• Wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej
          • Wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej

          • Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej uczniowie podjęli zmagania konkursowe z zakresu edukacji: czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami. Stypendiada miała charakter ogólnopolski, więc zostanie laureatem czy finalistą było nie lada wyczynem. Cieszy nas ogromnie fakt, że wśród naszych zawodników mamy laureata i dwóch finalistów.

            Konkurs czytelniczy:

            III m. Krzysztof Sobociński kl. IIIa (laureat)

            Konkurs matematyczny:

            wyróżnienie - Wiktor Gręda kl. IId (finalista)

            Konkurs plastyczny - laurka:

            wyróżnienie Kornelia Mańczak kl. IIb (finalista)

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

            Szkolni koordynatorzy konkursu

        • Spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych
          • Spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

          • W czwartek 30 marca 2023 r. odbyły się w naszej szkole w ramach DORADZTWA ZAWODOWEGO spotkania uczniów klas VII i VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Poznania.

            Gościliśmy następujące szkoły:

            • Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Narodowej
            • Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego
            • Technikum nr 19
            • Zespół Szkół Budownictwa nr 1

            Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej okolicznych szkół ponadpodstawowych na najbliższy rok szkolny, a także kryteriów przyjęcia, organizacji pracy szkoły, oferty zajęć pozalekcyjnych oraz możliwości dalszej nauki lub podjęcia pracy po ukończeniu wybranego kierunku kształcenia.  Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po których mieli możliwość zadawania  pytań zarówno uczniom jak i nauczycielom szkół średnich.

            Mamy nadzieję, że spotkania pomogą naszym ósmoklasistom w świadomym wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

             

            Koordynatorzy:

            Wicedyrektor Magdalena Gref

            Marta Buchert-Szarzyńska

        • Sukces naszego zespołu teatralnego
          • Sukces naszego zespołu teatralnego w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym „Odeon”

          • 31 marca 2023 r. w Domu Kultury „Koźlak” w Chomęcicach odbył się coroczny Międzyszkolny Przegląd Teatralny. Adresatami przeglądu byli członkowie amatorskich teatrów działających w szkołach podstawowych Gminy Komorniki. W wydarzeniu wzięło udział siedem zespołów teatralnych.

            Komisja konkursowa w składzie: pani Dorota Trocha, pani Adrianna Wiśniewska, pani Anna Golczak, pan Zbigniew Grochal oraz pan Wiesław Kot po obejrzeniu spektakli przyznała następujące nagrody:

            I miejsce dla zespołu ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach za przedstawienie „Dziady” cz. II,

            II miejsce ex aequo dla grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach za spektakl „Smerfy” i dla młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach za przedstawienie „Opowieść wigilijna”.

            Gratulujemy wszystkim zespołom. Zabawa w teatr udowodniła, że podczas radosnego tworzenia i spontanicznej zabawy można pokonać nieśmiałość, dostrzec własne możliwości i rozwinąć drzemiące w nas zdolności aktorskie. Przedstawienia dostarczyły wiele radości, a jednocześnie przygotowały młodego widza do odbioru w przyszłości sztuk teatralnych i kulturalnego zachowania w teatrze.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom (Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach) za zaproszenie do wspólnej zabawy. Do zobaczenia za rok.

            Serdecznie dziękujemy babci Natalii Tomkowiak za uszycie czapek dla Smerfów.

            Ewelina Nowysz, Katarzyna Trafas

        • Supertalenciak Roku 2022/2023
          • Supertalenciak Roku 2022/2023

          • W czwartek 30 marca w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs „Talenty są wśród nas” dla klas 1-3. Celem było wyłonienie młodych talentów w różnych dziedzinach. Do konkursu zgłosiło się trzydziestu uczniów. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności. Były to: taniec, jazda na hulajnodze, śpiew, gra na instrumentach, rozpoznawanie flag państw świata, recytacja. Jurorami w konkursie byli zacni goście: Pani Elżbieta Matyjaszczyk - Dyrektor Przedszkola „Kraina Talentów”, Pani Monika Musiał półfinalistka I edycji programu „Got to Dance - Tylko Taniec” , Pan Damian Konieczek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, Pani Dyrektor SP nr 1 w Komornikach Hanna Drapiewska oraz Pan Damian Owczarek.

            Wszyscy uczniowie wykazali się wyjątkowymi talentami w prezentowanych dziedzinach. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

            Jurorzy po burzliwej naradzie wyłonili laureatów. Supertalenciakami zostali:

            - taniec - Julia Januchowska z klasy Ic

            - taniec - Pola Dobrowolska z klasy IIa

            - recytacja - Pola Jakubowska z klasy IIIa.

            Wszyscy wspaniale się bawili. Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na kolejnej edycji konkursu.

            Zespół edukacji wczesnoszkolnej
            Tekst: Magdalena Zgoła
            Zdjęcia: Iwona Chruściel

        • Obrzędy Wielkanocne
          • Obrzędy Wielkanocne

          • W poszukiwaniu informacji o wielkanocnych obrzędach klasy 2c, 2d i 2e wybrały się do Oćwieki. Tam w bajkowej scenerii dzieci i czynnie uczestniczyły w przygotowaniach do nadchodzących świąt. Była prelekcja na temat obrzędów wielkanocnych, pokaz jaj, kołatek.

            W świątecznie przystrojonym obiekcie dzieci uczestniczyły w wyrobie masła a później baranka. Z wcześniej przygotowanego tradycyjnego ciasta tworzyli mazurki, a po ich upieczeniu dekorowali je. Mieliśmy też okazję wykonać własnoręcznie stroik wielkanocny. Jak przystało na święta nie zabrakło również ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO. Wspólnie usiedliśmy do odświętnie przygotowanych stołów, gdzie zjedliśmy tradycyjne śniadanie. Nie zabrakło też żuru.

            Po posiłku wybraliśmy się na zasłużony spacer, podczas którego zaobserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, odwiedziliśmy zwierzęta w leśnej zagrodzie i wybraliśmy się nad jezioro. Wycieczka do Oćwieki okazała się dla wszystkich uczestników bardzo interesująca, obfitowała w wiele atrakcji, a przede wszystkim była ciekawą lekcją wiadomości o obrzędach wielkanocnych. Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia, zdobyta wiedza i chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

             

            Organizatorki wycieczki:
            Paulina Perz-Szydłowska, Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska