• Kolejny sukces!
     • Kolejny sukces!

     • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”.

      Dzisiaj na stronie internetowej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Sosnowcu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Najbardziej puchaty niedźwiedź polarny”, który w lutym został zorganizowany przez tę placówkę. Spośród 174 prac organizatorzy wybrali 7 najciekawszych i najładniejszych, przyznając ich autorom miejsca na podium oraz wyróżnienia. Można śmiało napisać, że tym razem dla naszej szkoły cyfra 7 okazała się nadzwyczaj szczęśliwa, gdyż znalazł się wśród zwycięzców uczeń z kl. Id Ignacy Winkowski, który otrzymał wyróżnienie! To ogromny sukces Ignasia, którego mu z całego serca gratuluję.

       

      Danuta Rozbicka

    • XV Szkolny Konkurs Regionalny
     • XV Szkolny Konkurs Regionalny

     • „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas II i III

      Ziemio moja droga, tak jak Cię dziś widzę,

      z twą przeszłością, której nigdy się nie wstydzę,

      Pozdrowiona bądź, że, jak Słońce na Niebie!.

      Tyś od wieków, a ja też jestem u siebie.

      / Stanisław Nowak/

       

      Konkurs „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” odbył się już po raz piętnasty. Ten autorski projekt przede wszystkim ma na celu poszerzenie wśród najmłodszych uczniów wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków oraz kształtowanie tożsamości regionalnej.

      W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia konkurs wyglądał nieco inaczej. Pierwszego marca do walki o tytuł „Regionalista Roku 2021” stanęli uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły.

      Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii, zabytków, przyrody oraz współczesności Ziemi Komornickiej. Wśród pytań konkursowych znalazł się także niełatwy nawet dla rdzennych mieszkańców Ziemi Komornickiej język gwarowy. Wiedza najmłodszych mieszkańców naszej gminy okazała się imponująca! Po zaciętej walce w dogrywce wyłoniono laureatów.

       

      Laureaci XV konkurs dla uczniów klas II i III

      „Regionalista Roku 2021. Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”.

       

      I miejsce:

      ex aequo Bartosz Janaś 3b i Paweł Juzwa 3c

      II miejsce:

      Cezary Janochowski 3d

      III miejsce:

      Stanisław Szydłowski 3e

      Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy w Komornikach za przygotowanie upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

       

       

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Katarzyna Proch, Paulina Perz- Szydłowska

    • Mamy to!!!
     • Mamy to!!!

     • I miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Zbierz się do kupy!”

      Jest mi niezwykle miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Hania Kufel – Ostrowska z kl. Ib zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Zbierz się do kupy” w kategorii wiekowej 0 – 8 lat organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach. Dziewczynka wykonała piękną pracę wraz z hasłem zachęcającym do sprzątania po swoich milusińskich czworonogach, aby otaczała nas czysta i przyjazna dla oka okolica. Uroczyste wręczenie nagród ma się odbyć w sobotę 20 marca w Plewiskach. Jeszcze raz wielkie gratulacje i brawa dla naszej laureatki!

      Danuta Rozbicka

    • Konsultacje
     • Konsultacje

     • Szanowni Rodzice!

      Informujemy, że 16 marca 2021 r.  (wtorek) w godzinach 18.30 – 20.30 odbędą się konsultacje z wychowawcami, pozostałymi nauczycielami i specjalistami. Dokładną godzinę konsultacji rodzica z danym nauczycielem należy umówić za pośrednictwem librusa, najpóźniej do poniedziałku włącznie (15 marca).

      Brak uprzedniego umówienia terminu spotkania, może skutkować brakiem miejsc na konsultację u danego nauczyciela.

      Konsultacje odbędą się na platformie teams za pośrednictwem kont uczniowskich.

      Nauczyciele, z którymi umówią Państwo konkretną godzinę spotkania, będą do Państwa dzwonić o umówionej porze, bezpośrednio na czacie prywatnym na teamsie.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • Drogie Panie i Dziewczęta!

      Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy Wam zdrowia, mnóstwa ciepła, życzliwości i samych pogodnych dni!

      Zapraszamy do obejrzenia życzeń od chłopców z klasy 4c.

    • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne
     • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne

     • Pragniemy poinformować, że nasza Szkoła po raz drugi podpisała umowę z Narodowym Bankiem Polskim, dzięki której uczniowie kolejny raz będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych warsztatach ekonomicznych. Tym samym zostaliśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w Polsce, która stwarza możliwość zapoznania się dzieci z pojęciami i mechanizmami związanymi z ekonomią.

