• Dyżur psychologów on-line
     • Dyżur psychologów on-line

     • Uprzejmie informujemy, że w trakcie zdalnego nauczania nasi psychologowie pełnią dyżury konsultacyjne dla wszystkich rodziców  i uczniów. Poniżej podajemy godziny dyżurów on-line dla uczniów (na platformie MS Teams) oraz godziny dyżurów dla rodziców. Rodzice uczniów mogą tak, jak dotychczas kontaktować się przez Librusa lub przez platformę MS Teams i telefonicznie pod nr telefonu (61) 810 85 31 wew. 507.

    • Wielkopolska Pyra
     • Wielkopolska Pyra

     • Na początku października uczniowie edukacji wczesnoszkolnej realizowali razem ze swoimi wychowawcami zagadnienia dotyczące wielkopolskiej PYRY.

      Dzieci poszerzały swoją wiedzę o ziemniaku, jego historii i rozwoju, zastosowaniu oraz wykonywały piękne prace plastyczne.

      Zdjęcia prac uczniów zamieszczamy w galerii.

      Dziękujemy wychowawcom i uczniom za zaangażowanie.      Karolina Buksch, Marta Maciejewska, Anna Wiśniewska

    • Dyżur pedagogów
     • Dyżur pedagogów

     • Informujemy, iż w trakcie nauczania zdalnego pedagodzy szkolni pełnią dyżury konsultacyjne dla rodziców wszystkich uczniów oraz dla uczniów klas 4-8.  Poniżej podajemy godziny dyżurów online dla uczniów i rodziców. Dyżury pełnione są na platformie MS Teams oraz na Librusie. Istnieje możliwość także konsultacji w innych godzinach po uprzednim umówieniu się na rozmowę.

    • Komunikaty
     • Komunikaty

     • W godzinach od 8:00 do 16:00 w dniach nauki szkolnej istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci do 16 roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.

      Prośby o wygenerowanie nowego hasła do poczty/Teamsa proszę kierować tylko do wychowawców klas.

       

       

    • Jak rozmawiać o pandemii?
     • Jak rozmawiać o pandemii?

     • Obecna sytuacja dotycząca rozpowszechniania się zachorowań na koronowirusa w naszym kraju może powodować lęk i poczucie zagrożenia u dzieci. Warto zatem być przygotowanym na pytania pojawiające się z ich strony.

      Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z artykułem Jak rozmawiać z dzieckiem o koronowirusie?  znajdującym się w kąciku psychoedukacyjnym.

       

      Link do artykułu - kliknij tutaj

                            

    • CTK zaprasza!
     • CTK zaprasza!

     • Komornickie Centrum Tradycji i Kultury serdecznie zaprasza Uczniów i Rodziców z Gminy Komorniki do zapisów i udziału w organizowanych przedsięwzięciach i zajęciach dodatkowych. 

       

      Wyginam ciało - zabawy taneczne dla dzieci

      Zajęcia ruchowo- taneczne dla dzieci łączące rozwój ciała i ducha oraz przyjemność poznawania siebie i świata z wykorzystaniem muzyki i abstrakcji.

      Dwie grupy wiekowe:

      3-5 lat w godz. 15:00-15:30, cena 60 zł/m-c

      6-8 lat w godz. 15:45-16:30, cena 80 zł/m-c

      Ilość miejsc ograniczona, zapisy biuro@ctkkomorniki.pl z podaniem: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, „Wyginam ciało” godz.

      Link do wydarzenia na facebooku - przejdź do strony

       

      Warsztaty teatralne

      Intensywne zajęcia teatralne skierowane zarówno do osób zaczynających i nie tylko przygodę z teatrem. Osób, które potrzebują dobrej zabawy, odprężenia po pracy i codziennych obowiązkach (rodzina, praca, dzieci...). Osób, które chcą siebie twórczo wyrazić lub poznać. Te zajęcia będą składać się z pracy z ciałem, z partnerem, z zadań aktorskich, wyrażania siebie przy pomocy ruchu, ekspresji emocjonalnej, głosu, fantazji, współpracy i kreatywności.

      Zajęcia poprowadzi aktor, pasjonat teatru, uczestnik wielu warsztatów niestandardowej pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi Oleh Nesterov.

      Zajęcia prowadzone będą w każdy poniedziałek dla dwóch grup:

      • młodzież w godz. 17:00-19:00
      • dorośli 30+ w godz. 19:00-21:00

      Cena zajęć 100 zł/m-c

      Zapisy na zajęcia:  biuro@ctkkomorniki.pl z podaniem imię, nazwisko, telefon kontaktowy, „Teatralne”, godz.

      Link do wydarzenia na facebooku - przejdź do strony

       

      Simona K - spektakl teatralny

      Simonę Kossak, córkę Jerzego, wnuczkę Wojciecha (z TYCH Kossaków) otacza legenda i wiele tajemnic. Teraz będzie bohaterką teatralnego spektaklu!

      Mamy tylko 30 wejściówek.

      GOK Komorniki i Objazdowy Uniwersytet Powszechny im.Ireny Krzywickiej ZAPRASZAJĄ na kolejne spotkanie i spektakl.Planowane dyskusje z artystami z cyklu „ROZMOWY O SPRAWACH WAŻNYCH”, czyli towarzyszące spektaklom debaty o sztuce, demokracji i codzienności."PROWADZĄCA - 𝑷𝒓𝒐𝒇. 𝒅𝒓 𝒉𝒂𝒃.𝑲𝒓𝒚𝒔𝒕𝒚𝒏𝒂 𝑫𝒖𝒏𝒊𝒆𝒄𝑰𝒏𝒊𝒄𝒋𝒂𝒕𝒐𝒓𝒌𝒂 𝑶𝑼𝑷𝑰𝑲𝒖

      Link do wydarzenia na facebooku - przejdź do strony

    • Światowy Dzień Drzewa
     • Światowy Dzień Drzewa

     • Julius Sterlinga Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, miłośnik przyrody, wymyślił Dzień Drzewa kierując się powiedzeniem, że: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość” i zaapelował do rodaków, by posadzili drzewa. Dziś Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. W naszej szkole pierwszy raz obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas 1-3 na zajęciach dużo dowiedzieli się o drzewach, poznali budowę oraz piętra lasu, ich znaczenie w życiu człowieka. Dzieci wykonały karty pracy związane z tematyką, powstało wiele prac plastycznych. Uczniowie klas trzecich na kolorowych listkach napisali tytuły swoich ulubionych książek. Liście zostały zawieszone na drzewie. I tak powstało drzewo czytelnicze zachęcające wszystkich do czytania. Przypominamy, październik to miesiąc bibliotek szkolnych, a w tym roku będziemy świętować pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.

      Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli.

      Organizatorki

      Hanna Woźniak i Katarzyna Proch

    • Kolorowy Dzień Patrona
     • Kolorowy Dzień Patrona

     • ,,Kiedy śmieje się dziecko, 

      śmieje się cały świat”

      KOLOROWY DZIEŃ PATRONA

       

      13 października to dzień wyjątkowy dla naszej społeczności szkolnej - to  Dzień Patrona Szkoły Janusza Korczaka - wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego.

      Twierdził, że miejsce dziecka jest w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Starał się zapewnić dzieciom beztroskie – co nie znaczy pozbawione obowiązków – dzieciństwo. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. Zginął razem ze swoimi wychowankami w obozie w Treblince podczas II wojny światowej.

      Tegoroczne obchody miały w tym roku inny charakter, ale nawet w dobie pandemii przybrały uroczysty charakter. Zaraz po wejściu do szkoły można było zauważyć okolicznościową gazetkę. Kolorowy strój uczniów był wyrazem przywiązania do naszej tradycji.

      W klasach rozbrzmiały dźwięki hymnu szkolnego, odbywały się lekcje tematyczne związane z Dniem Patrona: pokazy multimedialne, filmy, czytanie książek, występy, warsztaty artystyczne, collage, oglądanie prezentacji przygotowanej przez  panią Julię Kowalczyk, kolorowe malowanki ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

      Święto Szkoły przeszło do historii. Mamy nadzieję, że uczniowie bogatsi w wiedzę o swoim patronie będą pamiętali o tradycji, patriotyzmie i przywiązaniu do wartości.

      Iwona Jankowiak

      [na zdjęciach dzieci z klas 1-3 podczas Dnia Patrona]

    • Cała Polska Programuje!
     • Cała Polska Programuje!

     • Październik to wielkie święto dla miłośników kodowania. Swoich sił w kodowaniu spróbowała klasa 2a, która od 28 września do 9 października wzięła udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje” w ramach programu Uczymy Dzieci Programować, a tydzień później w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Podczas trwania wydarzeń realizowane były specjalne wyzwania. Uczniowie mogli m.in. sprawdzić się w zadaniach z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków czy wirtualnych puzzli. Uczniowie dowiedzieli się także, co to debugowanie (proces wyszukiwania i naprawiania błędów w kodzie). Celem wyzwania było wspólne kodowanie, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych. Wszystkim uczniom i nauczycielom polecamy naukę kodowania przez zabawę, co widać na zamieszczonych niżej zdjęciach.

      Monika Sternal

      [na zdjęciach uczniowie klasy 2a podczas kodowania i programowania]

    • Witajcie w świetlicy!
     • Witajcie w świetlicy!

