• Niespodzianka klasy 3b
     • Niespodzianka klasy 3b

     • W piątkowe popołudnie uczniowie klasy 3b gościli w swojej sali rodziców, dziadków i rodzeństwo. Powodem była przygotowana przez nich niespodzianka. Chłopcy i dziewczynki przedstawili dwie bajki, bardzo dobrze wszystkim znane, czyli „Kopciuszka” i „Czerwonego Kapturka”. Kabaretowa wersja i jakże inne przesłanie sprawiły, że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Pracowity Kopciuszek zachęcał do mycia nóg, a Czerwony Kapturek przestrzegał wszystkich przed zawieraniem znajomości przez Internet.

      Dla młodych artystów również czekała niespodzianka - słodki poczęstunek w towarzystwie ukochanych rodziców i dziadków. Mile spędzone popołudnie na pewno wszyscy długo będziemy pamiętać, bo zabawa była naprawdę super.

      Opracowanie: Anna Kaczmarek

    • Zachowanie się soli w roztworze wodnym
     • Zachowanie się soli w roztworze wodnym

     • Klub Młodych Naukowców tym razem postanowił zbadać zachowanie się soli w roztworze wodnym. Obserwując proces dyfuzji ciał stałych w wodzie otrzymali malownicze formy roztworów. Korzystając z pojęcia rozpuszczalności i dyfuzji wyjaśniali w sposób naukowy zachodzące zmiany.

      Opracowanie: Małgorzata Jackowska

    • Muzyka i Kosmos
     • Muzyka i Kosmos

     • Koło Młodego Melomana zaprasza

      do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

      w sobotę, 11 marca 2023 r.

      MUZYKA I KOSMOS

       

      Wykonawcy:

      Sepia Ensemble

      W programie: Marcel Chyrzyński – Betelgeuse

      Gráinne Mulvey – Entropy

      George Crumb – Makrokosmos

      Kelly-Marie Murphy – Dark Energy

      Program:

      1.Zbiórka przed szkołą o godz. 9.50.

      2.Wyjazd do Poznania autokarem o godz. 10.00.

      3. Powrót do szkoły ok. godz.13.00.

       

      Kwota: 55zł (bilet 30 zł+ 25 zł autokar)

      Deklarację wraz z wpłatą prosimy przekazać do poniedziałku 6 marca opiekunkom Koła Młodego Melomana, Dorocie Błaszczyk lub Iwonie Chruściel.

       

      Koło Młodego Melomana

      zaprasza

      na sobotnie koncerty

      Pro Sinfoniki

      do Auli Uniwersyteckiej

      w Poznaniu

      Koncerty odbywają się raz w miesiącu. Jesteśmy na nich obecne i opiekujemy się dziećmi.

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • Rekrutacja 2023/2024
     • Rekrutacja 2023/2024

     • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach 

      Ul. Staszica 25, 62-052 Komorniki 

      Tel. (61) 8107-669, e-mail: sekretariat@spkomorniki.pl 

      ogłasza  

      zapisy na rok szkolny 2023/2024 

      do oddziału przedszkolnego - dzieci z rocznika 2017 

      zamieszkałe na terenie Gminy Komorniki, które odbywać się będą poprzez system „Nabór” 

      https://nabor.pcss.pl/komorniki 

      W związku z prowadzoną rekrutacją na rok szkolny 2023/2024 

      Uprzejmie informuję, że dnia 15.03.2023 r. (środa) kończymy zbieranie wniosków od rodziców/opiekunów prawnych. 

       

      Dnia 15.03.2023 r. o godz. 17.00 zamykamy System Nabór na wprowadzanie wniosków przez rodziców/prawnych opiekunów.  

      Przy składaniu wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach obowiązują następujące dokumenty: 

      • Wygenerowany i wydrukowany wniosek (z systemu nabór) o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podpisany przez obojga rodziców/opiekunów prawnych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie stosownych kryteriów. 

      • Oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka - do wglądu. 

      • Dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego - do wglądu. 

      • Do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach przyjmowani są w pierwszej kolejności kandydaci zamieszkali na terenie Gminy Komorniki. 

      • Przyjęcie dziecka odbywa się na podstawie wypełnienia przez rodzica/opiekuna prawnego wniosku elektronicznego oraz określonych kryteriów (art. 130 ust.4 u.p.o. - wniosek rodzica wszczyna postępowanie rekrutacyjne, art.149 i 150 u.p.o. - określają treść wniosku i załączników składanych na potwierdzenie spełniania kryteriów rekrutacyjnych) 

      • W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek zamieszkania na obszarze Gminy Komorniki, niż liczba wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe (na podstawie art.131 ust.2 oraz art.150 ust.2, Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe, Dz.U. Z 2021 poz. 1082 ze zm.) mające jednakową wartość 50 punktów.  

      do klasy pierwszej - dzieci z rocznika 2016 na podstawie zgłoszenia. 

      Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach: 

      01.03.2023 - 15.03.2023 r. w godz. 08.00 - 16.00 

      oraz 

      07 i 14 marca (WTOREK) w godz. 09.00 - 17.00 

       

      Dokumenty wymagane przy zapisach: 

      • Karta zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja 2023/2024 - druki do pobrania, w sekretariacie szkoły lub na portierni „A”). 

      • Dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego – do wglądu. 

      • Oryginał skróconego aktu urodzenia - do wglądu. 

      W przypadku zapisu dziecka do innej szkoły, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie. 

      Przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego nie jest równoważne z przyjęciem w następnym roku szkolnym do klasy I. W naborze do klasy I pierwszeństwo będą miały dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. 

       

      Obwód Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach: 

      Komorniki, ulice: 3 Maja, Azaliowa, Boczna, Borówkowa, Brzoskwiniowa, Cyprysowa, Czeremchowa, Forsycjowa, Gottlieba Daimlera, Jagodowa, Jałowcowa, Jana Brzechwy, Jaśminowa, Jeżynowa, Juliana Tuwima, Kalinowa, Kolejowa, Kolorowa, Komornicka, Konwaliowa, Janusza Korczaka, Krótka, ks. Wawrzyniaka, Kwiatowa, Lubońska, Maciejkowa, Magazynowa, Magnoliowa, Malwowa, Matowa, Młyńska od nr 63, Nizinna, Nowa, Ognikowa, Ogrodowa, Otwarta, Os. Zielone Wzgórze, Pasieki, Piastowska, Platynowa, Pogodna, Poziomkowa, Poznańska od ul. Pocztowej do granicy z miastem Poznań, Przemysłowa, Sadowa, Stanisława Nowaka, Stanisława Staszica, Storczykowa, Towarowa, Truskawkowa, Tulipanowa, Warsztatowa, Wąska, Wichrowa, Widokowa, Wiosenna, Wirowska, Wiśniowa, Wrzosowa, Wspólna, Żabikowska, Złota, Żwirowa 

        

      Dyrektor Szkoły 
      Hanna Drapiewska.
       

      Zarzadzenie Wójta nr 623 2023.pdf 

      Uchwała nr XVIII 161 2019.pdf 

      Uchwała nr XXXIII 305 2021.pdf 

       

    • Wizyta w Urzędzie Gminy
     • Wizyta w Urzędzie Gminy

     • W dniu 23. 02. 20202r r. klasa 2d wybrała się z wizytą do Urzędu Gminy w Komornikach. Była to pierwsza wizyta młodych interesantów w placówce. Po urzędzie uczestników wycieczki oprowadzały Panie Paulina Pniewska i Magdalena Górska z referatu Promocji i Komunikacji Społecznej oraz Pani Edyta Błaszczak Radna Gminy Komorniki.
      Bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła wizyta w gabinecie Pana Wójta Jana Brody, który opowiedział dzieciom o funkcjonowaniu urzędu i swojej codziennej pracy. Uczniowie mogli zobaczyć również jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach i jakie sprawy można załatwić w Urzędzie. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w sali sesyjnej, gdzie Pan Marian Adamski przewodniczący Rady Gminy i jego zastępca Pan Piotr Wiśniewski przybliżyli uczniom pracę Rady Gminy oraz zainicjowani sesję niecodziennej rady. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę radnych, zadawały pytania i zgłaszały wnioski. Była to świetna okazja by połączyć naukę z świetną zabawą.  