      Projekt „Warsztaty ekonomiczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach – II edycja ” rozpocznie się na 12 marca i będzie trwał do końca roku szkolnego 2020/2021. Swoim zakresem obejmie wszystkich uczniów od klas 1 do 6 naszej Szkoły.

      Podstawowym działaniem w ramach projektu będzie przeprowadzenie 2 warsztatów ekonomicznych dla klas 1-2:

       

      • Oszczędzanie, wydatki i inne ekonomiczne przypadki  (2 godziny lekcyjne)
      • Jak pachnie pieniądz  (2 godziny lekcyjne),

       

      oraz dla klas 3-6:

       

      • Prawdziwy Student Ekonomii (2 godziny lekcyjne)
      • Ekonomiczny Mistrz Inwestowania (2 godziny lekcyjne).

       

       

      Informacje o warsztatach:

       

      Oszczędzanie, wydatki i inne ekonomiczne przypadki 

       

      Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z pojęciem oszczędzania. Dowiedzą się dlaczego warto oszczędzać i jakie są rodzaje oszczędności. W dalszej części warsztatów poruszymy tematy związane z wydatkami w gospodarstwach domowych. Wspólnie zastanowimy się jakie wydatki mają rodzice i jak, dzięki ekologicznej postawie, można te wydatki w domu zmniejszyć. Głównym celem warsztatów jest przekazanie dzieciom podstawowych pojęć i mechanizmów związanych z oszczędzaniem, prowadzeniem gospodarstwa domowego, a także promowaniu ekologicznych postaw. 

       

      Jak pachnie pieniądz

       

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody związane z pieniędzmi. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych na banknotach. Uczestnicy warsztatów poznają i zrozumieją takie finansowe pojęcia jak: banknot, bilon, czy nominał. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą pieniądze, a także jakie mają zabezpieczenia i nominały.

      Prawdziwy Student Ekonomii

      Okazuje się, że nawet tak tajemnicze słowa jak popyt i podaż – mogą okazać się dobrym motywem przewodnim do świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest popyt i podaż, a także od czego zależą wartości tych pojęć. Tym samym staną się mądrzejsi od ogromnej większości polskich maturzystów, którzy nie bardzo odróżniają popyt od podaży, a już na pewno nie rozumieją, jak cena produktu na nie wpływa. Nasi Mali Studenci Ekonomii będą to wiedzieli po warsztatach. Co ciekawe – do podstawowych praw ekonomicznych dzieci dojdą same, podejmują samodzielne decyzje zakupowe i produkcyjne. 

      Ekonomiczny Mistrz Inwestowania

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, że same również mogą być inwestorami. Poznają różnice pomiędzy tajemniczymi pojęciami: inwestycja i innowacja. Dowiedzą się, że mają coś czego nie ma większość dorosłych osób – kreatywność i ciekawość świata. To właśnie te cechy mogą doprowadzić do stworzenia prawdziwych i przełomowych innowacji. Czasami warto zainwestować trochę swoich zasobów, żeby zbudować coś naprawdę wspaniałego. Głównym celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na fakt, że dzięki dobrym decyzjom co do gospodarowania swoimi zasobami (np. czasem w przypadku dzieci) – można stworzyć lub nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

       

      Dzięki naszemu projektowi mamy nadzieję na osiągnięcie efektów w postaci:

      • Wzrostu wiedzy ekonomicznej z zakresu mechanizmów zarządzania budżetem gospodarstwa domowego, a także funkcji i roli pieniądza wśród dzieci początkowych klas szkół podstawowych.
      • Rozbudzenia w dzieciach ciekawości dotyczącej ekonomii i finansów, a także zwiększenie umiejętności rozmawiania o tych zagadnieniach w domu.
      • Wykonania pierwszego kroku w budowaniu świadomości i zwiększeniu szansy na racjonalne podejmowanie decyzji w zakresie ekonomii w wieku dorosłym.

       

      Za przygotowanie scenariusza warsztatów, oprawę graficzną, a także ich przeprowadzenie odpowiedzialna jest firma Mały Ekonomista z Komornik (malyekonomista.pl), która przeszkoliła już w tym zakresie setki dzieci zarówno w naszej Szkole, jak i w czołowych placówkach oświatowych m.in. w Poznaniu i w Warszawie.

    • Punkt konsultacyjny PPP
     • Punkt konsultacyjny PPP w Komornikach

     • Szanowni Rodzice,

      informujemy, iż Gmina Komorniki we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Puszczykowie od 17 marca 2021 roku uruchamia Punkt Konsultacyjny w Komornikach. Punkt będzie miał charakter stałego dyżuru i będzie zlokalizowany w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Młyńskiej 15 w Komornikach. Do dyspozycji rodziców/opiekunów i dzieci będą specjaliści z Poradni – zarówno psycholog, jak i pedagog. Do końca czerwca dyżur będzie odbywał się w każdą środę, w godzinach od 11.00 do 16.00.

