• W marcu odbyły się dwa spotkania Szkolnego Klubu Wielkoducha. Na pierwszym z nich nasi wolontariusze mogli poznać w zaprezentowanym filmie seniorów, z którymi współpracuje Stowarzyszenie CREO. Wspólnie zastanowiliśmy się, jak wygląda życie seniora, co sprawia mu radość, jak spędza wolny czas, ale też jakie trudności napotyka codziennie. Poznaliśmy choroby okresu starości. Następnie mogliśmy założyć kombinezon, który miał na celu pokazać nam, dlaczego warto pomagać starszym ludziom. W obciążeniowej kamizelce oraz okularach, które symulowały wady wzroku, odbyliśmy krótki spacer po korytarzu oraz schodach. Szybko okazało się, że potrzebna jest nam pomoc innych osób. Dzięki tym warsztatom lepiej zrozumieliśmy codzienne problemy seniorów. Wiemy, że nasza pomoc jest im bardzo potrzebna.

      Na drugim spotkaniu odbyła się debata oksfordzka, do której wstępnie przygotowaliśmy się już w październiku, jednak wirus pokrzyżował nasze plany i ostatecznie dyskusja odbyła się 29 kwietnia. Uczniowie wymieniali swoje opinie na temat ekologii. Przedstawiona teza brzmiała “Warto segregować śmieci”. Aktualnie organizujemy zbiórkę materiałów szkolnych dla uczniów naszej szkoły pochodzących z Ukrainy oraz na wyprawki dla przedszkolaków z Ukrainy. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszej akcji!

      Szkolny Klub Wielkoducha,

      Marta Broniszewska, Anna Wiśniewska

        • Światowy Dzień Uśmiechu

        • 1 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu zorganizowany przez członków Szkolnego Klubu Wielkoducha. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face, stworzonej w 1963 roku. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. W Światowym Dniu Uśmiechu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Uczniowie młodszych klas grali w gry planszowe, co wywołało uśmiech na ich twarzach i uprzyjemniło czas spędzony w szkole. Członkowie Szkonego Klubu Wielkoducha przygotowali dla uczniów klas IV-VIII radosne niespodzianki, które zostały umieszczone na szafkach uczniowskich, na szkolnych korytarzach. Były to uśmiechnięte buźki, żarciki, czy sentencje podkreślające rolę uśmiechu w życiu każdego człowieka. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, a uśmiech towarzyszył na twarzy każdego z nas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej zabawy i swoim uśmiechem zarażali innych. Badania naukowe potwierdzają, że uśmiech rozluźnia i odstresowuje, a w rezultacie przyczynia się do wzmocnienia odporności naszego organizmu.

           

          Szkolny Klub Wielkoducha,

          Anna Wiśniewska i Marta Broniszewska

        • Zbiórka nakrętek
        • Akcja zbierania plastikowych nakrętek

        • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

          Codziennie miliony plastikowych nakrętek ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób!

          Po przerwie związanej z pandemią COVID-19,

          Szkolny Klub Wielkoducha rusza ze zbiórką plastikowych nakrętek

          dla dwóch dzielnych dziewczynek: Lilki i Stefci.

          Przed naszą szkołą pojawił się pojemnik w kształcie serca, do którego możemy wrzucać plastikowe nakrętki. Środki pieniężne, które uda nam się dzięki Państwu zebrać ze sprzedaży nakrętek, przeznaczone zostaną na dalszą rehabilitacje ruchową, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz dojazdy do specjalistów Lilki oraz Stefanii.

           

          Kilka słów o dziewczynkach:

          Lilka jest uczennicą trzeciej klasy SP1 w Komornikach. Jest wesołą i dzielną dziewczynką, u której w 18. miesiącu życia zdiagnozowano SMA ( rdzeniowy zanik mięśni). Choroba zabrała jej możliwość chodzenia, dlatego porusza się na wózku aktywnym. Wymaga całodobowej opieki osoby dorosłej, a w nocy w lepszym dotlenieniu organizmu pomaga jej respirator. Codzienność to rehabilitacja i sprzęt ortopedyczny, aby pomóc jej ciału jak najdłużej zachować sprawność. SMA to bardzo trudny przeciwnik, ale mimo wszystko Lilka to uśmiechnięta, otwarta i dzielna dziewczynka, z takimi samymi marzeniami jak rówieśnicy.

          Stefcia urodziła się w maju 2015 roku. Po urodzeniu dziewczynka miała niewydolność oddechową i zastosowano wspomaganie oddechu. W dalszych badaniach stwierdzono wodogłowie, łagodne zwężenie zastawki tętnicy płucnej, ubytek przegrody międzykomorowej, wrodzoną wadę serca. Każdego dnia Stefcia ćwiczy, chodzi na prywatną rehabilitację i jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Dziewczynka, dzięki rehabilitacji, siedzi i zaczyna samodzielnie chodzić.

           

          Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy!

          Szkolny Klub Wielkoducha

          Marta Broniszewska

          Anna Wiśniewska