• Wiadomość od dyrekcji SP nr2
          • Wiadomość od dyrekcji SP nr2

          • Uwaga!

            Z powodu strajku szkolnego testy sprawnościowe dla uczniów kandydujących do klasy 4 sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach zostają odwołane. W oddzielnym komunikacie poinformujemy Państwa o aktualnej dacie i godzinie przeprowadzenia testów.

          • Konkurs na najciekawszą hodowlę rzeżuchy

          • Kwietniowa wiosna w tym roku rozpieszcza nas wyjątkowo ciepłymi dniami i cudownymi kolorami budzącej się do życia przyrody. W naszej szkole na początku kwietnia zdecydowanie dominował kolor zielony, a to za sprawą ogromnie ciekawych hodowli rzeżuchy. Rzeżucha jest źródłem cennych składników odżywczych. Dzięki temu, że jest rośliną kiełkującą, przyswajamy z niej więcej witamin niż z innych owoców lub warzyw. Trzeba ją jednak jeść na surowo, ponieważ każda obróbka termiczna odbiera jej cenne właściwości. Wiosną królują na naszych stołach nowalijki, które zawierają szkodliwe azotany. Rzeżuchę siejemy sami. By wyrosnąć, nie potrzebuje żadnych sztucznych przyspieszaczy. Jest więc lepsza od nowalijek, a zawiera dużo witaminy C i A oraz beta – karoten, obniża stężenie glukozy we krwi i pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Autorami rzeżuchowych cudeniek byli uczniowie z klas 0 – VI. Spośród 30 konkursowych prac, które prezentowały bardzo wysoki poziom, organizatorzy postanowili wyróżnić:

            - Wiktorię Dąbrowską z kl. VI a,

            - Natalię Rutowską z kl. 0 a,

            - Marię Surowy z kl. IV e,

            - Huberta Przybysza z kl. VI a,

            - Katarzynę Woźniak z kl. II b,

            - Tymona Przybysza z kl. I c,

            - Diego Perrone z kl. I c,

            - Ninę Siebert z kl. I g,

            - Julię Belak z kl. II d,

            - Lenę Kostańską z kl. I d.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pomysłowości.

            zdjęcia

             

            I.Chruściel, E.Kaczmarek, K.Proch

          • „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”

          • Tegoroczny Dzień Teatru w naszej szkole obchodziliśmy w piątek 5 kwietnia. Już od godziny ósmej wszyscy gromadzili się w sali gimnastycznej, żeby odkrywać magię teatru. Tam czekali na nich koledzy i koleżanki z koła teatralnego, którzy przygotowali krótki spektakl pt. „Jan Brzechwa uczy nas kultury”. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany występ. Był to dzień pełen wrażeń. Uczniowie i nauczyciele wykonali piękne stroje i wcielili się w postaci z różnych baśni, filmów itp. Na zakończenie imprezy dzieci zaprezentowały swoje przebrania, a jury wybrało najlepsze.  Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości!

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia!

             

             

            Organizatorki: Diana Gołacińska, Agnieszka Kruszewska, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas

          • Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 0 – III „Co nas bawi, co nas cieszy ?”

          • Dnia 28 marca 2019 roku w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski. Jury konkursowe w swojej ocenie brało pod uwagę pamięciowe opanowanie wybranego wiersza, piękną recytację oraz wrażenie ogólne uczestnika. Recytatorzy byli oceniani w dwóch grupach wiekowych tj. osobno dzieci z klas 0 - 1 i dzieci z klas 2 - 3. zdjęcia

            A oto nasi laureaci

            Klasy 0 - I

            I miejsce Julia Ryfa

            II miejsce Marta Wasilewska

            III miejsce Zuzanna Kucharska

             

            Klasy II – III

            I miejsce Julia Jaworska

            II miejsce Adrianna Czerwińska

            III miejsce Weronika Przybyła

             

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom  miejsc 1 i 2 życzymy powodzenia podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

            Organizatorki Anna Kaczmarek, Hanna Woźniak, Gabriela Ukaszewska,

          • Warsztaty fotograficzne w oddziale przedszkolnym

          • 27 i 28 marca uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła Pani Oleszyńska mama jednego z naszych uczniów. Pani Fotograf opowiedziała dzieciom o swojej pasji i zawodzie, który wykonuj oraz jak ważna jest wrażliwość i wyobraźnia artystyczna. Uczniowie poznali budowę i działanie aparatu cyfrowego oraz zastosowanie lampy błyskowej. Spotkanie zakończyło się profesjonalną sesją zdjęciową.

