• KONKURS "KUKUŁECZKA" - 2021

• 24.11.2022 00:08

• X Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka”. Organizatorami Przeglądu było Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” oraz Zespół Szkół w Tulcach. W konkursie naszą szkołę reprezentowały „Tęczowe Nutki” oraz soliści Oliwia Tanasiewicz 2 d, Wiktoria Surdykowska 3 a , Ignacy Łuczak 2 b i Julia Klonowska 1 b.
          • KONKURS "KUKUŁECZKA" - 2021

26 listopada 2021 roku odbył się w niecodziennych okolicznościach online X Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka”. Organizatorami Przeglądu było Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” oraz Zespół Szkół w Tulcach. W konkursie naszą szkołę reprezentowały „Tęczowe Nutki” oraz soliści Oliwia Tanasiewicz 2 d, Wiktoria Surdykowska 3 a , Ignacy Łuczak 2 b i Julia Klonowska 1 b.

Bardzo dziękujemy młodym artystom za piękne reprezentowanie naszej szkoły w regionie.

Jury konkursowe (Kazimierz Budzik, Paweł Łuczak, Grażyna Rogalińska) nagrodziło występ Wiktorii Surdykowskiej III miejscem i Tęczowe Nutki II miejscem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Celem konkursu jest m.in.: wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej, popularyzowanie ludowej kultury muzycznej Wielkopolski, kształtowanie nawyku wspólnego muzykowania – śpiewania zapomnianych, polskich pieśni ludowych, integracja dzieci i młodzieży z różnych stron regionu Wielkopolski wokół wspólnego śpiewania, promocja Powiatu Poznańskiego.

Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

kONKURS KUKUŁECZKA