• Ze sztuką nam do twarzy!
     • „Ze sztuką nam do twarzy”

     • 27 maja w ramach projektu „Nie żyję tylko dla siebie” zagościły u nas prawdziwe postacie z obrazów. Każdy, kto miał tego dnia okazję odwiedzić naszą szkołę, nie mógł przejść obojętnie obok umieszczonej w holu niezwykłej wystawy. Ze sztalug spoglądały na odwiedzających reprodukcje portretów autorstwa m.in. Schielego, Rembrandta oraz wielu innych znanych europejskich malarzy z różnych epok, od mrocznych barw baroku, po rozświetlone plamy impresjonistów.

      Tegoroczni 8-klasiści uznali, że ze sztuką im do twarzy i postanowili dosłownie wcielić się w postacie z obrazów. Obok reprodukcji znanych dzieł można było podziwiać naszych uczniów przebranych za osoby z portretów i prezentujących wykonane przez siebie zdjęcia zainspirowane portretami. Ruchome obrazy tajemniczo uśmiechały się do zwiedzających i robiły naprawdę ogromne wrażenie. Uczniowie, którzy zwiedzali wystawę, uczestniczyli również w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach związanych z obejrzanymi obrazami, a także mogli zagłosować na swoją ulubioną pracę.

      Najwięcej głosów zdobyli:

      I miejsce - Zuzanna Rzepka i Jakub Piechowiak

      II miejsce - Katarzyna Frąckowiak

      III miejsce - Paulina Bolewicz

       

      To już kolejna edycja tego oryginalnego szkolnego projektu pod nazwą „Ze sztuką nam do twarzy”. Ruchome obrazy niezmiennie zachwycają pomysłowością.

       

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wydruku zdjęć, a Bibliotece Publicznej w Komornikach za wypożyczenie sztalug.

       

      Organizatorzy:

      Ewelina Krzysztoń, Kinga Kobrzyńska, Agnieszka Kruszewska, Jakub Podlewski

    • „Opowieści krzewu herbacianego”- warsztaty herbaciane
     • „Opowieści krzewu herbacianego”- warsztaty herbaciane

     • Czy wiedzieliście, że po wodzie herbata jest najczęściej spożywanym napojem na Ziemi? Na świecie istnieje ponad 1500 różnych rodzajów herbat. Co to jest właściwie herbata? Herbata to napar przyrządzany z liści i pąków grupy roślin, nazywanych tą samą nazwą.

      Uczniowie klas trzecich 23 maja uczestniczyli w warsztatach herbacianych przygotowanych przez Teatr Opowieści Sagan Sag prowadzonych przez p. Xenię Starzyńską oraz p. Polę Andrzejewską.

      Podczas spotkania uruchomione zostały wszystkie zmysły. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z różnymi rodzajami herbat i ich naturalnymi dodatkami, dowiedzieli się kiedy i w jakim kraju odkryto herbatę, skąd wzięła się czarna herbata. Poznali również historię herbaty Ulung (zwaną herbatą turkusową) i Pu Erh. Uczniowie posmakowali każdej z herbat, a także skosztowali nietypowych pustynnych mieszanek m.in. herbatę po mongolsku.

      Na koniec zajęć dzieci przygotowały własne herbaciane kompozycje, które zostały zapakowane i zabrane do domów.

      Uczniowie i wychowawcy klas trzecich dziękują za możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wprowadzenie w niesamowity świat herbat i możliwość degustacji dotąd nieznanych herbacianych naparów.

       

      Monika Sternal

    • XIII Powiatowy Konkurs Wokalny
     • XIII Powiatowy Konkurs Wokalny

     • XIII Powiatowy Konkurs Wokalny

      „Moja ulubiona piosenka”

      Komorniki 2022

       

      18 maja w CTiK w Komornikach świętowała muzyka. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach, a udział wzięły również szkoły z Plewisk, Wir, Poznania i Lubonia.

      Patronat nad konkursem „Moja ulubiona piosenka” objął starosta powiatowy, pan Jan Grabkowski i realizowany był dzięki współpracy z Urzędem Gminy Komorniki oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komornikach.

