• Humor

• Pewnego dnia inżynier, fizyk i matematyk otrzymali zadanie do wykonania. Zadanie polegało na tym, aby stojąc na ziemi z dostępnej ilości siatki ogrodzić jak największy teren.
          1. Inżynier, stworzył idealny kwadrat i odszedł z dumą.
          2. Fizyk, zakreślił idealne koło i pewny wygranej również odmaszerował.
          3. Matematyk. Ten zrobił coś dziwnego. Poustawiał siatkę byle jak, tak aby grodziła "w miarę" mały teren. Następnie wskoczył do środka i zadeklarował, że jest na zewnątrz...

smileysadwinklaughfrowncheekyblushsurpriseindecisionangryangelcooldevilcrying

Pewnego razu znany matematyk polskiego pochodzenia Mark Kac wygłaszał referat w Kalifornijskim Instytucie Technologii. Wśród słuchaczy był sławny fizyk, Richard Feynman, który lubił podkpiwać z przesadnej dbałości o ścisłość matematyków.
          - Gdyby matematyka nie istniała - rzekł w pewnej chwili do Kaca - to świat cofnąłby się tylko o tydzień.
          - Ależ tak - bez namysłu odpowiedział Kac - właśnie o ten tydzień, w którym Pan Bóg stworzył świat.

smiley

Spytano kiedyś Kartezjusza (1596-1650): - Co jest więcej warte: wielka wiedza czy wielki majątek?
          - Wiedza - odpowiedział Kartezjusz.
          - Jeśli tak, to dlaczego tak często widzi się uczonych pukających do drzwi bogaczy, a nigdy odwrotnie?
          - Ponieważ uczeni znają dobrze wartość pieniędzy, a bogacze nie znają wartości wiedzy.

smiley

Poprawka do Newtona. Newton źle sformułował prawo powszechnego ciążenia.
          Powinno ono brzmieć: ciała zawsze spadają w ten sposób, że powstaje jak największa szkoda. 89% kanapek spada masłem na dół, a liczba ta wzrasta proporcjonalnie do wartości dywanu, na który spadają.
          B. Purdue, fizyk

smiley

Zapytano kiedyś Einsteina, z jakich zagadnień będzie egzaminował studentów. Profesor odpowiedział:
          - Pytania będą takie same, jak w ubiegłym roku.
          - Ależ, profesorze, przecież to szalone ułatwienie!
          - Nic podobnego. Pytania są wprawdzie takie same, ale prawidłowe odpowiedzi zupełnie inne.

smiley

Einsteinowi zdarzyło się, że nie mógł znaleźć okularów. Odnalazła mu je dziewczynka.
          - Dziękuję Ci moje dziecko, jak się nazywasz?
          - Klara Einstein, tatusiu.laugh

smiley

Z humanistów śmieją się inżynierowie, z inżynierów śmieją się fizycy, z fizyków śmieją się matematycy, z matematyków filozofowie, a z tych ostatnich - śmieją się wszyscy.

smiley

"Nauka jest jak kłótliwa i piękna kobieta. Jeśli chcesz mieć z nią do czynienia, musisz prowadzić wiecznie proces sądowy"
          Izaak Newton

"Dobry Bóg stworzył liczby całkowite, resztę wymyślili ludzie."
          L. Kronecker

"Matematyka jest sztuką nadawania różnym rzeczom tych samych nazw."
          H. Poincare

"Mamy szeregi zbieżne i rozbieżne... O tych, które są zbieżne, a które nie decyduje Bóg."
          B. Bolzano

"Każda wiedza zawiera tyle prawdy ile jest w niej zawartej matematyki." - I. Kant