      Opracowanie: Paulina Perz-Szydłowska 

    • „Jak powstał świat Mikołajka?”
     • „Jak powstał świat Mikołajka?”

     • Są takie książki, które znają wszyscy, duzi i mali. Do takich książek należy seria o Mikołajku, chłopcu z Francji, który wraz z kolegami i koleżankami przeżywa wiele przygód.

      Kiedy więc okazało się, że powstał nowy film rysunkowy pt. „Szczęście Mikołajka”, klasy 2 z radością wybrały się do kina. Film ten łączy w sobie przygody animowanego bohatera z fragmentami opowiadającymi o życiu Sempego i Goscinnego, autorów serii książek. Czy wiecie, że panowie rozpoczęli współpracę już w 1955 roku? Że ilustracje były rysowane przez Jeana-Jacquesa Sempe piórem maczanym w kałamarzu? Że Rene Goscinny pisał na maszynie do pisania? A Mikołajek chodził do szkoły, w której byli tylko chłopcy?...

      Film bardzo się nam podobał, polecamy wszystkim!

      Uczniowie i wychowawczynie klas 2a, 2b, 2c, 2e

      Tekst i zdjęcia: I.Chruściel

    • Wizyta ks. biskupa w naszej szkole
     • Wizyta ks. biskupa w naszej szkole

     • Dnia 14 lutego 2023 odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie – w ramach wizytacji kanonicznej w parafii św. Andrzeja gościliśmy ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka, razem z ks. proboszczem Adamem Skrzypczakiem.

      W imieniu społeczności szkolnej gości przywitała p. dyrektor Hanna Drapiewska.

      Na początku uczniowie zaprezentowali krótki program muzyczny. Wysłuchaliśmy utworu „Schowaj mnie pod skrzydła swe” w wykonaniu chóru „Feeling” pod kierunkiem p. Radosława Lubkowskiego oraz piosenek: „Barka” i „Amazing grace” zaśpiewanych przez zespół „Tęczowe nutki” pod opieką p. Doroty Błaszczyk i p. Iwony Chruściel.

      Wizyta ks. biskupa stała się okazją do rozmów na temat, czym jest dla nas wiara i kim jest dla nas Jezus? Kilkoro uczniów z naszej szkoły podzieliło się swoim świadectwem wiary - jak bardzo ważny jest Bóg w ich życiu. Obejrzeliśmy filmik z ich wypowiedziami.

      Przed wystąpieniem ks. biskupa wysłuchaliśmy utworu „Uratowani” w wykonaniu chóru „Feeling”.

      Biskup Fortuniak podziękował za zaproszenie - był pod wrażeniem spotkania. Zwłaszcza podobały mu się świadectwa uczniów, którzy opowiedzieli o swej wierze. Gość wspomniał czasy, kiedy sam był uczniem. Porównał, jak wyglądała szkoła kiedyś i jak wygląda dzisiaj. Na koniec zachęcił uczniów do zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

      W podziękowaniu za spotkanie uczniowie wręczyli ks. biskupowi zdjęcie pamiątkowe szkoły. Na pożegnanie gościa wszyscy uczniowie wykonali utwór „Klaszczmy w dłonie”.

      Katecheci SP1

    • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
     • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     • 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Zapraszamy do zapoznania się z treściami zamieszczonymi w zakładkach: kącik psychoedukacyjny dla Rodziców oraz dla Uczniów. 

      Gdzie szukać pomocy w kryzysie emocjonalnym?

      Oswoić smutek

      Konsultacje dla rodziców oraz uczniów w II semestrze roku szkolnego 2022/23 odbywamy w następujące dni: 

      psycholog Aleksandra Hak - czwartek 15.00-16.00

      psycholog Maria Stępniak - środa 15.00-16.00

      W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem platformy Librus.

      Psychologowie szkolni

    • Klasowy Dzień Przyjaźni w 2e
     • Klasowy Dzień Przyjaźni w 2e

     • „Bo z przyjacielem złe chwile przetrzymasz

      On cię przytuli, za rękę potrzyma

      On jest lekarstwem na wszystkie kłopoty 

      Kruszy bariery, tęsknoty”.

    • Drzwi otwarte
     • Drzwi otwarte

     • Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte w dniu 23 lutego 2023 roku o godzinie 17.00

      Spotkanie odbędzie się w sali sportowej.

    • Międzyświetlicowy konkurs „Arktyczne zwierzęta” w naszej gminie rozstrzygnięty!
     • Międzyświetlicowy konkurs „Arktyczne zwierzęta” w naszej gminie rozstrzygnięty!

     • W styczniu br. zaprosiłam uczniów naszej szkoły, jak również dzieci z okolicznych szkół w gminie Komorniki do wzięcia udziału w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Arktyczne zwierzęta”. To już kolejna odsłona konkursu skierowanego do uczniów uczęszczających na co dzień do świetlicy szkolnej, w którym to młodsi i starsi zgłębiają tematykę związaną z hasłem konkursu oraz dają jej artystyczny wyraz. Tym razem na zaproszenie odpowiedziały cztery placówki: Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera z Chomęcic, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich z Plewisk, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie z Plewisk oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka z Komornik. Dzieci wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały prace zwierząt zamieszkujących odległą, mroźną Arktykę.

      Spośród nich zostali wyłonieni zwycięzcy, których pora ogłosić 😊

      I miejsce zajęła Kornelia Mańczak, kl. II, SP nr 1 w Komornikach – „Mors arktyczny”;

      II miejsce zajęła Joanna Wójcik, kl. II, SP nr 2 w Plewiskach – „Niedźwiedź polarny”;

      III miejsce zajęła Hanna Kufel – Ostrowska, kl. III, SP nr 1 w Komornikach – „Nerpa – foka obrączkowana”.

      Ponadto zostały przyznane trzy wyróżnienia, które otrzymały następujące osoby:

      • Michalina Arent, kl. II, SP nr 1 w Plewiskach – „Lis polarny”;
      • Agata Jędrzejczak, kl. II, SP w Chomęcicach – „Foka”;
      • Urszula Gęsior, kl. II, SP w Chomęcicach – „Misie na krze”.

      Wszystkie wymienione wyżej uczennice otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek i karteczek samoprzylepnych z serii „Arktyczne zwierzęta” ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach 😊.

      Na zakończenie dziękuję wszystkim dzieciom, ich nauczycielom oraz inspiratorom za wzięcie udziału w konkursie, życząc dalszej radości w tworzeniu ciekawych prac plastycznych i tym samym rozwijaniu swoich talentów.

                                                                                                                  Organizatorka konkursu: Danuta Rozbicka

    • Spotkania z Absolwentami
     • Spotkania z Absolwentami

     • W czwartek 26 stycznia w naszej szkole odbyły się po raz kolejny spotkania z absolwentami. Wydarzenie to już od trzech lat wzbogaca ofertę doradztwa zawodowego dla ósmoklasistów. W tym roku zaprosiliśmy aż dwadzieścioro absolwentów naszej szkoły, którzy zaprezentowali profile 15 szkół ponadpodstawowych, do których obecnie uczęszczają. Oferta obejmowała licea, technika, a także szkoły branżowe. W tym roku udało nam się też gościć nauczycieli z Zespołu Szkół Samochodowych i Technikum Administracyjno – Ekonomicznego.

      Spotkania mają dla nas nie tylko aspekt edukacyjny, ale również ten związany z tworzeniem modelu absolwenta. Bardzo nam zależy na utrzymywaniu kontaktu z naszymi absolwentami, śledzeniu ich dalszych losów i rozwoju. Jesteśmy dumni z tego, że co roku tak chętnie i licznie nas odwiedzają i chcą bezinteresownie pomagać swoim młodszym kolegom w wyborze szkoły ponadpodstawowej.

      zespół wychowawczy
      artykuł opracowała: Kinga Kobrzyńska
      zdjęcia wykonały: Ewelina Nowysz, Kinga Kobrzyńska

    • Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ karnawałowy!
     • Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ karnawałowy!

     • 25 stycznia 2023r. dzieci z kółka teatralnego klas 2 wystąpiły z przedstawieniem pt. ,,Jak karnawał, to karnawał”.

      Widzami byli uczniowie z klas 1 i klas 2 oraz nauczyciele. Na bal, który odbywał się na scenie zaproszono różne postacie. Był Dobosz, Leśny Dziadek, Grzyby, Krasnale, Strażak, Kominiarz i Kwiatki. Zjawili się też niemili goście – trzy Przywary, które Nowy Rok zamienił w miłe: Zgodę, Pogodę i Ciekawość. Gdy byli już wszyscy uczestnicy balu, zatańczyli polkę i wesoło bawili się w karnawałowym nastroju.

      Występ bardzo podobał się oglądającym dzieciom i nauczycielom. Mali aktorzy wspaniale zagrali swoje role i w kolorowych, pięknych strojach zachwycili wszystkich widzów.

       

      Małgorzata Woźniak

    • Warsztaty Literackie
     • Warsztaty Literackie

     • „Baju-baju, dziwy-dziwy, czy to dzieje się na niby?

      Karta książki się otwiera, w Wyobraźnię nas zabiera…”

      Uczniowie z klas 2 i 3 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach. W magiczny świat książek zabrała nas bowiem pani Małgorzata Pietrucha z wydawnictwa Zakamarki. Poznaliśmy Karusię i Piaskowego Wilka oraz Dunię i Mattisa. Niektórzy znali już wcześniej już tych bohaterów i szczerze polecali książki: „Piaskowy Wilk”, „Moje szczęśliwe życie” oraz „Mattis i jego przygody”.

      Po warsztatach można było kupić sobie książkę. Mamy nadzieję, że rośnie nowe pokolenie miłośników książek. Dziękujemy pani Gabrysi za pomoc w zorganizowaniu warsztatów!

      Tekst i zdjęcia: Iwona Chruściel

    • Dzień Babci i Dziadka w DPS w Lisówkach
     • Dzień Babci i Dziadka w DPS w Lisówkach

     • „Niewiele chcemy od życia, tylko trochę radości.

      Niewiele dać możemy, tylko trochę miłości.”

      Trochę radości (a nawet całkiem sporo!) udało nam się przekazać Seniorom w piątek podczas kolejnej wizyty w DPS w Lisówkach w ramach Spotkań Łączących Pokolenia. Cieszymy się, że na twarzach Mieszkańców znowu zagościł uśmiech. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieci z kl. 2 b zaprezentowały krótkie przedstawienie pt. „Kolędnicy”, a Tęczowe Nutki grały, śpiewały i tańczyły. Pięknie zatańczyła też Oliwia z 5 d, a Marysia z 2 a wzruszająco zaśpiewała piosenkę „Nie miały aniołki”. Potem dzieci dały Seniorom słodycze oraz kwiatki wykonane na kółku plastycznym pani Ani i pani Jagody.

      Seniorzy przygotowali dla dzieci niespodziankę – na warsztatach zrobili zakładki do książek oraz książeczkę z radami pt. „Co chcesz przekazać młodemu pokoleniu?”. Bardzo dziękujemy!!!

      Organizatorki:
      D.Błaszczyk, I.Chruściel, I.Jankowiak