      Na scenie wystąpiło 24 solistów. Podziwialiśmy ich nieprzeciętne uzdolnienia wokalne w interpretacji znanych polskich piosenek. Była to prawdziwa uczta muzyczna dla licznie zgromadzonej widowni. Przypomnieliśmy sobie przeboje sprzed lat, takie jak: „Pod papugami”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, czy „Bursztynek”. Spośród premierowych utworów, które słuchają i śpiewają także uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowano m.in. „Ale jestem”, „Ostatnia nadzieja", „Mamo, tyś płakała”.

      Występy solistów oceniali: pan Damian Konieczek, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, dyrektor GOK, pani Izabela Frąckowiak ,solistka zespołu muzycznego, pracownik Gminnego Domu Kultury w Komornikach, pani Agnieszka Kurek, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach, prowadząca i solistka zespołów muzycznych oraz pan Radosław Lubkowski, nauczyciel muzyki, solista w zespole muzycznym. oceniało: umiejętności wokalne, dykcję, intonację, oddanie klimatu piosenki.

      To była prawdziwa uczta dla ucha! W przerwach, podczas obrad jury, występowały utalentowane uczennice z naszej szkoły, prezentując swoje umiejętności taneczne.

      A oto nagrodzeni:

      Kategoria I (klasy I-II)

      I miejsce: Kornelia Mańczak, Szkoła Podstawowa nr1 w Komornikach.

      II miejsce: Barbara Przylepa, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      III miejsce: Julia Iwachów, Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach

       

      Kategoria II (klasy III-IV)

      I miejsce: Leon Mitschke, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      II miejsce: Ignacy Mrówczyński, Szkoła Podstawowa w Wirach

      III miejsce: Wojciech Nawrocki, Zespół Szkół nr 3 w Luboniu

      Wyróżnienie: Krystyna Kasprzak, Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu

       

      Kategoria III ( klasy V-VI)

      I miejsce: Liliana Świątkowiak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach

      II miejsce: Iga Fabrykiewicz, Szkoła Podstawowa w Wirach

      III miejsce: Zofia Nowaczyk, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      Wyróżnienie: Zuzanna Ksobiech, Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu

       

      Kategoria IV (klasy VII-VIII)

      I miejsce: Olimpia Świątkowiak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach

      II miejsce: Jagoda Mrowczyńska, Szkoła Podstawowa w Wirach

      III miejsce: Amelia Bogowska, Szkoła Podstawowa nr 52 w Poznaniu

      Wyróżnienie: Tymon Piosik, Szkoła Podstawowa nr 1 w Plewiskach

       

      Grand Prix konkursu otrzymał Leon Mitschke za niezwykłą osobowość sceniczną, talent wokalny i interpretację piosenki "Ostatnia nadzieja".

      Konkurs piosenki był kolejną okazją rozpoznania w młodym człowieku zdolności muzycznych.

      Życzymy wszystkim dalszego rozwijania skrzydeł i życia pasją, a w przyszłości życia z pasji.

       

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Komornikach, Urzędowi Gminy w Komornikach oraz Starostwu Powiatu Poznańskiego za sfinansowanie nagród w konkursie.

       

      Reportaż w telewizji STK - przejdź do strony

       

      Organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski, Katarzyna Proch

    • Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych
     • Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych

     • Informujemy, że zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych w roku szkolnym 2022/2023 odbędzie się 09 czerwca 2022 r. (czwartek) w hali sportowej szkoły:

      - dla rodziców dzieci z klas „0” o godz. 17.00

      - dla rodziców dzieci z klas „I” o godz. 18.00

      Na zebranie zapraszamy bez dzieci.

       

      Serdecznie zapraszamy!

