MISTRZOSTWA GMINY KOMORNIKI W WIELOBOJU SPORTOWYM KLAS 4

Dnia 20.06.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy  Komorniki w Wieloboju Sportowym Klas 4 organizowane przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Komornikach. Oprócz gospodarzy w zawodach udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich z Plewisk oraz Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera z Chomęcic.

Każdy zespół reprezentowało 12 zawodników: 6 dziewcząt oraz 6 chłopców. Rozgrywki składały się z dwóch części. Pierwszą stanowiły wyścigi rzędów, natomiast drugą „rzucanka siatkarska”. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów.

Po pierwszej części zawodów prowadziła szkoła z Komornik przed rówieśnikami z Plewisk i Chomęcic.

Rozgrywki w „rzucankę siatkarską” wygrała SP Plewiska z kompletem zwycięstw, dopisując tym samym 3 punkty do ogólnej klasyfikacji. Dalej uplasowali się gospodarze z jedną wygraną, a na trzecim miejscu SP Chomęcice.

Rzucanka siatkarska - wyniki:

SP Plewiska – SP Chomęcice        2:1

SP Chomęcice – SP Komorniki     1:2

SP Komorniki – SP Plewiska         0:2

W Mistrzostwach Gminy Komorniki w Wieloboju Sportowym Klas 4 zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach. Drugie miejsce zajęła szkoła z Plewisk. Na najniższym stopniu podium uplasowali się uczniowie z Chomęcic.

Zawodnicy przez całą imprezę zachowywali się kulturalnie, wszyscy rywalizowali w duchu fair play. Na koniec zawodów każdy zespół otrzymał pamiątkowe medale.

Ogólna klasyfikacja zawodów:

1. SP Komorniki                     - 31 pkt.

2. SP Plewiska                        - 21 pkt.

3. SP Chomęcice                    - 14 pkt.

Szkołę z Komornik reprezentowali uczniowie:

Dominika Deręgowska 4b, Patrycja Michniak 4c, Maja Sołtysiak 4c, Agnieszka Sarbak 4d, Marika Drzewiecka 4d, Aleksandra Kaczmarska 4e, Maksymilian Siejek 4b, Filip Nowicki 4d, Leon Czajkowski 4d, Kamil Olszak 4d, Aleksander Gołuński 4e, Radosław Drzewiecki 4e.

Opiekun: Tomasz Nowaczyk

MISTRZOSTWA GMINY KOMORNIKI W PIŁCE NOŻNEJ

Dnia 31.05.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W turnieju udział wzięły szkoły podstawowe z Komornik, Plewisk i Wir. Na orliku w Wirach mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, grano 2 x 10 minut.

Podczas turnieju panowała zdrowa rywalizacja, a mecze odbywały się w duchu fair play. Po rozegranych spotkaniach mistrzem w kategorii dziewcząt została Szkoła Podstawowa im. Tytusa i Jana Działyńskich z Plewisk, natomiast w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar.

WYNIKI:

DZIEWCZĘTA:                               CHŁOPCY:

SP Plewiska – SP Komorniki      1:1                         SP Plewiska – SP Komorniki     0:1

SP Komorniki – SP Wiry            0:0                         SP Komorniki – SP Wiry            1:1

SP Wiry – SP Plewiska               1:2                         SP Wiry – SP Plewiska               1:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

DZIEWCZĘTA:                                               CHŁOPCY:

1. SP Plewiska4 pkt.bramki: 4:21. SP Komorniki4 pkt.bramki: 2:1
          2. SP Komorniki2 pkt.bramki: 1:12. SP Plewiska4 pkt.bramki: 3:2
          3. SP Wiry1 pktbramki: 1:23. SP Wiry1 pkt. bramki: 2:4

Opiekunowie:

Agnieszka Kuster, Tomasz Nowaczyk

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ  CHŁOPCÓW KLAS 5

12.04.2017

5 kwietnia 2017 roku na szkolnym boisku „Orlik” odbył się szkolny turniej piłki nożnej chłopców klas 5. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, raz 10 minut. Mimo chłodu i przelotnych opadów wszystkie pojedynki były zacięte i interesujące, a niektóre z nich obfitowały w wiele bramek. Zawody przebiegły w atmosferze fair play, dlatego obyło się bez urazów i kontuzji.

Po rozegraniu wszystkich meczów zwycięzcą turnieju została klasa 5d z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce przypadło klasie 5b, a trzecie 5c, dzięki lepszemu stosunkowi bramek strzelonych do straconych. Te dwie drużyny zakończyły turniej z taką samą ilością punktów. Czwarte miejsce zajęła klasa 5a. zdjęcia

5a – 5d           0:5

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO TURNIEJU SIATKÓWKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. J.KORCZAKA W KOMORNIKACH

LUTY 2017 R.

Cel zawodów :  Organizacja Szkolnych Rozgrywek Sportowych.   Wyłonienie mistrza szkoły w kategorii klas 6 SP im. J. Korczaka  w Komornikach w kategorii dziewcząt i chłopców.

Klasy: uczniowie klas 6 reprezentacje klas, zespół dziewcząt i chłopców.

Miejsce: sala sportowa w SP im. J. Korczaka w Komornikach.

Termin: 16.02.2017r.

Organizatorzy : Sebastian Jakrzewski ( kategoria chłopcy )

Angelika Włodarczak ( kategoria dziewczęta )

KLASYFIKACJA OGÓLNA

Kategoria dziewcząt

1 miejsce – 6A

2 miejsce – 6D

Kategoria chłopcy

1 miejsce – 6C

2 miejsce – 6F

3 miejsce – 6B

Reprezentacja klasy 6a i 6d.

Angelika Włodarczak

Komorniki, 09.01.2017r.

SPRAWOZDANIE Z  NOWOROCZNEGO  TURNIEJU MINI PIŁKI KOSZYKOWEJ  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ IM. J.KORCZAKA  W  KOMORNIKACH STYCZEŃ 2017 R.

Cel zawodów :  Promocja  mini piłki koszykowej wśród uczniów.

Integracja międzyklasowa. Eliminacje do gminnych zawodów.

Klasy: uczniowie klas 6 ( dziewczęta, chłopcy )

Miejsce: sala sportowa SP w Komornikach

Termin: 05.01.2017r.

KLASYFIKACJA OGÓLNA

Kategoria dziewcząt

1 miejsce – klasa 6a

2 miejsce – klasa 6f

3 miejsce – klasa 6d

Kategoria chłopcy

1 miejsce – klasa 6c

2 miejsce – klasa 6f

3 miejsce – klasa 6b

ORGANIZATORZY TURNIEJU : nauczyciele wychowania fizycznego

( Sebastian Jakrzewski, Angelika Włodarczak ).

NAGRODY: nagrody i dyplomy ufundowała Rada Rodziców .

ZAWODNICY WYRÓZNIENI  ZA AKTYWNĄ GRĘ I SPORTOWE ZACHOWANIE :

• dziewcząt ( Julia Staudt 6a, Monika Ciszak 6b, Aleksandra Rumińska 6c, Jagoda Daroch / Anna Hercka 6d, Weronika Kupaj 6e , Patrycja Gromadzińska 6f ),
          • chłopcy ( Adam Marcinkowski 6b, Rafał Owczarek 6f, Filip Jarzębowski 6c ).

Sprawozdanie przygotowała

Angelika Włodarczak