• Warsztaty bożonarodzeniowe  w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach 18 grudnia 2008r
          • Warsztaty bożonarodzeniowe w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach 18 grudnia 2008r

• 08.03.2020 21:36
          • Dzieci z naszej szkoły były już wielokrotnie w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Widzieliśmy ile radości, a czasem i wzruszeń dostarczamy mieszkańcom naszymi występami.
          •             Dzieci z naszej szkoły były już wielokrotnie w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Widzieliśmy ile radości, a czasem i wzruszeń dostarczamy mieszkańcom naszymi występami.

Tym razem postanowiliśmy współtworzyć atmosferę zbliżających się świąt. Przygotowaliśmy bogaty repertuar polskich kolęd. Przygrywały „Tęczowe Nutki”, a grupa wokalna z klas trzecich z panią Iwoną Jankowiak wzmocniła chór zgromadzonych na widowni mieszkańców.

W tak świątecznej atmosferze przeszliśmy do meritum spotkania: wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe. Dorośli z pomocą dzieci prześcigali się w dokładności i oryginalności wylepianych wzorów. Wcześniej rozśpiewana sala zamieniła się w ul pracowitych pszczółek.

Radość i rumieńce na twarzach zarówno mieszkańców DPS jak i dzieci były odpowiedzią na pytanie: „Jak zostać Świętym Mikołajem?”. Na zakończenie wręczyliśmy naszym nowym „babciom i dziadkom” własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami oraz ozdoby świąteczne..

Warsztaty w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach były kolejną cenną lekcją  wychowania.

Dorota Błaszczyk

opiekun Tęczowych Nutek