• Drzwi otwarte w szkołach ponadpodstawowych
     • Drzwi otwarte w szkołach ponadpodstawowych w Poznaniu

     • Drodzy uczniowie i rodzice uczniów klas 8,

      W załączonym pliku znajduje się przygotowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu zestawienie terminów wirtualnych Drzwi otwartych w poznańskich szkołach ponadpodstawowych w 2021 r. - przejdź do wykazu.
      W zestawieniu zostały zamieszczone informacje pozyskane od przedstawicieli szkół, którzy odpowiedzieli na kierowane przez CDZdM zapytanie dotyczące organizowania tego wydarzenia.

       

      Jedna szkoła poinformowała, że nie planuje organizowania Drzwi otwartych. Jest to:

      • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

      Dwie szkoły nie znalazły się w zestawieniu:

      • XVII LO - 13 kwietnia 2021 r. w godz. 17.00-19.00
      • VI LO - 17 kwietnia 2021 r. od godz. 17.00 (linki będą dostępne na stronie internetowej VI LO)

      Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z prof. Małgorzatą Rosalską z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Może on być dobrym punktem wyjścia do rozważania o wyborze szkoły lub rozmowy o planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej. przejdź do wywiadu

       

      Wioletta Wardziak-Lubka

      psycholog/doradca zawodowy

    • „Teatr to jest takie miejsce, w którym szybciej bije serce.”
     • „Teatr to jest takie miejsce, w którym szybciej bije serce.”

     • Zabawa w teatr, odgrywanie różnych ról, pantomima, teatr cieni, ćwiczenia dykcji… tak bardzo chciałoby się to wszystko wprowadzić w życie artystyczne uczniów, gdyby nie konieczność nauki zdalnej. Ograniczenia pandemii sprawiły, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru dzieci z klas 3g i 2d świętowały online. Uczniowie wirtualnie uczestniczyli w różnych aktywnościach mających na celu propagowanie uczestnictwa w życiu teatralnym. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Magia Teatru”, z której dowiedzieli się jak powstaje spektakl teatralny, kim jest inspicjent i sufler. Rozwiązywali zagadki, brali udział w zabawach parateatralnych, a na koniec sprawdzili swoją wiedzę w quizie o teatrze. Zwieńczeniem teatralnego święta było wykonanie przez dzieci kukiełek i pacynek z materiałów dostępnych w domu. Wszystkie piękne i kolorowe dzieła można podziwiać w galerii zdjęć.

      Dziękujemy młodym plastykom za zaangażowanie i pomysłowość.

      Marta Maciejewska

      Agnieszka Łysak

    • Dzień Teatru
     • Dzień Teatru

     • Co roku w marcu w naszej szkole obchodzimy hucznie Międzynarodowy Dzień Teatru.  Niestety koronawirus pokrzyżował nam plany i nie mogliśmy uczcić tego święta tak, jakbyśmy chcieli. 

      29 marca świętowaliśmy Dzień Teatru oczywiście zdalnie. Uczniowie klas IV – VI przebrali się za wybraną przez siebie postać z literatury bądź filmu, natomiast siódmoklasiści i ósmoklasiści wcielili się w bohatera jednego z dramatów poznanych na lekcji języka polskiego. Ponadto wykonali plakaty teatralne, które tego dnia ustawili jako tło w Microsoft Teams. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Poniżej prezentujemy również filmik - w rolę Papkina z Zemsty Aleksandra Fredry wcielili się uczniowie klasy 7b.


      Organizatorki: Diana Gołacińska, Agnieszka Kruszewska, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Samelska, Magdalena Szymanowska

    • Palmy wielkanocne – konkurs rozstrzygnięty
     • Palmy wielkanocne – konkurs rozstrzygnięty

     •  W klasach 1-3 czas przed każdymi świętami to czas magiczny. Dzieci chętnie wtedy  robią dekoracje świąteczne i różne  prace plastyczne związane ze świętami.

      W tym roku ogłosiłyśmy konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę wielkanocną (chyba wejdzie na stałe do repertuaru konkursów szkolnych). Większość klas edukacji wczesnoszkolnej wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Dzieci musiały same zorganizować i zebrać materiały, wspólnie wykonać poszczególne elementy palmy i złączyć w jedno klasowe dzieło.

