• Światowy Dzień Zdrowia
     • Światowy Dzień Zdrowia

     • 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia (ang. World Health Day). Obchody święta odbywają się corocznie od 1950 roku, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku, już po raz trzeci święto ma szczególny charakter, z uwagi na pandemię COVID-19, z którą mierzy się świat i która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami znajdującymi się w zakładkach dla Rodziców oraz Uczniów pt. „Kącik psychoedukacyjny”.

       

      Artykuł dla uczniów - przejdź

      Artykuł dla rodziców - przejdź

    • Konkurs English Enigma Breakers
     • ENGLISH ENIGMA BREAKERS

     • W piątek 25 marca odbyła się II edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „English Enigma Breakers” organizowanego przez Zespół Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu i Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Honorowy patronat nad konkursem objął Urząd Miasta Luboń oraz Starosta poznański Pan Jan Grabkowski.

      W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z Komornik, Poznania, Plewisk, Mosiny, Wir, Puszczykowa i Lubonia. Pasjonaci języka angielskiego zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi gramatyki i słownictwa języka angielskiego, wiedzy o Londynie, a także rozwiązali zadania logiczne i rebusy w języku angielskim.

      Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Mikołaj Kurjański ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach.

      II miejsce zajęła Liwia Michalak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego w Luboniu.

      III miejsce zajęła Antonina Łopatowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

       

      Katarzyna Trafas

    • Gumy treningowe Power Band Mini
     • Gumy treningowe Power Band Mini

     • Nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczyli w szkoleniach pt. ,,Gumy treningowe Power Band Mini” oraz ,,Piłki fitness w kształtowaniu sprawności fizycznej”. Organizatorem szkoleń była Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Coaching Sport. Głównym celem spotkań było nabywanie umiejętności wśród nauczycieli z współczesnych form podniesienia efektywności ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego. Podczas szkoleń nauczyciele wzbogacali swoje pomysły na prowadzenie aktywnych i kreatywnych lekcji z wykorzystaniem gum do ćwiczeń oraz piłek gimnastycznych. Za uczestnictwo w szkoleniach szkoła otrzymała sprzęt sportowy, który zostanie wykorzystany podczas zajęć szkolnych, co w dużym stopniu przyczyni się do uatrakcyjnienia prowadzenia lekcji wychowania fizycznego z uczniami.

      Nauczyciele wychowania fizycznego

    • Zakończenie akcji "Kup Pan szczotkę"
     • Zakończenie akcji "Kup Pan szczotkę"

     • Zakończyliśmy w naszej szkole akcję charytatywną ”Kup Pan szczotkę”. Pasty i szczotki zostały już przekazane do Fundacji Redemptoris Missio. Część uzbieranych darów trafi do potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

      Dziękujemy za liczny odzew z Państwa strony.

    • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1-3
     • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1-3

     • 21 marca 2022r. jest szczególnym dniem w kalendarzu naszej szkoły. Po dwóch latach wróciliśmy do naszej wiosennej tradycji - WIOSENNEGO KOROWODU. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wyruszyli ulicami Komornik, by przywitać wyczekaną wiosnę. Na okoliczność pierwszego dnia tej urokliwej pory roku dzieci starannie się przygotowały wykonując gaiki, wianki, kolorowe kwiaty, którymi pozdrawiali mieszkańców i przypominali, że właśnie nadeszła wiosna! Towarzyszyła nam piękna pogoda, uśmiechy na twarzach, słychać było głośne okrzyki radości.

      Magia wiosny opanowała również szkolne korytarze i sale lekcyjne. Uczniowie zadbali o wiosenny wystrój ukwiecając drzwi swoich sal lekcyjnych. Każda klasa wykonała również twórcze portrety uosobionej Pani Wiosny, które zdobią korytarze szkolne wzbudzając podziw i zachwyt.

      W tym dniu odbywa się również w naszych klasach DZIEŃ TALENTÓW I PASJI.

      Uwieńczeniem tego radosnego dnia było przedstawienie pt. „Wiosna” w wykonaniu kółka teatralnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Woźniak. Mogliśmy podziwiać umiejętności sceniczne naszych ,,małych” aktorów, a muzyka i dekoracje dodawały uroku całemu przedstawieniu.

