• Nasz projekt „Erfindungen, die Geschichte veränderten” dobiega końca. Za nami ostatnie zadania, przed nami walka o odznakę międzynarodową. Trzymajcie kciuki!

Udało się nam przeprowadzić wspólnie z kolegami z Niemiec, Czech i Francji kolejne, bardzo ciekawe zadania projektowe:

- Przedstawialiśmy za pomocą pantomimy wybrane wynalazki, które inni mogli komentować. Oglądaliśmy wspólnie filmiki nagrane przez innych uczestników projektu. Odgadywanie przedstawionych na filmach wynalazków sprawiło nam wiele frajdy.

- Wynalazki, które wcześniej przestawiliśmy na plakatach, umieściliśmy teraz wśród innych, na specjalnej osi czasu, co pozwoliło nam usystematyzować zdobyte informacje.

- Wymieniliśmy się również poglądami o tym, które wynalazki lepiej, aby w ogóle nie powstały. Wśród wpisów pojawiły się m.in. zadania domowe, ale także broń palna czy szkodliwe dla zdrowia używki.

- Podczas projektu udało się nam również spotkać wirtualnie z innymi uczestnikami. Podczas spotkania wspólnie graliśmy w quizy i prezentowaliśmy na żywo nasze pantomimy. Spotkania online również mają swój urok, mamy jednak nadzieję, że uda się w przyszłości zorganizować wymianę z uczniami z projektu.

- Na koniec każdy z nas miał okazję wyrazić swoją opinię o projekcie, wypełniając ankietę ewaluacyjną.

W tym roku szkolnym żegnamy się z projektami eTwinning, ale wracamy już po wakacjach.

Opracowała: Kinga Kobrzyńska

• eTwinning
          • Erfindungen, die Geschichte veränderten

• Po ukończeniu naszego ogólnopolskiego projektu „Unter einem Dach”, nabraliśmy ochoty na dalszą współpracę z platformą eTwinning.

Nasz kolejny projekt jest w pełni międzynarodowy i nosi tytuł „Erfindungen, die Geschichte veränderten”.

Oprócz szkół z Polski w projekcie współpracują również szkoły z Niemiec, Czech oraz z Francji. Klasa 7a z zapałem zabrała się do pracy pod okiem nauczycielki języka niemieckiego - Kingi Kobrzyńskiej. Projekt będzie trwał do końca maja 2023 i dotyczy wynalazków. Zadania są pracochłonne i wymagają od uczniów dużego zaangażowania, a zatem wyniki tym bardziej cieszą. Oprócz nauki języka obcego projekt pozwala zdobywać ciekawą wiedzę na temat różnych wynalazków. Zachęcamy do śledzenia naszych wspólnych postępów.

Oto dotychczasowe postępy uczestników projektu:

1) Przedstawiliśmy się innym uczestnikom projektu, tworząc awatary i krótkie opisy w języku niemieckim.

2) Stworzyliśmy projekt logo projektu i wzięliśmy udział w głosowaniu na logo projektu.

3) Współpracowaliśmy przy tworzeniu wirtualnego i multilingwalnego słowniczka wynalazków.

4) Stworzyliśmy plakaty dotyczące wybranych przez nas wynalazków. Nasze plakaty zawierają podstawowe informacje w języku niemieckim o wybranych przez uczniów wynalazkach.