• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

     • Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 według poniższego harmonogramu:

       

      • godzina 08.00  klasy 0-1 
      • godzina 09.30  klasy 2-3  
      • godzina 10.30  klasy 4-5  
      • godzina 11.30  klasy 6-8 

       

      Klasy 0-1 rozpoczęcie hala sportowa / klasy 1 pasowanie na ucznia /.

      Klasy 2-8 rozpoczęcie na zewnątrz na boisku czerwonym.

       

                                                                                                  Dyrekcja Szkoły 

                                                                                                            oraz 

                                                                                                grono pedagogiczne 

    • Podręczniki na rok szkolny 2022/2023
     • Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

     • Szanowni Rodzice!

      Przypominamy, że rodzice kupują podręczniki/zeszyty ćwiczeń do religii (jeśli dziecko uczęszcza) i języka niemieckiego w klasach 5-6. Pozostaje podręczniki i zeszyty ćwiczeń dzieci otrzymają w ramach dotacji we wrześniu. Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023 znajduje się w zakładce dla rodziców - przejdź do strony.

    • „Piękna nasza Polska cała”
     • „Piękna nasza Polska cała”

     • Dzieci od najmłodszych lat powinny być włączone w nurt wydarzeń, w którym uczestniczy jego najbliższe otoczenie. Nie można pominąć tak istotnej sprawy jak wpływ szkoły na kształtowanie osobowości dziecka i kształtowanie jego uczuć patriotycznych, dlatego też uczniowie klas 1-3 w tym roku szkolnym przystąpili do międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała". Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej.

      W czasie trwania projektu każda klasa zrealizowała wybrane przez siebie zadania z zaproponowanej bazy pomysłów. Między innymi zaprojektowaliśmy ekotorby patriotyczne, wykonaliśmy pocztówki, herb i flagę Komornik, ułożyliśmy Kodeks Patrioty, zorganizowaliśmy Przegląd Piosenki Ludowej czy Pokaz mody patriotycznej.

      Każde podjęte przez nas działanie dawało nam wiele radości. Było dla nas wyzwaniem oraz wyjątkowym przeżyciem.

      Projekt był zgodny z Podstawą Programową i kierunkami polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

      Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu. Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć: przejdź do zdjęć

       

      Monika Sternal

    • Domowy Obiadek - konkurs
     • Domowy Obiadek - konkurs

     • Drodzy Rodzice,

      Dnia 15.06.2022 firma cateringowa Domowy Obiadek Sp. z o.o. zorganizowała konkurs z nagrodami dla uczniów szkoły, klas 0,I,II,VI,V,VI,VII.

      Do dnia 09.06.2022 dzieci mogły oddawać prace konkursowe z podziałem na grupy wiekowe. KLASY 0, I, II - „ZDROWIE NA TALERZU” – INTERPRETACJA WŁASNA oraz

      KLASY IV,V,VI,VII - „TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIA” – GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE ZGODNE Z ZAŁOŻENIAMI INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA.

      Celem Konkursu było propagowanie zdrowego żywienia i stylu życia oraz zapoznanie uczniów z talerzem zdrowego żywienia.

       

      WYNIKI KONKURSU:

      KLASY 0, I, II

      „ZDROWIE NA TALERZU” – INTERPRETACJA WŁASNA

      a) klasy 0

      1. FILIP JANKOWSKI KL. 0B

      2. EMMA MICHAŁEK KL. 0A

      3. MARCELINA MŁYNARZ KL. 0C

      b) klasy I-II

      1. MIKOŁAJ WIZOR KL. 2D

      2. HANIA JARONIEWSKA KL. 1B

      3. LENA JAKUBOWICZ KL. 1C

       

       

      KLASY IV,V,VI,VII

      „TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIA” – GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE ZGODNE Z ZAŁOŻENIAMI

      INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA.

       

      a) klasy IV – V

      1. SZYMON DANIEL KL.4C

      2. ALICJA KOZAK KL.4E

      3. DOMINIKA SZYMAŃSKA KL.5B

      b) klasy VI -VII

      1. IGOR SIEBERT KL.7D

      2. MAJA BAZAN KL.7A

      3. AGATA KLACZYŃSKA KL. 7C

       

      Zespół Domowego Obiadku, życzy udanych wakacji!

    • Ogłoszenie z ostatniej chwili! WAKACJE!
     • Ogłoszenie z ostatniej chwili! WAKACJE!

