• Pomoc dla Michała
          • Pomoc dla Michała

          •  

             

             

            Na dzień dzisiejszy mamy już 515 tysięcy zł na leczenie Misia❤️💞 Zbieramy siły i działamy dalej!

            Zapraszamy na stronę Facebooka  https://www.facebook.com/Ratujmy-Micha%C5%82a-Milczarka-255006702031455/

            oraz do licytacji : Licytacje dla Michała Milczarka.

            Udostępniamy!!!

            Michał ma 8 lat i jest uczniem naszej szkoły. Lekarze postawili druzgocącą diagnozę – neuroblastoma (inaczej nerwiak zarodkowy) – rodzaj nowotworu złośliwego układu nerwowego. Jest to nowotwór zaliczany do nowotworów wieku dziecięcego i najczęściej atakuje znacznie młodsze dzieci. Generalną zasadą jest, że im starszy pacjent, tym trudniejsze uzyskanie sukcesu w leczeniu. Co gorsze, w przypadku Michała, zaawansowanie choroby okazało się bardzo wysokie – zdiagnozowano przerzuty do kości i szpiku. Praktycznie nie wstaje z łóżka, a kilka kroków do toalety to dla niego prawdziwe wyzwanie. Jego szpik nie działa prawidłowo z powodu zajęcia przez chorobę, stąd konieczność okresowego przetaczania krwi.Lokalizacja guza jest bardzo niefortunna – uciska na kręgosłup i aortę, prawdopodobnie tylko ośrodki zagraniczne będą w stanie podjąć się takiej operacji. Z kolei immunoterapia nie jest terapią refundowaną przez NFZ, a bardzo drogą – na ten moment lekarze szacują jej koszt na ok. 1.5 mln zł.
            Zwracamy się do wszystkich ludzi o dobrym sercu o wsparcie finansowe.

            Pomóc Michałowi można dokonując wpłaty na konto:

            Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

            Santander Bank

            31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

            Tytułem: “1864 pomoc dla Michała Milczarek”

            https://www.kawalek-nieba.pl/michal-milczarek/?bclid=IwAR2KdXgKHD3lEp3NI0aZe3TDfj7PNBTcAbmiKXTtGtSHrg0XYWY_urZuG4I

            https://www.siepomaga.pl/ratujemy-michalka?fbclid=IwAR0HMmQzOF1udO-pZ0e-Pd0lMDqmtjc2_nn29gdVnPNs4WJhzYmnmxI81hs

          • Zawody: „Aktywnie świętuję 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

          • We wtorek, 6 listopada ośmioro uczniów z klasy 2b reprezentowało naszą szkołę w zawodach sportowych „Aktywnie świętuję 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego”, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu. Uczniowie, oprócz sprawdzenia się w „partyzanckich” konkurencjach sportowych, poszerzali wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego.  Warto podkreślić wspaniałą atmosferę, udaną zabawę oraz rywalizację zgodnie z duchem fair-play, które w niekonwencjonalny sposób wzbudziły zainteresowanie historią u uczestników. Emilce, Kai, Julce, Oliwii, Filipowi, Olkowi, Tymkowi i Oliwierowi serdecznie gratulujemy!  zdjęcia

            Tekst: Agata Szczepańska

            Opiekunowie: Iwona Lorek (organizator wyjazdu), Jakub Budych

          • Euroweek – warsztaty językowo-kulturowe w Polanicy Zdroju

          • W dniach 26-30 października br. grupa 30 uczniów z klas szóstych i siódmych pod opieką pań Marty Broniszewskiej i Katarzyny Trafas uczestniczyła w specjalistycznych warsztatach języka angielskiego w malowniczej miejscowości Polanica Zdrój położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” to obóz szkoleniowy przygotowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Euroweek pozwala młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wietnamu, Kolumbii, Indonezji, Meksyku, czy Tajlandii. Uczniowie uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, warsztatach integracyjnych, czy zadaniach grupowych. Uczestnicy mieli okazję „podróżować” po świecie dzięki przygotowanym przez wolontariuszy prezentacjom. Wieczory były okazją do wykazania się przez uczniów kunsztem aktorskim w filmach zrealizowanych na zadany przez wolontariuszy temat, czy scenkach odgrywanych na żywo. Wszystkie zajęcia angażowały całą grupę – było dużo humoru i zabawy. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty. Ponadto, podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję podziwiać uroki Polanicy Zdroju oraz wybrali się do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie zgromadzone są eksponaty związane z ogniem, zapałkami i zapalniczkami. Uczestnicy warsztatów zgodnie twierdzą, iż są zachwyceni tak innowacyjną formą uczenia się języka angielskiego i już dziś wyrażają chęć uczestnictwa w obozie w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy warsztatów wypowiadają się w samych superlatywach o swoich wrażeniach, doświadczeniach i atmosferze panującej w czasie pięciu dni pobytu w Polanicy Zdroju. zdjęcia

