• Uroczysty apel z okazji Świąt Majowych

• 29.04.2023 20:29
          • W piątek 28 kwietnia 2023 roku w oddziale przedszkolnym naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Przygotowując się do tego ważnego wydarzenia przez cały tydzień dzieci rozmawiały na temat postaw patriotycznych, roli patriotyzmu lokalnego, poznawały najważniejsze miasta Polski i legendy związane z tymi miastami oraz własnoręcznie wykonały flagi. Dzieci ubrane w strój galowy rozpoczęły apel od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego oraz od zaprezentowania wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały ”. Na koniec apelu uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”, który w ciekawy i odpowiedni dla dzieci sposób opisał wszystkie symbole narodowe. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn.