• Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna - SZOZ Strona główna                                                                                                                     Komorniki, dnia 14.01.2021r.

Komunikat dla Rodziców o zakresie opieki zdrowotnej w roku szkolnym 2020/2021

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019r. poz. 1078).

1. Zgodnie z zapisami ustawy opieka zdrowotna w szkole obejmuje opiekę profilaktyczną i promocję zdrowia.

2. Opiekę zdrowotną w szkole sprawuje Pielęgniarka Specjalista pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania Jolanta Matusik .

3. Świadczenia zdrowotne są udzielane w sytuacji braku sprzeciwu rodziców.

4. Rodzic ma prawo do wyrażenia sprzeciwu w formie pisemnej do świadczeniodawcy realizującego opiekę.

Godziny pracy pielęgniarki:

Poniedziałek :– 10.00 – 16.30

Wtorek: 7.00 – 16.30

Środa : 10.00 – 16.30

Czwartek 7.00 – 13.00

Piątek: 7.00 – 16.30

Gabinet Pielęgniarki Szkolnej „ Jol- Medical” Jolanta Matusik

Ul. Staszica 25

62-052 Komorniki

jolantamatusik@op.pl

Tel: 660417227

PROFILAKTYKA COVID-19

Załóż maskę!

Chroń siebie i innych!

*Załóż maskę

*Myj ręce

*Zachowaj bezpieczną odległość

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19:

-Często myj ręce. Używaj wody z mydłem i środka dezynfekującego na bazie alkoholu.

-Zachowaj bezpieczną odległość od osób kaszlących i kichających.

-Noś maskę, gdy zachowanie odległości nie jest możliwe.

-Nie dotykaj oczu, nosa ani ust.

-Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką.

-Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.

-Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem.

-Zadzwoń z wyprzedzeniem do świadczeniodawcy, aby szybko uzyskać skierowanie do właściwej placówki medycznej. Zapewni Ci to ochronę i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wirusów i innych czynników zakaźnych.

Maski

-Maski mogą pomóc w zapobieganiu przenoszeniu wirusów z osoby noszącej maskę na inne. Same maski nie chronią przed COVID-19 – należy także zachowywać odległość od innych osób i dbać o higienę rąk. Postępuj zgodnie z zaleceniami lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej.