• „Majowa łąka” - wyniki konkursu plastycznego
     • „Majowa łąka” - wyniki konkursu plastycznego

     • Jak wygląda łąka w maju? Na to pytanie musieli sobie odpowiedzieć uczestnicy konkursu plastycznego „Majowa łąka”. Zadanie nie sprawiło im żadnego problemu, gdyż powstały piękne, kolorowe i oryginalne prace. Pojawiły się kwiaty, motyle, biedronki, pszczoły, żaby oraz bociany. Uczestnicy włożyli wiele wysiłku w wykonanie swoich dzieł i wykorzystali ciekawe materiały.

       

      Oto zwycięzcy:

      1 miejsce – Dominika Kujawa klasa 2a

      2 miejsce – Piotr Strabel klasa 1b

      3 miejsce – Hanna Kufel – Ostrowska klasa 2b

      Wyróżnienie otrzymuje:

      Piotr Sobczuk klasa 2a

       

      Gratulujemy!

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

       

      Organizatorki:

      Hanna Woźniak, Marta Lipińska

    • Azotowe szaleństwo i inne niespodzianki
     • Azotowe szaleństwo i inne niespodzianki

     • Dnia 01.06.2022 r. uczniowie klasy 2d zostali zaproszeni na warsztaty edukacyjne w ramach obchodów Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu. Warsztaty organizowała Polska Akademia Nauk w Pałacu Działyńskich, mieszącym się przy Starym Rynku 78/79 w Poznaniu.

      Uczniowie klasy 2d pod opieką p. K. Proch, D. Adamskiej i I. Lorek wzięli udział w czterech warsztatach edukacyjnych:

      - Serce na dłoni, czyli gdzie mieszkają narządy - przygotowanych przez pracowników Instytutu Genetyki Człowieka PAN,

      - Azotowe szaleństwo - prowadzonych przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN,

      - Skąd się biorą drzewa – autorstwa Instytutu Dendrologii PAN,

      - Co to jest manuskrypt i jak powstawały stare księgi? – z udziałem pracowników Biblioteki Kórnickiej PAN w Kórniku.

      Wycieczka edukacyjna dostarczyła naszym uczniom wielu doświadczeń, inspirujących przeżyć i wrażeń, pozwoliła łączyć teorię z praktyką, a jednocześnie była okazją do świetnej zabawy, wspólnego odkrywania i wykazywania się umiejętnością współdziałania. Nie był to pierwszy przypadek współpracy naszej szkoły i PAN, mamy nadzieję, że również nie ostatni. Dodatkową atrakcją dla dzieci była podróż do Poznania autobusem liniowym (nie autokarem!) oraz tramwajem na Stary Rynek. Po wycieczce każde dziecko otrzymało pendrive ze zdjęciami z wyprawy. Będzie to z pewnością Dzień Dziecka, który drugoklasiści zapamiętają na długo.

       

      Wychowawczynie klasy 2d

    • Zakup podręczników - oddział przedszkolny
     • Zakup podręczników - oddział przedszkolny

     • Zebranie dla rodziców dzieci przyjętych

      do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023

      czwartek 9.06.2022 o godzinie 17.00

      „STREFA PRZEDSZKOLAKA”

       

      Informujemy, że w trakcie zebrania będzie możliwość zakupu podręczników dla uczniów oddziału przedszkolnego bezpośrednio od przedstawiciela wydawnictwa MAC w cenie 135 zł. Zapraszamy do stoiska przy wejściu „B”.

    • Sukces w turnieju szachowym!
     • Sukces w turnieju szachowym!

     • Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach z okazji Dnia Dziecka zorganizował festyn, podczas którego odbył się turniej szachowy. Zwyciężył nasz uczeń z klasy 4c, Tomasz Szulczyk. Nagrodę wręczył mu sam Norbi. Gratulujemy Tomkowi i życzymy mu dalszych sukcesów!

