• Mariusz Waczyński

     • Mariusz Waczyński, uczeń klasy 8b, zdobył tytuł Laureata Konkursu matematycznego Złota Żaba 2020/2021. W finale wzięło udział 63 uczniów z województwa wielkopolskiego. Finał konkursu odbył się 13 marca 2021 w Swarzędzu. 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Liga Sprawiedliwości - drużyna
     • Liga Sprawiedliwości

     • W kwietniu tego roku troje uczniów z klasy 7d – Nadia Siwińska, Maja Ząbek i Kajetan Skaza, przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu Liga Sprawiedliwości organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

      Zmagania trwały dziesięć tygodni. W każdy poniedziałek publikowano trzy zadania z zakresu edukacji prawnej, które do środy lub czwartku musieliśmy wykonać i odesłać.

      Droga do finału  okupiona była  tygodniami ciężkiej pracy, setkami rozmów, tysiącami dylematów i milionem pomysłów. Nasza drużyna, skrywająca się pod dumną nazwą „Przyjaciele Korczaka”, wykazała się wielką inteligencją, zaangażowaniem i przede wszystkim niesamowitą kreatywnością. Pomimo zmęczenia nigdy się nie poddawaliśmy, a wręcz z uśmiechem na twarzy podążaliśmy dalej obraną drogą. Przez sześć tygodni dumnie widnieliśmy na szczycie tabeli, zdobywając każdorazowo maksymalną liczbę punktów, dostaliśmy się do fazy play-off, gdzie dobierani w pary deklasowaliśmy konkurencję. Jednak reguły gry okazały się bezlitosne - mimo najwyższej sumy punktów z wszystkich tygodni, utrata 0,25 pkt w dziewiątym tygodniu przesądziła o naszym losie. Po dziesięciu tygodniach zmagań i wykonaniu trzydziestu prac konkursowych, w końcu otrzymaliśmy werdykt.

       

      Z wielką dumą i przyjemnością ogłaszam, że nasi uczniowie odnieśli wielki sukces - zajęli III miejsce w Polsce!

       

      Serdecznie dziękuję Mai, Nadii i Kajtkowi za wspólną przygodę, wielkie zaangażowanie, atmosferę życzliwości i szacunku oraz setki wymienionych wiadomości. Być nauczycielem tak wspaniałej młodzieży to dla mnie zaszczyt!

      Opiekun drużyny

      Jakub Podlewski