• Warsztaty dla sześciolatków- Bezpieczne wakacje

• 22.06.2022 14:27
          • W ramach innowacji pedagogicznej „Pierwsza pomoc przedmedyczna- pomagam od najmłodszych lat” 8 czerwca w oddziale zerówkowym odbyła się druga część warsztatów.

Zajęcia poprowadził pan Piotr Zagajewski -instruktor pływania i ratownictwa WOPR, właściciel kompleksu Aquapos, wraz z panią asystentką.

• Celem spotkania było uświadomienie uczniom zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku w czasie letnich wakacji, oraz przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci dowiedziały się, o czym należy pamiętać przebywając na wodą, na słońcu; przy pomocy jakiego sprzętu można uratować tonącego, oraz jaki strój jest odpowiedni do pogody i warunków atmosferycznych.

Atrakcją warsztatów były, przyniesione przez pana Piotra, pomoce medyczne i sprzęt ratunkowy używany na akwenach wodnych. Uczniowie mieli możliwość ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy, poprzez stosowanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (uciski klatki piersiowej) z użyciem fantoma medycznego. Na zakończenie warsztatów dzieci wyszły przed budynek szkoły. Czekała tam niespodzianka- ponton ratunkowy, do którego każdy mógł wejść i choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy ratownik wodny.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych „Bezpieczne lato”.

Autor: Ewelina Brzoska