       

      Wiosna tego dnia przyniosła wszystkim słońce, radość, uśmiech i dobrą zabawę.

       

      Zespół edukacji wczesnoszkolnej

      Tekst: M. Maciejewska, I. Jankowiak

      Wiosna, nowina radosna!

      Witamy wiosnę muzycznie i radośnie! Klasa 1e przywitała nową porę roku piosenką pt. „Wiosno, hej!”.

      Marta Maciejewska

    • XVI Gminny Konkurs Regionalny
     • XVI Gminny Konkurs Regionalny

     • XVI Gminny Konkurs Regionalny

       pt. „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”

      dla uczniów klas I-III

      W ramach konkurs „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” odbyły się dwie aktywności. Pierwszą był tradycyjnie konkurs na „Regionalistę Roku”, natomiast drugą aktywnością był konkurs plastyczny.

      Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków, kształtowanie tożsamości regionalnej, poznanie gwary komornickiej, rozwijanie zainteresowań oraz zaprezentowanie walorów turystyczno-rekreacyjnych naszej gminy.

      Uczestnicy konkursu plastycznego z klas 1 mieli za zadanie wykonać ilustrację do wybranej zwrotki wiersza Elżbiety Matyjaszczyk „Miś Tedo”, natomiast uczniowie klas II i III wykonali plakat przedstawiający pejzaż, martwą naturę lub portret uwzględniający „Słownik gwary komornickiej”.

      Konkurs „ Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna” od lat wspierają członkowie TPZK Pani Barbara Turowska i Pan Bogdan Czerwiński oraz Pan Mirosław Wieloch, za co serdecznie dziękujemy.

      W dniach 10 i 11 marca odbył się konkurs wiedzowy o tytuł „Szkolnego Regionalista Roku 2022”. Reprezentanci klas drugich i trzecich SP 1 w Komornikach, sprawdzili swoje wiadomości w zakresie: gwary komornickiej, symboli gminy, położenia, układu administracyjnego gminy, rzek, jezior, zabytków, muzeów, kompleksów leśnych, władz gminy, ważnych postaci w życiu gminy, miejsc pamięci, ogólnych wiadomości o Poznaniu – stolicy powiatu i województwa.

       

      Tegorocznymi zwycięzcami są:

      I miejsce: Piotr Hamrol, 2b

      II miejsce: Agnieszka Niedźwiedzka, 2d

      III miejsce: ex aequo Kacper Mitura, 3b i Igor Lewandowski, 3f

       

      Laureaci Plastycznego XVI Międzyszkolnego Konkursu Regionalnego

      „Ziemia Komornicka moja Mała Ojczyzna”

      Klasy I

      I miejsce: Lena Patela, 1b, SP w Chomęcicach

      II miejsce: Kornelia Mańczak, 1b, SP1 w Komornikach

                       Stanisław Mańkowski, 1a, SP w Chomęcicach

      III miejsce: Helena Szulda, 1a, SP w Chomęcicach

                        Julia Żukowska, 1e, SP1 w Komornikach

      Wyróżnienie: Rafał Garstecki, 1e, SP w Wirach

      Klasy II

      I miejsce: Franciszek Ratajczak, 2c, SP Wiry

                      Maja Bałuszyńska, 2b, SP Chomęcice

                      Hanna Kufel- Ostrowska, 2b, SP1 Komorniki

      II miejsce: Mila Maćkowiak, 2a, SP Chomęcice

                       Oliwia Tanasiewicz, 2d, SP1 Komorniki

      III miejsce: Lena Pozorska, 2a, SP Chomęcice

      Klasy III

      I miejsce: Rafał Matysik, SP w Wirach

      II miejsce: Anatolia Kwiatkiewicz, SP w Chomęcicach

       

      Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Turowskiej, Panu Bogdanowi Czerwińskiemu i Panu Mirosławowi Wielochowi, Urzędowi Gminy w Komornikach, Radzie Rodziców SP 1 w Komornikach za przygotowanie nagród i upominków dla laureatów konkursu.

       

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy Wszystkim dalszych sukcesów.

       

      Organizatorki: Paulina Perz- Szydłowska Dorota Błaszczyk, Katarzyna Proch

    • Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
     • Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

     • Dnia 21 marca 2022 obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli społeczną akcję uświadamiającą, czym jest Zespół Downa. Z tej właśnie okazji, w dniu 21 marca propagowaliśmy w naszej szkole akcję „Skarpetki nie do pary”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły dnia 21 marca, w akcie solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem, założyli dwie różne, kolorowe skarpetki.

      Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

      Podejmowane z tej okazji na całym świecie akcje to swoiste kampanie społeczne na rzecz podnoszenia świadomości i wiedzy dotyczącej osób z zespołem Downa wśród społeczeństwa.

      Zespół Downa jest wadą genetyczną, do której dochodzi w momencie poczęcia nowego życia, gdyż właśnie wtedy dochodzi do nietypowego podziału chromosomów. Do dziś nie odkryto, dlaczego tak się dzieje. Każdy człowiek posiada 46 chromosomów, natomiast osoby z zespołem Downa posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze. Ten chromosom pochodzi od matki lub ojca. Nie jest ani obcy, ani wadliwy, jest prawidłowy, ale jego obecność zaburza pracę całego organizmu.

      Statystyki pokazują, że zespół Downa zdarza się raz na 600 – 800 urodzeń, więc można przyjąć ze w Polsce żyje około 50 000 osób z tą wadą genetyczną. Osoby z zespołem Downa mają specyficzny wygląd, ich sprawność intelektualna jest obniżona, wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Potrafią nas jednak zadziwić uśmiechem i radością, chęcią życia, spełnianiem się w różnych aktywnościach.

      Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa. Dlatego, tego dnia organizatorzy zachęcali do założenia skarpetek w różnych wesołych kolorach. Skarpetki miały być w kropki, paski, za kolona lub w tuż przy kostce. Najlepiej, by były z różnych niepasujących do siebie par. 21 marca patronuje także rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom osób niezwykłych – do nich z pewnością należą osoby z Zespołem Downa.

      Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w szkole pojawiły się plakaty oraz gazetki informacyjne dotyczące akcji na rzecz osób z Zespołem Downa.

      W łączniku szkoły na drugim piętrze zorganizowano mini – wystawę ze zdjęć „Skarpetek nie do pary”. Za zaangażowanie dziękujemy Pani Ewelinie Krzysztoń i uczniom z prowadzonego przez nią koła medialnego oraz wychowawcom klas za przekazanie zdjęć.

       

      Organizatorki: Daria Adamska, Paula Mikołajczak

    • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Wiosenna pobudka w przyrodzie” – rozstrzygnięty!
     • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Wiosenna pobudka w przyrodzie” – rozstrzygnięty!

     • Dzisiaj, tj. 23 marca 2022 roku, w piękny, wiosenny dzień mam przyjemność ogłosić wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Wiosenna pobudka w przyrodzie”. Do wzięcia udziału w konkursie zostały zaproszone drogą mailową wszystkie szkoły podstawowe z gminy Komorniki. Finalnie prace przygotowały dzieci z naszej szkoły oraz po sąsiedzku ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Edwarda hr. Raczyńskiego.

      Oto nasze zwyciężczynie:

      I miejsce – Kornalia Mańczak z kl. Ib, SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach;

      II miejsce – Anna Błaszczyk, kl. Ib, SP nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach;

      III miejsce – Hanna Kufel – Ostrowska, kl. IIb, SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.

       

      Ponadto zostały przyznane trzy wyróżnienia, które otrzymały:

      Julia Żukowska, kl. Ie, SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach;

      Maja Kurasińska, kl. Ib, SP nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach;

      Patrycja Cichocka, kl. Ib, SP nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach.

       

      Wszystkim dziewczynkom, które przystąpiły do konkursu bardzo dziękuję za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac, a nagrodzonym gratuluję i życzę dalszych sukcesów towarzyszących rozwijaniu talentów plastycznych.

      Wyżej wymienione osoby otrzymały na pamiątkę dyplom i upominki w postaci gier edukacyjnych, książek oraz długopisów z tematyką Tatrzańskiego Parku Narodowego ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

       

      Danuta Rozbicka

    • Dzień św. Patryka
     • Dzień św. Patryka

     • „Każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”…

      czyli dzień św. Patryka w Szkole Podstawowej nr 1 w Komornikach

       

      17 marca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie zostali zapoznani ze zwyczajami i historią tego święta, które obchodzone jest na całym świecie. Uzupełniali karty pracy oraz grali w gry online Kahoot na temat tego wyjątkowego dnia w roku.

      Aby uświetnić ten dzień, uczniowie ubrali się na zielono. Nie zabrakło też fantazyjnych nakryć głowy, czy malowania twarzy. Tu dominowały przede wszystkim trójlistne koniczyny.

      Klasy 4-8 przystąpiły również do konkursu na najlepiej udekorowane drzwi. Jury zdecydowało się wyróżnić aż trzy klasy, a są to: 5d, 6a i 8b. Uczniowie wymienionych klas, w nagrodę za ich pracę i kreatywność, będą mogli wybrać jeden dzień, podczas którego nie będą pisać kartkówek oraz odpowiadać ustnie ze wszystkich przedmiotów.

      Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, ciekawe czym zaskoczą nas za rok!

       

      Opracowała:

      Kasia Maciąg

    • Konkurs czytania
     • Konkurs „Pięknego czytania” dla klas 1-3

     • W środę, 16 marca 2022 roku, odbył się szkolny konkurs „Pięknego czytania”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas 1-3 i polegał na przeczytaniu nieznanego tekstu.

      Każdy uczestnik najpierw losował fragment tekstu, a następnie miał dziesięć minut na przygotowanie swojej prezentacji. Teksty były dostosowane do poziomu dzieci tak, aby miały one możliwość w miarę płynnie zaprezentować swój fragment. Przy ocenie brano pod uwagę następujące elementy: płynność czytania, tempo, modulacja głosu, zachowanie czytającego (umiejętność radzenia sobie z tremą).

      A oto laureaci konkursu:

      Klasy I

      1 miejsce – Antonina Lulka

      2 miejsce – Pola Dobrowolska

      3 miejsce – Zofia Rykaczewska

       

      Klasy II

      1 miejsce – Mikołaj Szymczak

      2 miejsce – Ignacy Łuczak

      3 miejsce – Maciej Sopoliński

       

      Klasy III

      1 miejsce – Dominik Złotnikiewicz

      2 miejsce – Paweł Wieczorek

      3 miejsce – Maxymilian Kiżewski

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę, a laureaci przepiękne książki. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wszystkim, aby książka była najlepszym przyjacielem każdego z nich. Do zobaczenia za rok.

       

      Organizatorki konkursu:

      Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

    • Lekcja o bezpieczeństwie dla pierwszaków
     • Lekcja o bezpieczeństwie dla pierwszaków

     • Jak siedzieć przy biurku? Jak nosić tornister? Jak wchodzić po schodach? Jaki wpływ ma hałas na nasz organizm? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała mama Kornelii, uczennicy 1b, Pani Milena Mańczak. Pani Milena, inspektor BHP odwiedziła w marcu klasy pierwsze. Najmłodsi wzięli udział w praktycznej lekcji o zdrowiu i bezpieczeństwie. Zaprezentowała pierwszoklasistom szereg ubrań i przyrządów zapewniających bezpieczną pracę w każdych warunkach: na budowie, w fabryce... Każdy mógł także sprawdzić jak chronią, m.in. specjalne buty, okulary, rękawice, liny, kask. A przede wszystkim przećwiczyć prawidłową postawę podczas pracy przy biurku, czy przed komputerem.

      Klasy I-III realizują zadania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”, w tym roku pod hasłem „Poznajemy zawody'. Bardzo dziękujemy Pani Milenie za interesującą lekcję o bezpieczeństwie i możliwość poznania kolejnego zawodu.

      Wychowawczynie klas pierwszych

      Tekst: Dorota Błaszczyk

    • Lekcja przyrody dla pierwszaków
     • Lekcja przyrody dla pierwszaków

     • Południowa część Gminy Komorniki oferuje obszary niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym i rekreacyjnym, to tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego.

      10 marca odwiedzili uczniów klas pierwszych Strażnicy Wielkopolskiego Parku Narodowego Panowie Paweł Zaremba i Szymon Ferens. Opowiadali o tym, jak mądrze korzystać z walorów przyrodniczych WPN, co wolno, a czego nie wolno robić w Parku Narodowym.. Wyjaśnili najmłodszym, co to jest park narodowy. Odpowiadali na pytania naszych uczniów, a było ich wiele, m.in. Jak spacerować z psem po lesie? Czy wolno jeździć rowerem , samochodem? Jakimi ścieżkami można spacerować? Dzieci zaciekawił także strój strażników i akcesoria... oraz podarowane pocztówki z Muzeum Przyrody w Jeziorach. „Już wiem, gdzie wybiorę się z rodzicami na wycieczkę. Lubię takie miejsca”- podsumowała Julka.

      Pamiątkowa pieczęć w zeszycie uczniowskim przywróci wspomnienie dzisiejszego spotkania.

       

      Wychowawczynie klas pierwszych

      Tekst: Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak

    • Mission possible: czyste powietrze
     • Mission possible: czyste powietrze

     • Zmiany klimatu to obecnie jedno z największych wyzwań ludzkości. Jest to temat, który coraz częściej pojawia się w środkach masowego przekazu i mediach społecznościowych. Często informacje, które do nas trafiają, są sprzeczne, padamy ofiarą dezinformacji. Dlatego w tym roku szkolnym kółko medialne postanowiło dołączyć do programu 1PLANET4ALL - Razem dla klimatu, w ramach którego łączymy edukację o zmianach klimatu z edukacją medialną.

      Celem naszej grupy projektowej, kryjącej się pod tajemniczą nazwą Mission impossible:czyste powietrze, jest motywowanie społeczności lokalnej do podejmowania działań na rzecz klimatu. Stąd na szkolnych korytarzach pojawiły się tajemnicze plakaty, które zapowiadają cykl działań w najbliższym czasie.

       

      Opiekunowie kółka medialnego

      Ewelina Krzysztoń i Jakub Podlewski

    • Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

     • Szanowni Rodzice!

      Serdecznie zapraszamy na nadchodzące zebrania i konsultacje, które odbędą się we wtorek 15 marca 2022 r. w formie stacjonarnej.

      Harmonogram zebrań:

      godz.17.00 zebrania w oddziale przedszkolnym; konsultacje od 17.00 - 18.00

      godz.18.00 zebrania w klasach 4-8, konsultacje od 18.00 - 19.30

      godz.19.30 zebrania w klasach 1-3, konsultacje od 18.30 - 20.30

       

      Przypominamy, że na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny - prosimy o zachowanie odstępów, dezynfekcję rąk i zasłonienie ust i nosa.

    • 1a i 1b w Izbie Pamięci TPZK
     • Poznajemy historię naszej miejscowości

     • Rodzina wprowadza dziecko w świat wartości, a kontynuuje ją szkolna edukacja regionalna. Warto więc wybrać się do Izby Pamięci TPZK, aby poznać dawne dzieje Ziemi Komornickiej.

      Klasa 1 a i 1 b wybrały się tam 15 lutego.

      Powitali nas bardzo serdecznie pan Bogdan Czerwiński współzałożyciel TPZK i pani Barbara Turowska, prezes TPZK. Opowiedzieli o historii Komornik i pokazali wiele zgromadzonych „skarbów”. Bardzo nam się podobały szuńdy, czyli drewniane nosidła do wody, maszyna do pisania, kołowrotek, łyżwy przykręcane do butów… Dzieci mogły dotknąć zgromadzonych przedmiotów, zapytać o nie, niektóre wypróbować.

      To wspaniała żywa lekcja historii. Polecamy!

      Klasa 1 a i 1 b z wychowawczyniami

    • Pomoc dla Ukrainy
     • Pomoc dla Ukrainy

     • Cały tydzień trwała w naszej szkole zbiórka darów dla Ukrainy. Wspaniale odpowiedzieliście na nasz apel i prośbę, za co serdecznie dziękujemy!

      Wszystkie produkty zostały posegregowane i w czterech transportach przewieźliśmy je do Centralnego Punktu Zbiórki darów dla Ukrainy, który znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 4.

      Punkt odbioru darów koordynują wspólnie: Caritas Poznań, Fundacja In_Spire, Grupa MTP, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Miasto Poznań.

      Zebrane produkty zostaną przekazane uchodźcom, którzy licznie przybywają do Poznania. Część darów trafi bezpośrednio do Ukrainy oraz przygranicznych ośrodków pomocy.

      Podjęliśmy decyzję, że na ten moment zakończymy zbiórkę w szkole. Będziemy na bieżąco monitorować potrzeby i poinformujemy o ewentualnych dalszych działaniach pomocowych.

      Zachęcamy do śledzenia aktywności na rzecz Ukrainy na Facebooku: przejdź do strony.

      Wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w wolontariat - zachęcamy do zgłoszeń przez ankietę. Jedyne wymaganie to ukończone 16 lat - przejdź do strony

       

      Niech żyje wolna Ukraina! Niech zwycięży Dobro!

    • Konkurs Olimpus
     • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

     • 12 stycznia 2022 roku odbyła się zimowa sesja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego OLIMPUS dla uczniów klas 4-8. Zadaniem uczestników olimpiady było rozwiązanie testu składającego się z 30 zamkniętych pytań z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego. Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 60 punktów.

      W tym roku szkolnym w olimpiadzie wzięło udział ponad 10 tysięcy uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów.

      Dla najlepszych olimpijczyków przyznano następujące nagrody:

      • Miejsce 1: Dyplom laureata I miejsca, nagroda książkowa
      • Miejsca 2-5: Dyplomy laureata oraz nagrody książkowe
      • Miejsca 6-10: Dyplomy laureata

       

      Dodatkowo dla pozostałych uczestników zostały przygotowane dyplomy uznania za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej.

       

      Tytuł LAUREATA w tym roku szkolnym otrzymali:

       

      klasa VII

      Martyna Dziewulska z kl. 7d – uzyskując 51 punktów i 10 miejsce w Polsce

       

      klasa VIII

      Mark Czaiński z kl. 8b – uzyskując 58 punktów i 3 miejsce w Polsce

      Michał Nadobnik z kl. 8c – uzyskując 54 punkty i 7 miejsce w Polsce

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych sesjach Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS.

       

       

      szkolne koordynatorki olimpiady

      Katarzyna Trafas i Marta Broniszewska

    • Spotkania ósmoklasistów z absolwentami
     • Inspirujące spotkania z absolwentami naszej szkoły

     • Technikum czy liceum ogólnokształcące? Czym kierować się przy wyborze szkoły ponadpodstawowej? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, 2 marca 2022r. zaprosiliśmy naszych absolwentów na spotkania z ósmoklasistami. Odwiedzili nas:

       

      Oliwia Stronczyńska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu,

      Marcel Urbański – uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu,

      Antonina Kubasik - uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu,

      Antonina Szymbarewicz – uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Poznaniu,

      Paulina Dwornik, Gabriela Kuras, Hanna Piątek - uczennice X Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysła II w Poznaniu,

      Maciej Patalas - uczeń XI Liceum Ogólnokształcącego im. im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich w Poznaniu,

      Wiktoria Lemańska - uczennica XVII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

       

      Dwa tygodnie wcześniej odbyły się wirtualne spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy uczęszczają do techników. Z ósmoklasistami spotkali się:

      Oliwia Walczak – uczennica Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu,

      Hubert Przybysz – uczeń Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu,

      Piotr Piątek, Mateusz Straszkowski – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu.

       

      Głównym celem spotkań była pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Zaproszeni goście w ciekawy sposób opowiedzieli swoim młodszym kolegom, na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając szkołę ponadpodstawową oraz jaka atmosfera panuje w wybranych przez nich szkołach. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom choć po części udało się nam rozwiać ewentualne wątpliwości.

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim absolwentom za poświęcony czas – mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zaszczycą nas swoją obecnością.

       

      Kinga Kobrzyńska, Katarzyna Trafas, Ewelina Krzysztoń