• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”
     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”

     • W roku szkolnym 2020/2021 klasy 2a, 2e oraz 3a przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”. Uczniowie pod okiem wychowawczyń zrealizowali wybrane przez siebie zadania. Każda placówka musiała wykonać ich 20. Uczestnicy projektu zagłębili się w tematy związane ze swoim krajem, miejscowością oraz naszymi sąsiadami. Uczniowie tworzyli prace plastyczno – techniczne, sadzili zioła, piekli chleb, poznali zabawy ludowe czy przygotowali występ z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wykonywanie zadań sprawiło im wiele radości i satysfakcji. Projekt był świetnym dopełnieniem szkolnego projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Dodatkowo w ramach projektu została nawiązana współpraca z nauczycielami z różnych regionów Polski – zadanie „Spacerem po Polsce”.

      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i profesjonalne podejście do tematu. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierali nas podczas nauki zdalnej. Dzięki Wam mogliśmy dalej realizować zadania programowe m.in. pieczenie chleba, patriotyczny pokaz mody.

       

      Zapraszamy w przyszłym roku pozostałe klasy do udziału w projekcie.

       

      Marta Lipińska, Monika Sternal, Anna Wiśniewska

    • „Co w trawie piszczy?”- rozstrzygnięcie konkursu
     • „Co w trawie piszczy?”- rozstrzygnięcie konkursu

     • Maj kojarzy się wszystkim z wiosną i kwiatami. Właśnie wtedy zaczyna robić się ciepło, wokół jest kolorowo, a wszystkie rośliny i owady budzą się do życia. W maju został ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny dla klas 1-3 “Co w trawie piszczy?”. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie majowej łąki wraz z jej mieszkańcami. Wykonane prace były pomysłowe i kolorowe. Jury jednogłośnie przyznało I miejsce Ewelinie Nagelskiej z kl.2a. Wyróżnienie otrzymał Ignacy Winkowski z kl.1d.


      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!


      Organizatorki:

      Paulina Perz-Szydłowska, Anna Sikorska, Monika Sternal, Anna Wiśniewska

    • Warsztaty stolarskie
     • Warsztaty stolarskie

     • Z okazji Dnia Dziecka w klasie 2a odbyły się warsztaty stolarskie. Uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności w majsterkowaniu. Każde dziecko stworzyło własny wybrany obrazek metodą string art.

      String Art to po polsku Sztuka Nici. Deska, gwoździe i nici – tylko tyle jest potrzebne, żeby rozpocząć tę przygodę. Technika ta wywodzi się z haftu matematycznego, który jest znany w Polsce od wielu lat, ale nie zdobył do tej pory wielkiej popularności.

      Uczestnicy warsztatów otrzymali deseczki z naniesionym wzorem. W ruch poszło 19 młoteczków. Podczas wbijania gwoździ na twarzach uczniów malowało się pełne skupienie. Po tym etapie nastąpił kolejny krok – oplatanie gwoździków nićmi. Jest on dość czasochłonny, ale efekt końcowy warty jest poświęcenia.

       

       

      Monika Sternal

    • Wakacji czas!
     • Wakacji czas!

     • 25 czerwca to dzień, na który niewątpliwe czekali wszyscy uczniowie – dzień Zakończenia Roku Szkolnego. Po raz kolejny musieliśmy zmierzyć się z trudem organizacji tej ważnej uroczystości, biorąc pod uwagę zasady bezpieczeństwa. Wręczenie świadectw w klasach I-VII odbyło się na boisku szkolnym i zaczynało od przemówienia Pani Dyrektor, która pogratulowała sukcesów i oznajmiła, że czas na wymarzone wakacje. Pogoda dopisała, a uczniowie z uśmiechami na twarzach brali udział w ostatnim wspólnym przed wakacjami spotkaniu z wychowawcami.

      Miniony rok szkolny nie należał do najłatwiejszych. Większość dni upływała na nauce w domach przed komputerami i nie było nam dane spędzić wystarczająco dużo czasu w murach naszej ukochanej szkoły. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy spotkać się w tym niezwykłym i pełnym wzruszeń dniu.  

      Wszystkim uczniom należą się gratulacje za trud i pracę, którą włożyli w swój rozwój.

       

      Życzymy Wam udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

       

      Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne   

    • Pożegnanie ósmych klas
     • Pożegnanie ósmych klas

     • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego rozpoczęli tegoroczni absolwenci, którzy po raz ostatni przybyli w mury naszej szkoły jako jej uczniowie. Pożegnanie najstarszych klas odbyło się w sali gimnastycznej. ,,Czeka na nas świat’’ – to hasło, które towarzyszyło tegorocznemu spotkaniu. Ósmoklasiści podziękowali za wspólne lata edukacji wspaniałym widowiskiem. Grono pedagogiczne i rodzice z dumą przyglądali się pracy, jaką w przedstawienie włożyli nasi absolwenci. Było pięknie i wzruszająco. Tym bardziej że ze szkołą, po wielu latach pracy, pożegnała się Pani Elżbieta Gęsior – nauczycielka matematyki i informatyki. Wszyscy nagrodzili ją w ramach podziękowania gromkimi brawami. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor. Parafrazując słowa znanej piosenki, życzyła uczniom, aby nie bali się wyzwań i tak jak w treści utworu – pokolorowali swój świat.

      Drodzy Absolwenci! Życzymy sukcesów i odwagi w podejmowaniu ważnych decyzji. Idźcie przez świat z optymizmem i wysoko podniesioną głową.

      Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne

    • Warsztaty dot. bezpieczeństwa
     • Warsztaty dot. bezpieczeństwa

     • Zwieńczeniem szkolenia w celu uzyskania Karty Rowerowej było czwartkowe spotkanie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy przeprowadzili dla uczniów klas 4 i 5 warsztaty dotyczące bezpieczeństwa rowerzysty na drodze wraz z omówieniem zagrożeń jakie napotkać mogą dzieci podczas wakacyjnych wojaży. Jednocześnie spotkanie stanowiło trening nabytych umiejętności, gdyż uczniowie mieli szansę otrzymać ciekawe nagrody i upominki za udział w przygotowanych przez policjantów quizach i konkurencjach.

      W tym samym dniu także do najmłodszych uczniów zawitał sierżant Pyrek, który w radosny sposób przekazał dzieciom kilka wskazówek związanych z bezpiecznym spędzaniem wakacji.

      Za wizytę w naszej szkole bardzo serdecznie dziękujemy!

    • Namiastka kina w CTK
     • Namiastka kina w CTK

     • W dniach 9-21 czerwca 2021 r. wszystkie klasy 1-6 udały się na wycieczkę do Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć piękny budynek miejscowego ośrodka kultury, a także poznali jego zadania i bogatą ofertę zajęć. Następnie w sali widowiskowej zorganizowano dla nas namiastę sali kinowej, gdzie mogliśmy obejrzeć wybrane przez wychowawców filmy.

      Atrakcyjne wyjście zaproponowano również klasom 7 i 8. Chętni uczniowie przybyli do CTK w środę 19 czerwca o godz. 19:00. Wieczór z filmem okazał się wspaniałą okazją do integracji międzyklasowej.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom CTK za zaproszenie i współpracę.

      Szczególne podziękowanie należy się p. Elżbiecie Grodzkiej, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki Pani CTK rozkwita, a społeczność naszej szkoły z niecierpliwością czeka na dalsze okazje do współpracy.

      Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć CTK na wakacje!

      https://www.gokkomorniki.pl/aktualnosci/oferta-warsztatow-wakacyjnych-dla-dzieci

       

      Koordynatorzy

      Ewelina Krzysztoń i Jakub Podlewski

    • Zakończenie roku - listy MEiN i Wójta Gminy
     • Zakończenie roku - listy MEiN i Wójta Gminy

     • Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Tradycyjnie Minister Edukacji i Nauki oraz Wójt Gminy Komorniki przesłali listy z gratulacjami i podziękowaniem dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

      Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.


      List Ministra - przeczytaj

      List Wójta Gminy Komorniki - przeczytaj

    • Rozgrywki sportowe w klasach 4-7
     • Rozgrywki sportowe w klasach 4-7

     • W dniach 21-24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Komornikach odbyły się rozgrywki sportowe dla klas 4-7.

      Pierwszego dnia w piłkę siatkową rywalizowały klasy 7. Do finału spośród dziewcząt przeszła klasa 7c, 7d, oraz 7f, a do finału chłopców przeszła klasa 7c kontra 7e. Walczyli oni o 1 miejsce, a o trzecie klasa 7d kontra 7f.

      Mecz o pierwsze miejsce odbył się w czwartek 24 czerwca. Pierwsze miejsce w grupie dziewcząt zajęła klasa 7f,  drugie miejsce zajęła klasa 7c, a trzecie miejsce klasa 7d.
      W grupie chłopców wygrała 7c. Drugie miejsce zajęła  klasa 7e, a trzecie miejsce klasa 7a.

      22 czerwca odbyły się rozgrywki klas 6 w piłkę ręczną. Do finału weszła klasa 6e oraz 6f. Finał odbył się 24 czerwca podczas którego klasa 6e zajęła pierwsze miejsce.

      W środę 24 czerwca w pięć podań rywalizowały klasy 4 oraz 5. Tego samego dnia odbył się finał, w którym wygrała klasa 5a.

      Wszystkim dziękujemy za udział i za sportowego ducha.

       

      Nauczyciele wychowania fizycznego

    • Uczniowie kontra nauczyciele!
     • Uczniowie kontra nauczyciele!

     • 18 czerwca odbył się turniej sportowy klas 8, podczas którego uczniowie mieli możliwość zmierzyć się podczas gry w siatkówkę z nauczycielami. Turniej rozpoczął się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadziły uczennice w tanecznym rytmie zumby a następnie przypomnieliśmy sobie podstawowe elementy techniczne potrzebne do gry w siatkówkę. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka i świetny nastrój. Po zagorzałym pojedynku nauczycielki wygrały swój mecz z uczennicami natomiast chłopcy doprowadzili do zaciętej gry i stwierdzono remis. 

      Szczególne wyrazy uznania należą się uczniom klas 8, którzy chętnie wzięli udział w turnieju oraz nauczycielom, którzy z wielką radością podjęli się wyzwania, a byli to: Marta Broniszewska, Jakub Budych, Klaudia Derbich, Elżbieta Gęsior, Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń, Tomasz Nowaczyk, Jakub Podlewski, Katarzyna Trafas i Angelika Włodarczak. 

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę a Naszym przyszłym absolwentom życzymy wszystkiego co najlepsze. Realizujcie się, spełniajcie swoje marzenia i wspominajcie Naszą szkołę z uśmiechem na twarzy!  

       

      Organizatorzy: 

      Klaudia Derbich, Tomasz Nowaczyk 

    • Wielki sukces siódmoklasistów!
     • Wielki sukces siódmoklasistów!

     • W kwietniu tego roku troje uczniów z klasy 7d – Nadia Siwińska, Maja Ząbek i Kajetan Skaza, przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu Liga Sprawiedliwości organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

      Zmagania trwały dziesięć tygodni. W każdy poniedziałek publikowano trzy zadania z zakresu edukacji prawnej, które do środy lub czwartku musieliśmy wykonać i odesłać.

