• Zawalczmy razem o Pana Przemka
          • Zawalczmy razem o Pana Przemka!

• Szanowni Rodzice!

Życie pisze różne scenariusze, często zupełnie inne niż chcemy i planujemy. Tak było również w przypadku Państwa Siebert, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły.

Pan Przemek od marca zmaga się z glejakiem płata skroniowego mózgu. W Polsce wyczerpują się metody leczenia, jednak pomocy można szukać w Niemczech, gdzie przeprowadzana jest kosztowna terapia immunologiczna.

Państwo Siebert zawsze wspierali naszą szkołę i angażowali się w jej rozwój, teraz sami potrzebują pomocy. My nie chcemy pozostawić Ich samych w tych trudnych chwilach, dlatego zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o wsparcie zbiórki na leczenie Pana Przemka.

Okażmy jak wielkie są nasze serca!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców

• Posiedzenie Rady Rodziców

• Szanowni Rodzice!

W dniu 8 września b.r. o godz. 17.30 w sali 004  odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym posiedzenie Rady Rodziców. Zapraszamy serdecznie przedstawicieli poszczególnych klas wyłonionych na zebraniach.

• Ubezpieczenie NNW

• Szanowni Rodzice!

W tym roku szkolnym zgłoszenie do ubezpieczenia będzie się odbywało drogą elektroniczną, co ułatwi dostęp do danych dziecka i warunków ubezpieczenia w każdym momencie.

Dostęp do pobierania certyfikatu potwierdzenia zawarcia polisy będzie aktywny od dnia 01.09 do 30.09 b.r.

List z podstawowymi informacjami - zobacz

Aktywny link - przejdź

• Zebrania z rodzicami

• W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się w czwartek 2 września 2021 r. według następującego harmonogramu:

Klasy 0 - godzina 17.00

Klasy 1-3 - godzina 18.00

Klasy 4-8 - godzina 19.00

Specjaliści swój dyżur będą pełnić w godzinach 18.00-20.00

Spotkania odbędą się w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Przydział sal dla poszczególnych klas:

Klasy 0-3 - zobacz

Klasy 4-8 - zobacz

• Szczepienia uczniów
          • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

• Szanowni Rodzice!

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach - przejdź do strony MEiN

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wyżej wspomnianym pakietem oraz poniższymi rekomendacjami dla rodziców w związku z szczepieniami przeciwko COVID-19 uczniów w wieku 12-18 lat.

Również polecamy Państwa uwadze załączone poniżej listy wystosowane przez fundację "Rodzice Szkole" oraz Ministra Zdrowia.

List fundacji "Rodzice Szkole" - zobacz

List Ministra Zdrowia - zobacz

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• W środę 1 września 2021 r. zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie przychodzą do szkoły według następującego harmonogramu:

• kl. VIII-VI godz. 8:30 [sale lekcyjne, bez opiekunów] wejście G
            • kl. V-IV godz. 09:30 [sale lekcyjne, bez opiekunów] wejście G
            • kl. III-II godz. 10:30 [sale lekcyjne, bez opiekunów] wejście A
            • kl. I godz. 11:30 [hala sportowa,1 uczeń 1 opiekun] wejście A
            • kl. 0 godz. 12:30 [hala sportowa,1 uczeń 1 opiekun] wejście B

Przydział sal lekcyjnych:

W czasie pobytu na terenie szkoły należy przestrzegać zasady reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu. Do szkoły wchodzą tylko osoby zdrowe.

Grono Pedagogiczne

• Ogłoszenie o naborze

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko – pomocy nauczyciela w szkole.

Dokumenty należy składać do dnia 26 sierpnia 2021 r. do godz. 12.00. Dokumenty aplikacyjne, które wpłyną do Szkoły po w/w terminie nie będą rozpatrywane.

Szczegóły oferty - zobacz​​​​​​​

• Msza święta inauguracyjna

• W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. o godz. 11.15 zapraszamy dzieci, rodziców, dyrekcję, nauczycieli,pracowników szkół na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła. Na tej Mszy św. poświęcone zostaną również tornistry, plecaki i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych, które rozpoczynają edukację szkolną.

Prosimy rodziców, dziadków i nauczycieli, aby zadbali o to, żeby dzieci i młodzież przybyli na tą Mszę Świętą.

• Sejm zdobyty!

• W poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. spora grupa naszych uczniów i absolwentów pod opieką nauczycieli, p. Kingi Kobrzyńskiej, p. Eweliny Krzysztoń i p. Jakuba Podlewskiego,  przerwała wakacyjny wypoczynek i wybrała się na wycieczkę do Sejmu.

Inicjatorką wydarzenia była pani poseł Joanna Jaśkowiak, która wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komornikach zorganizowała wyjazd dla dzieci i młodzieży.

Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu i wspólny obiad z panią poseł w sejmowej restauracji. Następnie udaliśmy się na Starówkę, gdzie w ciekawy sposób przewodnik przybliżył nam historię Warszawy.

• Wyniki egzaminu ósmoklasisty

• Pod koniec maja br. uczniowie klas ósmych zmierzyli się z pierwszym egzaminem zewnętrznym w swoim życiu. Pomimo trudów nauczania zdalnego nasi uczniowie poradzili sobie doskonale!

Młodzież uzyskała wysokie noty - z wszystkich przedmiotów średni wynik był wyższy niż w gminie, powiecie, województwie i kraju!

Serdecznie gratulujemy!