             

            Opracowała:

            Marta Broniszewska

          • Spacer miejscami pamięci narodowej w Komornikach

          • Tu jest pamięć i tutaj świeczka. Tutaj napis i kwiat pozostanie…

            Dnia 31 października 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami wybrały się na długi spacer ulicami Komornik. Podczas wędrówki dzieci miały okazję obejrzeć z bliska miejsca pamięci narodowej w naszej miejscowości.Na komornickim cmentarzu dzieci zapaliły znicze na grobie Antoniego Jaraczewskiego (zmarł w 1870 roku), żołnierza  Wojska Polskiego i uczestnika powstania listopadowego, a także na grobie Marcina Goldmana (zmarł w 1845 roku) inicjatora budowy szkoły w Komornikach w 1834 roku. Podczas spaceru odwiedziliśmy także Ogród Pamięci mieszczący się przy ul. Kościelnej, nad Wirynką. Tam również zapaliliśmy znicze upamiętniając między innymi Powstańców Wielkopolskich, Ofiary Katynia oraz  św. Jana Pawła II. Celem naszej wędrówki było kształtowanie poczucia przynależności narodowej oraz postawy patriotycznej wśród najmłodszych, a także rozbudzenie ich zainteresowania do głębszego poznania naszej Małej Ojczyzny.

              

            Magdalena Ratajczak, Joanna Murkowska, Katarzyna Nowak

          • „Księżniczka na ziarnku grochu”, czyli jaki morał z bajki?

          • W naszej szkole gościliśmy Teatr FormArt z Łodzi z przedstawieniem bajki muzycznej, z tekstem Jana Brzechwy według baśni H.Ch. Andersena. Nowatorska adaptacja pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy sprawiła , że najmłodsi uczniowie wyszli z przedstawienia bardzo zadowoleni. Bajka zawierała w sobie przesłanie, które uczy młodego widza wiary we własne możliwości. Odwoływało się  do potrzeby akceptacji siebie oraz dostrzegania nieograniczonego piękna w sobie. Opowiadało również o tym, że nasze marzenia się spełniają . Wystarczy  tylko mocno  w nie wierzyć.

            Z bajki wypływały dwa morały. Po pierwsze: to czego szukasz, zawsze się znajdzie, a po drugie: fałsz zawsze wyjdzie na jaw.

             

             

            Wychowawcy klas 0 - 3

            Tekst i zdjęcia : Anna Kaczmarek

          • Przeglądzie Pieśni Patriotycznych klas 0

          • 100 lat temu Polska po 123 latach niewoli wyzwoliła się spod jarzma zaborców : Rosji, Prus i Austrii. W przeddzień tej niezwykłej rocznicy, po wielu dniach przygotowań uczniowie oddziału przedszkolnego  wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Celem przeglądu było upowszechnienie wśród dzieci piosenki patriotycznej, kształtowanie osobowości Polaka oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju . 
             
            Każda z klas przygotowała inną piosenkę :
            klasa 0a  "Hej sokoły"
            klasa 0b  "Niepodległość trudne słowo"
            klasa 0c   "Przybyli ułani pod okienko"
            klasa 0d  "Płynie Wisła"
            klasa 0e   "Maszerują strzelcy"
             
                      
            Wychowawcy oddziału przedszkolnego
          • List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

          •       Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                                  

            Szanowni Państwo,

            Rodzice i Opiekunowie, 

             

            w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

             

            W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

             

            Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

             

             

            Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

             

            Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

             

            Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
            z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

             

            Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

             

             

             Z wyrazami szacunku

             

             

            Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
            Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

        • 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
          • 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

            W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

            Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

            Podstawa prawna

            Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej(http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

          • Koło Młodego Melomana zaprasza

          • do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

              w sobotę, 17 listopada 2018 r.,  godz. 11:00-12:00

             

            MUZOBAJKI

              

             

            W programie Bajki i przypowieści oraz Bajki nowe Ignacego Krasickiego w choreografii tanecznej do muzyki: A. Vivaldiego, W. A. Mozarta, J.J. Rousseau

            Aleksandra BRZEZOWSKA – taniec, choreografia
            Dominika FIGUŁA – taniec
            Anna PRUCZKOWSKA – taniec
            Bartłomiej RAŹNIKIEWICZ – taniec
            Marcin ROLCZYŃSKI – taniec, choreografia
            Natalia SPLISGART – taniec
            Krzysztof SZANIECKI – narrator
            Jakub CHRENOWICZ – dyrygent
            Capella Bydgostiensis

                         

            Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł.

             

            Formularz zgody na udział w koncercie do odebrania w portierni lub tutaj: zgoda_koncert_listopad_2018.doc

             

            Wpłaty w podpisanej kopercie prosimy składać w portierni do środy, 14 listopada.

             

             Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

            Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

             

            Młodego Melomana

             zaprasza na sobotnie koncerty Pro Sinfoniki

            do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

             

            Koncerty odbywają się raz w miesiącu. Jesteśmy na nich obecne i sprawujemy opiekę nad dziećmi.

            Zapraszamy rodziców do udziału w koncertach.                  

             

            Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

             

          • Konkurs recytatorski

          • 5 listopada 2018r. odbyły się eliminacje szkolne VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Moja Ojczyzna Niepodległa”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować recytację wiersza związanego z powyższym  tematem.  Jury postanowiło wyróżnić pięć osób, które będą reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się 20 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.

            Wiktoria Kaletka (4c)

            Zuzanna Talkowska (4f)

            Blanka Deskur (5c)

            Piotr Dymek (5c)

            Mateusz Dymek (7c)

            Gratulujemy najlepszym recytatorom i życzymy powodzenia w finale!

               Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kruszewska, Gabriela Ukaszewska

          • Wywiadówka

          • Serdecznie zapraszamy 6 listopada  (we wtorek) rodziców i opiekunów na spotkanie z wychowawcami klas.

            kl.  0 godz. 18:00

            I - II godz.   19:30  

            kl. III - VII godz. 18:00  

            Wywiadówka - Obrazek 1

          • Sukces w konkursie patriotyczno - historycznym „Pamiętamy”

          • 24 października 2018 r. liczna reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach  związanych z 100 rocznicą Wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanych przez Towarzystwo Pamięci gen. Józefa Dowbora Muśnickiego i Szkołę Podstawową im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie.  Nasza obecność na tym niezwykłym przedsięwzięciu nie była przypadkowa, gdyż wiosną 2018 roku wielu uczniów naszej szkoły brało udział w konkursie patriotyczno-historycznym pt. „Pamiętamy”. Po oficjalnych uroczystościach, z pełnym ceremoniałem wojskowym, nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie upominków wszystkim uczestnikom oraz laureatom. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza reprezentacja otrzymała dwa wyróżnienia:

            Szymon Postek, uczeń klasy 4b otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym

            Nadia Siwińska, uczennica klasy 5d otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym

             

            Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

            Szkolni koordynatorzy konkursu:

            Iwona Jankowiak i Jakub Podlewski

          • Konkursu plastyczny „Jesień wokół nas”

          • Dnia 26.10.2018 rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ”Jesień wokół nas” adresowany do uczniów oddziału przedszkolnego. Do wykonania  pracy  konkursowej można było wykorzystać materiał  roślinny  w postaci suchych kwiatów, liści, gałęzi, owoców dębu, kasztanowca, jarzębiny, szyszek i mchu. Do organizatorów konkursu wpłynęły 22 prace (przestrzenne i płaskie ), które zostały ocenione pod względem zgodności z tematem, estetyki , oryginalności, pomysłowości i samodzielności wykonaniu pracy.

            Z dostarczonych na konkurs prac przestrzennych wybrano trzy najlepsze. Zwycięscami zostali :

            I miejsce Tamasz Starczewski   0e

            II miejsce Maja Smykowska    0c

            III miejsce Olga Jóźwiak    0e

             

            Spośród prac płaskich zwycięscami zostali :

            I miejsce Oliwia Januszczyk    0c

            II miejsce Szymon Stachowicz    0d

            III miejsce Lena Nagórska    0c

              

            Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wykonane prace plastyczne zostały wyeksponowane w szatni Oddziału przedszkolnego.