    • Leśna szkoła
     • Leśna szkoła

     • Wiosna w Wielkopolskim Parku Narodowym jest piękna. Uczniowie klas 2b i 2c wybrali się do „Leśnej szkoły”. Dzieci udając się na ścieżkę edukacyjną, miały okazję poczuć przyrodę wszystkimi zmysłami. Wiedza zdobyta na temat fauny i flory w bezpośrednim kontakcie, na pewno pozostanie im dłużej w pamięci. Uczniowie obserwowali sezonowe zmiany w przyrodzie, tropy zwierząt, cykl rozwojowy owadów, rozpoznawali ptaki i zwierzęta zamieszkujące WPN. Ogromne zainteresowanie wzbudziła historia wyspy zamkowej.

      Liczne pomoce dydaktyczne i gry urozmaiciły zajęcia. Dzieci bardzo cicho i grzecznie zachowywały się w lesie. Pamiętały, że w lesie nie są same, dlatego też miały ogromne szczęście i spotkały „ na żywo” przepiękne jelenie wraz z łaniami.

      Bardzo polecamy innym klasom zajęcia w terenie. Nasz Wielkopolski Park Narodowy jest naprawdę niezwykle interesujący.

      Wychowawczynie klas:

      Anna Kaczmarek i Agata Szczepańska

    • Z wizytą w Straży Pożarnej
     • Z wizytą w Straży Pożarnej

     • 18 czerwca uczniowie klas 1c i 1e wybrali się z wizytą do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Panowie aspiranci z dużym zaangażowaniem opowiadali dzieciom o trudnej pracy, wiążącej się z ogromnym ryzykiem, jakie ponoszą oni każdego dnia. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących pracy strażaka, o tym jak bardzo jest odpowiedzialna i niebezpieczna. Wiele radości sprawił dzieciom pokaz i możliwość przymierzenia elementów stroju strażackiego, poznanie narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w tym zawodzie. Duże zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie, dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać ich wyposażenie.

      Zdecydowanie największą atrakcją okazała się możliwość polewania wodą z węża strażackiego. Była to wielka frajda! Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem i przekazaniem podziękowań za ciekawą, pouczającą i pełną atrakcji wycieczkę.

      Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi st. bryg. mgr inż. Maciejowi Zdęga, aspirantom Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a w szczególności Panu asp. sztab. Maciejowi Jaworkowi za umożliwienie dzieciom poznania specyfiki pracy strażaka oraz za wspieranie inicjatyw edukacyjnych.

      Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak

    • Prezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Wirach
     • Prezentacja Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Wirach

     • W dniu 18.05.2022r. odbyło się spotkanie uczniów klas 8 z nauczycielami reprezentującymi Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Wirach. Podczas prelekcji młodzież poznała najważniejsze zasady funkcjonowania placówki oraz zasady rekrutacji na rok szkolny 2022/2023. Podkreślono, iż w szkole oprócz zajęć obowiązkowych uczniowie mają do wyboru szeroki wachlarz zajęć warsztatowych lub seminaryjnych. Szkoła stwarza warunki rozwoju dla osób, które cenią sobie pracę w małych grupach, są wrażliwi na problemy współczesnego świata oraz mają artystyczne dusze. Na koniec spotkania Panie zaprosiły uczniów do udziału w „Drzwiach Otwartych”, które odbędą się 28.05.2022r. o godzinie 11.00.

       

      Opracowanie:

      Ewelina Klińska

    • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE
     • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE

     • Miło nam ogłosić, że 10 maja odbył się Szkolny Konkurs Tańca SCHOOL DANCE dla solistów i zespołów z klas 1-3 . To było prawdziwe muzyczne święto! Na kilka godzin szkołę opanowało taneczne szaleństwo. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – zespoły i soliści z klas 1 oraz 2-3. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a jury w składzie pani Monika Jakielczyk – Jankowska, Pani Agnieszka Łysak i pani Marta Maciejewska - miało nie lada problem z podjęciem decyzji!