              

            Wychowawcy Oddziału przedszkolnego

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • Dnia 21 marca 2019 obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli społeczną akcję uświadamiającą, czym jest zespół Downa. Z tej właśnie okazji, w dniu 21 marca propagowaliśmy w naszej szkole akcję „Kolorowe skarpetki”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły dnia 21 marca, w akcie solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem, założyli dwie różne, kolorowe skarpetki.

                            Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenie Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

            Podejmowane z tej okazji na całym świecie akcje to swoiste kampanie społeczne na rzecz podnoszenia świadomości
            i wiedzy dotyczącej osób z zespołem Downa wśród społeczeństwa.

            Zespół Downa jest wadą genetyczną, do której dochodzi w momencie poczęcia nowego życia, gdyż właśnie wtedy dochodzi do nietypowego podziału chromosomów. Do dziś nie odkryto, dlaczego tak się dzieje. Każdy człowiek posiada
            46 chromosomów, natomiast osoby z zespołem Downa posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze. Ten chromosom pochodzi od matki lub ojca. Nie jest ani obcy, ani wadliwy, jest prawidłowy, ale jego obecność zaburza pracę całego organizmu.

            Statystyki pokazują, że zespół Downa zdarza się raz na 600 – 800 urodzeń, więc można przyjąć ze w Polsce żyje około 50 000 osób z tą wadą genetyczną. Osoby z zespołem Downa mają specyficzny wygląd, ich sprawność intelektualna jest obniżona, wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Potrafią nas jednak zadziwić uśmiechem i radością, chęcią życia, spełnianiem się w różnych aktywnościach.

            Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność  stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Dlatego tego dnia organizatorzy zachęcali do założenia skarpetek w różnych wesołych kolorach. Skarpetki miały być w kropki, paski, za kolona lub w tuż przy kostce. Najlepiej, by były z różnych niepasujących do siebie par. 21 marca patronuje także rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom osób niezwykłych – do nich z pewnością należą osoby z zespołem Downa.

            Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w szkole pojawiły się plakaty informacyjne dotyczące akcji na rzecz osób z zespołem Downa. Uczniowie wraz z wychowawcami oglądali również filmiki dotyczące życia i działania osóbz zespołem downa.

            Na parterze szkoły zorganizowano mini – wystawę „Kolorowych skarpetek”. Za zaangażowanie dziękujemy Pani Ewelinie Krzysztoń i uczniom z prowadzonego przez nią koła medialnego.

            Wszystkie prowadzone w szkole akcje mają służyć promowaniu praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększeniu świadomości społecznej na temat trisomii 21.

             

            Organizatorzy: Daria Adamska, Paula Mikołajczak

          • List Jana Brody Wójta Gminy Komorniki w sprawie strajku

          •  Szanowni Państwo!

            W związku z zapowiadaną od 8 kwietnia przez środowiska nauczycielskie ogólnopolską akcją protestacyjną informuję:

            Z referendów strajkowych przeprowadzonych w placówkach na terenie naszej gminy wiemy, że pracownicy 9 z 10 placówek przystąpią do akcji protestacyjnej, która ma się rozpocząć 8 kwietnia. W placówkach tych nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne, ani opiekuńcze. (Decyzję o przyłączeniu się do strajku podjęły wszystkie szkoły oraz przedszkola oprócz Przedszkola Zielony Zakątek w Plewiskach).

            O ile Ministerstwo Edukacji nie podejmie kroków zmierzających do załagodzenia sporu, tym samym osiągając porozumienie z nauczycielami, strajk ma trwać do odwołania.