            Organizatorzy konkursu – wychowawcy Oddziału Przedszkolnego

          • Wyjątkowe Urodziny Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach

          • 23 października br. na Urodzinach Mieszkańca mieliśmy wyjątkowych gości. Dla naszych mieszkańców wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w  Komornikach.  Spotkanie rozpoczął dyrektor Ryszard Bartoszak, który powitał  dzieci i złożył życzenia szacownym jubilatom.  Program artystyczny bardzo wzruszył naszych podopiecznych, którzy w trakcie występu przypominali sobie lata swojego dzieciństwa.,, Siała baba mak”, ,,Ojciec Wirgiliusz”, ,,Uciekaj myszko do dziury…”to tylko niektóre popularne do dziś zabawy dziecięce. Mieszkańcy chętnie włączali się w śpiew  ulubionych piosenek, a Pan dyrektor z podziwem obserwował grę małych artystów. Obdarowani prezentami mieszkańcy, chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia. Dzieci wyjechały od nas zostawiając mnóstwo pozytywnej energii i życzenia dla wszystkich seniorów. My obdarowaliśmy uczniów książeczką z  łamigłówkami i kolorowymi ołówkami, życząc  w  nowym roku szkolnym,  wielu sukcesów w nauce. zdjęcia

             

            Tekst: Renata Stachowiak, terapeuta zajęciowy, DPS Lisówki

             „Spotkania łączące pokolenia",

            projekt: Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak, Małgorzata Woźniak

          • Prosimy o głosy!

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie! W konkursie „Dzieciaki do rakiet” nasza szkoła może wygrać zestawy do gry w tenisa ziemnego. Zjednoczmy siły i głosujmy! Głosowanie będzie trwać od 5 listopada do 16 grudnia. Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakidorakiet.pl i oddać głos na film konkursowy naszej szkoły. Dziennie można oddać aż 5 głosów. Pomóżcie! 

          • Mini Playback Show 2018

          • W dniach 23 i 24 października 2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Mini Playback Show. Uczniowie z klas II – III mogli pokazać swoje talenty naśladując gwiazdy muzyki rozrywkowej. Prezentowali się naśladując i imitując śpiew różnych wokalistów z polskich i zagranicznych list przebojów. Konkurs Mini Playback Show dostarczył uczniom radosnych przeżyć w obcowaniu z muzyką. Uczestnicy Show zapewnili publiczności moc niesamowitych wrażeń wzrokowych i słuchowych dzięki niespotykanej mieszance stylów i talentu najsławniejszych artystów znanych ze szklanego ekranu. Publiczność również wspierała uczestników naszego przeglądu wspólnym śpiewem, słowami otuchy oraz gromkimi brawami. Jury oceniało takie elementy jak: dobór utworu, stylistykę wykonawcy, choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje! zdjęcia

            Wyniki konkursu:

            W kategorii soliści:

            1. Marcelina Bednarek
            2. Sandra Sydor
            3. Nikodem Lokke

            Wyróżnienie: Adam Piskulski, Lena Herda

            W kategorii zespoły:

            1. Zofia Markiewicz, Alicja Nowak, Helena Kaźmierczak, Anna Łukasiewicz
            2. Zofia Jędrzejewska, Lena Kędzierska
            3. Maja Krawczak, Maksymilian Chruszczewski

            Wyróżnienie: 1. Weronika Przybyła, Hanna Kasprzak, Maria Kwapisz, Zuzanna Michalik, Zuzanna Frąckowiak, Weronika Dziemidowicz, Hanna Walczak, Marianna Kaźmierczak.

            2. Olek Mikulski, Franciszek Krzyżaniak, Oliwier Wojciechowski.

            Gratulacje!

            Organizatorzy: Iwona Chruściel, Marta Maciejewska, Paulina Perz – Szydłowska

            Tekst: Marta Maciejewska

          • Czy transport jest potrzebny?

          • Dnia 26 października w klasie 1a odbyły się zajęcia na temat transportu, które prowadziła p. Anna Mossakowska-Kałużna. W trakcie zajęć poruszona była tematyka znaczenia transportu w życiu człowieka, a następnie w formie quizu dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Za dobre odpowiedzi uczniowie otrzymywali fantastyczne upominki ufundowane przez firmę RABEN.