       

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      SOLIŚCI KLASY 1:

      I - Kornelia Mańczak 1 b

      II - Pola Dobrowolska 1 a

      III - Marysia Suszyńska 1 a

      Wyróżnienia: Zosia Rykaczewska 1 b, Dorota Wesołek 1 b

       

      SOLIŚCI KLASY 2-3:

      I - Emma Kaźmierczak 2 b

      II - Martyna Naskręt 3 c

      Alicja Żołądkiewicz 2 b

      III - Zosia Wolnowska 2 d

      Wyróżnienie: Martyna Łukaszuk 3 c

       

      ZESPOŁY:

      I - 3 a: Laura Walawender, Alicja Przechrzta, Ewelina Nagelska, Aurelia Potrykowska

      II - 3 f: Gabrysia Kwaśny, Oliwia Rewers

      III - 1 a: Marysia Burzyńska, Julia Jucewicz

      Wyróżnienie: 2 d: Agnieszka Niedźwiedzka, Konstancja Kasprzak.

       

      Gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

      Organizatorki konkursu:

      I.Chruściel, A.Łysak, M.Maciejewska

      Tekst i zdjęcia: Iwona Chruściel

    • wyniki konkursu Kangur
     • WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2022

     • Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Konkursu Kangur Matematyczny wielu naszych uczniów otrzymało wysokie wyniki.

      Klasa 2 ŻACZEK

      KAŹMIERCZAK EMMA - wyróżniony

      CICHOCKI ADAM - wyróżniony

      WOŹNIAK HANNA - wyróżniony

       

      klasa 3 MALUCH

      POLOM JAKUB - wyróżniony

      SZYMAŃSKI MATEUSZ - wyróżniony

      ŁYKOWSKA KORNELIA - wyróżniony

      ZŁOTNIKIEWICZ DOMINIK - wyróżniony

      KOWALSKI MATEUSZ - wyróżniony

      TOMIAK ZOFIA - wyróżniony

       

      klasa 4 MALUCH

      MIKULSKI WITOLD - laureat

      BIAŁECKI STANISLAW - bardzo dobry

       

      klasa 5 BENIAMIN

      TOMASZEWSKI MATEUSZ - wyróżniony

      JÓŹWIAK OLIWIER - wyróżniony

       

      klasa 6 BENIAMIN

      DAROCH MIKOŁAJ - bardzo dobry

      PRZYBYLSKI BARTOSZ - wyróżniony

       

      klasa 7 KADET

      KAŁUŻNA LENA - wyróżniony

      KRZYWANIA SZYMON - wyróżniony

       

      klasa 8 KADET

      DYMEK JAN - wyróżniony

      DYMEK STANISŁAW - wyróżniony

      ZĄBEK MAJA - wyróżniony

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

      Koordynatorzy

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Szanowni Rodzice!

      Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebrania i konsultacje, które odbędą się we wtorek 24 maja 2022 r. według poniższego harmonogramu:

      godz. 17:00 – zebrania w oddziale przedszkolnym,  

                              konsultacje od 17:00 do 18:00 

      godz. 18:00 – zebrania w klasach 1-3, 

                              konsultacje od 18:00 do 19:30 

      godz. 19:30 – zebrania w klasach 4-8,  

                              konsultacje od 18:30 do 20:30 

    • Wyniki konkursu „Smaki biało – czerwone”
     • Wyniki konkursu „Smaki biało – czerwone”

     • Na początku maja z okazji Święta Konstytucji 3 Maja został przeprowadzony konkurs kulinarno–fotograficzny „Smaki biało – czerwone”. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolnej potrawy w ojczystych barwach.

      Prace nadesłane przez uczestników były niepowtarzalne, a uchwycone kulinarne smaki oczarowały tak, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich specjalnym WYRÓŻNIENIEM bez przyznawania miejsc. Każde danie zostało nagrodzone za kreatywność, pomysłowość, wkład pracy i oryginalność.

      Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom!!! Wszystkie prace umieszczone są w galerii zdjęć. Zapraszamy!

       

      M. Maciejewska, A. Łysak, I. Jankowiak

    • Razem dla klimatu!
     • Razem dla klimatu!

     • W roku szkolnym 2021/2022 młodzież z koła medialnego brała udział w programie 1PLANET4ALL - Razem dla klimatu! prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

      W ramach programu nasi uczniowie założyli grupę projektową, a następnie redakcję szkolną, która skrupulatnie realizowała kolejne zadania. Młodzież brała również udział w webinariach prowadzonych przez edukatorów CEO.

