• Spotkanie z policjantami
     • Spotkanie z policjantami

     • Na rozmowy o bezpieczeństwie każda chwila jest dobra . Nasze klasy – 2 a i 2 b odwiedzili panowie z policji. Rozmawiali z nami o bezpieczeństwie w szkole, podczas zimowych i sylwestrowych zabaw. Nasi uczniowie wiedzą, że nie mogą sami odpalać fajerwerków, na sankach zjeżdżamy z daleka od drogi, a na łyżwy idziemy na lodowisko.
      Dzieci przypomniały sobie też numery alarmowe i jak się zachowywać w trudnych sytuacjach, np. w kontaktach z obcymi ludźmi. Jeśli kogoś coś niepokoi, zgłasza się po pomoc do osoby dorosłej i nigdy nie ruszamy cudzych rzeczy bez pozwolenia.

      Mimo poważnych tematów, spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, panowie policjanci cierpliwie odpowiadali na pytania dzieci.

      Dziękujemy Panu Łukaszowi Tabinowi za pomoc w zorganizowaniu tej wizyty.
      Klasy 2a i 2b z wychowawczyniami

    • Przed Świętami
     • Przed Świętami

     • Grudzień to czas przygotowań do Świąt. Coraz więcej choinek, światełek i Mikołajów, wszędzie słychać kolędy… Nieodłącznym elementem tego magicznego miesiąca są też jasełka.

      Klasa 2b zaprosiła po lekcjach swoich Najbliższych, żeby obejrzeli przedstawienie o kolędnikach. Uczniowie klasy 2a natomiast wspólnie z Rodzinami wykonali kolorowe łańcuchy i ozdoby z papieru, a następnie ubrali choinkę.

      W czwartek, tuż przed Świętami, dzieci z klas 1-3 zostały zaproszone przez 2b na wspólne oglądanie przedstawienia pt. „Kolędnicy”. Razem zaśpiewaliśmy też kolędy. Święta, Święta, Święta…

      Tekst: Iwona Chruściel
      Zdjęcia: Iwona Chruściel i Dorota Błaszczyk

    • Świąteczne przedstawienie
     • Świąteczne przedstawienie

     • Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. 22 grudnia był szczególnym dniem w naszej szkole. W każdym zakątku można było poczuć świąteczną atmosferę, usłyszeć kolędy, a nawet zobaczyć skradającego się Gwiazdora.
      Na zakończenie tego wyjątkowego dnia zespół koła teatralnego zaprosił swoich kolegów i koleżanki z klas IV – VI do obejrzenia inscenizacji zatytułowanej „Uratujmy święta”. Była to pełna humoru, a zarazem refleksji opowieść o tym, czego tak naprawdę dzieci oczekują od Św. Mikołaja oraz jakie są konsekwencje nieposłuszeństwa. Na koniec przy dźwiękach świątecznej melodii aktorzy złożyli widowni życzenia i wszyscy zebrani w sali gimnastycznej zaśpiewali „Last Christmas”.

      Opracowanie: Ewelina Nowysz, Katarzyna Trafas

    • Chór Feeling uświetnił koncert odpalenia choinki
     • Chór Feeling uświetnił koncert odpalenia choinki

     • W grudniu jak co roku odbył się duży koncert z okazji odpalenia choinki przed budynkiem Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach, największą gwiazdą był zespół Gorce i chóry Pana Radosława Lubkowskiego, Chór Feeling ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach  i Chór Specto ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Poznaniu które wystąpiły przed i po odpaleniu choinki. Publiczność nagrodziła występ wielkimi brawami.

      Opracował: Radosław Lubkowski

    • Konkurs Piosenki Świątecznej w klasach I-III
     • Konkurs Piosenki Świątecznej w klasach I-III

     • Nic tak pięknie nie wprowadza w magię Świąt Bożego Narodzenia, jak świąteczne piosenki i kolędy. To nasza piękna szkolna tradycja – w grudniu młodzi artyści próbują swoich sił w Konkursie Piosenki Świątecznej. Występują solo lub w zespole, zawsze wspaniale przygotowani, pięknie ubrani, przejęci… Słyszymy znane utwory takie jak„Wśród nocnej ciszy”, ale też nowe, zupełnie nieznane, np. „Pachnie świętami”.

      19 grudnia 2022 r., odbyła się XVIII edycja Konkursu Piosenki Świątecznej.

      Organizatorzy zaproponowali w regulaminie dwa etapy: klasowy i szkolny.

      W drugim etapie klasę reprezentowali soliści i zespół .

      Młodzi wokaliści zadbali o właściwą oprawę inscenizacyjną, wykazali się umiejętnościami interpretacyjnymi, dykcją i intonacją.