      Droga do finału  okupiona była  tygodniami ciężkiej pracy, setkami rozmów, tysiącami dylematów i milionem pomysłów. Nasza drużyna, skrywająca się pod dumną nazwą „Przyjaciele Korczaka”, wykazała się wielką inteligencją, zaangażowaniem i przede wszystkim niesamowitą kreatywnością. Pomimo zmęczenia nigdy się nie poddawaliśmy, a wręcz z uśmiechem na twarzy podążaliśmy dalej obraną drogą. Przez sześć tygodni dumnie widnieliśmy na szczycie tabeli, zdobywając każdorazowo maksymalną liczbę punktów, dostaliśmy się do fazy play-off, gdzie dobierani w pary deklasowaliśmy konkurencję. Jednak reguły gry okazały się bezlitosne - mimo najwyższej sumy punktów z wszystkich tygodni, utrata 0,25 pkt w dziewiątym tygodniu przesądziła o naszym losie. Po dziesięciu tygodniach zmagań i wykonaniu trzydziestu prac konkursowych, w końcu otrzymaliśmy werdykt.

      Z wielką dumą i przyjemnością ogłaszam, że nasi uczniowie odnieśli wielki sukces - zajęli III miejsce w Polsce!

      Poniżej prezentujemy wybrane prace konkursowe, a po więcej zapraszamy we wrześniu – planujemy przygotować małą wystawę.

       

      Serdecznie dziękuję Mai, Nadii i Kajtkowi za wspólną przygodę, wielkie zaangażowanie, atmosferę życzliwości i szacunku oraz setki wymienionych wiadomości. Być nauczycielem tak wspaniałej młodzieży to dla mnie zaszczyt!

      Opiekun drużyny

      Jakub Podlewski

    • Harmonogram zakończenia roku szkolnego
     • Harmonogram zakończenia roku szkolnego

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w najbliższy piątek 25 czerwca wg poniższego harmonogramu:

      08:00 - klasy VIII

      09:00 - klasy VII

      09:30 - klasy VI

      10:00 - klasy IV i V 

      10:30 - klasy I 

      11:00 - klasy II 

      11:30 - klasy III 

      12:30 - klasy 0

      W przypadku niepogody zakończenie odbędzie się w salach lekcyjnych - zobacz przydział sal


      Szczegóły prześlą wychowawcy za pomocą dziennika elektronicznego.

    • Ze sztuką nam do twarzy!
     • Wystawa prac naszych uczniów w CTK

     • Uczniowie klasy VIII A i B zrealizowali projekt zatytułowany „Ze sztuką nam do twarzy”. Ósmoklasiści zapoznali się z szeregiem autoportretów i portretów znanych mistrzów malarstwa. Każdy wybrał jedną reprodukcję, która najbardziej mu się spodobała, a następnie wykonał fotografię, wcielając się w rolę postaci z obrazu. Uwzględniali przy tym strój, mimikę, gest. Zwieńczeniem pracy jest wystawa w Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.

       

      Bardzo dziękujemy Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki za wydrukowanie zdjęć i pomoc w przygotowaniu wystawy.

       

      Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kruszewska

    • Mamy laureata powiatowego konkursu plastycznego „Szkoła pod palmami”
     • Mamy laureata powiatowego konkursu plastycznego „Szkoła pod palmami”

     • W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku dwoje uczniów Hania Kufel – Ostrowska z kl. Ib i Ignacy Winkowski z kl. Id pod opieką wychowawczyni świetlicy pani Danusi Rozbickiej wybrało się do Palmiarni Poznańskiej na uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Szkoła pod palmami”. Był on częścią realizowanego w II semestrze w świetlicy projektu edukacyjnego o tym samym tytule, którego głównymi celami było:

      • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;

      • pobudzanie kreatywności uczniów;

      • popularyzacja kolekcji roślin Palmiarni Poznańskiej;

      • doskonalenie umiejętności prezentowania wiedzy.

      Dzieci w ramach konkursu miały po zapoznaniu się z zagadkowym opisem rozpoznać, nazwać i w ciekawy sposób przedstawić roślinę, która na co dzień rośnie w Palmiarni. Nasi mali botanicy poradzili sobie świetnie i tym samym wzięli udział w konkursie. A co więcej Ignacy Winkowski zajął II miejsce w kategorii „klasy I – III szkoły podstawowej”. Uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, roślinkę doniczkową do hodowli w warunkach domowych oraz plecak – worek pełen ciekawych upominków i gadżetów. Również druga uczestniczka mimo, iż nie zajęła miejsca na podium konkursu dostała doceniona za zaangażowanie oraz wykonaną pracę i otrzymała dyplom oraz kilka drobiazgów związanych z ekologią.

      Po uroczystości dzieci wraz z opiekunami zostali przez organizatorów zaproszeni do zwiedzenia z przewodnikiem pawilonów Palmiarni. Był to niezwykle ciekawy spacer, gdyż uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska świata flory i fauny, a nie tylko za pośrednictwem filmików edukacyjnych wyświetlanych na zajęciach w świetlicy.

      Poniżej zamieszczam zagadkowe opisy roślin, będących przedmiotem konkursu. Może Drogi Czytelniku wiesz jakie są ich prawidłowe nazwy?

       

      Roślina nr 1

      Ta wyjątkowa roślina, w której nazwie ukryte jest zwycięstwo to perełka Palmiarni Poznańskiej. Spotkać ją tu można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów w towarzystwie pandanowców i grzybieni. Okrągłe, zielone i pływające liście tej niezwykłej rośliny mają ogromną wytrzymałość– potrafią utrzymać ciężar małego dziecka (nawet do około 15 kg). A jej początkowo białe, a później różowe kwiaty podziwiać można w Palmiarni od maja do sierpnia.

      Roślina nr 2

      To niewielkie drzewo osiągające wysokość od 3 do 12 m, to ważna roślina użytkowa pochodząca z deszczowych lasów równikowych Ameryki Południowej. Drobne pęczki kwiatów wyrastają bezpośrednio na jego pniu, a owoce koloru pomarańczowego przypominają piłkę do rugby. Z ich ziaren wytwarzany jest proszek, którego nazwa ukrywa się w nazwie tego drzewa, a który wykorzystywany jest do produkcji jednego z najsłodszych przysmaków na świecie. W Palmiarni Poznańskiej drzewo to podziwiać można w jednym z najcieplejszych i najwilgotniejszych Pawilonów.

      Danuta Rozbicka

    • Świetlicowe zawody sportowe dla klas I
     • Świetlicowe zawody sportowe dla klas I

     • Tuż przed wakacjami w czwartek 17 czerwca br. na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe dla dzieci z klasy Ia, Ib, Ic i Id. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego p. Karoliny Białostockiej oraz wychowawczyń świetlic pani Danuty Rozbickiej, Patrycji Marków i Julianny Nowickiej mieli okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną oraz umiejętność pracy zespołowej, która była konieczna, aby osiągnąć zwycięstwo drużynowe. Poszczególne konkurencje dostarczyły zawodnikom wielu pozytywnych emocji, radości i uśmiechu na twarzy.

      Ostatecznie wygrała drużyna „Supermanów” w składzie chłopców z kl. 1b: Tomek Marczak, Jakub Sznajder, Mikołaj Szymczak, Bogdan Januchowski, którzy w nagrodę otrzymali wesołe medale i dyplomy. Doceniając jednak ducha walki i determinację wszystkich uczestników zawodów, wychowawczynie postanowiły przyznać pozostałym drużynom drugie miejsce i odznaczyć je równie wesołymi medalami co zwycięzców. Myślę, że tego typu przedsięwzięcie podobało się dzieciom i będzie powtórzone przeze mnie i innych nauczycieli uczących w świetlicy w przyszłym roku. A tymczasem zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy.

       

      Danuta Rozbicka

    • Występ cyrkowy dla dzieci gotowy!
     • Występ cyrkowy dla dzieci gotowy!

     • ,,Cyrk dziś przybył! Witam gości. Wszyscy dobrze wiedzą o tym, że wesoło w cyrku bywa.

      A nasz cyrk jest wprost wspaniały, ,, Komorniczek” się nazywa!”