      Takie działania są szczególnie ważne teraz, kiedy wokół pandemia i izolacja. Praca, która skupia dzieci wokół wspólnego dzieła sprzyja integracji i ich uspołecznianiu. Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania. Dziękujemy klasom – 3a,3b,  3d,3f,  2a,2b,  2c, 2f, 1a, 1b, 1c za udział w konkursie.

      Niezależne jury – panie E. Brzoska, K. Mączyńska i I.  Miller miały niezwykle trudne zadanie. Uwzględniając kryteria konkursu przyznały;

      I miejsce – klasa 1b

      II miejsce – klasa 2c

      III miejsce – klasa 3b

      Wyróżnienie przyznano klasom 1c i 3a.

       

      Zapraszamy do  galerii zdjęć z „procesu twórczego”.

      Organizatorki konkursu: Anna Kaczmarek i Iwona Jankowiak

    • Wielkanocne śniadanie w oddziale przedszkolnym
     • Wielkanocne śniadanie w oddziale przedszkolnym

     • Ponieważ na najbliższe kilka dni uczniowie oddziału przedszkolnego przechodzą na tryb zdalnego nauczania, trzeba było przyspieszyć wspólne świętowanie przy wielkanocnym stole. W ostatni piątek w kilku klasach odbyło się wyjątkowe wielkanocne śniadanie, niestety inne niż w ubiegłych latach. Na świątecznym stole ze względu na pandemię nie było tradycyjnych potraw ale nie zabrakło słodkości oraz ciepłej i świątecznej atmosfery. Dzień wypełniony był rozmowami na temat tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy, śpiewaniem piosenek związanych z tematyką wiosenną , wspólnym ozdabianiem styropianowych jajek oraz oczekiwaniem na niespodziankę od zajączka. Uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczniów.


      Wychowawcy Oddziału przedszkolnego

    • Konkurs ZIELONO MI, czyli Najciekawsza Hodowla Rzeżuchy
     • Konkurs ZIELONO MI, czyli Najciekawsza Hodowla Rzeżuchy

     • Co roku przed świętami wielkanocnymi nasza szkoła zazielenia się. Tydzień wcześniej dzieci wymyślają inny, ciekawy sposób na hodowlę tej bogatej w witaminy rośliny. W koszyczku? Skorupce? Jako czuprynka?... Pomysłów jest mnóstwo, jury ma nie lada problem, żeby wybrać te „najciekawsze”. Cieszy nas, że w konkursie biorą udział również uczniowie ze starszych klas oraz całe rodzinki

      W tym roku najciekawsze pomysły na hodowlę rzeżuchy miały następujące osoby (kolejność przypadkowa):

      Zosia Polowczyk 1c

      Wojciech Sierżant 7d

      Ignacy Winkowski 1d

      Patryk Cichowicz 4b

      Hanna Kufel-Ostrowska 1b

      Nina Siebert 3f

      Dominik Kasprzak 1d

      Zosia Gałyńska 2e

      Marta Stachowiak 3f

      Nina, Julian 0b, Kaja Kopeć 4b

      Gratulujemy!

      Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia! Teraz Wy sobie wybierzcie, która hodowla Wam najbardziej się podoba

      Zapraszamy za rok!!!

       

      Organizatorki: I.Chruściel, M.Jakielczyk-Jankowska, K.Proch

    • „Szkoła pod palmami”, czyli konkurs plastyczny w wydaniu Palmiarni Poznańskiej
     • „Szkoła pod palmami”, czyli konkurs plastyczny w wydaniu Palmiarni Poznańskiej

     • W bieżącym roku szkolnym Palmiarnia w Poznaniu zaprosiła chętne szkoły do wzięcia udziału w projekcie botanicznym „Szkoła pod palmami”. Z uwagi na zaistniałą sytuację nie udało nam się wybrać na wycieczkę do palmiarni, jednakże możemy przystąpić do konkursu plastycznego, który swą tematyką nawiązuje do tego niezwykłego miejsca, jakim jest niewątpliwie Palmiarnia Poznańska. Na przełomie marca i kwietnia br. nasi najmłodsi uczniowie z klas I – III mają za zadanie rozpoznać po opisie jedną z dwóch roślin i ją w ciekawy sposób narysować. Jesteście ciekawi o jakie rośliny chodzi? Oto ich zagadkowy opis:

      Roślina nr 1

      Ta wyjątkowa roślina, w której nazwie ukryte jest zwycięstwo to perełka Palmiarni Poznańskiej. Spotkać ją tu można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów w towarzystwie pandanowców i grzybieni. Okrągłe, zielone i pływające liście tej niezwykłej rośliny mają ogromną wytrzymałość– potrafią utrzymać ciężar małego dziecka (nawet do około 15 kg). A jej początkowo białe, a później różowe kwiaty podziwiać można w Palmiarni od maja do sierpnia.

      Roślina nr 2

      To niewielkie drzewo osiągające wysokość od 3 do 12 m, to ważna roślina użytkowa pochodząca z deszczowych lasów równikowych Ameryki Południowej. Drobne pęczki kwiatów wyrastają bezpośrednio na jego pniu, a owoce koloru pomarańczowego przypominają piłkę do rugby. Z ich ziaren wytwarzany jest proszek, którego nazwa ukrywa się w nazwie tego drzewa, a który wykorzystywany jest do produkcji jednego z najsłodszych przysmaków na świecie. W Palmiarni Poznańskiej drzewo to podziwiać można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów.

      Wszelkie informacje na temat warunków konkursu możecie znaleźć w linku poniżej:

      https://odnpoznan.pl/produkt,pl,projekty,241.html

      Kochani czekam na Wasze prace do 13 kwietnia 2021 roku!

      Danuta Rozbicka

    • XV Gminny Konkurs Regionalny pt. „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas II i III „Pocztówka z Komornik”
     • XV Gminny Konkurs Regionalny pt. „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas II i III „Pocztówka z Komornik”

     • W ramach konkurs „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” odbyły się dwie aktywności. Pierwszą był konkurs na „Regionalistę Roku”, natomiast teraz został rozstrzygnięty drugi konkurs - „Pocztówka z Komornik”.


      Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków, kształtowanie tożsamości regionalnej, rozwijanie zainteresowań oraz zaprezentowanie walorów turystyczno-rekreacyjnych naszej gminy.

      Uczestnicy zobowiązani byli do wykonania fotografii prezentującej uczestnika konkursu na tle ciekawego miejsca znajdującego się na terenie gminy Komorniki, oraz napisanie pozdrowień.

      Przesłane fotografie zostały zebrane i zaprezentowane w formie folderu.

      Konkurs „ Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” od zawsze wspierają Pan Bogdan Czerwiński oraz Pan Mirosław Wieloch, za co serdecznie dziękujemy.      Laureaci XV konkurs

      „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” - „Pocztówka z Komornik”


      Szkoła Podstawowa w Wirach

      Hanna Włodarczyk klasa 3b

      Oliwia Machowska Klasa 3C


      Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach

      Maksymilian Stuczyński 2a

      Nikodem Majewski 2c

      Jan Kaliczak, klasa 3a

      Sara Jammes 3e


      Szkoła Podstawowa nr 1 Komorniki

      Aurelia Potrykowska 2 a

      Aleksander Lisiecki 3c

      Ewa Juzwa 3c

      Cezary Janochowski 3d


      Stanisław Szydłowski 3e

      Wojciech Perlak 3e


      Serdecznie dziękujemy Panu Bogdanowi Czerwińskiemu i Panu Mirosławowi Wielochowi, Radzie Rodziców SP 1 w Komornikach, Urzędowi Gminy w Komornikach za przygotowanie nagród i upominków dla wszystkich uczestników konkursu.      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy Wszystkim dalszych sukcesów.


      Organizatorki: Paulina Perz- Szydłowska Dorota Błaszczyk, Katarzyna Proch    • Zbieraj kroki - banner konkursowy
     • Konkurs - zbieraj kroki

     • W dniach od 6 do 14 kwietnia 2021 będziemy obchodzili Międzynarodowe Dni Sportu. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do włączenia się w te obchody poprzez udział w konkursie dla szkół z całej Polski na największą liczbę kroków przebytych w tym czasie.

      Konkurs przeprowadzony będzie w darmowej mobilnej aplikacji Pho3nix Kids. Dzięki aplikacji każdy będzie mógł mierzyć codzienną aktywność poprzez liczenie kroków, zdobywać punkty i kolejne poziomy.