      Jury konkursowe pracowało w składzie:
      przewodniczący: Damian Owczarek,
      członkowie: wicedyrektor Magdalena Gref, Anna Bryll, Renata Stankiewicz, Daria Kwapisz

      Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy.

       

      Serdecznie gratulujemy!

      Organizatorzy konkursu:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch

      Nagrodzeni:

      klasy I soliści:

      I miejsce : Basia Nowaczyk , 1a „Bosy pastuszek”

      II miejsce: Ania Jakubowska, 1b „Kochany panie Mikołaju”

      zespoły:

      I miejsce: zespół z klasy 1d „Pierwsza gwiazda”

      klasy II soliści:

       

      I miejsce : Kornelia Mańczak, 2b „Kochany panie Mikołaju”

      II miejsce: Maria Suszyńska, 2a „Nie miały aniołki”

      III miejsce: Julianna Gąsiorek, 2c „Kochany panie Mikołaju”

      Wyróżnienie: Michał Więcław, 2c „Pierwsza gwiazda”

      zespoły:

      I miejsce: zespół z klasy 2b „Wśród nocnej ciszy”

      II miejsce: zespół z klasy 2e „Wesołych Świąt”

      III miejsce: zespól z klasy 2a „Nasz kochany Mikołaju”

      Wyróżnienie:

      zespół z klasy 2d „Świeć gwiazdeczko”

      zespół z klasy 2c „Maleńka miłość”

      klasy III soliści:

      I miejsce : Oliwia Tanasiewicz, 3d „Pachnie świętami”

      II miejsce: Alicja Żołądkiewicz, 3b „Zaśpiewajmy mu nową pieśń”

      III miejsce: Weronika Mazurek, 3b „Zaśpiewajmy mu nową pieśń”

      Wyróżnienie: Alicja Sołkowicz, 3c „Kto wie”

      zespoły:

      I miejsce: zespół z klasy 3b „Zaśpiewajmy mu nową pieśń”

      II miejsce: zespół z klasy 3d „Podarunki z nieba”

      Serdecznie gratulujemy!

    • Zofia Plenzler
     • Wielki sukces muzyczny Zofii Plenzler

     • Szanowni Państwo Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu zorganizowała Wielkopolski Konkurs Piosenki dla wszystkich szkół podstawowych w Wielkopolsce. Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice przygotowywane przez pana Radosława Lubkowskiego.

      Do tegorocznej edycji zgłosiło się dwa razy tyle chętnych, co w poprzednich latach - w sumie Szkoła Muzyczna przyjęła ponad 100 zgłoszeń w trzech kategoriach., a w samej kategorii B - 66. Miło nam poinformować, że nasza uczennica PLENZLER ZOFIA została zakwalifikowana do finału Wielkopolskiego Konkursu Piosenki który odbędzie się 14 stycznia 2023 r w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.  Wspólnie z panem Radosławem Lubkowskim przygotują specjalny utwór otrzymany od organizatorów. W finale wystąpi 8 uczniów. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy. 

      Opracował: Radosław Lubkowski

    • Ho ho ho!
     • Ho ho ho!

     • Wszystkim widzom naszej szkolnej telewizji KOR TV życzymy ciepłych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Przyjemnych chwil w gronie najbliższych, pysznych przysmaków na wigilijnym stole i wspólnego kolędowania przy pięknie przystrojonej choince. I dużo uśmiechu! 

       Redakcja KOR TV 

    • 3 miejsce w konkursie
     • Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie KOTA MLECZYSŁAWA

     • Nasza szkoła od lat uczestniczy w programie „Mam kota na punkcie mleka”. Co roku uczniowie z klas I – III otrzymują „kocie zeszyty o mleku”, wypełniają zamieszczone w nich zadania i dowiadują się coraz więcej o mleku i jego znaczeniu dla zdrowia i rozwoju dzieci. Nierzadko bierzemy również udział w konkursach organizowanych w ramach programu.

      W listopadzie kot Mleczysław zaprosił do ostatniego już w tym roku kalendarzowym konkursu dla szkół. Konkurs nosił nazwę „Supermoc – wzrok ”.

      Udział w konkursie polegał na przygotowaniu pracy plastycznej o Kocie Mleczysławie i Mlecznej Kicie, w formie obrazka, dowolną techniką o przewodnim temacie „szukaj szklanki mleka na śniegu”. Praca plastyczna musiała dotyczyć witaminy A, która zawarta jest w mleku oraz produktach mlecznych i ma pozytywny wpływ na wzrok. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klasy 3d, tworząc indywidualne prace, w których ukrywali szklankę mleka na śniegu, tak, aby tylko superbohaterowie z supermocą „wzrok” potrafili ją odnaleźć.

      Okazało się, że jedna z prac reprezentujących klasę, autorstwa Hani Woźniak, zdobyła dla 3d trzecie miejsce, ustępując jedynie rysunkom ze szkół w Szczecinie i Sieradzu!