            W tym czasie naszym priorytetem jest sprawne przeprowadzenie egzaminów: ósmoklasisty i gimnazjalnego. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół, którzy są ostrożni w ocenie szans ich organizacji. Podejmujemy jednak wysiłki, by uczniowie mogli przystąpić do egzaminów zgodnie z kalendarzem szkolnym. Aby było to możliwe, konieczna jest także zmiana przepisów prawnych, która da podstawę do powołania do komisji egzaminacyjnych, oprócz nauczycieli z gminnych szkół, innych uprawnionych osób. Czekamy na stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej w tej sprawie. Dyrektorzy przygotowują listy potencjalnych członków komisji. Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę, kluczową kwestią będzie pozyskanie takich osób.

            Informuję także, że rodzice dzieci w wieku do lat 8 mogą otrzymać zaświadczenie od dyrektora szkoły/przedszkola o tym, że placówka prowadzi akcję strajkową. Upoważni ono do dni wolnych z tytułu konieczności sprawowania osobistej opieki nad zdrowym dzieckiem z powodu nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły.

            Podstawa prawa: art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. 2017 poz. 1368 ze zm.) i § 3 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (t.j. Dz. U. 2014 poz. 1632).

            Podejmujemy starania o zapewnienie opieki dzieciom, które będą najpilniej jej potrzebowały w tym trudnym czasie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, dlatego liczę, że organizacje związkowe i strona rządowa wypracują porozumienie, które oszczędzi chaosu w naszych szkołach.

            Z poważaniem

            Jan Broda

            Wójt Gminy Komorniki

            Komorniki, 28 marca 2019 r.

          • Dzień Świętego Patryka

          • 18 marca w naszej szkole świętowaliśmy narodowe święto Irlandii -  Dzień Świętego Patryka (St. Patrick’s Day). Everyone wants to be Irish on St. Patrick’s Day - głosi hasło na ten dzień, gdyż  święto to obchodzone jest w wielu krajach na świecie i staje się coraz popularniejsze w Polsce. W tym dniu najważniejszą tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego koloru wyspy i symbolizujący koniczynę przypisaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Nie inaczej było w naszej szkole, gdzie korytarze szkolne zazieleniły się od ubrań uczniów. Ponadto, w celu przybliżenia idei święta patrona Irlandii, uczniowie z klas IV-VII na lekcjach języka angielskiego przedstawili prezentacje multimedialne, w których omówili postać św. Patryka, symbole oraz obchody tego radosnego dnia w Irlandii i na świecie. Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania serdecznie dziękuję!

            Opracowała:

            Marta Broniszewska

          • „Bajka o szczęściu”

          •    

            Żył sobie szczęśliwy staruszek, otoczony trójką przyjaciół. Miał wszystko, a jednak dał się skusić na więcej… Uwierzył wędrownemu handlarzowi, że: „Człek szczęśliwy, to jest taki,  co ma w domu pełno gratów”…  Czy jednak  srebrny zegarek, mahoniowa fajeczka i bardzo ostry nożyk dały mu szczęście? Miał cudowne przedmioty, ale stracił przyjaciół. Co więc jest najważniejsze? zdjęcia

                 Teatr Animacji w poznańskim Zamku, to magiczne miejsce, w którym mieliśmy okazję niedawno  być. Po spektaklu zostaliśmy zaproszeni przez  wspaniałych aktorów na warsztaty  „W świecie lalek”. Spróbowaliśmy , jak pracuje się z lalką „pyskówką”, czyli muppetem, wiemy, co to jest kukiełka , pacynka i marionetka.

                 Wracaliśmy do szkoły, mając wciąż w uszach słowa piosenki Grzegorza Turnaua:

            „Teatr jest po to,

            Żeby wszystko było inne niż dotąd.

            Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie”…

            Uczniowie kl. 1 c i 1 g z wychowawczyniami

          • DZIEŃ TALENTÓW W NASZEJ SZKOLE

          • „Każde dziecko jest zdolne i ma talent, który może wyraźnie się nie ujawniać,

            ale w sprzyjających warunkach edukacyjnych rozbłyśnie”.