            Pani Anna wygrała również projekt, dzięki któremu klasa 1a otrzymała pomoce oraz zabawki sensoryczne.

            Bardzo dziękujemy za przeprowadzone zajęcia oraz przekazane pomoce. zdjęcia

            Anna Wiśniewska

          • Kolorowy Dzień Patrona

          • 12 października 2018 roku, kolejny raz świętowaliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość – Kolorowy Dzień Patrona Szkoły – Janusza Korczaka i Dzień Edukacji Narodowej. Pamięć o tym wielkim pedagogu, wychowawcy i przyjacielu dzieci postanowiliśmy uczcić w tym roku pod nazwą Kolorowy Dzień Patrona „Dzieci – dzieciom”. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli w kolorowe stroje  - różne na poszczególnych poziomach klas. W organizację imprezy w sposób szczególny włączyli się uczniowie klas starszych prezentując swoje pasje i zainteresowania młodszym kolegom i koleżankom z klas 0-3. Uczniowie w niezwykle ciekawy i kompetentny sposób przedstawili zajęcia wzbogacone prezentacją multimedialną oraz licznymi rekwizytami. Sprawdzenie wiadomości zdobytych podczas lekcji poprzez rozwiązywanie zagadek i rebusów stanowiło podsumowanie zajęć oraz umożliwiło uporządkowanie wiedzy młodszym dzieciom. Szczególne brawa i podziękowania za zaangażowanie otrzymują uczniowie: Mateusz, Stanisław, Piotr, Janek Dymek, Lena Chwirot, Wiktoria Masłowska, Blanka Deskur, Jakub Fiedler, Malwina Stronczyńska, Maciej Krzyżaniak, Antonina Szymbarewicz, Antonina Hinz, Kinga Szymańska, Amadeusz Stronka, Monika Wąs, Matylda Paterska, Michał Eichstaedt, Wiktor Hnatyszyn.

            Na uczniów w tym szczególnym dniu czekało jeszcze wiele atrakcji, zamiast typowych lekcji odbyły się pokazy, warsztaty i prezentacje. Uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat życia i twórczości patrona szkoły. Oglądali prezentacje i filmy o Januszu Korczaku, przypomnieli prawa i obowiązki ucznia, czytali jego utwory. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w wielu ciekawych warsztatach tematycznych, np.: logopedycznych, czytelniczych i literackich „Spotkanie z Elmerem”, warsztaty z pedagogami i psychologiem szkolnym. Podczas obchodów Kolorowego Dnia Patrona odbyły się również warsztaty z pszczelarzem. Uczestnicy zajęć poznali pszczeli tryb życia, pracę pszczelarza, uczyli się poszanowania i wrażliwości dla tych pożytecznych owadów. Uczniowie poznali nieznany kawałek świata przyrody biorąc udział w warsztatach o gadach, które prezentował pan Łukasz Gwóźdź. Dzięki ciekawej formie prowadzenia zajęć dzieci przez cały czas ich trwania były zaciekawione i zafascynowane niezwykłymi okazami przyrody. Tego dnia nie mogło zabraknąć też zajęć ruchowych z kolorową chustą animacyjną i rywalizacji w zmaganiach sportowych.

            Ukoronowaniem wydarzenia było przepiękne przedstawienie dzieci z kółka teatralnego klas II przygotowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Woźniak. Uczniowie wystąpili dla nauczycieli i pracowników szkoły, a także dla uczniów klas 0-3. W przedstawieniu pt. „Umówmy się na spotkanie" dzieci zapewniały, że za dwadzieścia lat spotkają się ze swoim nauczycielem jako dorośli różnych zawodów. Na zakończenie występów mali artyści zaśpiewali piosenki o nauczycielu i o szkole.

            Podsumowując, można stwierdzić, że dzień był pełen wrażeń i radości. Uczniowie nie zapomnieli też o nauczycielach i pracownikach szkoły wręczając kwiaty i laurki opatrzone pięknymi życzeniami z okazji Święta KEN. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Kolorowego Dnia Patrona. zdjęcia

            Organizatorzy: Iwona Jankowiak, Renia Janiszewska, Anna Kaczmarek, Gabrysia Ukaszewska, Marta Maciejewska

            Tekst: Marta Maciejewska