• NATURE IS OUR HOME

Projekt e-twinning – klasa 3e Kinga Półtorak

Od stycznia 2024 r. uczniowie klasy 3e w ramach lekcji języka angielskiego biorą udział w międzynarodowym projekcie przyrodniczo- językowym „NATURE IS OUR HOME”. Projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami z Turcji, Grecji i Rumunii. Celem projektu jest uwrażliwienie dzieci na tematy związane z przyrodą, będącą wspólnym dobrem – domem ludzi zamiejszkujących naszą Planetę. Projekt wykorzystuje różne metody i narzędzia pracy atrakcyjne dla uczniów.

W tym miesiącu wspólnie wykonaliśmy tytułowy napis naszego projektu – NATURE IS OUR HOME, w którym każdy kraj wykonywał jedną literę wykorzystując dary natury znalezione w pobliżu naszych domów lub szkoły. Uczniowie klasy 3e wykonywali literę T, ozdabiając ją wszystkim co znaleźli o tej porze roku .

Uczniowie wykonywali również rysunki przedstawiające ich własne skojarzenia z tytułem projektu.

Wykorzystując program Canva przygotowaliśmy projekt logo dla projektu. Jedna spośród przedstawionych propozycji została wybrana (po wspólnym głosowaniu) na logo projektu.

Uczniowie również samodzielnie zaprojektowali swoje avatary w programie Pixton, które zostały wykorzystane do przedstawienia się pozostałym uczestnikom projektu.

Przygotowaliśmy plakaty na Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (luty 2024).

Odbylismy spacer wokół szkoły w poszukiwaniu budzącej się po zimie natury. (marzec 2024)

Przygotowaliśmy również krótkie przedstaiwenie „The Hare and the Tortoise”. (marzec 2024)