• Zwiedzamy Komendę Miejską Policji w Poznaniu.

•     W piątek 5 maja 2023 roku klasy I c i I d odwiedziły Komendę Miejską Policji, znajdującą się w Poznaniu na ulicy Taborowej. Uczniowie rozpoczęli spotkanie od zaznajomienia się ze sprzętem, który każdy policjant posiada pełniąc służbę w terenie. Największym zainteresowaniem cieszyły się poszczególne gatunki broni – pistolet, karabin, strzelba, granatnik, pałka, tarcza. Dzieci zaznajomiły się również z poszczególnymi fachowymi nazwami amunicji, mogły założyć na siebie umundurowanie, które całkiem sporo waży oraz zakłuć kolegę w kajdanki 😊 Kolejnym punktem programu wycieczki był pokaz tresury psów policyjnych. Dwa czworonogi zaprezentowały swoje posłuszeństwo i reakcje na komendy opiekunów, a następnie dały pokaz siły w starciu ze „złodziejem” ujmując go i powalając na ziemię. Psiaki mógł każdy odważny pogłaskać na pożegnanie, przekonując się tym samym, że to ułożone i przyjazne zwierzęta. Na koniec pierwszaki zobaczyły i usłyszały pojazd policyjny – armatkę wodną, która zmoczyła z niezwykłą siłą cały plac na terenie jednostki. Całej wizycie towarzyszyły spore emocje i ekscytacja związana z zawodem policjanta. Kto wie może w przyszłości któryś uczeń zasili szeregi policji by dbać o bezpieczeństwo obywateli naszego kraju.

Organizatorka wycieczki:

Danuta Rozbicka

• Wiosenna gra terenowa

• Wiosna w tym roku jest jakaś dziwna. Raz ciepło, raz zimno i tak na zmianę.

Uczniowie klasy 3b wyszli ze szkoły, aby wziąć udział w grze terenowej. Tego dnia nie było szaleństwa z temperaturą powietrza, ale adrenalina jaka towarzyszyła zadaniom do wykonania i dobra zabawa sprawiły, że wszystkim było gorąco. Nie łatwo było rozwiązać wszystkie łamigłówki, aby odnaleźć skarb, ale daliśmy radę.

Do tego otoczenie lasu, zabawy na świeżym powietrzu sprawiły, że do szkoły wróciliśmy zadowoleni i z „bananami” na twarzy.

Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

• Wizyta Cioci Jadzi

• 25 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką książek o najsłynniejszej cioci na świecie, czyli Cioci Jadzi. Uczestnicy spotkania zapoznali się z najnowszą częścią serii ,,Ciocia Jadzia w PRL-u”. Dowiedzieli się jak wyglądało życie Cioci Jadzi w tamtych zupełnie innych czasach.

W drugiej części spotkania dzieci zadawały mnóstwo ciekawych pytań, na które pani Eliza odpowiadała barwnie, żywiołowo, z wielkim poczuciem humoru.

Na zakończenie można było kupić książki i uzyskać autograf z dedykacją.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Komorniki.

Serdeczne dziękujemy!

Gabriela Ukaszewska

• Gminny Konkurs Recytatorski
          • Gminny Konkurs Recytatorski „Pół żartem, pół serio”

• To już kolejny Gminny Konkurs Recytatorski, który odbył się w naszej szkole. Co roku młodzi artyści ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy biorą udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Jest to okazja do sprawdzenia się , wykazania się swoimi umiejętnościami, a przede wszystkim miłe spotkanie pełne wrażeń, które na długo pozostanie w pamięci.

Uczniowie prezentujący wybrane przez siebie wiersze musieli wykazać się nie tylko pamięciowym opanowaniem tekstu, ale przede wszystkim pokazać cały wachlarz swoich aktorskich możliwości. Poziom prezentowanych umiejętności był naprawdę bardzo wysoki.

Komisja konkursowa w składzie :
            - p. Adrianna Wiśniewska, kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Gminy Komorniki
            - p. Joanna Brychcy, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komornikach,
            - p. Magdalena Gref, wicedyrektor SP nr 1 w Komornikach,
            wyłoniła laureatów:

W grupie dzieci z klas 0-1

I miejsce – Bartosz Szymkowiak, SP Chomęcice
            II miejsce – Maria Ambrożewicz, SP nr 1 Komorniki
            III miejsce – Oliwia Zielińska, SP SP nr 2 Komorniki

W grupie dzieci z klas 2-3

I miejsce – Antoni Dorsz, SP Wiry
            II miejsce – Emma Kaźmierczak, SP nr 1 Komorniki
            III miejsce – Mila Maćkowiak, SP Chomęcice

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Za ufundowane nagrody serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy SP nr 1 w Komornikach, Urzędowi Gminy Komorniki i Gminnej Bibliotece Publicznej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział, życzymy dalszych sukcesów i do zobaczenia w przyszłym roku.

Organizatorki konkursu:
            Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska