• XII Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka”

• 29.03.2024 20:18
          • 17 listopada w Szkole Podstawowej w Tulcach odbył się niezwykły Konkurs Pieśni Ludowej organizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej. Wzięło w nim udział 49 solistów i zespołów z Czapur, Środy Wielkopolskiej, Grodziska Wlkp, Poznania, Iłówca, Kuczkowa, Leszna, Liskowa, Jerzykowa, Tulec, Swarzędza, Rogalinka i Komornik. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny „Tęczowe Nutki” oraz dwie solistki z kl. 3 b, Maja i Kornelia.
          • Usłyszeliśmy wiele popularnych i mniej znanych utworów ludowych, m.in. „Lipka”, „Lelija”, „Świniorz”, „W moim ogródeczku”, „Czerwone jabłuszko”. W przerwie konkursu można było wziąć udział konkursie wiedzy o regionie, zabawach i nauce tańców ludowych. To była wspaniała muzyczna przygoda i okazja do wymiany doświadczeń.

Gratulujemy Kornelii Mańczak 3 miejsca w kategorii solo!

Dorota Błaszczyk i Iwona Chruściel