     • 24 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      Apel klas 0-7 został zorganizowany na boisku szkolnym, a tegoroczni absolwenci naszej szkoły otrzymali świadectwa z rąk pani Dyrektor Hanny Drapiewskiej na hali sportowej.

      Tegoroczni 8-klasiści przygotowali krótki program artystyczny, uświetniając ceremonię rozdania świadectw pięknym polonezem i tańcem belgijskim. Również nauczyciele nie pozostali im dłużni i nagrali specjalnie na tę okazję film z życzeniami. Ceremonię umilił szkolny chór Feeling pod opieką pana Radka Lubkowskiego. Uroczystość poprowadziły wspaniałe konferansjerki, uczennice klas 8: Pola Hofman, Julia Malec i Katarzyna Frąckowiak.

      Były łzy wzruszenia, oklaski, uściski i podziękowania. Drodzy 8-klasiści! Dziękujemy Wam za te wspólnie spędzone lata i życzymy powodzenia w nowych szkołach!

    • Lekcje biblioteczne
     • Lekcje biblioteczne

     • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Komornikach. Podczas zajęć dzieci miały okazję zwiedzić wypożyczalnię, a także zobaczyć miejsca niedostępne dla czytelników. Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z księgozbioru oraz przypomnieli sobie normy zachowania w bibliotece. Dużą atrakcją było poznanie zasad działania książkomatu, który stoi przed placówką. Uczniowie z pomocą Pani bibliotekarki zamówili i odebrali wybraną książkę. Młodzi czytelnicy poznali pracę bibliotekarza oraz działy i oznaczenia biblioteczne. Wszyscy doskonale wiedzieli, że o książki należy dbać i nie wolno ich przetrzymywać zbyt długo.

      Podczas części warsztatowej uczniowie w ciekawy sposób dowiedzieli się jak powstaje książka oraz jak powstały biblioteki i jak dziś wyglądają niezwykłe biblioteki na świecie. Dzieciom bardzo przypadła do gustu lekcja pt. „Kuferek pani Marii”, która powstała z okazji Roku Marii Konopnickiej. Poznali twórczość tej wspaniałej poetki oraz dużo dowiedzieli się o jej życiu. Zwieńczeniem wszystkich zajęć były wykonane przez uczniów prace plastyczne.

      Bardzo dziękujemy Pani Soni Szymańskiej za możliwość udziału w tak interesujących lekcjach. Liczymy na dalszą współpracę w nowym roku szkolnym.

       

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

      Marta Lipińska

    • Tutoring dziecięcy i lekcja matematyki
     • Tutoring dziecięcy i lekcja matematyki

     • Witek Mikulski, uczeń klasy 4d jest laureatem tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur bez granic”. Swoje zainteresowania i zamiłowania do matematyki rozwija m.in. na zajęciach indywidualnych dla uczniów zdolnych.

      W naszej szkole poszukujemy różnych sposobów wspierających uczniów w podtrzymywaniu i rozwijaniu relacji rówieśniczych. Odpowiedzią może być tutoring dziecięcy, czyli interaktywny, systematyczny i celowy sposób pomocy uczniom przez osoby niebędące profesjonalnymi nauczycielami.

      21 czerwca Witek wystąpił w roli tutora. Poprowadził w klasie 1b lekcję rozwiązywania łamigłówek matematycznych. Wcześniej przygotował scenariusz lekcji oraz wyszukał potrzebne materiały. Zaprojektował dyplom dla każdego pierwszoklasisty w podziękowaniu za aktywny udział w lekcji.

      Rówieśnicy pozostają dla siebie równorzędnymi partnerami na płaszczyźnie społecznej i emocjonalnej, uczą się od siebie wzajemnie. Nauka poprzez praktyczne działanie, podkreślenie roli współpracy i jej przewagi nad rywalizacją, dodatkowe możliwości treningu określonych umiejętności to tylko niektóre zalety tej metody.

      Doświadczenie w pełnieniu ról tutora mają także uczennice klasy 4c: Natalia, Zosia, Bernadeta, Ola, Julia i Natalia. W mijającym roku szkolnym prowadziły różne zajęcia dla klasy 1b, także z programu „Cała Polska czyta dzieciom”. Samodzielnie wybierały tematy, przygotowywały materiały, przedstawiały zadania, współpracowały przy rozwiązywaniu problemów.

      Tutoring dziecięcy przynosi przede wszystkim korzyści społeczno-emocjonalne, takie jak; wzrost samooceny, wzmocnienie więzi między uczniami i rozwój empatii.

      Dorota Błaszczyk

    • Akacja charytatywna „Kredki dla Afryki” zakończona
     • Akacja charytatywna „Kredki dla Afryki” zakończona

     • Miło nam poinformować, że została zakończona akcja charytatywna pt. „Kredki dla Afryki”. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości przyborów szkolnych, które trafią do waszych rówieśników z Afryki. Cieszymy się, że w naszej szkole ta akcja miała duży odzew i dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać wiele ołówków, kredek, linijek, temperówek, zeszytów oraz bloków. Zgromadzone pomoce zostaną przesłane do oddziału Fundacji Asante w Bydgoszczy. Fundacja od 2010 roku wspiera placówki oświatowe w Kenii, Zambii, Mali, Mauretanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Wierzymy, że zebrane przybory sprawią dzieciom mieszkającym w Afryce wiele radości i ułatwią im zdobywanie wiedzy. Bardzo dziękujemy za udział w akcji!

       

      Koordynatorki:

      Monika Jakielczyk – Jankowska, Marta Lipińska, Katarzyna Proch, Hanna Woźniak

    • Bezpieczne wakacje - warsztaty dla sześciolatków
     • Bezpieczne wakacje - warsztaty dla sześciolatków

     • W ramach innowacji pedagogicznej „Pierwsza pomoc przedmedyczna- pomagam od najmłodszych lat” 8 czerwca w oddziale zerówkowym odbyła się druga część warsztatów.

      Zajęcia poprowadził pan Piotr Zagajewski -instruktor pływania i ratownictwa WOPR, właściciel kompleksu Aquapos, wraz z panią asystentką.

      Celem spotkania było uświadomienie uczniom zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku w czasie letnich wakacji, oraz przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Dzieci dowiedziały się, o czym należy pamiętać przebywając na wodą, na słońcu; przy pomocy jakiego sprzętu można uratować tonącego, oraz jaki strój jest odpowiedni do pogody i warunków atmosferycznych.

      Atrakcją warsztatów były, przyniesione przez pana Piotra, pomoce medyczne i sprzęt ratunkowy używany na akwenach wodnych. Uczniowie mieli możliwość ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy, poprzez stosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (uciski klatki piersiowej) z użyciem fantoma medycznego. Na zakończenie warsztatów dzieci wyszły przed budynek szkoły. Czekała tam niespodzianka- ponton ratunkowy, do którego każdy mógł wejść i choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy ratownik wodny.

      Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych „Bezpieczne lato”.

      zobacz album zdjęć

       

       

      Autor: Ewelina Brzoska

    • Szkolna Familiada
     • Szkolna Familiada

     • Z okazji pierwszego dnia lata zespół teatralny postanowił zaprosić klasy 8, a także dwie klasy 4 do wszystkim dobrze znanej zabawy „Familiada”. Teleturniej poprowadził niezawodny Karol Strasburger, czyli Maciej Krzyżaniak z klasy 8 b. Nie zabrakło oczywiście na dzień dobry sławnego suchara Karola Strasburgera. Prowadzącemu pomagały dwie urocze rzepki: Zuzanna Rzepka i Paulina Bolewicz, a także Blanka Deskur, która rzetelnie liczyła punkty. Z każdej klasy zostały wcześniej wyłonione osoby reprezentujące daną klasę. Drużyny w pięcioosobowym składzie dzielnie zmagały się z pytaniami. Zgodnie z odpowiedziami ankietowanych zespoły mogły zdobyć określoną liczbę punktów. Rywalizacja była zacięta. Teleturniej składał się z 5 rund. Jako przyciski posłużyły dzwoneczki recepcyjne. W finale dwóch reprezentantów wygranej drużyny musiało odpowiedzieć na pytania w odpowiednim czasie. Cóż to były za emocje! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!

       

      Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas

    • „Bezpieczne wakacje”-pogadanki profilaktyczne z Policjantami
     • „Bezpieczne wakacje” - pogadanki profilaktyczne z Policjantami

     • W dniu 15.06.2022r. odbyły się pogadanki profilaktyczne z uczniami klas 4-7 przeprowadzone przez Policjantów z Komisariatu Policji w Komornikach. Głównym tematem spotkania było omówienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policjanci przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak zachować się w górach i nad wodą. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie bezpieczeństwa i rozwagi podczas wodnych kąpieli. Dzieci zostały uświadomione także, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i co robić, aby ich uniknąć. Na koniec spotkania policjanci życzyli uczniom udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

       

      Opracowanie: Ewelina Klińska

    • Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

      Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się w piątek 24 czerwca według następującego harmonogramu:

      • godz. 8:00 - klasy 0 i 1
      • godz. 9:00 - klasy 2 i 3
      • godz. 10:00 - klasy 4 i 5
      • godz. 11:00 - klasy 6 i 7
      • godz. 12:00 - klasy 8

      Klasy 1-7 rozpoczynają spotkaniem na boisku czerwonym, następnie przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych. Pożegnanie klas ósmych odbędzie się w sali gimnastycznej.

      Rodzice mogą tego dnia wejść z dziećmi na teren szkoły.

      Przydział sal dla klas 0-3

      Przydział sal dla klas 4-8

    • Szkolny Konkurs Wiedzy Polonistycznej dla uczniów klas 3
     • Szkolny Konkurs Wiedzy Polonistycznej dla uczniów klas 3

     • W dniu 08.06.2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy Polonistycznej dla uczniów klas 3. Do konkursu przystąpiło dwunastu najlepszych ,,polonistów” wyłonionych w klasowych eliminacjach (po dwóch z każdej klasy). Klasowi finaliści napisali test sprawdzający ich wiedzę polonistyczną oraz dyktando, które wyłoniło Króla Ortografii.

       

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Laura Makowska z klasy 3d

      II miejsce – Julia Bet z klasy 3b

      III miejsce – Szymon Górny z klasy 3a

       

      Królem Ortografii został Aleks Parafinowicz z klasy 3a.

       

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Organizatorki:

      Katarzyna Proch

      Paulina Perz-Szydłowska

      Małgorzata Woźniak

    • Projekt edukacyjny „Nie żyję tylko dla siebie”
     • Projekt edukacyjny „Nie żyję tylko dla siebie”

     • 27 maja 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, odbył się w naszej szkole projekt edukacyjny „Nie żyję tylko dla siebie”. W przedsięwzięciu brała udział cała społeczność szkolna.

      W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością niezwykli goście i opowiedzieli o swoich pasjach oraz codziennych zmaganiach z chorobą lub niepełnosprawnością. Gościliśmy panią Katarzynę Błoch, finalistkę programu „Mam Talent”, która cierpi na wrodzoną łamliwość kości, a mimo to realizuje swoje pasje – taniec na wózku oraz grę w tenisa. Przemysław Wieczorek, wicemistrz świata i Europy w Para Taekwondo, niezwykle ciekawie opowiadał o tym, jak żyć aktywnie pomimo braku obu rąk. Pan Przemek zaproponował młodzieży wspólny trening taekwondo, a następnie pochwalił się swoją drugą zdolnością – rapowaniem. Improwizował do podkładu muzycznego, korzystając z pomysłów zaproponowanych przez uczniów.

      O korzyściach płynących z bezinteresownego pomagania innym opowiedzieli wolontariusze „Motylego wolontariatu” a także pan Stanisław Furmaniak – koordynator ds. edukacyjnych Drużyny Szpiku. Tematy związane z profilaktyką, zdrowiem, opieką nad osobami przewlekle chorymi lub niepełnosprawnymi podejmowali prezes Bogdan Maćkowiak oraz pracownicy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” a także wolontariusze Fundacji „Niesiemy nadzieję”. Nie zabrakło również przedstawicieli Centrum Medycznego w Komornikach – doktora Karola Klimczaka, który wraz z pielęgniarką Moniką Kasprzyk prowadzili warsztaty dotyczące chorób cywilizacyjnych (cukrzycy, nadwagi) oraz zdrowia psychicznego. Dziękujemy panu prezesowi Centrum Medycznego w Komornikach Arturowi Bąkowi za wsparcie i zaangażowanie w nasz projekt. Tę samą problematykę podjęła pani Kamila Deskur w warsztatach „Z psychologią za pan brat” oraz pani Anna Przywecka z Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, która opowiadała o szkodliwości cukru w diecie człowieka. O higienie jamy ustnej w bardzo interesujący sposób opowiadała pielęgniarka szkolna pani Jolanta Matusik.

      Uczniowie z ogromną radością uczestniczyli w spotkaniach ze zwierzętami. Pan Łukasz Gwóźdź odwiedził nas ze swoimi gadami, ogromne wrażenie na dzieciach zrobił wąż, a pan Szymon Michalak opowiadał o życiu pajęczaków i pokazał małe, ale groźne zwierzęta – skorpiona i czarną wdowę. Ponadto odbyło się spotkanie z alpakami oraz warsztaty „Kot i pies”, w czasie których dzieci mogły głaskać, przytulać i karmić zwierzęta.

      Podczas projektu nie mogło zabraknąć służb mundurowych. Przedstawiciele: Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, Plutonu Wzmocnienia Oddziału Prewencji Policji, Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Wodnego Komisariatu Policji w Poznaniu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach oraz Straży Gminnej w Komornikach prowadzili warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pierwszej pomocy przedmedycznej, zagrożeń związanych ze środkami odurzającymi oraz cyberprzemocą. Starsi uczniowie poznali prawa i obowiązki nieletnich, dowiedzieli się, jakie czynności może wykonać względem nich policjant, natomiast młodsi mieli okazję usiąść w radiowozie, poznać wyposażenie wozu strażackiego, włączyć syrenę alarmową i poczuć się jak strażak lub policjant.

      W tym dniu odwiedził nas również nasz były nauczyciel pan Mirosław Wieloch radny powiatu poznańskiego, który opowiadał o historii wsi i patriotyzmie lokalnym. Zaprezentował też eksponaty ze zbiorów Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Komornickiej.

      Na dzieci w tym dniu czekało jeszcze wiele atrakcji. Nauczyciele przygotowali dla nich warsztaty: historyczne, fizyczno-chemiczne, logopedyczne, matematyczne, plastyczne, taneczne, mydlarskie oraz sportowe, a także pokaz judo. Uczniowie ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, poznali podstawy języka migowego, uczestniczyli w spotkaniach z pedagogiem i psychologiem. Ponadto brali udział w zabawie z chustą animacyjną oraz kodami QR.

      W organizację działań projektowych włączyli się również nasi uczniowie oraz absolwenci. Olga Judkowiak przygotowała warsztaty z emisji głosu oraz rytmu. Uczniowie z klas siódmych i ósmych poprowadzili zajęcia językowe dla młodszych kolegów, a Helena Mikołajczak z klasy 6a opowiedziała dzieciom z oddziałów przedszkolnych o swojej miłości do koni oraz jeździectwie. Weronika Dziemidowicz i Natalia Męczykowska z klasy 5c przygotowały warsztaty ekologiczne. Przy wejściu głównym do szkoły wszystkich wchodzących witali ósmoklasiści, którzy wcielili się w postacie z obrazów przygotowanych w ramach szkolnego projektu „Ze sztuką nam do twarzy”.

      Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, nauczycielom, uczniom i innym osobom zaangażowanym w realizację projektu. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny wspólnie uczyć się, dzielić wiedzą i sprawiać, że świat stanie się lepszy. Liczymy na Waszą obecność za rok!

       

      Koordynatorzy projektu

      Tekst: Katarzyna Samelska

    • 1c i 1e świętują Dzień Pustej Klasy
     • 1c i 1e świętują Dzień Pustej Klasy

     • Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu, której realizacja przypadła w tym roku 10 czerwca. Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie potrzeba scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie letniego dnia na łonie natury. W tym dniu lekcje spędziliśmy poza budynkiem szkoły, a wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej. Dzień Pustej Klasy był dla dzieci okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, obserwacji i celebrowania jej piękna. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień!

      Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak

    • Dzień Bociana Białego
     • Dzień Bociana Białego

     • W 2003 r. z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „ pro Natura” ustanowiono Dzień Bociana Białego 31 maja . Ptak ten ma bowiem zaszczytne miejsce w polskiej kulturze, kojarzony jest z narodzinami dziecka czy z nadejściem wiosny. Był bardzo ceniony również przez naszych przodków, otaczany sympatią i szacunkiem. Polskie bociany są pod ścisłą ochroną. Najbardziej popularnymi bocianami jest para z Przygrodzic. Dzięki kamerom internetowym można oglądać ich życie w gnieździe przez całą dobę. Dzieci klas 1-3 oglądały prezentację o bocianach, wypełniały karty pracy, o różnych stopniach trudności dostosowanych do trzech poziomów nauczania. Wszyscy pracując, zdobywali nową wiedzę przyrodniczą. Klasy, które świętowały Dzień Bociana Białego otrzymały pamiątkowe dyplomy.

      Organizatorki Dnia Bociana Białego

      Hanna Woźniak i Katarzyna Proch

    • Warto pomagać!
     • Warto pomagać!

     • To jest Andriyivka. Zniszczono tam 72 domy. Każdy, kto w nich mieszkał, został zabity :(

      Siedziba tych złoczyńców znajdowała się w szkole, która również została zniszczona :(

      To między innymi tam pojechała karma od nas i od Was kochani!

      Bardzo serdecznie podziękowania za zbiórki i podarowanie karmy, środki weterynaryjne oraz akcesoria dla zwierząt skierowane do:

      Szkoły Podstawowowej w Komornikach

      Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej

      Nefrytowej 55 pomagamy

      Fundacji Słonko

      oraz prywatnym darczyńcom

       

      Dziękujemy! 

       

      Organizujemy kolejny transport, który można wspierać poprzez zbiórkę https://zrzutka.pl/gvpu7u?utm_medium=social...

       

      Drodzy przyjaciele z Polski, serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w tak trudnych chwilach. Nigdy nie zapomnimy Waszej wrażliwości i serdeczności! Ogromne podziękowania dla  przyjaciół i wszystkich Polaków za tak potrzebne jedzenie! 

      Jesteśmy bardzo wdzięczni wolontariuszom ze Lwowa za organizację i dostawę! Razem jesteśmy silni!

      Виктор Гузов

      Udało się zebrać tak dużo rzeczy, że musieliśmy rozdzielić na dwa transporty. Pierwsza część rzeczy została przekazane we Lwowie wolontariuszom organizacji https://www.facebook.com/shliahdobroty którzy przetransportują wszystko do Kijowa i okolicznych miejscowości zniszczonych wojną. Druga część pojedzie w najbliższym możliwym czasie, jak tylko uda nam się postawić busa na nogi, który odmówił na razie współpracy.

      Na granicy spotkaliśmy konwój przemiłych prywatnych osób z Niemiec, którzy ofiarowali nam jeszcze kilka dodatkowych worków karmy, środków dezynfekcyjnych, kuwety oraz drapaki. Tak jak my,sami jeżdżą, organizują zbiórki i rozwożą pomoc humanitarną w wolnym czasie

      W drodze powrotnej pomogliśmy wydostać się z Ukrainy hodowczyni sfinksów, ze zwierzętami, oraz przetransportowaliśmy 2 kotki do domku stałego z fundacji.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Mamy nadzieję, że duch pomagania nie ustanie i będziemy w stanie dalej organizować takie wyprawy.

       

      Aleksandra Gęsior i Joanna Bodańczuk

      W naszej szkole zbiórką kierowała Gabriela Ukaszewska i to dzięki jej zaangażowaniu akcja sie udała.

    • Sukces w konkursie historycznym
     • Sukces w konkursie historycznym

     • Z wielką dumą i przyjemnością informuję, iż uczeń naszej szkoły Jakub Ciołek z kl. 8d został laureatem XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Po wielu miesiącach przygotowywań Jakub napisał test niemal bezbłędnie, zdobywając ostatecznie II miejsce.

      W środę 8 czerwca w siedzibie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. W towarzystwie znamienitych gości, m.in. Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Roberta Gawła, laureatom wręczono dyplomy i nagrody. 

      Jakubowi serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! 

      Jakub Podlewski

    • Wizyta w DPS w Lisówkach
     • Odwiedziny w DPS w Lisówkach

     •  Dzieci w Domu Pomocy Społecznej gościły i dużo radości seniorom sprawiły!

      2 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, dzieci spotkały się z seniorami i przedstawiły wesoły program artystyczny.                                                                                                                                  

      Dziewczynki z kółka flażoletowego "Tęczowe Nutki" zagrały i zaśpiewały piękne piosenki. Dzieci zaprezentowały się też w tańcach ludowych i nowoczesnych. Dużo radości sprawili seniorom aktorzy z teatrzyku świetlicowego klas 2. Wystąpili z wesołym przedstawieniem ,, Zabawy babci, mamy i moje”. Dzieci przypomniały wszystkim stare zabawy i wiersze, które znali ,,dziadkowie” z dzieciństwa.                                                                         

      Dziewczyny z klasy 7 przedstawiły wiersz i życzenia, a także pokazały taniec baletowy. Wszyscy artyści dostarczyli seniorom niezapomnianych wrażeń. Po zakończonych występach dzieci obdarowały ,, dziadków” słodkimi upominkami. Potem była okazja do rozmowy ze starszymi ludźmi. Nasi uczniowie odebrali wiele ciepłych słów i podziękowań. Uśmiechy i łzy szczęścia płynące z oczu starszych były dla dzieci najlepszą nagrodą. Obiecaliśmy, że po wakacjach przyjedziemy znów do  Lisówek.

      Spotkanie łączące pokolenia dostarczyło dużo radości seniorom i dzieciom.

                                                                                                                            Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Małgorzata Woźniak