             

             

                        Każdy z nas ma jakiś talent, wystarczy go tylko odkryć. Talentów wcale nie trzeba szukać daleko. Wystarczy "wsłuchać się" w swoje uczucia, bo talenty są nie tylko pomocne, ale dają nam przede wszystkim poczucie zadowolenia, radość. Gdy wykonujemy czynność, do której mamy talent, to przenika nas wtedy uczucie przyjemności, chcemy ją wykonywać dla samego jej wykonywania, mamy z tego po prostu frajdę. zdjęcia

            W naszej szkole, posiadającej zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do odkrywania i rozwoju różnorodnych uzdolnień, którymi obdarzony jest każdy uczeń. Przykładem na wielorakość działań proponowanych naszym uczniom są między innymi liczne koła zainteresowań, cyklicznie i doraźnie odbywające się warsztaty: literackie, naukowe, kulinarne, plastyczne, muzyczne, współpraca grup uczniowskich pracujących metodą projektów, organizacja różnorodnych konkursów szkolnych i międzyszkolnych oraz umożliwianie dzieciom udziału w licznych konkursach gminnych, powiatowych  i ogólnopolskich.

                        Raz w roku, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny organizujemy w szkole "Dzień Talentów". Każde dziecko może wtedy zaprezentować swoim kolegom z klasy lub z zaprzyjaźnionych grup klasowych swoje pasje, zainteresowania.

            W tym roku dzieci zaprezentowały szeroki repertuar swoich uzdolnień. Były pokazy o tematyce sportowej: piłka nożna, karate, dżudżitsu, akrobatyka, były też prezentacje wokalne, recytatorskie, taneczne. Swoje prace prezentowali także uczniowie uzdolnieni plastycznie, oraz konstruktorzy pojazdów i budowli z klocków LEGO. Zachwycały pokazy sztuczek zręcznościowych, eksperymenty naukowe. Talenty cukiernicze miały możliwość zaprezentowania swoich wypieków. Jeden z chłopców  bezbłędnie rozpoznał wszystkie flagi państw europejskich. 

                        Rówieśnicy z przyjemnością i zainteresowaniem przyglądali się wszystkim prezentacjom, a niejeden z nich może właśnie w tym czasie uświadomił sobie, że też coś potrafi i lubi robić, że też ma talent. Mamy nadzieję, że Ci wszyscy "odkrywcy" zaprezentują nam swoje talenty za rok. Już teraz z niecierpliwością czekamy.

             

                                                                                    Koordynatorki: Renata Janiszewska, Agata Szczepańska,

                                                                                                                  Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak

                                                                                                            

          • Pierwszy Dzień Wiosny w Komornikach!

          • Jak co roku 21 marca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach wyruszyły w korowodzie po ulicach Komornik, aby przywitać „Panią Wiosnę”.

            Każda z klas przygotowała kolorowe rekwizyty takie jak: gaiki, kwiaty, motyle, marzanny i bocianie czapki. Radośnie wędrowaliśmy ulicami wsi szukając pierwszych zwiastunów nowej pory roku. Raz po raz rozlegały się po okolicy  wesołe okrzyki: „Żegnaj zimo!! Witaj wiosno!!”.  Panująca dookoła aura sprawiła, że każdy z nas poczuł dopływ pozytywnej energii i z pełnym optymizmem wrócił do szkoły, gdzie czekali na nas uczniowie z kółka teatralnego, którzy w humorystyczny sposób zaprezentowali nam wiosenny spektakl: "Bocian i żaby".

            Pierwszy dzień wiosny minął nam w miłej i pogodnej atmosferze. zdjęcia

            Monika Czarnecka

        • - - - NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU - - -
          • - - - NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU - - -

          • - - - NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU - - -

             

             

             

            02 kwietnia 2019 roku obchodzimy w naszej szkole "Dzień Świadomości Autyzmu",
            a wyrazem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

            Wszyscy uczniowie, którzy w najbliższą środę 02 kwietnia, przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko, będą zwolnieni
            z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych.


            „W Polsce coraz więcej dzieci, młodzieży
            i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Niebieski to kolor dedykowany osobom dotkniętym autyzmem.”

            Źródło:  synapsis.org

            - - - We wtorek  bądź niebieski!!! - - -

             


             


            Organizatorki akcji:
            Paula Mikołajczak
            Daria Adamska

          • Konkurs plastyczny w Oddziale przedszkolnym pt.„Pani Wiosna”

          • 22 marca 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Pani Wiosna”. Zgodnie z regulaminem oceniane były walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność , wkład pracy dziecka oraz zgodność z tematyką. Do organizatorów konkursu wpłynęło bardzo wiele, pięknych prac plastycznych : płaskich oraz przestrzennych. Uczniowie Oddziału przedszkolnego do ich przygotowania wykorzystali rozmaite materiały oraz popisali się niesamowitą kreatywnością.

            Przyznano trzy nagrody w kategorii: praca przestrzenna i trzy nagrody w kategorii: praca płaska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobnostki a zwycięscy: dyplomy oraz nagrody.

             

            Zwycięscy 

            Prace płaskie :

            I miejsce: Olga Jóźwiak 0e

            II miejsce : Pola Białowąs 0e

            III miejsce: Liliana Pawłowska 0c

            Prace przestrzenne:

            I miejsce: Aurelia Potrykowska 0d

            II miejsce: Weronika i Oskar Wieczorek 0d

            III miejsce: Hubert Gajdziński 0b

             

            Prace zostały wyeksponowane w szatni Oddziału przedszkolnego.Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

             

            Organizatorzy:

            M.Bocian, E. Brzoska, K.Nowak, J.Murkowska, M. Ratajczak

          • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

          • Warcaby to popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia.

            18 marca 2019 roku uczniowie klas I- III wzięli udział w szkolnym turnieju. Każdą klasę reprezentował jeden zawodnik.

            Jego celem była  integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

            Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju.
            Zwycięzcami  zostali: Jan Ciechomski, II b oraz Bartosz Przybylski, III a.

             

            Wezmą oni udział 2 kwietnia w Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym w Wirach. zdjęcia

            Życzymy powodzenia!
             

            Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak

          • „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”

          • W piątek, 22 marca, odbył się szkolny etap konkursu „Łamańce językowe, wierszyki łamiące języki. Uczniowie, którzy wzięli udział musieli wykazać się nie tylko pamięciowym opanowaniem tekstu, ale przede wszystkim ogromną sprawnością językową i artykulacyjną.

            Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór, który oceniło jury w składzie: p. Barbara Wesół, p. Marzena Reguła – Pierunek, p. Gabriela Ukaszewska.

            W tym roku zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Kornel Kałużny 1a

            II miejsce – Ignacy Nawrocki 1b

            III miejsce – Małgorzata Kaczmarek 3a

             

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w konkursie gminnym, który odbędzie w najbliższy piątek. Trzymamy za Was kciuki.

            Organizatorki konkursu :

            Anna Kaczmarek i  Gabriela Ukaszewska

          • Wyjazd klas siódmych do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie

          • W dniach 11.03.2019r. – 15.03.2019r. czterdziestu pięciu uczniów z klas: 7a, 7b i 7c wyjechało na turnus profilaktyczno-rekreacyjny do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Opiekunami grupy ze strony szkoły byli nauczyciele: Tomasz Nowaczyk, Agnieszka Gałek, Marcin Nowak i Ewelina Kaczmarek.
            Podczas pięciu dni  pobytu młodzieży, dyrekcja i realizatorzy w profesjonalny i interesujący sposób przekazali wiedzę i umiejętności dotyczące problematyki uzależnień (alkoholizm, nikotynizm, uzależnienie od komputera i Internetu), asertywności, podejmowania decyzji, tolerancji i radzenia sobie z emocjami. W czasie treningu twórczości poznali metodę decoupage. Zaangażowanie i zdrowa rywalizacja towarzyszyły zajęciom integracyjnym takim jak: „Milionerzy”, „Koło Fortuny”, „Jaka to melodia?”, „Kocham Cię Polsko”, „Śpiewać każdy może…?”. Absorbujące okazały się mini kursy pieczenia, na których przygotowywano słodkie wypieki. W czasie wolnym uczestnicy wyjazdu mogli pograć w bilard, ping-pong, gry planszowe. W trzecim i czwartym dniu organizatorzy zorganizowali mini kino, gdzie uczniowie mogli obejrzeć, takie filmy jak: „Green Book” czy „Ukryte działania”.
            Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia turnusu, na których widnieje motto RCPU w Rogoźnie: „Nie sztuką być lepszym od innych, sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”. zdjęcia