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka na uczniów naszej szkoły już od samego rana czekała miła niespodzianka. Tego dnia została uruchomiona sala lekcyjna na świeżym powietrzu. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci mogą zdobywać wiedzę wśród zieleni i śpiewu ptaków. Sala została wyposażona w tablicę, ale miejsce standardowych ławek zajęły leżaki! Nowa przestrzeń do nauki w ciepłe, czerwcowe dni okazała się być strzałem w dziesiątkę.

      Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do korzystania z sali na świeżym powietrzu, a wszystkim dzieciom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń!

    • Dzień Kolekcjonera
     • Dzień Kolekcjonera

     • Czym się interesują pierwszoklasiści? Co zbierają? Hobby, kolekcjonowanie, czyli zamiłowanie do zbierania przedmiotów według konkretnego klucza.

      Tuż przed Dniem Dziecka nasi uczniowie zaprezentowali w szkole swoje kolekcje. Była to wspaniała okazja do opowieści związanych z pozyskiwaniem elementów kolekcji, poznania zainteresowań i wymiany.

      To także dobry pomysł na przeprowadzenie najprostszej analizy matematycznej, np. porządkowania zbiorów. Następnym krokiem było planowanie i zorganizowanie przestrzeni. Gdzie przechowywać? Jak ją wyeksponować i pokazywać innym? Pierwszoklasiści uczyli się sztuki prezentacji.

      Mogliśmy obejrzeć m.in.: figurki, muszelki, książki z wielotomowej serii, okazy minerałów, kamieni, konstrukcje z klocków lego, trofea sportowe, dyplomy, karty, pluszaki.

      Mali kolekcjonerzy mieli szansę znaleźć nową grupę społeczną dla siebie, grupę znajomych, z którymi łączy ich wspólne zainteresowanie.

       

      Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel,

      Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska, Paulina Perz-Szydłowska

    • Wizyta misia Tedy Eddie w naszej szkole
     • Wizyta misia Tedy Eddie w naszej szkole

     • W ostatnich dniach na korytarzach naszej szkoły spotkać można było żywą postać przyjaciela każdego dziecka- misia. Wszystko to za sprawą przygotowanych, przez pobliską szkołę językową Expert English, warsztatów na temat pszczół prowadzonych właśnie przez misia Teddy Eddie. Podczas tych zajęć najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się ciekawych informacji na temat pszczół oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę w zorganizowanym quizie. Nie zabrakło także „przemyconych” w formie zabawy nowych słów oraz zwrotów w języku angielskim. Wszystkie dzieci w nagrodę dostały grę planszową z elementami języka angielskiego, a na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

    • Międzyświetlicowe Zawody Sportowe
     • Międzyświetlicowe Zawody Sportowe

     • W maju wychowawcy świetlicy zorganizowali Międzyświetlicowe Zawody Sportowe, w których udział wzięły dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Przygotowano dla nich 10 konkurencji sprawnościowych, między innymi tor przeszkód, rzuty do celu, strzały do bramki, bieg na czas oraz przez płotki, pokonanie slalomu prowadząc piłeczkę kijem hokejowym. Uczniowie podczas wykonywania zadań wykazali się dużą zwinnością, niebywałą szybkością oraz nieprzeciętną sprawnością fizyczną. Nie zabrakło dobrej zabawy, a na twarzach dzieci malował się szeroki uśmiech.

      W każdej kategorii wiekowej wyróżniono Mistrza Szybkości, Mistrza Dokładności oraz Mistrza Celności. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

       

      Świetlica Klas 1ad

      Mistrz Celności – Wiktor Dondajewski 1d

      Mistrz Dokładności – Michalina Szymankiewicz 1a

      Mistrz Szybkości – Wiktor Gręda 1d

       

      Świetlica Klas 1bce

      Mistrz Celności – Mieszko Sadlak 1e

      Mistrz Celności – Piotr Mazurek 1e

      Mistrz Dokładności - Malwina Linka 1b

      Mistrz Szybkości - Alicja Zaradzka 1e

       

      Świetlice Klas 2 oraz 3

      Mistrz Celności – Agnieszka Niedźwiedzka 2d

      Mistrz Dokładności – Alicja Żołądkiewicz 2b

      Mistrz Szybkości - Tomasz Marczak 2b

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz uczennicom klasy 8d za pomoc w realizacji projektu. Osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

      Organizatorki

      Katarzyna Kęsy-Urban

      Anna Sikorska

    • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego kwiatka” rozstrzygnięty!
     • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego kwiatka” rozstrzygnięty!

     •  Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że wyłoniliśmy laureatów międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego kwiatka”. Przystąpiły do niego dzieci z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Wirach i Chomęcicach.  Oto wyniki:

      I miejsceHelena Kaźmierczak, kl.  II,  Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich we Wirach, „Pszczoły w świecie słoneczników i astrów”;

      II miejsceSandra Ślewa, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Lawendowe pszczoły”;

      III miejsceKornelia Mańczak, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach, „Jeżówka purpurowa i pszczółki”.


      Wyróżniania:

      Julia Żukowska, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach, „Dalia”;

      Anatolina Kwiatkiewicz, kl. III, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego chabra bławatka”;

      Agata Szczepaniak, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Astrowa jesień”;

      Urszula Gęsior, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Pszczółka na wytwornej cynii”.


      Nagrodzone uczennice otrzymają pamiątkowe dyplomy i „pszczele” nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną przekazane osobiście do szkół. Pozostałym uczestnikom którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów związanych z rozwijaniem swoich talentów plastycznych :) 


      Danuta Rozbicka

    • Wycieczka do Kłodawy
     • Wycieczka do Kłodawy

     • W piątek, 20 maja br. uczniowie klasy II b i II c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Już na początku niesamowitą atrakcją okazał się zjazd windą z prędkością 6 m/s. Po dotarciu na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi rozpoczęliśmy wędrówkę korytarzami trasy turystycznej. Najpierw udaliśmy się do kaplicy św. Kingi- patronki górników, następnie mogliśmy podziwiać maszyny używane w górnictwie oraz poznać właściwości soli kamiennej o białej i różowej barwie. Podczas naszej wędrówki spotkaliśmy też Skarbnika i Drakulę. Zwieńczeniem wycieczki była możliwość zakupienia pamiątek, które będą nam przypominać o tym niezwykłym miejscu.

    • Ze sztuką nam do twarzy!
     • „Ze sztuką nam do twarzy”

     • 27 maja w ramach projektu „Nie żyję tylko dla siebie” zagościły u nas prawdziwe postacie z obrazów. Każdy, kto miał tego dnia okazję odwiedzić naszą szkołę, nie mógł przejść obojętnie obok umieszczonej w holu niezwykłej wystawy. Ze sztalug spoglądały na odwiedzających reprodukcje portretów autorstwa m.in. Schielego, Rembrandta oraz wielu innych znanych europejskich malarzy z różnych epok, od mrocznych barw baroku, po rozświetlone plamy impresjonistów.

      Tegoroczni 8-klasiści uznali, że ze sztuką im do twarzy i postanowili dosłownie wcielić się w postacie z obrazów. Obok reprodukcji znanych dzieł można było podziwiać naszych uczniów przebranych za osoby z portretów i prezentujących wykonane przez siebie zdjęcia zainspirowane portretami. Ruchome obrazy tajemniczo uśmiechały się do zwiedzających i robiły naprawdę ogromne wrażenie. Uczniowie, którzy zwiedzali wystawę, uczestniczyli również w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach związanych z obejrzanymi obrazami, a także mogli zagłosować na swoją ulubioną pracę.

      Najwięcej głosów zdobyli:

      I miejsce - Zuzanna Rzepka i Jakub Piechowiak

      II miejsce - Katarzyna Frąckowiak

      III miejsce - Paulina Bolewicz

       

      To już kolejna edycja tego oryginalnego szkolnego projektu pod nazwą „Ze sztuką nam do twarzy”. Ruchome obrazy niezmiennie zachwycają pomysłowością.

       

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wydruku zdjęć, a Bibliotece Publicznej w Komornikach za wypożyczenie sztalug.

