• styczeń 2018

• DIETY-obiady w szkole

DIETY-obiady w szkole - Obrazek 1

Uwaga: Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi. Dla nich gotujemy oddzielne posiłki według wskazań lekarzy i sugestii rodziców. Produkty, które wywołują u dzieci alergię zastępujemy je innymi produktami. Stosujemy zamienniki typu: pieczywo bezglutenowe, mąkę kukurydzianą, makarony ryżowe, sojowe, owsiane i inne. Stąd: bardzo ważne jest dla nas otrzymywanie informacji od rodziców o indywidualnych wskazaniach medycznych dotyczących diet ich dzieci.

Restauracja Aleksandra

• Podziękowanie ;-)

Podziękowanie ;-) - Obrazek 1

więcej informacji na stronie: https://m.facebook.com/wojowniczkanadia

• PACZKA DLA ZWIERZACZKA

PACZKA DLA ZWIERZACZKA - Obrazek 1

Kolejny raz, zakończyliśmy w naszej szkole akcję ,,Paczka dla zwierzaczka”.  Zebrana karma i inne dary, zostały przekazane na rzecz bezdomnych  psów i kotów,  będących pod opieka przytuliska w Łęczycy. Przy tej okazji dzieci z klasy 1 a mogły zobaczyć klinikę weterynaryjną, zapoznać się z  pracą weterynarza,  zadać pytania dotyczące opieki nad zwierzętami.
            Składamy serdeczne podziękowania naszym uczniom, którzy wsparli nas podczas akcji, przynosząc karmę dla zwierząt i inne potrzebne artykuły. W ten sposób młodzi ludzie stają się wrażliwi na los bezdomnych zwierzaków i uczą się bezinteresownie pomagać.

PACZKA DLA ZWIERZACZKA - Obrazek 2PACZKA DLA ZWIERZACZKA - Obrazek 3

PACZKA DLA ZWIERZACZKA - Obrazek 4 PACZKA DLA ZWIERZACZKA - Obrazek 5

Gabriela Ukaszewska, Hanna Woźniak

• Warsztaty Piernikowe z Gwiazdorem

Warsztaty Piernikowe z Gwiazdorem  - Obrazek 1

W dniach od 14 do 19 grudnia kilka klas III wzięło udział w warsztatach piernikowych, które odbyły się w Galerii A2. Podczas godzinnych zajęć dzieci miały okazję poznać etapy wypieku piernika figuralnego. Ponadto uczniowie w ciekawy sposób zostali zapoznani z legendą związaną z piernikiem. W trakcie jej słuchania dzieci odkrywały różne przyprawy potrzebne do wypieku tych smakołyków. Najwięcej radości sprawiło uczniom samodzielne tworzenie pierników, które po upieczeniu zabrali do szkoły. Na sam koniec warsztatów, każdy mógł odwiedzić Gwiazdora i zrobić sobie z nim zdjęcie. To były bardzo smakowite warsztaty!

Marta Lipińska

• Jasełka w szkole

02.01.2018

Święta Bożego Narodzenia to bardzo niezwykły czas. W szkole również czuć tę magiczną atmosferę – dzieci wraz z nauczycielami ubierają choinki, dekorują sale lekcyjne, śpiewają kolędy i pastorałki oraz wykonują świąteczne prace plastyczne. Nie może także zabraknąć przedstawień o tematyce bożonarodzeniowej.
            W tym roku dla klas 0-III drugiej zmiany występy przygotowała klasa III b wraz z wychowawcą. Jasełka odbyły się 20 i 21 grudnia. Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię Maryi, Józefa i małego Jezusa. Na scenie pojawili się taż pasterze, aniołowie, królowie, mieszkańcy Betlejem i delegacja dzieci. Kwestie mówione były przeplatane śpiewaniem kolęd i pastorałek. Małym aktorom udało się wprowadzić uczniów i nauczycieli w nastrój prawdziwie świąteczny.   zdjęcia

Marta Lipińska