•  „Poruszające bajki o emocjach” w oddziale przedszkolnym.
          • „Poruszające bajki o emocjach” w oddziale przedszkolnym.

• 06.04.2023 08:21
          • Początek wiosny był dla naszych najmłodszych uczniów bardzo pracowity i niezwykły, ponieważ wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez trenerki z Centrum Działań Profilaktycznych (CDP). Program „Poruszające bajki o emocjach” miał na celu wsparcie rozwoju kompetencji emocjonalno – społecznych dzieci w wieku przedszkolnym i pomóc najmłodszym w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowaniu swoich potrzeb oraz odczuć, a także w nawiązywaniu i utrzymywaniu zdrowych relacji z rówieśnikami. Bajki opowiadały o wielu emocjach takich jak: zazdrość, smutek, złość, rozczarowanie, radość, duma czy strach. W trakcie dziesięciu spotkań dzieci wcielały się w różne postacie, stawały się bohaterami chwytających za serce przedstawień i dzięki temu miały możliwość nauki rozpoznawania i zarządzania emocjami.

Nauka nie kończyła się wraz z warsztatami, ponieważ każdego dnia uczniowie wracali do domu z kolorowanką, która przypominała omawianą emocję. W ramach programu „Profilaktyczne bajki o emocjach” odbyło się również szkolenie dla wychowawców z oddziału przedszkolnego oraz spotkanie dla rodziców. Warsztaty były dla dzieci bardzo potrzebnym i ciekawym doświadczeniem, a udział w nich został sfinansowany przez Urząd Gminy Komorniki.

Wychowawczynie oddziału przedszkolnego