     • Mimo trudnego czasu, pełnego ograniczeń i obostrzeń staramy się aby nasza świetlica nadal była przyjaznym i bezpiecznym miejscem, w którym uczniowie mogą odrobić lekcje, rozwinąć swoje pasje, spędzić przyjemnie czas z rówieśnikami, czy po prostu odpocząć. Prowadzone przez nas zajęcia dają dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe, muzyczne i integracyjne w sali świetlicowej, zabawy rekreacyjno-sportowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko), jak również pozwalają na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych, czytelniczych i innych. W trakcie codziennych zajęć zwracamy również szczególną uwagę na doskonalenie samodzielności naszych uczniów oraz kształtowanie umiejętności funkcjonowania w grupie.

      Wychowawcy świetlic

      ZAPRASZAMY DO WIRTUALNEJ WIZYTY W NASZYCH ŚWIETLICACH 

      A TAKŻE DO ZAGLĄDANIA DO ZAKŁADKI  ŚWIETLICA-AKTUALNOŚCI

    • Nauczyciel ma swój dzień
     • Nauczyciel ma swój dzień

     • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to polskie święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. 

      Z tej okazji w świetlicowym teatrzyku uczniowie przygotowali występ dla swoich nauczycieli.

       

      Zapraszamy do obejrzenia filmu poniżej!

       

    • Międzynarodowy Dzień Muzyki
     • Międzynarodowy Dzień Muzyki

     •  

      Co roku 1 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym roku obchody tego święta przeniosły się… do internetu!

       

      Każda z klas nauczyła się wybranej piosenki turystycznej, a następnie nagrała filmik. Dzieci odkrywały swoje umiejętności aktorskie i sceniczne, niektórzy przebrali się do nagrania, przygotowali rekwizyty…W ten sposób byliśmy ze sobą „na odległość, ale jednak razem”. Wspólnie przeżyliśmy magiczne i wzniosłe chwile. Bo „muzyka łagodzi obyczaje”, prawda? Mogliśmy wspólnie zaśpiewać piosenki, które przecież znamy: „Stokrotka”, „Jeden świat”, „Płonie ognisko w lesie”…

      Międzynarodowy Dzień Muzyki zainicjowany został w 1975 roku przez Yehudi Menuhina, amerykańskiego wirtuoza skrzypiec oraz dyrygenta, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO.

      Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą jej piękno. My o tym wiemy i dlatego celebrujemy to święto każdego roku na początku października.

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć drzwi, które zamieniły się w „drzwi do Krainy Muzyki” oraz na Przegląd Piosenki Turystycznej  Dzień Muzyki

       

       

       

      Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Gęsior za pomoc w realizacji projektu.

       

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

     • Uwaga!

      Od dnia 12.10.2020 roku będzie obowiiązywał nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

      PLAN LEKCJI

    • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

     •  

      W związku z obchodzonym 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do kącika psychoedukacyjnego i zapoznania się z materiałami opracowanymi przez naszych psychologów. Przypominamy również o dostępności zatrudnionych w szkole specjalistów, tj. psychologów, pedagogów, logopedów i specjalistów terapii pedagogicznej. Szczegółowe informacje o formach pomocy psychologiczno-pedagogicznej wraz z godzinami pracy poszczególnych osób znajdują się w zakładce rodzice - opieka specjalistów.

      LINK DO STRONY DLA RODZICÓW

      LINK DO STRONY DLA UCZNIÓW

    • Kup Pan szczotkę
     • Kup Pan szczotkę

     • Rozpoczynamy w naszej szkole akcję „Kup pan szczotkę”.

       

      Akcja „Kup pan szczotkę” polega na zbiórce szczoteczek i past do zębów dla podopiecznych polskich misjonarzy w Afryce.

      Apelujemy do wszystkich o zakup zwykłych szczoteczek i past do zębów- my przekażemy je dalej.

      Miejsce zbiórki to główny hol szkoły (znajduje się tam pudło przy drzwiach), oraz przy wejściu B.

       Akcja potrwa do 29 października 2020 roku.

      Pamiętaj dobro powraca!

       

      Z góry dziękujemy.

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego.

      [zdjęcie przedstawia dzieci z Afryki trzymające szczoteczki do zębów]

    • Domowy obiadek-nowa osoba do kontaktów
     • Domowy obiadek-nowa osoba do kontaktów

     • Dzień dobry,

      Od dnia 28.09.2020 zajmuję się aplikacją zamów posiłek. Rodzice mogą się ze mną kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących zamawiania posiłków, płatności, wszelkich problemów wynikających z funkcjonowaniem aplikacji.

      *pomogę zamówić posiłek dla dzieci

      *udzielę informacji odnośnie menu na dany dzień

      *w przypadku choroby lub nieobecności dziecka anuluję zamówiony wcześniej posiłek (do godziny 7:00)

      *kontakt w sprawie wystawienia faktury za obiady

      W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

      mail: anna.rogowska@domowyobiadek.plnr tel.502 654 040

      --

      Anna RogowskaDomowy Obiadek sp. z o.o. ul. Grunwaldzka 640 62-064 Plewiska tel: 502 654 040 www.domowyobiadek.pl