      Uczniowie zwycięskiej szkoły otrzymają nagrody w postaci opaski sportowej Huawei band 4. Dla trzech uczniów z największą liczbą kroków  z naszej szkoły przewidziane nagrody. Dla wszystkich uczestników dodatkowe punkty z zachowania.

      W załączniku instruktaż jak należy pobrać i zainstalować aplikacje - zobacz instrukcję


      Życzymy powodzenia!

      Nauczyciele wychowania fizycznego 😊

    • Konkurs Nasz pomysł na ochronę środowiska
     • Konkurs "Nasz pomysł na ochronę środowiska"

     • Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko

      Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie:

      1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
      2. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

      Przedmiotem VI edycji Konkursu jest przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły Kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego:

      1. Format kalendarza A3 (297 mm x 420 mm ) – pionowo,
      2. Kalendarz powinien zawierać stronę tytułową,
      3. Ilość stron kalendarza: 13 stron,
      4. Każda strona musi zawierać kalendarium o wymiarach minimalnych 297 mm x 180 mm, pozostała część powinna zawierać proponowane zachowania proekologiczne w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina w dowolnej formie np. rysunek, grafika, komiks, opis działania.
      5. Każdy miesiąc powinien poruszać jedno zagadnienie dotyczące ochrony środowiska i przyrody natomiast poszczególne miesiące powinny różnić się między sobą w zakresie proponowanych zagadnień,  
      6. Wymagany jest zapis na elektronicznym nośniku danych.

      Prace należy dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive”) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Środowiska, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

      Czas trwania VI edycji Konkursu od 2 lutego 2021 r. (data ogłoszenia) do 10 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego).

       

      Szczegóły i regulamin znajdują się na stronie internetowej organizatora - przejdź do strony

    • Dzień Św. Patryka
     • Zielona Wyspa w naszej szkole!

     • Zielona Wyspa w naszej szkole! 

      czyli jak wyglądał u nas Dzień św. Patryka stacjonarnie i zdalnie. 

       

      17 marca 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Warto zaznaczyć, że święto to obchodzone jest na całym świecie, jak mówią sami mieszkańcy Zielonej Wyspy: każdy chciałby choć jeden dzień w roku b Irlandczykiem”.  

      Pomimo panującej pandemii, udało się przeprowadzić lekcje kulturowe w klasach IV-VIII, przypominające uczniom naszej szkoły o znaczeniu tego święta dla Irlandczyków. Pomogły w tym liczne prezentacje i gry online. 

      W klasie IVc lekcję przeprowadziła uczennica tejże klasy – Anastazja Waskowska, która urodziła się w Irlandii i mieszkała tam przez 8 lat. Uczniowie mogli posłuchać na temat św. Patryka, oraz obejrzeć zdjęcia z prywatnych albumów Anastazji.  

      Natomiast klasę VIc odwiedził gość specjalny – p. Justyna Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej, z którą nasza szkoła ma szczęście współpracować. Pani Justyna przedstawiła uczniom ciekawostki na temat postaci św. Patryka, pokazała również swoje prywatne zdjęcia z wędrówek po Irlandii.  

      Warto zaznaczyć, że uczniowie uczący się stacjonarnie, czyli klasy 0-III, również nie zapomniały o tym ważnym święcie. Wraz ze swoimi nauczycielami języka angielskiego poznawały słownictwo, które wiąże się bardzo mocno z Dniem św. Patryka, grały w gry online, a przede wszystkim pamiętały, żeby ubrać się na zielono!  

      Cieszymy się niezmiernie, że pomimo trudności, jakie panują obecnie w szkole, byliśmy w stanie się zazielenić i uczcić ten wyjątkowy dla Irlandii dzień.  

       

       

                                                                                                       Opracowała: 

                                                                                                        K. Maciąg 

    • Powitanie wiosny w klasach 1-3
     • Powitanie wiosny w klasach 1-3

     • Marzanno, marzanno

      Ty zimowa panno

      Ciebie pożegnamy

      Wiosnę przywitamy

       

      Organizując różnego rodzaju przedsięwzięcia staramy się, by wzbudzały one zainteresowanie dzieci. Jedną z podtrzymywanych przez nas tradycji jest pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Ludowy obyczaj każe witać wiosnę hucznie i wesoło. Tak też było w naszej szkole.

      W tym roku z powodu obostrzeń nie wyruszyliśmy wiosennym korowodem po Komornikach. Zostaliśmy w szkole i cudownie się bawiliśmy. Odbył się ,,Wiosenny Eko Pokaz Mody” przygotowany przez p. Iwonę Jankowiak, Agnieszkę Łysak, Martę Maciejewską, Annę Kaczmarek, Iwonę Chruściel. Każda klasa brała udział w ,,Wiosennej grze” przygotowanej przez p. Iwonę Chruściel, Agatę Szczepańską i Magdalenę Zgołę. Obejrzeliśmy piękne przedstawienie online przygotowane przez Teatrzyk Świetlicowy pod kierunkiem p. Małgorzaty Woźniak. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczno – techniczne ,,Wiosenne ptaki cudaki”. Najciekawsze prace wykonali: Klara Próchnicka kl. 3a, Aurelia Potrykowska kl. 2a, Kuba Połom kl.2b, Agnieszka Niedźwiedzka kl. 1d i Mateusz Oszmiański kl. 2e.

      Zatem ,WIOSNO, zostań już z nami!

       

      Organizatorzy:

      Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek,

      Agnieszka Łysak, Marta Maciejewska, Agata Szczepańska, Magdalena Zgoła

      Zapraszamy do obejrzenia filmów!

    • W poszukiwaniu wiosny
     • W poszukiwaniu wiosny

     • W piątek 19 marca, najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wiosny i uczestniczyli w barwnym korowodzie na powitanie nowej pory roku. Do tego wydarzenia uczniowie oddziału przedszkolnego przygotowywali się od kilku dni robiąc wiosenne Gaiki, kolorowe kwiatki a okna w salach zamieniły się w wielką barwną łąkę. Uśmiechnięci, kolorowo ubrani wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszej szkoły, gdzie mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom.

       

       Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Kartka walentynkowa anglojęzyczna
     • "Love is in the air"

     • „Love is in the air” – wyniki konkursu na kartkę walentynkową anglojęzyczną

      Walentynki, czyli coroczne święto zakochanych, było okazją dla uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie na kartkę walentynkową anglojęzyczną. Konkurs zorganizowany został online przez nauczycielki języka angielskiego: p. Katarzynę Maciąg i p. Martę Broniszewską. Celami konkursu było: uczczenie Dnia Świętego Walentego, inspirowanie twórczości plastycznej uczniów, kształcenie umiejętności pięknego wyrażania uczuć w języku angielskim, odkrywanie młodych talentów plastycznych i literackich oraz integracja z elementami kultury światowej. Konkurs polegał na przesłaniu fotografii  kartki walentynkowej wykonanej dowolną techniką, maksymalnie w formacie A4, która zawierała napisany samodzielnie krótki tekst literacki w języku angielskim, dotyczący wyrażania uczuć. Uczniowie nadesłali wiele prac, w których wykazali się talentem plastycznym oraz umiejętnościami językowymi. Laureatami konkursu zostali: Michał Patalas (kl. 6c)  i Kacper Bolewicz (kl. 6e), którzy zajęli ex aequo 1. miejsce. Paulina Jaszewska (kl. 5)  i Kajetan Skaza (kl. 7d) zajmując ex aequo  2. miejsce oraz Szymon Ograbek (kl. 7d)  i Nikodem Lokke (kl. 4c), którzy zajęli ex aequo 3. miejsce. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a Osobom nagrodzonym gratulujemy!

      Organizatorki konkursu:

      Marta Broniszewska i Katarzyna Maciąg

    • Witaj Wiosno!
     • Witaj Wiosno!

     • Dzieci z teatrzyku świetlicowego klas 2 wierszem, tańcem i piosenką powitały już Wiosenkę.

      ,, Wiosna przychodzi zgodnie z planem, choć ślady zimy tu i tam.

      Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki:

      - Witaj nam Wiosno, witaj nam!”

       

      Zapraszamy do obejrzenia występu.

       

      Małgorzata Woźniak

    • Konkurs Prawdy Polaków
     • Sukces w konkursie historycznym Prawdy Polaków

     • Na przełomie lutego i marca uczniowie z klas 4-8 mieli okazję do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie historycznym Prawdy Polaków organizowanym przez Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu/mapy myśli dotyczącej Prawd Polaków współcześnie (kl. 4-6) lub napisanie artykułu pt. Która z Prawd Polaków uchwalona w 1938 r. jest wg Ciebie najbardziej aktualna współcześnie?

      Z wielką dumą i radością, informujemy o sukcesie naszych uczniów - lauretem 3. miejsca został Kajetan Skaza z kl. 7d, natomiast Maja Ząbek z kl. 7d otrzymała wyróżnienie. 

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom z klas 4-8 za przygotowanie pięknych prac plastycznych i pisemnych.

      Mai i Kajtkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

      Nauczyciele historii:

      Agnieszka Kaźmierczak i Jakub Podlewski

    • XX Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas 1-3
     • XX Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas 1-3

     • Ruch to rozwój - rozwój to ruch

       

      Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas młodszych wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Sportowej.  Do rywalizacji stanęły reprezentacje klas I-III. Tegoroczna Olimpiada Sportowa z powodu obostrzeń była przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

    • Wyniki Szkolnego Konkursu z cyklu Kolorowe Cztery Pory Roku
     • Wyniki Szkolnego Konkursu z cyklu Kolorowe Cztery Pory Roku

     • W tym roku szkolnym zimowy konkurs dla klas I-III był pod hasłem "Ja i śnieg".

      Przesłano wiele zdjęć w scenerii zimowej. Celem konkursu było dostrzeganie piękna otaczającego świata zimą.

      Dyplomy otrzymują:

      1 miejsce Antoni Kobrzeniecki kl.3d

      2 miejsce Mikołaj Szymczak kl.1b i Dawid Pawlak kl.1a

      3 miejsce Aleksandra Marciniak kl.3c

      Wyróżnienia przyznano:

      Agnieszka Serdak kl.2c

      Gabriela Lipińska kl.1a

      Ignacy Łuczak kl.1b

      Krzysztof Sobociński kl.1a

      Miłosz Zgarda kl.3b

      Martyna Waczyńska kl.1a

       

      GALERIA PRAC

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, kreatywność, pomysły na piękne zdjęcia. Cieszymy się, że zimowa aura dopisała i mogliście spędzić czas na dworze, uprawiając sporty, lepiąc budowle ze śniegu, podziwiać piękno przyrody w scenerii śniegowej.

       

      Organizatorki Hanna Woźniak i Marta Lipińska

    • Konkurs „Zdrowe śniadanie na talerzu” rozstrzygnięty!
     • Konkurs „Zdrowe śniadanie na talerzu” rozstrzygnięty!

     • W ramach konkursu dzieci miały przygotować zdrowe śniadanie oraz wykonać jego zdjęcie. Bardzo się cieszymy, że uczniowie naszej szkoły zdrowo się odżywiają i dbają o zbilansowaną dietę. Pamiętajmy, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, które daje nam energię na resztę dnia. 
    • Światowy Dzień Matematyki
     • Światowy Dzień Matematyki

     • „Co jest najmądrzejsze? – liczba 

      Co jest najcenniejsze? – harmonia 

      Czym jest cały Świat? – liczbą i harmonią” 

                                                        (Pitagoras) 

      Dnia 12 marca 2021r. w klasie 3G i 3B odbyły się obchody Światowego Dnia Matematyki. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie matematyki wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej i uświadomienie, że znajomość przedmiotu jest niezbędna w życiu codziennym. Uczniowie zmagali się z różnymi formami zabaw matematycznych, brali udział w grach edukacyjnych i łamigłówkach. Pracowali w małych  grupach, co sprawiło, że nikt nie czuł się osamotniony i nie obawiał się porażki.  

         Światowy Dzień Matematyki przebiegał w wesołej atmosferze. Można było zauważyć wśród dzieci zdrową rywalizację, wszyscy uczniowie pokazali, że potrafią współpracować i dzielić się swoją wiedzą. Obchody Dnia Matematyki wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, a matematyczne święto pozostanie w ich pamięci.  

      Marta Maciejewska 

      Iwona Jankowiak