• Rozkład jazdy autobusu
     • Rozkład jazdy autobusu

     • Przypominamy, że na terenie Gminy Komorniki kursuje linia regularna specjalna - autobus dowożący dzieci do szkoły. Załączamy aktualny rozkład jazdy.

      Jednocześnie przypominamy, że osoby korzystające z autobusu muszą mieć aktualną, doładowaną kartę PEKA oraz legitymację szkolną. W autobusie należy zasłaniać usta i nos!

      Rozkład jazdy autobusu

    • Powrót do szkoły
     • Powrót do szkoły

     • Jak wrócić do rytmu codziennego chodzenia do szkoły? Jak wspierać dziecko w powrocie do stacjonarnej nauki?

       

      W dobie pandemii wszyscy, zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice, stanęli przed wyzwaniem odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której dominował kontakt on-line oraz nikt nie mógł spotykać się osobiście w szkole. Była to dla nas nowość, która wymagała umiejętności przystosowania się. Obecnie nadszedł czas na stopniowy powrót do sposobów funkcjonowania sprzed pandemii. Może wynikać z tego wiele radości, ale również obaw, m. in. o to, w jaki sposób dzieci i młodzież zareagują na powrót do szkoły i ponowne zmiany. 

       

      Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z materiałami w kąciku psychoedukacyjnym:

      Link do artykułu dla rodziców - przejdź

      Link do artykułu dla uczniów - przejdź

       

      Wioletta Wardziak-Lubka

      Aleksandra Hak

      psychologowie szkolni

       

    • Warsztaty czytelnicze z Wydawnictwem Zakamarki
     • Warsztaty czytelnicze z Wydawnictwem Zakamarki

     • Dnia 7 maja uczniowie klasy 2e uczestniczyli w warsztatach czytelniczych online zorganizowanych przez Wydawnictwo Zakamarki. Podczas spotkania poznali chłopca o ciekawym imieniu Tsatsiki. Uczniowie wybrali się z nim w podróż do słonecznej Grecji. Prowadzący czytali dzieciom fragmenty książki „Tsatsiki i Mamuśka” autorstwa Moni Nilsson oraz pokazywali zdjęcia pięknych greckich zakątków. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek o kulturze i zwyczajach panujących w Grecji. Dzieciom najbardziej zapadła w pamięć informacja o tym, że hymn Grecji ma aż 158 zwrotek i jest zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa. Uczniów bardzo zaciekawiła historia Tsatsiki i z chęcią poznają jego dalsze przygody.

      Marta Lipińska

    • Majowe Święta w klasach 4-8
     • Majowe Święta w klasach 4-8

     • Maj obfituje w rocznice historyczne i święta narodowe. W tym roku, po raz kolejny, nie mogliśmy zorganizować tradycyjnych obchodów Dnia Flagi, czy Święta Konstytucji 3 Maja. Pamiętamy jednak o tym jakże ważnym wydarzeniu - tym bardziej, że obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji!

      W związku z tym zaprosiliśmy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w jednej z proponowanych aktywności:

      Promujmy patriotyzm!
      Już po raz drugi uczniowie mieli za zadanie promowanie patriotyzmu w dowolny sposób - jedni wywiesili flagę, inni nagrali patriotycznego tiktoka, czy udekorowali swój dom barwami narodowymi.

      Wehikuł czasu!
      Uczniowie poznali bohaterów 3 maja 1791 r. przedstawionych na obrazie Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”. Przenieśli się w czasie i wcielili w postać wybranego spośród zacnego grona. 

      Zostań raperem!
      Uczniowie napisali krótkie teksty związane z Świętem Konstytucji 3 Maja lub historią tejże Konstytucji. Następnie zamienili się w raperów i nagrali swoje wykonanie.

       

      Wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję serdecznie dziękujemy!

       

      Nauczyciele historii:

      Agnieszka Kaźmierczak

      Jakub Podlewski

    • „Majowe święta” projekt edukacyjny w klasach I-III
     • „Majowe święta” projekt edukacyjny w klasach I-III

     • Jak możemy wyrażać na co dzień swój patriotyzm? Co robić, jak się zachowywać? O kim i o czym pamiętać? To pytania kluczowe, na które szukaliśmy odpowiedzi podczas realizacji projektu edukacyjnego „Majowe święta”.

      W dniach od 26 kwietnia do 4 maja uczniów klas I-III połączył wspólny patriotyzm, zarówno ten lokalny, regionalny oraz narodowy. W naszej szkole, tak jak w wielu innych - z konieczności na odległość.

      Postawę szacunku i umiłowania własnej ojczyzny najmłodsi wyrażali poprzez różnorodne aktywności zarówno interaktywne jak i praktyczne. Oglądali multimedialną prezentację i filmy. Bawili się online w grę double,digipuzzle, rozwiązywali quizy. Poznawali historię polskich symboli narodowych. Były papierowe flagi, orły, śpiewanie polskiego hymnu.

      Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne, pisali list do Polski, układali krzyżówki.

      Zaprosiliśmy także uczniów, aby we współpracy z rodzicami zrobili zdjęcie, jak uczcili majowe święta. Dzieci udekorowały pokoje, ubrały stroje w barwach narodowych.

      Ufamy,że nasza aktywność przyczyniła się do budowania więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością szkolną.

       

      Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Paulina Perz- Szydłowska,

      Monika Sternal, Agata Szczepańska

    • PRZEDSZKOLAKI- MALI PATRIOCI
     • PRZEDSZKOLAKI- MALI PATRIOCI

     • Słowo „patriotyzm” w najszerszym ujęciu oznacza „miłość ojczyzny”. Dla nas kwestie związane z poszanowaniem narodu i ojczyzny są zrozumiałe i bliskie sercu, żeby jednak pomóc zrozumieć je najmłodszym, musimy odwołać się do ich doświadczeń i znanych im desygnatów.

      W oddziale przedszkolnym treści związane z patriotyzmem realizowano w oparciu o trzy wymiary- poznawczy, moralny i etyczny. Były piosenki, odświętne odsłuchiwanie hymnu, prezentacje multimedialne, recytowanie patriotycznych wierszy czy działalność plastyczna. Dzięki podejmowanym aktywnościom dzieci nie mają już wątpliwości jak nazywa się polska stolica, jakie są nasze symbole narodowe czy jak należy zachowywać się podczas śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.


      KOCHAMY CIĘ POLSKO!


      ​​​​​​​Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Sukces matematyczny naszego ucznia
     • Sukces matematyczny naszego ucznia

     • Mariusz Waczyński, uczeń klasy 8b zdobył tytuł Laureta Konkursu matematycznego Złota Żaba 2020/2021.

      W finale wzięło udział 63 uczniów z województwa wielkopolskiego. Finał konkursu odbył się 13 marca 2021

      w Swarzędzu. 

       

      Mariusz Waczyński - Laureat Konkursu

      "ZŁOTA ŻABA" 2020/2021

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!