• Mariusz Waczyński

• Mariusz Waczyński, uczeń klasy 8b, zdobył tytuł Laureata Konkursu matematycznego Złota Żaba 2020/2021. W finale wzięło udział 63 uczniów z województwa wielkopolskiego. Finał konkursu odbył się 13 marca 2021 w Swarzędzu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Liga Sprawiedliwości - drużyna
          • Liga Sprawiedliwości

• W kwietniu tego roku troje uczniów z klasy 7d – Nadia Siwińska, Maja Ząbek i Kajetan Skaza, przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu Liga Sprawiedliwości organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zmagania trwały dziesięć tygodni. W każdy poniedziałek publikowano trzy zadania z zakresu edukacji prawnej, które do środy lub czwartku musieliśmy wykonać i odesłać.

Droga do finału  okupiona była  tygodniami ciężkiej pracy, setkami rozmów, tysiącami dylematów i milionem pomysłów. Nasza drużyna, skrywająca się pod dumną nazwą „Przyjaciele Korczaka”, wykazała się wielką inteligencją, zaangażowaniem i przede wszystkim niesamowitą kreatywnością. Pomimo zmęczenia nigdy się nie poddawaliśmy, a wręcz z uśmiechem na twarzy podążaliśmy dalej obraną drogą. Przez sześć tygodni dumnie widnieliśmy na szczycie tabeli, zdobywając każdorazowo maksymalną liczbę punktów, dostaliśmy się do fazy play-off, gdzie dobierani w pary deklasowaliśmy konkurencję. Jednak reguły gry okazały się bezlitosne - mimo najwyższej sumy punktów z wszystkich tygodni, utrata 0,25 pkt w dziewiątym tygodniu przesądziła o naszym losie. Po dziesięciu tygodniach zmagań i wykonaniu trzydziestu prac konkursowych, w końcu otrzymaliśmy werdykt.

Z wielką dumą i przyjemnością ogłaszam, że nasi uczniowie odnieśli wielki sukces - zajęli III miejsce w Polsce!

Serdecznie dziękuję Mai, Nadii i Kajtkowi za wspólną przygodę, wielkie zaangażowanie, atmosferę życzliwości i szacunku oraz setki wymienionych wiadomości. Być nauczycielem tak wspaniałej młodzieży to dla mnie zaszczyt!

Opiekun drużyny

Jakub Podlewski

• Nagłówek

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.