          • Koło Młodego Melomana zaprasza

          • do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

              w sobotę, 23 marca 2019r.,

              godz. 12:00- 13:00

             

            1. NIEJEDNO MA IMIĘ – KLASYKA CZY ROZRYWKA

             


             

            Rozprawa z powództwa Muzyki Klasycznej o ustalenie wagi

            i pozycji Muzyki Klasycznej względem Muzyki Rozrywkowej

            Koło Młodych Melomanów – Klasa Muzyczna przy
            Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie
            Chór dziecięcy Canzona

            Katarzyna ŁUKASZEWICZ – choreografia
            Jadwiga MAĆKOWIAK – scenariusz i reżyseria

             

             

            Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny,

            koszt wejściówki: 15 zł.

             

             

            Formularz zgody na udział w koncercie do odebrania w portierni lub tutaj:

            zgoda_koncert_marzec2019.doc

            Wpłaty w podpisanej kopercie prosimy składać w portierni

            do CZWARTKU, 21 marca.

             Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

            Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel


             

            Koło Młodego Melomana

             zaprasza

            na sobotnie koncerty

            Pro Sinfoniki

            do Auli Uniwersyteckiej

            w Poznaniu

            Koncerty odbywają się raz w miesiącu. Jesteśmy na nich obecne i sprawujemy opiekę nad dziećmi.

            Zapraszamy rodziców do udziału w koncertach.                  

            Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

             

             

          • Gminny Konkurs Drużynowy PITAGORAS

          • W dniu urodzin liczby Pi nasza szkoła brała udział w Gminnym Konkursie Drużynowym PITAGORAS, w którym brały udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Komorniki i zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Edwarda Raczyńskiego w Komornikach z okazji dnia Liczby Pi.  Konkurs składał się w dwóch etapów: I etap (w macierzystej szkole) wymyślenie nazwy drużyny, wykonanie plakatu i napisanie wiersza związanego z liczbą Pi.

            II etap: prezentacja wierszy i plakatów, rozwiązanie drużynowo 13 zadań.

            Nasza drużyna w składzie: Franciszek Szymbarewicz 6e, Mateusz Suliga 6e, Mariusz Waczyński 6b, Jan Dymek 5c zdobyła drugie miejsce, walcząc z drużynami składającymi się  z uczniów klas 7 i 8. zdjęcia

            Drużynie Liczby Pi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • Wyniki konkursu MAT

          • Dnia 10 stycznia 2019 obyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT. Jest on konkursem matematycznym znanym wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

            Zadania konkursowe wymagały sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Materiał konkursowy uwzględniał wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

            Do konkursu przystąpiło 55 uczniów z klas II – VI naszej szkoły.

             W Województwie Wielkopolskim zadania konkursowe rozwiązywało 145 uczniów. Najwięcej punktów zgromadzili:

            Klasy 2-3

             Mikołaj Daroch   1. miejsce w województwie i  35. w kraju,

             Hanna Kasprzak 3. miejsce w województwie

             Wiktor Sapota 3. miejsce w województwie,

             Bartek Przybylski  2. miejsce w województwie,

            Klasy 4

               Lena Kałużna  3. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie,

            Klasy 5

             Jan  Dymek  1. miejsce w województwie, 5 w kraju , dplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

             Michał Nadobnik  3 miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

            Klasy 6

            Franciszek Szymbarewicz i  Mariusz Waczyński     2. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

            Mateusz Suliga 4. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

            Klasy 7

            Mateusz Dymek  1. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie

            Mateusz Majek  2. miejsce w województwie