• Konkurs recytatorski pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

• 26.10.2023 23:38
          • We wtorkowy poranek, 24 października 2023 roku, w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.
          • W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Głównymi celami tego wydarzenia było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci, zachęcenie do brania udziału w konkursach oraz występach przed publicznością, rozwijanie wrażliwości na poezją oraz rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego.

W trakcie konkursu dzieci wspaniale zaprezentowały takie wiersze jak „Okular”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”, „Mucha”, „Tańcowała igła z nitką”, „Murzynek Bambo”, „Abecadło”, „Kangur”, „Żyrafa”, „Papuga” i „Dzik”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, więc komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Kurek, Anna Bryl, Katarzyna Henschke miała trudny wybór, aby wskazać laureatów. Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczenie nagród oraz dyplomów dla zwycięzców i uczestników konkursu.

I miejsce Monika Janaś klasa 0a

II miejsce Michał Fenzel klasa 0c

III miejsce Julia Maćkowiak klasa 0b

Pozostali uczestnicy konkursu to:

Alan Stefański (0a), Oliver Korzeniowski(0a), Julia Kobyłko (0b), Matylda Turowska (0b), Ignacy Kwapisz(0b), Michalina Ziarniak (0c), Joanna Szlachta (0c)

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników.

M. Ratajczak, K. Nowak, P.Czerniejewicz
            K.Mączyńska, E. Brzoska, I. Brzezna