      Szczegółowe informacje dotyczące działalności Punktu Konsultacyjnego PPP w Komornikach znajdą Państwo pod wskazanym poniżej linkiem: przejdź do strony

      Pedagodzy i psycholodzy szkolni

    • Covidowo, ale sportowo
     • Wyniki powiatowego konkursu "Covidowo, ale sportowo"

     • W dniach od 01.02. - 25.02.2021 r. został przeprowadzony powiatowy konkurs fotograficzny w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu. Celem konkursu było stworzenie kolażu zdjęć zrobionych podczas wykonywania ulubionych czynności o charakterze sportowym lub rekreacyjnym w czasie wolnym, podczas pandemii Covid - 19. W konkursie fotograficznym  uczestniczyło 92 uczniów z 13 szkół poznańskich i 4 powiatowych w tym 14 uczniów  z naszej szkoły.  Miło nam  poinformować, że jedna z naszych uczennic Zuzanna Frąckowiak  zajęła 2 miejsce w  konkursie, a wyróżnienie zdobyła Maria Surowy.

      Link do wszystkich prac uczestników: https://oj2poznan.pl/konkurs-fotograficzny-covidowo-ale-sportowo-25-02-2021/

      Szkolni koordynatorzy:
      Karolina Białostocka
      Tomasz Nowaczyk

    • Projekt edukacyjny "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."
     • Cudze chwalicie, swego nie znacie...

     • POJEKT EDUKACYJNY KLAS O-III

       CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE - MOJA WIEŚ-MOJA GMINA”

       

      ,, Pozwalamy dziecku doświadczać po omacku, wydłużać swe korzenie,

      drążyć, dowiadywać się, porównywać, szukać

      w materiałach źródłowych, zanurzać swą ciekawość w kapryśnych głębinach

      wody. Pozwalamy mu wyruszyć w podróże odkryć –

      czasem trudne, ale twórcze”

                                                                                                                        C.Freinet

       

      Tegoroczny Projekt edukacyjny ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie…” dotyczył naszej Gminy. Umożliwił on dostrzeganie zjawisk i procesów zachodzących w najbliższym otoczeniu na przestrzeni lat.

      Nasi uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji o Gminie Komorniki. Projekt uświadomił naszym dzieciom, że wspólnoty takie jak rodzina, środowisko lokalne, ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka i że każdy ma wobec tych wspólnot obowiązki.

      Projekt rozwinął w uczniach postawę badawczą, poszukującą, ciekawość poznawczą. Stymulował do myślenia twórczego. Podczas pracy uczniowie odwoływali się do osobistych doświadczeń.

      Był to Projekt bardzo pracowity, a zarazem bardzo twórczy. Wiedza zdobyta w wyniku samodzielnej, bądź zbiorowej aktywności poznawczej, w wyniku bezpośredniego kontaktu z ,,żywym” środowiskiem jest zawsze pewna, zrozumiała i trwała.

      Dzięki takim projektom nasi uczniowie mają świadomość przynależności do społeczności lokalnej.

       

      "Nic nie jest tak szlachetne,

      mocne, przydatne w życiu

      jak więź z rodzinną ziemią.

                                                                                      Kto tę więź posiadł,

              zaopatrzył się na całe życie".

       

      Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomoc, wspaniałą pracę, zaangażowanie i wsparcie.

       

                                                                                           Koordynatorzy projektu

                                                                                  Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

    • Pho3nix Active School
     • Pho3nix Active School

     • W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Sportu przypada 6 kwietnia. W związku z tym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurs o nazwie Pho3nix Active School to akcja sportowa, która składa się z kilku inicjatyw sportowych i ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski.

      Pierwszą inicjatywą, w której wzięła udział nasza szkoła był układ taneczny do piosenki Juan Magan – Bailando por Ahi.

       

      Uczestnicy:

      Maria Kwapisz 4c

      Marianna Kaźmierczak 4c

      Zuzanna Frąckowiak 4c

      Anna Łukasiewicz 4a

      Aleksandra Gaweł 4a

      Adrianna Czerwińska 4a

      Matczak Lena 4a

      Nicola Kostańska 6 d

      Zapraszamy do obejrzenia naszych układów tanecznych!

      Koordynator:

      Karolina Białostocka

      Układ taneczny nr 1

      Układ taneczny nr 2