• DRZWI OTWARTE
     • DRZWI OTWARTE

     • ZAPRASZAMY

      20 lutego 2020 r.  

      na „DRZWI OTWARTE" do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka  w Komornikach. 

      Tego dnia odbędzie się:

      SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNÓW

      MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIA SZKOŁY

      -dla rodziców dzieci z klas zero godz.17:00 

      -dla rodziców z klasy pierwszej godz.18:00. 

      Zapisy do oddziału przedszkolnego odbywać się będą w dniach od 02.03.2020r do 13.03.2020r. Szczegóły będą podane w zakładce rekrutacja. 

    • 15.01.2020 - Dzieci pamiętają o seniorach
     • 15.01.2020 - Dzieci pamiętają o seniorach

     • „Jak można pomieścić w sobie

      Tyle troski, ciepła i miłości.

      Jak można podarować innym

      Tyle uśmiechu, dobroci, radości…”

       

      W styczniu swoje święto obchodzą osoby bardzo dla nas ważne – Babcie i Dziadkowie. Z tej okazji pojechaliśmy w Dniu Seniora do Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Tęczowe Nutki, recytatorzy, wokaliści i tancerze podzielili się swoją radością z Mieszkańcami. Oprócz koncertu i słodyczy dali im coś jeszcze – czas, rozmowę, zainteresowanie… Było bardzo miło, Seniorzy z przyjemnością obejrzeli jasełka i artystyczne popisy dzieci, wspólnie z nami zaśpiewali kolędy.

      Takie okazje sprzyjają kształtowaniu pozytywnych postaw i emocji. Obdarowywanie radością innych to wielka szlachetność, której uczą się nasze dzieci. Przygotowanie się na spotkanie z „babciami i dziadkami” sprzyja również integrowaniu braci uczniowskiej, a przede wszystkim budzeniu szacunku wobec osób starszych.

      Dzień Seniora po raz kolejny połączył pokolenia.

       

      „Jak można zdobyć zdolność,

      By w trudnych chwilach nieść pociechę,

      Jak można, Babciu, Dziadku

      Stać się jak Wy, cudownym człowiekiem?...”

       

      Organizatorki: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak

    • „Hawaje - rajskie wyspy na Pacyfiku”.
     • „Hawaje - rajskie wyspy na Pacyfiku”.

     • Słońce, plaża, palmy i ciepła woda zimą? Dlaczego nie! Uczniowie klas 1 e i 1 f dzięki pani Justynie Żurczak oraz współpracy Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń i biura podróży Presto, mogli się przenieść na ciepłe hawajskie wyspy. 13 stycznia szkołę odwiedził pan Martin Opaczyk, który jest podróżnikiem, pilotem wycieczek oraz organizatorem zagranicznych wypraw. Na Hawajach był dwa razy i zwiedził cztery wyspy. Uczniowie krok po kroku dowiedzieli się jak można dostać się na Hawaje i ile czasu zajmuje podróż z Polski. Pan Martin opowiedział o miejscach, które zwiedził, kulturze oraz zwyczajach hawajskich. Słuchając ciekawych historii uczniowie oglądali zdjęcia, pokazujące przepiękne hawajskie krajobrazy oraz ciekawe miejsca. Uczniów bardzo zainteresowała historia ataku na Pearl Harbor, którą pan Martin przedstawił w przystępny sposób.
      Na pewno piękne hawajskie wyspy na długo zostaną w pamięci dzieci!

       

      Marta Lipińska 

    • Noworoczne spotkanie z TPZK
     • Noworoczne spotkanie z TPZK

     • W niedzielę 12 stycznia 2020 roku uczniowie oddziału przedszkolnego mieli zaszczyt wystąpić na noworocznym spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Komornickiej. Dzieci wyrecytowały wierszyki oraz zaśpiewały kilka piosenek o tematyce świątecznej. Ich występ spotkał się z ogromnym uznaniem seniorów i został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie w podziękowaniu za wspaniały występ otrzymali drobne upominki oraz zostali zaproszeni na kolejne spotkanie. Mali artyści szykują już następne przedstawienie.

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Flażoleciści w Poznańskiej Katedrze
     • Flażoleciści w Poznańskiej Katedrze

     • Śladami Trzech Króli, czyli XXIV kolędowanie flażolecistów przy betlejemskim żłóbku. Poznańska Katedra zamieniła się w sobotę, 11 stycznia 2020 r. w przestrzeń muzyczną wypełnioną kolędnikami - miejsce spotkania dzieci grających na flażoletach połączone z Nabożeństwem Słowa. Spotkaniu przewodniczył biskup Damian Bryl.

