZIEŃ EUROPY i zaprasza do wspólnego świętowania.

       

      7 maja zapraszamy na Plac Wolności w Poznaniu. Organizatorzy przygotowali gry, zabawy, quizy, koło fortuny, mega puzzle i mnóstwo innych atrakcji dla młodszych i starszych.

       

      Szczegóły dotyczące obchodów Dnia Europy znajdą Państwo na stronie: przejdź do strony

       

      Zapraszamy do wspólnego europejskiego świętowania!

       

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • XIII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka” Komorniki 2022
     • XIII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”

     • W trosce o to, aby dzieci odczuwały satysfakcję z działalności twórczej, stwarzamy im warunki do prezentowania swoich osiągnięć, m.in. muzycznych, wokalnych.

      26 kwietnia 2022r. trwały konkursowe przesłuchania uzdolnionych wokalnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.

       

      Jurorzy oceniali występy solistów z klas I-III, którzy zaśpiewali w języku polskim swoje ulubione piosenki. Gratulowali wykonawcom zaangażowania i oryginalnej interpretacji znanych utworów. Oceniano również dykcję i dobór repertuaru dostosowany do wieku. Także publiczność wspaniale się bawiła i brawami nagradzała występy swoich rówieśników.

      Nagrodzonym uczniom wręczono dyplomy i upominki.

       

      Wyniki:

       

      Klasy I

      Jury: Katarzyna Proch, Radosław Lubkowski

       

      I miejsce: Kornelia Mańczak „Maszeruje wiosna”, 1 b

      II miejsce: Marysia Suszyńska „Kolorowy wiatr” , 1 a

      III miejsce: Zosia Jurczyk „Kundel bury”, 1 c

       

      Klasy II

      Jury: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski

       

      I miejsce: Aleksandra Przewoźniak „Ale jazz”, 2d

      II miejsce: Amelia Maćkowiak „Sto uśmiechów”, 2 b

      III miejsce: Alicja Sołkowicz „Góry do góry”, 2 c

       

      Klasy III

      Jury: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Radosław Lubkowski

       

      I miejsce: Zofia Majerowicz „Bohater”, 3 c

      II miejsce: Konstanty Najderek „Młody chłopak”, 3 a

      III miejsce: Zofia Płaczkowska „Licząc na cud”, 3 f

       

      Serdecznie gratulujemy!

       

      Organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel,, Radosław Lubkowski, Katarzyna Proch

    • Gminny Konkurs Recytatorski
     • Gminny Konkurs Recytatorski

     • Gminny Konkurs Recytatorski

      „Żyj w zgodzie z przyrodą”

       

      W środę, 27.04.2022, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Było nam bardzo miło powitać gości ze wszystkich szkół naszej gminy. Tradycyjnie już konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw wystąpili uczniowie klas 0-1, a potem trochę starsi uczniowie z klas 2-3.

      Młodzi artyści prezentowali wiersze o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Trzeba przyznać, że umiejętności artystyczne były na bardzo wysokim poziomie. Niezależna komisja miała ogromnie trudne zadanie, aby wskazać zwycięzców.

      Komisja w składzie:

      - p. Adrianna Wiśniewska, kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Komorniki

      - p. Joanna Brychcy, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komornikach,

      wyłoniła laureatów.

       

      W grupie dzieci z klas 0-1

      I miejsce – Julia Klonowska , SP nr 1 Komorniki

      II miejsce – Wiktoria Trzepkowska, SP nr 1 Plewiska

      III miejsce – Anna Ambrożewicz, SP nr 1 Komorniki

       

      W grupie dzieci z klas 2-3

      I miejsce – Maria Płachecka, SP nr 2 Komorniki

      II miejsce – Marisa Bernat, SP Chomęcice

      III miejsce – Emma Kaźmierczak, SP nr 1 Komorniki

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

      Za ufundowane nagrody serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy SP nr 1 w Komornikach, Urzędowi Gminy Komorniki i Gminnej Bibliotece Publicznej.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział, życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia w przyszłym roku.

      Organizatorki konkursu:

      Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Z tej okazji uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pt. „ Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia”, dzięki którym zrozumieli przyczyny obserwowanych obecnie zmian klimatu.

      Szukaliśmy odpowiedzi na pytania:

      1. Czy to człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu?
      2. Jak przyczynia się do zmian zachodzących na naszej planecie?
      3. W jaki sposób możemy zatrzymać niekorzystne zmiany?

      Obejrzeliśmy eksperymenty wyjaśniające mechanizm efektu cieplarnianego. Graliśmy w gry – bingo, memory i tabu – dzięki którym świetnie się bawiliśmy, ale też utrwaliliśmy zdobytą wiedzę.

      Jeśli chcecie zagrać w interaktywne memory – zapraszamy: https://esa.nask.pl/ekobohater

      Małe kroki sumują się w wielkie działania, dlatego zajęcia zakończyliśmy z przekonaniem, że każdy z nas może zrobić coś, aby pomóc naszej planecie! 

    • Wielkopolska - moja mała ojczyzna
     • Wielkopolska - moja mała ojczyzna

     • Podsumowanie projektu edukacyjnego w klasach 0 – III

      „WIELKOPOLSKA – MOJA MAŁA OJCZYZNA”

      Na przełomie marca i kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły pracowali metodą projektu nad tematem „Wielkopolska – moja Mała Ojczyzna”. Istotą projektu jest samodzielna praca uczniów koordynowana przez nauczyciela.

      Celem w/w projektu było:

      a) ukształtowanie świadomości własnych korzeni,

      b) wzbogacenie i utrwalenie wiadomości o regionie z którego się wywodzimy,

      c) poznawanie tradycji ludowych – stroje, pieśni, tańce, sztuka zdobnicza, spotkania z twórcami ludowymi,

      d) budzenie zainteresowania stolicą Wielkopolski – Poznaniem,

      e) wdrażanie dzieci do wykonywania prac plastyczno – technicznych związanych z architekturą Wielkopolski ( dwory, pałace , zamki),

      f) aktywizowanie społeczności szkolnej oraz rodzin uczniów ( dziadków, rodziców).

       

      Po tygodniach wytężonej pracy nastąpiło podsumowanie. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu.

      Na wystawie mogliśmy podziwiać przepiękne makiety i plakaty wykonane przez dzieci, a podczas podsumowania obejrzeć występy uczniów. Z tańcami wielkopolskimi i ludowymi przyśpiewkami zaprezentowały się „ Tęczowe nutki” , a piosenkę o Poznaniu wykonał zespół z klasy 1b. Przepięknego poloneza zatańczyli uczniowie z 3 f.

      Całość spotkania poprowadzili uczniowie ze szkolnego teatrzyku działającego przy świetlicy klas drugich, którego opiekunem jest pani Małgorzata Woźniak.

      Wszystkim uczniom, rodzinom uczniów i wychowawcom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i włożony trud.

      Koordynatorzy projektu:

      Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek, Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak,

      Paulina Perz- Szydłowska, Agata Szczepańska, Marta Lipińska

       

      Współpraca:

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej i opiekun szkolnego teatrzyku

      Tekst:

      Anna Kaczmarek