      W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piórniki z kotem Mleczysławem.

      Gratulujemy sukcesu!

      Opracowała: Katarzyna Proch

    • W starej chacie u kowala
     • W starej chacie u kowala

     • Grudzień - to czas wycieczek i niespodzianek. Na wycieczkę pełną niespodzianek wybrali się uczniowie klas 3b i 3c. W tym roku odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne wujka Krzysia w Kluczewie.
      Wujek Krzysio oprowadził dzieci po tajemniczych zakamarkach, w których czekały przeróżne niespodzianki. Podczas wizyty dzieci poznały zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, zabawy i zabawki z czasów ich rodziców i dziadków.

      Dzieci miały również okazję samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe z papieru, przyjrzeć się robieniu masła czy dojeniu krowy. Sporo emocji wzbudziła wizyta Gwiazdora, przejażdżka traktorem, wizyta w kuźni, ale hitem były zwierzęta. Możliwość dotykania, głaskania i przytulania zwierzaków okazała się być ciekawszą niż komputer i telefon.

      Choć pogoda była mało ciekawa to nie przeszkadzała w zabawach na powietrzu. Ciocia Halinka dbała, aby dzieci były miały ciepłą herbatę , domowe rogaliki i kiełbaski z ogniska.

      Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

       

      Opracowanie : Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

    • Choinkowy Zawrót Głowy
     • Choinkowy Zawrót Głowy

     • Zbliżające się święta, stały się okazją do zaproszenia dzieci z młodszych klas na warsztaty do biblioteki szkolnej. Uczniowie wykonali papierową choinkę. W tym celu użyli starych, zniszczonych, nieaktualnych książek. Nadano im drugie życie.

      W miłej, świątecznej atmosferze powstały prawdziwe arcydzieła, które każdy mógł zabrać do domu na pamiątkę lub prezent dla najbliższych.

       

      Gabriela Ukaszewska
      Nauczyciel bibliotekarz

    • Praca kół zainteresowań
     • Praca kół zainteresowań

     • Praca na kołach zainteresowań wre! Uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe z podstaw szydełkowania poznają nowe sploty, uzyskując coraz bardziej finezyjne wzory, dzięki czemu rozwijają integrację sensoryczną oraz metody zmniejszania stresu.  Uczestnicy koła naukowego odkrywają kolejne tajemnice drzemiące w wodzie. Szóstoklasiści badali ostatnio gęstość wody, jej zdolność do rozpuszczania substancji, rozkładali wodę na tlen i wodór.  Naukowa ciekawość i dobra zabawa towarzyszą wszystkim dzięki bogatym zasobom pomocy z programu “Laboratoria Przyszłości”.  

      Opracował: Wojciech Weiss 

    • Elektryczność nie taka straszna
     • Elektryczność nie taka straszna

     • W ramach podsumowania działu o elektryczności na fizyce, uczniowie klas VIII mieli okazję zbudować prostą instalację elektryczną, wykorzystując zasoby zakupione w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”.  Za pomocą zestawu Boffin My Home – Electronic kit uczniowie sprawdzali zasadę działania połączenia szeregowego i równoległego odbiorników prądu. Niekiedy dobra zabawa to jedyny sposób na przełamanie oporów przed stereotypowo trudnymi zagadnieniami omawianymi na lekcjach.  

      Opracował: Wojciech Weiss 

    • Świąteczne inspiracje
     • Świąteczne inspiracje

     • Świąteczne inspiracje – Mikołaj w śnieżnej kuli

      Wszystkie dzieci , duże i małe, lubią kiedy wspólnie z rodzicami, kolegami mogą zasiąść do stołu i zrobić coś fajnego. Taka okazja trafiła się uczniom klasy 3b, kiedy to do szkoły przyszła mama Hani. Pani Magda, z zawodu plastyk, pokazała nam w jaki sposób można zrobić Mikołaja w śnieżnej kuli. Krok po kroku pokazywała nam poszczególne etapy – od ulepienia z plasteliny Mikołaja do zamknięcia słoika. Z początku wydawało się nam, że możemy nie dać rady. Jednak pełna koncentracja i skupienie na zadaniu przyniosły oczekiwany efekt. Ależ byliśmy zadowoleni.

      Pani Magdo, serdecznie dziękujemy i czekamy na jeszcze.

      Opracowanie: Anna Kaczmarek

    • Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej
     • Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej

     • "Emocje, które towarzyszyły nam 1 i 2 grudnia sięgnęły zenitu!

      1 oraz 2 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców oraz dziewcząt.

      Co to była za rywalizacja! Co za emocje! Jakie zaangażowanie i gra zespołowa! WOW!
      Dziewczęta i chłopcy pokazali nam jak grać w piłkę ręczną i świetnie się przy tym bawić. 
      Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją w oczach wzięli udział w zawodach.

      Teraz czas na wyniki!

      W kategorii dziewcząt klas 6-7

      I miejsce zdobyła klasa 7a

      W kategorii chłopców klas 6-7

      I miejsce zdobyła klasa 6d

      W kategorii dziewcząt klas 8

      I miejsce zdobyła klasa 8b/8c

      W kategorii chłopców klas 8

      I miejsce zdobyła klasa 8f

      Wszystkim uczestnikom, kibicom i nauczycielom ogromnie dziękujemy za udział i doping."

      Sędzia turnieju: Jakub Budych
      Organizator turnieju: Daria Brylska

    • Pierwszy Krok Wioślarski
     • Pierwszy Krok Wioślarski

     • PIERWSZY KROK WIOŚLARSKI NA TERENIE POWIATU POZNAŃSKIEGO

      6 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły Oliwia Masłek z kl.6b, Roksana Nowak z kl.8c, Alan Drzewiecki z kl.6d oraz Artur Potrykowski z kl.8f drużynowo zajęli I miejsce w finale zawodów powiatowych Pierwszy Krok Wioślarski, które odbyły się w Hotelu Sheraton w Poznaniu. Indywidualnie dziewczęta uplasowały się Oliwia na 2 miejscu z czasem 1:53,6 a Roksana na 3 miejscu - czas 1:54,3. Chłopcy natomiast zajęli Artur 5 miejsce – czas 1:44,3 a Alan 6 miejsce - czas 1:47,1. Dystans jaki pokonywali na ergometrze wioślarskim to 500 metrów.

      Poza indywidualnymi nagrodami cała czwórka wywalczyła sprzęt dla szkoły w postaci ergometru wioślarskiego. Jest to ogromny sukces naszych uczniów, którzy przygotowywali się do tych zawodów uczestnicząc w treningach klubu Posnania.

      Pierwszym etapem tych zawodów były eliminacje gminne, 26 października na dystansie 250 metrów, w których wzięło udział 40 uczniów z naszej szkoły – 20 dziewcząt i 20 chłopców. Roksana Nowak zajęła w tej rywalizacji 1 miejsce , Oliwia Masłek 3 miejsce, a chłopcy Artur Potrykowski 2 miejsce i Alan Drzewiecki 3 miejsce. Te wyniki dały im prawo reprezentowania szkoły/gminy w finale Pierwszego Kroku Wioślarskiego na Terenie Powiatu Poznańskiego.

      Reprezentacja szkoły z eliminacji gminnych: Krawczak Maja 6a, Borkowski Filip 6b, Kaźmierczak Marianna 6c, Kwapisz Maria 6c, Mazurek Łukasz 6c, Męczykowska Natalia 6c, Walczak Piotr 6c, Borycki Borys 6e, Stronka Marcelina 7a, Cichocka Alicja 8b, Jasiński Wiktor 8b, Jezierski Mikołaj 8b, Kędziora Aleksandra 8b, Stolarski Maciej 8b, Włoch Jan 8b, Złotosz Nicole 8b, Borucki Bartosz 8c, Kaletka Wiktoria 8c, Kołakowski Szymon 8c, Małasiewicz Julia 8c, Naskręt Liliana 8c, Nowak Iwo 8c, Nowakowska Kaja 8c, Pawlak Helena 8c, Piskuła Zuzanna 8c, Andrzejewski Jan, 8e, Gromadziński Mateusz 8e, Ochnio Wiktoria 8e, Pospieszna Maja 8e, Donaj Natalia 8f, Lalasz Wojciech 8f, Piątek Stanisław 8f, Ratajczak Wiktor 8f, Ring Filip 8f, Rzetelny Maksym 8f, Węgrzynowska Aleksandra 8f.

      GRATULUJEMY

    • Aktualności ŚWIETLICA
     • Aktualności ŚWIETLICA

     • Zachęcamy Państwa do  odwiedzin zakładki świetlica, która znajduje się na naszej stronie internetowej szkoły 

      Świetlica -Aktualności

      Wybierając  STRONA GŁÓWNA -> O SZKOLE -> ŚWIETLICA 

       

      W naszej zakładce znajdą Państwo  ważne wiadomości dotyczące organizacji pracy świetlicy, aktualności  oraz informacje o nadchodzących konkursach i wydarzeniach.

       

      Nauczyciele - Wychowawcy Świetlic

                                              Marta Buchert-Szarzyńska -kierownik świetlic

      Monika Jakielczyk-Jankowska -zastępca kierownika świetlic

       

       

      Jakub Budych

       Anna Bryll

      Katarzyna Kęsy-Urban

      Beata Matłoka

      Damian Owczarek

      Danuta Rozbicka

      Jagoda Wąsowicz

      Małgorzata Woźniak

      Lidia Włodarczyk