      Tęczowe Nutki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach grały w tym miejscu już piętnasty raz. Każdy uczestnik otrzymał śpiewnik z polskimi kolędami oraz koronę.

      Zeszliśmy także do podziemi katedry, gdzie znajduje się misa chrzcielna i krypty grobowe, identyfikowane przez badaczy jako groby monarsze: księcia Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego.

      Inicjatorem spotkań jest pan Wojciech Wietrzyński, propagator ruchu flażoletowego.

       

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • Jasełka
     • Jasełka

     • Przez cały grudzień uczniowie klasy 3b ciężko pracowali, aby w przedświątecznym tygodniu wystawić jasełka dla rodziców i rówieśników. W poniedziałkowe popołudnie oraz piątkowy poranek sala 122 zamieniła się w Betlejem. Wspaniała gra aktorska, piękny śpiew, imponująca dekoracja i żywa reakcja publiczności sprawiły, że spektakl został bardzo ciepło odebrany. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i docenienie naszego trudu.

      Aktorzy klasy 3b z paniami

    • Akcja nakrętkowa – konkurs dla klas 0-8
     • Akcja nakrętkowa – konkurs dla klas 0-8

     • Drodzy Uczniowie klas 0-8! Wielkoduchy zapraszają Was do wzięcia udziału w konkursie na największą ilość zebranych nakrętek! Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest wyjazd do kina sfinansowany przez Radę Rodziców! Oddając nakrętki od dawna pomagacie Stefci, która dzięki Wam mogła wziąć udział w wielu obozach rehabilitacyjnych. Oprócz Stefci, możecie również pomóc Waszej koleżance Lilce, z klasy 1 b, która porusza się na wózku inwalidzkim i często spotykacie ją na szkolnym korytarzu.

      Nakrętki zbieramy w stałym miejscu (obok portierni w holu szkoły). Zanim umieścicie nakrętki w pojemniku, musicie koniecznie zgłosić się do pań w portierni, w celu podania klasy i zważenia nakrętek. Panie dopiszą ilość przyniesionych przez Was nakrętek do Waszej klasy.

      Konkurs rusza 13 stycznia i potrwa do końca maja. Po tym terminie, ilość zebranych nakrętek zostanie podliczona i wyłoniona zostanie zwycięska klasa, która w nagrodę wybierze się do kina.

      Pamiętajcie, że nie tylko możecie dobrze się bawić, ale przede wszystkim pomóc swoim koleżankom!

       

    • Sukces naszego ucznia w tenisie ziemnym!
     • Sukces naszego ucznia w tenisie ziemnym!

     • Kornel Kałużny jest uczniem klasy IIa. Jego wielką pasją jest gra w tenisa. W tym roku szkolnym kolejny raz wygrał w turnieju! 

      Na początku stycznia podczas Halowych Mistrzostw Polski Artystów Kornel zdobył Rakietę Huberta Hurkacza. Artyści zagrali dla podopiecznych Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Wygrany turniej, ceremonia rozdania pucharów, wspaniałe trofeum w postaci rakiety Huberta z certyfikatem i autografem, którą grał w Winston Salem - są niezapomnianym wrażeniem! Udział naszego ucznia w szczytnej inicjatywie oraz Jego sukcesy są dla nas powodem do dumy! Brawo Kornel! 

      Anna Wiśniewska

    • Kolorowy Uniwersytet
     • Kolorowy Uniwersytet

     • 5 grudnia 2019 r. oraz 8 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 3b po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Kolorowy Uniwersytet”.

      W grudniowe przedpołudnie młodzi studenci wybrali się na Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, aby poszukać odpowiedzi na pytania: "Co to jest prawo i kto to jest prawnik?”. Podczas wykładu pan profesor Marcin Lemkowski wyjaśnił dzieciom między innymi skąd się wzięło prawo oraz jakie konsekwencje grożą za jego łamanie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki dla dzieci „Prawie bajki. Twarde prawo, ale prawo”, rozwiązywali krzyżówkę oraz przymierzali togi. Kto wie? Być może w gronie trzecioklasistów jest przyszły sędzia, adwokat bądź prokurator.

      Z kolei w nowym roku trzecioklasiści poszerzali swoją wiedzę dotyczącą Indian. Z powodu remontu Wydziału Anglistyki, zajęcia odbyły się w Collegium Minus. Była to doskonała okazja do zwiedzenia tego zabytkowego gmachu. Pani dr Elżbieta Wilczyńska zaznajomiła słuchaczy z kulturą oraz życiem codziennym Indian.
      Pod koniec zajęć odbył się quiz, z którym studenci poradzili sobie bardzo dobrze. Styczniowe spotkanie było wyjątkowe również dlatego, że po raz pierwszy w obecnym sezonie swój wykład przygotowała młoda studentka Kolorowego Uniwersytetu z Poznania. Bianka opowiedziała o szynszylach. Gratulujemy odwagi.

      Organizatorzy wyjazdu: Agata Szczepańska, Iwona Lorek

    • Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie
     • Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

     • Dnia 18 grudnia klasy IIIe, IIIc oraz Ia wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie na warsztaty bożonarodzeniowe. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji, do których kierował nas Pan Zmarzlinek.
      Na początku obejrzeliśmy przedstawienie o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia oraz w jaki sposób można przyprawić  ciasto na pierniki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu. Następnie na warsztatach plastycznych wykonaliśmy tradycyjne ozdoby ze słomy. Obejrzeliśmy piękną szopkę, w której mieliśmy okazję przyjrzeć się żywym zwierzętom - osłu, kozom, owcom. Zwiedziliśmy wspaniały Pałac i zobaczyć jak dawniej żyli ludzie. Na koniec przespacerowaliśmy się po terenie muzeum, by zobaczyć znajdujące się tam wiejskie zwierzęta oraz maszyny rolnicze. 

      Organizatorzy: Magdalena Zgoła, Anna Kaczmarek

    • Konkurs Piosenki Świątecznej
     • Konkurs Piosenki Świątecznej

     • Grudzień to Boże Narodzenie, pachnąca choinka i wspólne, rodzinne kolędowanie. Także w naszej szkole posłuchać można było świątecznych piosenek oraz znanych melodii polskich kolęd i pastorałek.

      Konkursowe przesłuchania uczniów klas młodszych odbyły się 10 grudnia 2019 r. To już XV edycja tego konkursu.

      Organizatorzy zaproponowali w regulaminie dwa etapy: klasowy i szkolny. W drugim etapie klasę reprezentował jeden solista i jeden zespół. 

      Magia świąt Bożego Narodzenia wypełniła mury naszej szkoły. Przed licznie zgromadzoną widownią: rodzicami, nauczycielami i uczniami, pięknie zaprezentowali się klasowi laureaci. Osiem zespołów i ośmiu solistów zadbało o właściwą oprawę inscenizacyjną i wykazało się umiejętnościami interpretacyjnymi.

       

      Jury konkursowe pracowało w składzie:

      - klasy 0-I soliści: Agnieszka Kurek, Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch,

      - klasy II- III : Agnieszka Kurek, Marta Lipińska, Agata Szczepańska
       

      Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy.

                                                                                                                                          

      Nagrodzeni:

      klasy 0 – I soliści:

      I miejsce : Zofia Majerowicz, 1c „Podarunki z nieba”

      II miejsce: Zuzanna Gaul,1e „Szła kolęda w noc grudniową”

       

      Zespoły:

      I miejsce: zespół z klasy 1c, „Świeć gwiazdeczko”

       

      klasy II-III soliści:

      I miejsce: Julia Belak, 3d „Cicho pada śnieg”

      II miejsce: Franciszek Strzelewicz, 3c „Tańcząca choinka”

      III miejsce: Aleksandra Gaweł, 3a „Nowy Rok-hop”

      Wyróżnienia: Bianka Kasongo, 2b „Jeden dzień w roku”,

      Natalia Tomkowiak, 2c, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”,

      Wiktoria Artiemjew, 3e, „Skrzypi wóz”

       

      Zespoły:

      I miejsce: zespół z klasy II f: Pola Nowak, Paulina Hereć, Marta Stachowiak,

      Zuzanna Kucharska, Zofia Mazurek, Mateusz Głębocki

      „Przybieżeli do Betlejem pasterze”

      II miejsce: zespół z klasy II c, Szymon Grzonka, Ewa Juzwa, Aleksandra

      Marciniak,Łucja Mikucka, Julia Pawłowska, Diego

      Perrone, Paweł Smarsz, Natalia Szymczak, Natalia 

      Tomkowiak „Kolędnicy wędrownicy”

      III miejsce: zespół z klasy IIIc „Tańcząca choinka”

       

      Serdecznie gratulujemy!

      Organizatorzy konkursu:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch