• Regulamin ICIM

Regulamin korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach

1. Z komputerów w bibliotece szkolnej mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły.
          2. Komputery w bibliotece służą do samodzielnego wyszukiwania informacji w celach naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych. Nie można ich wykorzystywać do prowadzenia prywatnej korespondencji, gier, zabaw. Zabrania się korzystania z jakichkolwiek  portali społecznościowych, komunikatorów.
          3. Praca przy komputerze możliwa jest po uzyskaniu zgody bibliotekarza.
          4. Przed rozpoczęciem pracy należy wpisać się do ,,Zeszytu Korzystających z komputera”  podając: datę, imię i nazwisko, klasę, numer komputera, godziny pracy, poszukiwane informacje. Wpis ten stanowi jednocześnie zobowiązanie do przestrzegania niniejszego regulaminu.
          5. Jednorazowo można korzystać z komputera do 30 minut. Istnieje możliwość osobistej rezerwacji komputera wcześniej.
          6. Przy stanowisku komputerowym znajduje się tylko jedna osoba.
          7. Uczniowie mają prawo do korzystania z komputerów poza swoimi godzinami lekcyjnymi.
          8. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w  już zainstalowanych.
          9. Nie wolno wykonywać żadnych połączeń technicznych np. włączać i rozłączać kabli zasilających , wyłączać komputera.
          10. Korzystający z komputera mają obowiązek szanowania udostępnionego im sprzętu. Ponoszą oni odpowiedzialność za wszelkie straty powstałe z ich winy.
          11. Zabrania się używania własnych CD i innych nośników pamięci bez zgody bibliotekarza.
          12. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
          13. Przy korzystaniu z komputerów obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków, picia napojów.
          14. Po zakończonej pracy korzystający zostawia po sobie porządek.
          15. W przypadku nieprzestrzegania niniejszego  regulaminu nauczyciel-bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.
          16. Niestosowanie się do regulaminu powoduje ograniczenie lub pozbawienie prawa do korzystania z komputerów  w bibliotece.