• Projekt Unter einem Dach

• To już ostatni etap naszej wspólnej pracy nad projektem unter einem Dach. Zadanie 7 to ewaluacja projektu, które polega na trenowaniu poznanego słownictwa za pomocą różnych gier i ćwiczeń interaktywnych, a także minidialogów pomiędzy uczniami. Obejrzyjcie filmik!

• Nasz projekt eTwinning "Unter einem Dach" dobiega końca. Czas na podsumowanie i ewaluację. Przedstawiamy efekt pracy uczniów klasy 7a. We współpracy z innymi szkołami z całej Polski wykonaliśmy po niemiecku własną książeczkę o fikcyjnej rodzinie :-). Zachęcam do obejrzenia i odsłuchania naszej wspólnej pracy.

Dzieci stworzyły każdą stronę samodzielnie, wymyśliły postacie (niektóre są narysowane odręcznie) i ich opisy, nagrały też teksty, które można odsłuchać. Poszczególne etapy pracy uczniów można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce uczniowie/etwinning
        pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia naszych dalszych postępów z eTwinning!

• Książeczka "Unter einem Dach"

• Zapraszamy do obejrzenia wirtualnych spotkań pomiędzy szkołami biorącymi udział w projekcie. Podczas spotkań pracowaliśmy wspólnie na podstawie stworzonej przez nas książeczki "Unter einem Dach". Uczniowie prowadzili między sobą minidialogi w języku niemieckim, wykorzystując poznane w projekcie słownictwo. Takie ćwiczenia to pierwszy krok do pokonania bariery językowej.

• eTwinning - zadanie 4

• Zadanie 4. Postacie do naszej fikcyjnej rodzinki są wreszcie gotowe. Wspólnie stworzyliśmy nie tylko ich wizerunki, ale również opisy poszczególnych osób w języku niemieckim. Teraz uczymy się opowiadać o każdym członku rodziny, trenujemy zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi na podstawie materiału, który sami stworzyliśmy. Ciężka praca się opłaciła. Nasza książeczka Unter einem Dach jest już gotowa. Zapraszamy do obejrzenia filmiku jak powstawał nasz projekt oraz jaki jest efekt końcowy.

KSIaZECZKA_PDF.pdf

• Projekt eTwinning - spotkanie online

• 9 listopada 2022 uczniowie klasy 7a mieli okazję poznać innych uczestników naszego ogólnopolskiego projektu Unter einem Dach. Na platformie Teams zorganizowaliśmy wirtualne potyczki na znajomość słownictwa. Wraz z nami brali w nich udział uczniowie ze szkoły w Będzinie oraz ze szkoły w Gliwicach. Wykorzystując aplikację Quizlettlive mogliśmy poćwiczyć słownictwo z takich bloków tematycznych jak: członkowie rodziny, liczebniki oraz cechy charakteru. W mieszanych grupach nauka jest o wiele ciekawsza. A przede wszystkim zawarliśmy nowe znajomości. ETwinning to same zalety! Już pracujemy nad kolejnym zadaniem, które będzie polegało na wymyśleniu i opisaniu członków naszej wirtualnej rodzinki.

Pozdrawiamy!

• Lista galerii

• eTwinning - zadanie 2

Projekt eTwinning trwa! To już nasze drugie zadanie! Uczniowie pracują teraz nad konkretnym słownictwem w blokach tematycznych: zawody, nazwy państw, cechy charakteru, hobby. W tym zadaniu pracujemy wyłącznie online, wykonując ćwiczenia na platformie QUIZLET. Czeka nas dużo pracy, ale mamy również ogrom chęci. Po oswojeniu się ze słownictwem, przystąpimy do kolejnego zadania, o którym już wkrótce opowiemy. Obejrzyjcie krótką relację z naszych działań!

opiekun projektu: Kinga Kobrzyńska

ZADANIE_2_E_TWINNING_-_FILMIK(1).mp4

• Nasz Projekt eTwinning działa prężnie!

Kolejne zadanie w projekcie "Unter einem Dach" polegało na stworzeniu logo projektu. Za ogromny wkład pracy dziękujemy Pani Kasi Kłos-Regulskiej, dzięki której na lekcjach informatyki powstały cudowne propozycje logo wykonane przez uczniów klasy 7a. Dzieci pod opieką Pani Kasi stworzyły w programie Paint.Net swoje propozycje, które wezmą następnie udział w ogólnopolskim głosowaniu na najciekawsze logo projektu. W szkolnym głosowaniu zwyciężył projekt wykonany przez Tobiasza i Mikołaja. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu! Zachęcamy do obejrzenia prac i etapów ich powstawania.

opiekunki zadania: Kinga Kobrzyńska i Katarzyna Kłos - Regulska

• Lista galerii