       

      Tymi słowami rozpoczął się w piątek, 18 czerwca 2021r. występ: ,,Cyrk” w wykonaniu dzieci ze świetlicy klas 2. Przedstawienie zostało zorganizowane na powietrzu trzy razy, dla wszystkich dzieci z klas 0 – 3. Na cyrkowej arenie pojawili się: dyrektor cyrku, zapowiadacz, klauni, linoskoczkowie, żonglerzy, sztukmistrz, konie, słonie, lwy, treser lwów i żaby. Przy wesołej muzyce, w kolorowych strojach cyrkowcy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Wszyscy widzowie głośnymi brawami podziękowali zespołowi cyrkowemu za dostarczenie niesamowitych wrażeń.

       

      Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

      -----> "Cyrk"

      Małgorzata Woźniak

    • WSPOMÓŻ PSIAKA LUB KOCIAKA ZE SCHRONISKA
     • WSPOMÓŻ PSIAKA LUB KOCIAKA ZE SCHRONISKA

     • W dniu 15.06.2021r w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka potrzebnych akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Zbiórka potrwa do ostatniego dnia szkoły czyli 25.06.2021r. Potrzebne akcesoria dla schroniska, które znajduje się w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej 266 można przynosić do świetlicy 018. Prócz karmy dla psów oraz kotów można przynieść również zabawki dla małych zwierząt, obroże, smycze, podkłady dla psów i kotów oraz smakołyki. Czworonożni mieszkańcy schroniska ucieszą się również na różnego rodzaju koce, dzięki którym zwierzątka poczują się jak u Was na kanapie. Jeśli i Ty chciałbyś wspomóc zwierzęta zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.

       

      Julianna Nowicka

    • eTwinning projekt wyróżniony!
     • eTwinning projekt wyróżniony!

     • Miło nam poinformować, że klasa 6c razem ze swoim nauczycielem języka angielskiego Katarzyną Maciąg zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt “Welcome to Poland. Welcome to Europe”. Bardzo cieszymy się z naszego sukcesu i myślimy już powoli o kolejnym eTwinningowym wyzwaniu na nowy rok szkolny! 

       

       

                                                                   Koordynator projektu 

                                                                                                   Katarzyna Maciąg 

    • Podziękowania dla Rady Rodziców
     • Podziękowania dla Rady Rodziców

     • Wychowawcy świetlic chcieliby złożyć podziękowania Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr. 1 im. J.Korczaka w Komornikach za sfinansowanie zakupu sprzętu sportowego dla dzieci, które uczęszczają do świetlic.

      Zakupionych zostało 5 piłek do gry w piłkę nożną oraz boule.

       

      Dziękujemy serdecznie !

       

       Wychowawcy świetlic.

    • Bezpieczny wypoczynek
     • Bezpieczny wypoczynek

     • Szanowni rodzice i drodzy uczniowie,

      Przed nami wakacje. Wszyscy bardzo na nie czekamy, licząc na to, że będzie to czasu odpoczynku i dobrej zabawy. Niektórzy spędzą go z bliskimi, inni po raz pierwszy samodzielnie wyjadą na obóz lub kolonie. Niezależnie od tego, jak ten czas zorganizujemy, warto przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku, jednocześnie pamiętając, że wciąż obowiązują ograniczenia i wytyczne sanitarne w związku z epidemią. Zapraszamy uczniów do zapoznania się z artykułem nt. Bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz rodziców z poradnikiem pt. Pierwszy wyjazd dziecka na obóz lub kolonie. Oba artykuły znajdują się w prowadzonym przez nas kąciku psychoedukacyjnym dla uczniów i rodziców. 

      Życzymy wszystkim, Państwu i dzieciom, udanego i bezpiecznego wypoczynku. 

      Link dla rodziców: przejdź

      Link dla uczniów: przejdź

       

      Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

      Wioletta Wardziak-Lubka

      Aleksandra Hak

      psychologowie szkolni