• Kartka walentynkowa
          • Kartka walentynkowa anglojęzyczna - wyniki

• Z okazji Dnia Świętego Walentego, popularnych walentynek, obchodzonych 14 lutego, w naszej szkole odbył się konkurs na kartkę walentynkową w języku angielskim. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego, Katarzyna Maciąg i Marta Broniszewska. Celem konkursu było uczczenie Dnia Świętego Walentego, inspirowanie twórczości plastycznej uczniów, poznanie tradycji i zwyczajów pochodzących z krajów anglojęzycznych, zakorzeniających się w kulturze polskiej, dążenie do stworzenia właściwego nastroju towarzyszącego Świętu Zakochanych, opartego na szacunku i poszanowaniu wartości, ideałów i przekonań drugiej osoby oraz przybliżenie młodzieży szkolnej właściwego znaczenia pojęcia miłość. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-8. naszej szkoły. Zadaniem uczniów było własnoręczne wykonanie kartek walentynkowych dowolną techniką, maksymalnie w formacie A4, wraz z krótkim tekstem literackim dotyczącym wyrażania uczuć, napisanym samodzielnie. Nagrodzone zostały poprawność językowa kartek, wartość artystyczna i literacka prac oraz oryginalność i indywidualność. Miło nam poinformować, iż:

1. miejsce zajął Szymon Ograbek, kl. 8d
            2. miejsce zajął Jakub Piechowiak, kl.8d
            3. miejsce zajęła Paulina Jaszewska, kl. 6a

Laureaci konkursu zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy dalszej kreatywnej twórczości.

Opracowała:

Marta Broniszewska