       

      Organizatorzy:

      Ewelina Krzysztoń, Kinga Kobrzyńska, Agnieszka Kruszewska, Jakub Podlewski

    • „Opowieści krzewu herbacianego”- warsztaty herbaciane
     • „Opowieści krzewu herbacianego”- warsztaty herbaciane

     • Czy wiedzieliście, że po wodzie herbata jest najczęściej spożywanym napojem na Ziemi? Na świecie istnieje ponad 1500 różnych rodzajów herbat. Co to jest właściwie herbata? Herbata to napar przyrządzany z liści i pąków grupy roślin, nazywanych tą samą nazwą.

      Uczniowie klas trzecich 23 maja uczestniczyli w warsztatach herbacianych przygotowanych przez Teatr Opowieści Sagan Sag prowadzonych przez p. Xenię Starzyńską oraz p. Polę Andrzejewską.

      Podczas spotkania uruchomione zostały wszystkie zmysły. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z różnymi rodzajami herbat i ich naturalnymi dodatkami, dowiedzieli się kiedy i w jakim kraju odkryto herbatę, skąd wzięła się czarna herbata. Poznali również historię herbaty Ulung (zwaną herbatą turkusową) i Pu Erh. Uczniowie posmakowali każdej z herbat, a także skosztowali nietypowych pustynnych mieszanek m.in. herbatę po mongolsku.

      Na koniec zajęć dzieci przygotowały własne herbaciane kompozycje, które zostały zapakowane i zabrane do domów.

      Uczniowie i wychowawcy klas trzecich dziękują za możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wprowadzenie w niesamowity świat herbat i możliwość degustacji dotąd nieznanych herbacianych naparów.

       

      Monika Sternal

    • XIII Powiatowy Konkurs Wokalny
     • XIII Powiatowy Konkurs Wokalny

     • XIII Powiatowy Konkurs Wokalny

      „Moja ulubiona piosenka”

      Komorniki 2022

       

      18 maja w CTiK w Komornikach świętowała muzyka. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach, a udział wzięły również szkoły z Plewisk, Wir, Poznania i Lubonia.

      Patronat nad konkursem „Moja ulubiona piosenka” objął starosta powiatowy, pan Jan Grabkowski i realizowany był dzięki współpracy z Urzędem Gminy Komorniki oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komornikach.

      Na scenie wystąpiło 24 solistów. Podziwialiśmy ich nieprzeciętne uzdolnienia wokalne w interpretacji znanych polskich piosenek. Była to prawdziwa uczta muzyczna dla licznie zgromadzonej widowni. Przypomnieliśmy sobie przeboje sprzed lat, takie jak: „Pod papugami”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, czy „Bursztynek”. Spośród premierowych utworów, które słuchają i śpiewają także uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowano m.in. „Ale jestem”, „Ostatnia nadzieja", „Mamo, tyś płakała”.

      Występy solistów oceniali: pan Damian Konieczek, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, dyrektor GOK, pani Izabela Frąckowiak ,solistka zespołu muzycznego, pracownik Gminnego Domu Kultury w Komornikach, pani Agnieszka Kurek, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach, prowadząca i solistka zespołów muzycznych oraz pan Radosław Lubkowski, nauczyciel muzyki, solista w zespole muzycznym. oceniało: umiejętności wokalne, dykcję, intonację, oddanie klimatu piosenki.

      To była prawdziwa uczta dla ucha! W przerwach, podczas obrad jury, występowały utalentowane uczennice z naszej szkoły, prezentując swoje umiejętności taneczne.

      A oto nagrodzeni:

      Kategoria I (klasy I-II)

      I miejsce: Kornelia Mańczak, Szkoła Podstawowa nr1 w Komornikach.

      II miejsce: Barbara Przylepa, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      III miejsce: Julia Iwachów, Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach

       

      Kategoria II (klasy III-IV)

      I miejsce: Leon Mitschke, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      II miejsce: Ignacy Mrówczyński, Szkoła Podstawowa w Wirach

      III miejsce: Wojciech Nawrocki, Zespół Szkół nr 3 w Luboniu

      Wyróżnienie: Krystyna Kasprzak, Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu

       

      Kategoria III ( klasy V-VI)

      I miejsce: Liliana Świątkowiak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach

      II miejsce: Iga Fabrykiewicz, Szkoła Podstawowa w Wirach

      III miejsce: Zofia Nowaczyk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      Wyróżnienie: Zuzanna Ksobiech, Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu

       

      Kategoria IV (klasy VII-VIII)

      I miejsce: Olimpia Świątkowiak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach

      II miejsce: Jagoda Mrowczyńska, Szkoła Podstawowa w Wirach

      III miejsce: Amelia Bogowska, Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu

      Wyróżnienie: Tymon Piosik, Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach

       

      Grand Prix konkursu otrzymał Leon Mitschke za niezwykłą osobowość sceniczną, talent wokalny i interpretację piosenki "Ostatnia nadzieja".

      Konkurs piosenki był kolejną okazją rozpoznania w młodym człowieku zdolności muzycznych.

      Życzymy wszystkim dalszego rozwijania skrzydeł i życia pasją, a w przyszłości życia z pasji.

       

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Komornikach, Urzędowi Gminy w Komornikach oraz Starostwu Powiatu Poznańskiego za sfinansowanie nagród w konkursie.

       

      Reportaż w telewizji STK - przejdź do strony

       

      Organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski, Katarzyna Proch

    • Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych
     • Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych

     • Informujemy, że zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych w roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się 09 czerwca 2022 r. (czwartek) w hali sportowej szkoły:

      - dla rodziców dzieci z klas „0” o godz. 17.00

      - dla rodziców dzieci z klas „I” o godz. 18.00

      Na zebranie zapraszamy bez dzieci.

       

      Serdecznie zapraszamy!

    • Leśna szkoła
     • Leśna szkoła

     • Wiosna w Wielkopolskim Parku Narodowym jest piękna. Uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do „Leśnej szkoły”. Dzieci udając się na ścieżkę edukacyjną, miały okazję poczuć przyrodę wszystkimi zmysłami. Wiedza zdobyta na temat fauny i flory w bezpośrednim kontakcie, na pewno pozostanie im dłużej w pamięci. Uczniowie obserwowali sezonowe zmiany w przyrodzie, tropy zwierząt, cykl rozwojowy owadów, rozpoznawali ptaki i zwierzęta zamieszkujące WPN. Ogromne zainteresowanie wzbudziła historia wyspy zamkowej.

      Liczne pomoce dydaktyczne i gry urozmaiciły zajęcia. Dzieci bardzo cicho i grzecznie zachowywały się w lesie. Pamiętały, że w lesie nie są same, dlatego też miały ogromne szczęście i spotkały „ na żywo” przepiękne jelenie wraz z łaniami.

      Bardzo polecamy innym klasom zajęcia w terenie. Nasz Wielkopolski Park Narodowy jest naprawdę niezwykle interesujący.

      Wychowawczynie klas:

      Anna Kaczmarek i Agata Szczepańska

    • Z wizytą w Straży Pożarnej
     • Z wizytą w Straży Pożarnej

     • 18 czerwca uczniowie klas 1c i 1e wybrali się z wizytą do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Panowie aspiranci z dużym zaangażowaniem opowiadali dzieciom o trudnej pracy, wiążącej się z ogromnym ryzykiem, jakie ponoszą oni każdego dnia. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących pracy strażaka, o tym jak bardzo jest odpowiedzialna i niebezpieczna. Wiele radości sprawił dzieciom pokaz i możliwość przymierzenia elementów stroju strażackiego, poznanie narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w tym zawodzie. Duże zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać ich wyposażenie.

      Zdecydowanie największą atrakcją okazała się możliwość polewania wodą z węża strażackiego. Była to wielka frajda! Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem i przekazaniem podziękowań za ciekawą, pouczającą i pełną atrakcji wycieczkę.

      Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi st. bryg. mgr inż. Maciejowi Zdęga, aspirantom Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a w szczególności Panu asp. sztab. Maciejowi Jaworkowi za umożliwienie dzieciom poznania specyfiki pracy strażaka oraz za wspieranie inicjatyw edukacyjnych.

      Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak

    • Prezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Wirach
     • Prezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Wirach

     • W dniu 18.05.2022r. odbyło się spotkanie uczniów klas 8 z nauczycielami reprezentującymi Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Wirach. Podczas prelekcji młodzież poznała najważniejsze zasady funkcjonowania placówki oraz zasady rekrutacji na rok szkolny 2022/2023. Podkreślono, iż w szkole oprócz zajęć obowiązkowych uczniowie mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć warsztatowych lub seminaryjnych. Szkoła stwarza warunki rozwoju dla osób, które cenią sobie pracę w małych grupach, są wrażliwi na problemy współczesnego świata oraz mają artystyczne dusze. Na koniec spotkania Panie zaprosiły uczniów do udziału w „Drzwiach Otwartych”, które odbędą się 28.05.2022r. o godzinie 11.00.

       

      Opracowanie:

      Ewelina Klińska

    • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE
     • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE

     • Miło nam ogłosić, że 10 maja odbył się Szkolny Konkurs Tańca SCHOOL DANCE dla solistów i zespołów z klas 1-3 . To było prawdziwe muzyczne święto! Na kilka godzin szkołę opanowało taneczne szaleństwo. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – zespoły i soliści z klas 1 oraz 2-3. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a jury w składzie pani Monika Jakielczyk – Jankowska, Pani Agnieszka Łysak i pani Marta Maciejewska - miało nie lada problem z podjęciem decyzji!

       

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      SOLIŚCI KLASY 1:

      I - Kornelia Mańczak 1 b

      II - Pola Dobrowolska 1 a

      III - Marysia Suszyńska 1 a

      Wyróżnienia: Zosia Rykaczewska 1 b, Dorota Wesołek 1 b

       

      SOLIŚCI KLASY 2-3:

      I - Emma Kaźmierczak 2 b

      II - Martyna Naskręt 3 c

      Alicja Żołądkiewicz 2 b

      III - Zosia Wolnowska 2 d

      Wyróżnienie: Martyna Łukaszuk 3 c

       

      ZESPOŁY:

      I - 3 a: Laura Walawender, Alicja Przechrzta, Ewelina Nagelska, Aurelia Potrykowska

      II - 3 f: Gabrysia Kwaśny, Oliwia Rewers

      III - 1 a: Marysia Burzyńska, Julia Jucewicz

      Wyróżnienie: 2 d: Agnieszka Niedźwiedzka, Konstancja Kasprzak.

       

      Gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

      Organizatorki konkursu:

      I.Chruściel, A.Łysak, M.Maciejewska

      Tekst i zdjęcia: Iwona Chruściel

    • wyniki konkursu Kangur
     • WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2022

     • Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Konkursu Kangur Matematyczny wielu naszych uczniów otrzymało wysokie wyniki.

      Klasa 2 ŻACZEK

      KAŹMIERCZAK EMMA - wyróżniony

      CICHOCKI ADAM - wyróżniony

      WOŹNIAK HANNA - wyróżniony

       

      klasa 3 MALUCH

      POLOM JAKUB - wyróżniony

      SZYMAŃSKI MATEUSZ - wyróżniony

      ŁYKOWSKA KORNELIA - wyróżniony

      ZŁOTNIKIEWICZ DOMINIK - wyróżniony

      KOWALSKI MATEUSZ - wyróżniony

      TOMIAK ZOFIA - wyróżniony

       

      klasa 4 MALUCH

      MIKULSKI WITOLD - laureat

      BIAŁECKI STANISLAW - bardzo dobry

       

      klasa 5 BENIAMIN

      TOMASZEWSKI MATEUSZ - wyróżniony

      JÓŹWIAK OLIWIER - wyróżniony

       

      klasa 6 BENIAMIN

      DAROCH MIKOŁAJ - bardzo dobry

      PRZYBYLSKI BARTOSZ - wyróżniony

       

      klasa 7 KADET

      KAŁUŻNA LENA - wyróżniony

      KRZYWANIA SZYMON - wyróżniony

       

      klasa 8 KADET

      DYMEK JAN - wyróżniony

      DYMEK STANISŁAW - wyróżniony

      ZĄBEK MAJA - wyróżniony

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

      Koordynatorzy