      Celem naszej grupy projektowej było propagowanie w środowisku lokalnym wiedzy o zmianach klimatu i naszym realnym wpływie na ich spowolnienie. Efektem działań jest odcinek wiadomości z prostymi i konkretnymi wskazówkami, jak możemy wspólnie walczyć o klimat.

      Zachęcamy do obejrzenia filmu i wdrożenia naszych wskazówek w swoim życiu – są to małe kroki, a wielkie zmiany!

       

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • Szkolny i Gminny Turniej Gry w Warcaby
     • Szkolny i Gminny Turniej Gry w Warcaby

     • Od kilku lat bierzemy udział w Gminnym Turnieju Gry w Warcaby organizowanym przez SP im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach.

      Dlaczego warcaby? To gra towarzyska o walorach edukacyjnych , która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką.

       

      Do szkolnych eliminacji zakwalifikowani zostali zwycięzcy klasowych rozgrywek. Klasy reprezentowali:

      1a -Jakub Karaś

      1b- Ignacy Męczykowski

      1c- Stanisław Frankiewicz

      1d- Antoni Kałużny

      2a- Dominika Waskowska

      2b- Ignacy Łuczak

      2c- Zuzanna Mielcarek

      2d- Jan Sztuba

      3a- Dominik Złotnikiewicz

      3c-Oliwier Jakubowski

      3d- Zbyszko Frankiewicz

      3e- Jan Górzny

      3f- Kacper Kaczmarek

       

      Do gminnych rozgrywek przeszli Jakub Karaś z 1a i Antoni Kałużny z 1 d.

       

      Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę w Finale - brawo.

      Uczestnicy rozegrali między sobą turniej- każdy z każdym i walczyli o zdobycie tytułu Arcymistrza Warcabów. Nagrody powędrują do zdobywców trzech pierwszych miejsc.

       

      Szkolni organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak

    • Dzień Dobrych Uczynków
     • Dzień Dobrych Uczynków

     • 19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja Ekologiczna Arka, która od 2005 roku zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Pole do popisu jest ogromne, od recyklingu, przez oszczędzanie energii, pomoc potrzebującym, na szacunku kończąc. Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gesty pomocy są symbolem trwałych więzi międzyludzkich. Zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z przygotowanymi przez nas materiałami w kącikach psychoedukacyjnych.

      Dla rodziców - przejdź

      Dla uczniów - przejdź

       

      Wioletta Wardziak-Lubka

      Aleksandra Hak

      Psychologowie szkolni

    • Szkolne Dni Języków Obcych
     • Szkolne Dni Języków Obcych

     • W dniach od 9 do 11 maja w naszej szkole odbywały się przeróżne aktywności związane z językami obcymi. Dzieci miały okazję poszukiwać ukrytych w szkole QR-kodów, na podstawie których rozwiązywały karty pracy. Chętni wzięli również udział w konkursie na piktogram językowy. Na przerwie można było się poczęstować fiszką językową i cukierkami. Klasy rywalizowały ze sobą w konkurencji na najciekawszą dekorację drzwi sali w tematyce językowej i krajoznawczej. Nasi tegoroczni 8-klasiści z ogromnych zaangażowaniem poprowadzili lekcje języków obcych dla swoich młodszych kolegów w klasach 2 i 3. Wśród nauczanych języków oprócz angielskiego i niemieckiego znalazł się również język migowy, włoski oraz japoński.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i dobrą zabawę!

      Nauczyciele języków obcych

    • Finał "I can sing"
     • Finał "I can sing"

     • FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

      „I CAN SING”

       

      29.04 2022 w Szkole Podstawowej w Wirach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „I Can Sing!”

      Konkurs objęty został honorowym patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu Joanny Karpacz- Kowalkowskiej oraz Wójta Gminy Komorniki Jana Brody.                                                             Od tego roku widnieje w wykazie Kuratorium Oświaty w Poznaniu i jest wpisany na listę zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, których laureaci otrzymują punkty w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.

      W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowały:

      - Bianka Kasongo z klasy IV, która wywalczyła II miejsce w kategorii uczniów klas 4-5

      - Natasza Magas oraz Julia Malec, uczennice klasy 8, które zajęły ex aequo III miejsce w kategorii

         uczniów klas 6-8.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalno – językowych 😊

       

      szkolni koordynatorzy konkursu

      Katarzyna Trafas i Radosław Lubkowski

    • EKO działania klasy 1E
     • EKO działania klasy 1E

     • „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

      22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy 1e w formie krótkiej prezentacji przedstawili swoje eko działania na rzecz ochrony środowiska.

      Ważne, by praktykować te zasady nie tylko w Dzień Ziemi, ale przez cały rok!

      Marta Maciejewska

    • Tydzień Ziemi – projekt edukacyjny klas 1-3
     • Tydzień Ziemi – projekt edukacyjny klas 1-3

     • W dniach od 24.04 do 29.04 uczniowie klas 1-3 brali udział w szkolnym projekcie edukacyjnym Tydzień Ziemi. Projekt przygotowany w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi polegał na realizacji wyznaczonych zadań. Każdego dnia uczniowie wraz z wychowawcami, aktywnie uczestniczyli w różnych działaniach ekologicznych, które miały na celu pogłębienie wiedzy przyrodniczej, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata, rozwijanie zainteresowań i świadomości ekologicznej oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

      Tydzień Ziemi rozpoczął się od oglądania filmów edukacyjnych oraz rozwiązywania quizów przyrodniczych. Dzieci pogłębiły wiedzę w zakresie ochrony naszej planety, recyklingu i segregacji śmieci. W kolejnych dniach uczniowie mieli za zadanie wykonać portrety drzew, stworzyć eko-zabawki, zmierzyć się w teście na strażnika przyrody oraz stworzyć klasowe albumy drzew. Ponadto w ramach kolejnego zadania uczniowie wspólnie z nauczycielami wybrali się do lasu, nie tylko by podziwiać piękno przyrody i wsłuchiwać się w odgłosy natury, ale także by podjąć eko-zadanie i włączyć się do sprzątania lasu. Był to też czas na przytulanie się do drzew, szukanie darów natury oraz budowanie szałasów. Dzieci zgodnie stwierdziły, że las to świetne miejsce do spędzania czasu wolnego.

      Zwieńczeniem wszystkich działań ekologicznych było sadzenie drzewek w otoczeniu naszej szkoły. Praca nie była łatwa, ale radość młodych ekologów ogromna. Drzewka wzbogaciły teren przed wejściem do budynku szkoły.

      Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań. Podsumowaniem ich działań jest wystawa, która znajduje się w holu szkoły. Zachęcamy do oglądania pięknych i oryginalnych prac. Pamiętajmy- Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i musimy o nią dbać!

       

      Organizatorki:

      Iwona Jankowiak, Marta Lipińska, Agnieszka Łysak,

      Marta Maciejewska, Monika Jakielczyk-Jankowska

    • Konkurs „Moja ulubiona piosenka” w klasach 4-8
     • Konkurs „Moja ulubiona piosenka” w klasach 4-8

     • XIII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”

      Komorniki 2022

      klasy IV - VIII

      26 kwietnia 2022 r. trwały konkursowe przesłuchania uzdolnionych wokalnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach. Jurorzy w składzie Daria Adamska i Radosław Lubkowski oceniali występy solistów z klas IV-VIII, którzy zaśpiewali w języku polskim swoje ulubione piosenki do interpretacji znanych utworów. Oceniano także dykcję i dobór repertuaru dostosowany do wieku.

      Zwycięzcy:

      1 miejsce: Maja Idkowiak - Chcę tu zostać

      2 miejsce: Aleksandra Gaweł - Mamo tyś płakała

      3 miejsce: Patrycja Łapa - Szampan Anna Łukasiewicz - Ale jazz

       

      Gratulujemy zwycięzcom!

       

      Radosław Lubkowski