• Dzień Kolekcjonera

• Czym się interesują pierwszoklasiści? Co zbierają? Hobby, kolekcjonowanie, czyli zamiłowanie do zbierania przedmiotów według konkretnego klucza.

Tuż przed Dniem Dziecka nasi uczniowie zaprezentowali w szkole swoje kolekcje. Była to wspaniała okazja do opowieści związanych z pozyskiwaniem elementów kolekcji, poznania zainteresowań i wymiany.

To także dobry pomysł na przeprowadzenie najprostszej analizy matematycznej, np. porządkowania zbiorów. Następnym krokiem było planowanie i zorganizowanie przestrzeni. Gdzie przechowywać? Jak ją wyeksponować i pokazywać innym? Pierwszoklasiści uczyli się sztuki prezentacji.

Mogliśmy obejrzeć m.in.: figurki, muszelki, książki z wielotomowej serii, okazy minerałów, kamieni, konstrukcje z klocków lego, trofea sportowe, dyplomy, karty, pluszaki.

Mali kolekcjonerzy mieli szansę znaleźć nową grupę społeczną dla siebie, grupę znajomych, z którymi łączy ich wspólne zainteresowanie.

Organizatorki:

Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel,

Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska, Paulina Perz-Szydłowska

• Wizyta misia Tedy Eddie w naszej szkole

• W ostatnich dniach na korytarzach naszej szkoły spotkać można było żywą postać przyjaciela każdego dziecka- misia. Wszystko to za sprawą przygotowanych, przez pobliską szkołę językową Expert English, warsztatów na temat pszczół prowadzonych właśnie przez misia Teddy Eddie. Podczas tych zajęć najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się ciekawych informacji na temat pszczół oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę w zorganizowanym quizie. Nie zabrakło także „przemyconych” w formie zabawy nowych słów oraz zwrotów w języku angielskim. Wszystkie dzieci w nagrodę dostały grę planszową z elementami języka angielskiego, a na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

• Międzyświetlicowe Zawody Sportowe

• W maju wychowawcy świetlicy zorganizowali Międzyświetlicowe Zawody Sportowe, w których udział wzięły dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Przygotowano dla nich 10 konkurencji sprawnościowych, między innymi tor przeszkód, rzuty do celu, strzały do bramki, bieg na czas oraz przez płotki, pokonanie slalomu prowadząc piłeczkę kijem hokejowym. Uczniowie podczas wykonywania zadań wykazali się dużą zwinnością, niebywałą szybkością oraz nieprzeciętną sprawnością fizyczną. Nie zabrakło dobrej zabawy, a na twarzach dzieci malował się szeroki uśmiech.

W każdej kategorii wiekowej wyróżniono Mistrza Szybkości, Mistrza Dokładności oraz Mistrza Celności. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Świetlica Klas 1ad

Mistrz Celności – Wiktor Dondajewski 1d

Mistrz Dokładności – Michalina Szymankiewicz 1a

Mistrz Szybkości – Wiktor Gręda 1d

Świetlica Klas 1bce

Mistrz Celności – Mieszko Sadlak 1e

Mistrz Celności – Piotr Mazurek 1e

Mistrz Dokładności - Malwina Linka 1b

Mistrz Szybkości - Alicja Zaradzka 1e

Świetlice Klas 2 oraz 3

Mistrz Celności – Agnieszka Niedźwiedzka 2d

Mistrz Dokładności – Alicja Żołądkiewicz 2b

Mistrz Szybkości - Tomasz Marczak 2b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz uczennicom klasy 8d za pomoc w realizacji projektu. Osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Organizatorki

Katarzyna Kęsy-Urban

Anna Sikorska

• Międzyświetlicowy konkurs plastyczny  „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego kwiatka” rozstrzygnięty!
          • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego kwiatka” rozstrzygnięty!

•  Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że wyłoniliśmy laureatów międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego kwiatka”. Przystąpiły do niego dzieci z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej w Wirach i Chomęcicach.  Oto wyniki:

I miejsceHelena Kaźmierczak, kl.  II,  Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich we Wirach, „Pszczoły w świecie słoneczników i astrów”;

II miejsceSandra Ślewa, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Lawendowe pszczoły”;

III miejsceKornelia Mańczak, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach, „Jeżówka purpurowa i pszczółki”.

Wyróżniania:

Julia Żukowska, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach, „Dalia”;

Anatolina Kwiatkiewicz, kl. III, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Pszczółka Maja sobie lata, zbiera nektar z miododajnego chabra bławatka”;

Agata Szczepaniak, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Astrowa jesień”;

Urszula Gęsior, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach, „Pszczółka na wytwornej cynii”.

Nagrodzone uczennice otrzymają pamiątkowe dyplomy i „pszczele” nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, które zostaną przekazane osobiście do szkół. Pozostałym uczestnikom którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów związanych z rozwijaniem swoich talentów plastycznych :)

Danuta Rozbicka

• Wycieczka do Kłodawy

• W piątek, 20 maja br. uczniowie klasy II b i II c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Już na początku niesamowitą atrakcją okazał się zjazd windą z prędkością 6 m/s. Po dotarciu na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi rozpoczęliśmy wędrówkę korytarzami trasy turystycznej. Najpierw udaliśmy się do kaplicy św. Kingi- patronki górników, następnie mogliśmy podziwiać maszyny używane w górnictwie oraz poznać właściwości soli kamiennej o białej i różowej barwie. Podczas naszej wędrówki spotkaliśmy też Skarbnika i Drakulę. Zwieńczeniem wycieczki była możliwość zakupienia pamiątek, które będą nam przypominać o tym niezwykłym miejscu.